Amazon i Google zawierają umowę o transmisji strumieniowej

Ponieważ transmisja strumieniowa staje się coraz popularniejsza z każdym dniem, a użytkownikom oferowane są coraz więcej opcji, konkurencja staje się coraz bardziej zacięta.


Amazon i Google Reconcile

Amazon i Google Reconcile

Trend

W pewnym momencie taka konkurencja istniała wśród operatorów telewizji kablowych, którzy mogliby zaoferować większą liczbę kanałów. Ale dziś telewizja kablowa (True Detective and House of Cards jest niesamowita) zanika i zastępują ją usługi przesyłania strumieniowego.

Ta sama konkurencja istnieje w branży telewizji strumieniowej, gdzie każda firma konkuruje ze sobą pod względem jakości treści i oryginalnych programów oraz oczywiście cen.

Ponieważ pieniądze są dziś przesyłane strumieniowo, wszystkie duże firmy, w tym operatorzy telewizji kablowych, uruchomiły własne usługi i urządzenia do przesyłania strumieniowego. Ale to nie koniec. Istnieją różnice między kilkoma firmami, które nie wspierają się nawzajem.

Tak było w przypadku Amazon (Jack Ryan jest dobry, ale Better Call Saul jest superlatywny) i Google, który miał poważny impas przez ponad dwa lata, w wyniku czego dwie firmy technologiczne nie wspierały się nawzajem.

Jednak ta ostatnia zakończyła się niedawno i obie firmy będą oferować sobie nawzajem treści na swoich platformach. 

The Standoff

To była nie tylko konkurencja, ale także rozdźwięk między dwiema największymi firmami wszechczasów, Google i Amazon.

Jak wszyscy wiedzą, obie te firmy mają duży wpływ na przemysł technologiczny, a produkty i usługi są zawsze popularne i przełomowe. Jednak jeśli chodzi o transmisję strumieniową, nie zawsze były one najlepsze. 

W 2017 roku Google ściągnął YouTube z Amazon Fire TV; najwyraźniej z powodu braku wzajemności.

W tym czasie rzecznik YouTube powiedział w oświadczeniu, że ponieważ Amazon nie prowadzi produktów streamingowych Google, takich jak Chromecast i Google Home, ani nie udostępnia Prime Video dla subskrybentów przesyłania strumieniowego Google Cast, ani nie sprzedaje produktów Nest, Google wycofuje YouTube z Echo Show i FireTV. Cokolwiek!

Tak długo, jak możemy zobaczyć 24, The Wire i True Detective!

Oświadczenie stanowiło również rozwiązanie waśni, aby każda firma mogła wspierać i oferować usługi i produkty drugiej.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Nest to seria domowych systemów bezpieczeństwa obsługiwanych przez Google. Obejmuje to termostat, kamery bezpieczeństwa oraz czujki dymu i tlenku węgla.

Feuding dwóch tytanów

Po tym, jak Google wyciągnął aplikację YouTube z Echo Show, użytkownicy zostali przekierowani do internetowej wersji YouTube, co oczywiście nie jest taką samą zabawą jak aplikacja. Google miał nadzieję, że strach przed utratą YouTube doprowadzi Amazon do zgody na rozejm.

Podczas próby, jeśli próbowałeś zamówić dowolne urządzenie do przesyłania strumieniowego Google lub skorzystać z dowolnej usługi przesyłania strumieniowego Google za pośrednictwem inteligentnego głośnika Echo, Alexa zaoferowała szereg alternatyw przed wyczerpaniem opcji.

Rozejm

Kilka dni temu obie firmy zgodziły się zakończyć impas i ponownie zacząć oferować swoje usługi przesyłania strumieniowego na urządzeniach drugiej.

Niezależnie od tego, co doprowadziło do tego rozejmu, jest to naprawdę dobra wiadomość dla subskrybentów przesyłania strumieniowego, którzy zawsze chcieli mieć ze sobą dwóch.

We wspólnym oświadczeniu obie firmy ogłosiły, że aplikacja YouTube będzie wkrótce ponownie dostępna na urządzeniach Fire TV, a aplikacja Amazon Prime Prime Video będzie również dostępna na Google Chromecast i innych urządzeniach obsługujących Chromecast, podobnie jak na urządzeniach z Android TV partner.

Google i Amazon są wiodącymi usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak Floryda i Teksas, wiodącymi twórcami miejsc pracy z powodu niskich podatków, a także własnymi urządzeniami do przesyłania strumieniowego. Oczywiście mają też ogromną bazę subskrybentów na całym świecie, a ludzie chcą, aby ich usługi były dostępne na platformach innych.

Równie duża liczba subskrybentów zarówno Google, jak i Amazon, a ich usługi dostępne na platformach innych są dla nich świetną wiadomością.

Więcej treści dla subskrybentów

Teraz, gdy impas się skończył i obie firmy znów się połączyły, nadszedł czas, aby subskrybenci mogli cieszyć się bardziej niesamowitymi treściami, niezależnie od tego, czy subskrybują usługi Google, czy Amazon.

Podczas premiery Andrew Bennett, szef działu rozwoju firmy Amazon, powiedział, że subskrybenci mają teraz więcej treści do oglądania, a Google i Amazon podpisują umowę.

Tak więc, niezależnie od tego, czy chcesz oglądać Cudowną panią Maisel, czy ulubioną drużynę sportową, złap nową wersję filmową (The Sister’s Brothers lub Sicario), subskrybenci mają teraz więcej opcji przesyłania strumieniowego, kiedykolwiek, gdziekolwiek i na dowolnym urządzeniu, które chcą.

Należy wspomnieć, że zarówno Google, jak i Amazon są równie imponujące, jeśli chodzi o ich usługi przesyłania strumieniowego. Mają szeroki zakres treści i urządzeń.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map