Co to jest Exobot?

Jesteśmy tutaj, aby porozmawiać o wyrafinowanym złośliwym oprogramowaniu, które może poważnie zainfekować Twój telefon. Ma oczy zwrócone na informacje finansowe i może zaszkodzić ci w najgorszy możliwy sposób. Exobot to złośliwe oprogramowanie, które może obrabować Twoją prywatność i cyberbezpieczeństwo w Internecie. Dodaj do tego, uciekaj za swoje pieniądze. Dowiedz się więcej na ten temat w tym artykule.


Co to jest Exobot?

Co to jest Exobot?

Co to jest Exobot?

Chociaż Exobot nie jest postacią z filmu ani jakiejś fajnej funkcji, którą chcesz posiadać. ale z pewnością jest prawdziwy. Jeśli już, myśl o tym jest dziwnie przerażająca. Exobot jest botnetem, a konkretnie złośliwym oprogramowaniem, które umożliwia stronie trzeciej dostęp do zainfekowanego urządzenia. Krótko mówiąc, Exbot to trojan ukrywający się w złośliwej aplikacji. Ukrywa się w fałszywych aplikacjach bankowych, aby zwabić Cię w pułapkę. Powtarzam, to złośliwe oprogramowanie jest bardzo wyrafinowane i można je modyfikować w nowe zagrożenia.

Jak powstał Exobot

Exobot zaczął tworzyć fale zamykające rok 2016. Właściciel złośliwego oprogramowania sprzedał go komuś, kto przestał wyciekać kod źródłowy na skalę publiczną. Nadal nie wiemy, dlaczego zrobił to, co zrobił. Kod złośliwego oprogramowania zyskał popularność na forach hakerów prawie rok temu. Teraz w 2019 r. Naukowcy przeprowadzili badania nad Exbotem i opublikowali ogromną analizę na ten temat.

Co robi Exobot?

Załóżmy, że pobierasz aplikację bankową na Androida, która wydaje się być prawdziwa. Co gorsza, aplikacja jest dostępna poza sklepem Google Play. Nie ma mowy, byś mógł stwierdzić, że ta aplikacja trojana ma plany wykraść twoje prywatne informacje. Teraz Twoje urządzenie z Androidem jest zainfekowane. W tym miejscu Exobot rozpocznie atak nakładki. Złośliwe oprogramowanie wykonuje to, dodając niewidoczną warstwę nad interfejsem użytkownika aplikacji. Kiedy więc wpiszesz swój login i hasło do konta bankowego, okno, którego nie widzisz, zbiera te informacje od Ciebie. Następnie dostarcza go hakerom. Dzięki temu stają się właścicielami poświadczeń bankowych i mogą zaszkodzić Twoim kontom.

Poprzednie trojany

BankBot jest jednym z trojanów bankowych dla systemu Android, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat. Pod koniec 2016 r. Jego kod źródłowy wyciekł do sieci, co było dużym problemem w następnym roku. powodem, dla którego Exobot jest tak przerażający, jest to, że obniża barierę dla nietechnicznych przestępców, aby uczestniczyć w bankowym trojanie.

Exobot w skali globalnej

Autorzy Exobot zaprojektowali go w taki sposób, aby mógł dostosować się do nawyków i trendów w różnych krajach. Zasadniczo szkodliwe oprogramowanie atakuje PayPal, najpopularniejszy system płatności internetowych na całym świecie. Ponadto dostosowuje się do kilkudziesięciu regionalnych aplikacji bankowych i usług finansowych. Autorzy wyposażyli również złośliwe oprogramowanie w możliwość wyłączenia głównych mobilnych programów antywirusowych, takich jak BitDefender i Avira.

Anil Hozan, analityk ds. Zagrożeń bezpieczeństwa w WatchGuard, mówi: „Ogólnie rzecz biorąc, bardziej znaczące globalne aplikacje, takie jak PayPal i BitDefender, byłyby większym zagrożeniem, a następnie usługi specyficzne dla regionu. Każdy region ma swój własny „Stany Zjednoczone” Bankowa lub powiązana usługa finansowa, to samo dotyczy produktów antywirusowych. Innymi słowy, największym zagrożeniem byłaby usługa z największą liczbą abonentów. ”

Komentarz do Exobota

Hozan dodał: „Co sprawia, że ​​kod źródłowy Exobot jest znaczący, nawet do dziś, to fakt, że zapewnia on ustaloną fundamentalną strukturę, z której można zbudować nowsze złośliwe oprogramowanie. Zamiast zaczynać od zera, twórcy złośliwego oprogramowania mogą wykorzystać ten kod do dalszego tworzenia. Widzieliśmy to niezliczoną ilość razy, gdy inne wycieki kodu źródłowego złośliwego oprogramowania, takie jak Zeus, a ostatnio Mirai. Ogólnie rzecz biorąc, bardziej znane globalne aplikacje, takie jak PayPal i BitDefender, stanowiłyby większe zagrożenie, a następnie usługi specyficzne dla regionu. Każdy region ma swój własny „Stany Zjednoczone” Bankowa lub powiązana usługa finansowa, to samo dotyczy produktów antywirusowych. Innymi słowy, największym zagrożeniem byłaby usługa z największą liczbą abonentów. ”

Dlaczego Exobot zagraża?

Exobot może automatycznie kierować reklamy na około 150 witryn, takich jak Amazon, Facebook, PayPal i Western Union. Jeśli to nie jest przerażające, co to jest? Znowu to złośliwe oprogramowanie jest wyrafinowane. To złośliwe oprogramowanie może Cię oszukać, a także uniknąć wykrycia przez typowe narzędzia analizy sieci. Ponadto Exobot może wyłączyć niektóre programy antywirusowe, takie jak Avast i BitDefender. Ponadto jest w stanie zainfekować urządzenia najnowszymi wersjami Androida.

Unikaj Exobota

Pamiętaj, że złośliwe oprogramowanie zwykle nie pojawia się na twoich urządzeniach. W rzeczywistości ma swoje sposoby, które często wykonuje się, udając legalną aplikację. Dzięki tym informacjom dowiesz się, że nigdy nie powinieneś otrzymywać aplikacji z niewiarygodnych źródeł. Niemniej jednak nie oznacza to, że wszystkie aplikacje od Google lub Appstore są idealne lub bezpieczne. Pamiętaj, że firma Apple jest surowa, jeśli chodzi o sprawdzanie treści, które oferuje. Jeśli masz pewność, że pobrałeś oficjalną aplikację, nie odetchnij z ulgą.

Zamiast tego powinieneś uważać na rodzaje uprawnień, które chcesz zatwierdzić. Wiele aplikacji absolutnie nie ma dostępu do części urządzenia, które mogłyby zostać zagrożone. Powinieneś także uważać ataki phishingowe które przychodzą przez e-mail i SMS-y. Oszuści stają się coraz bardziej zorientowani na szczegóły w swoich ostatnich próbach i mogą sprawić, że fałszywe e-maile będą wyglądać naprawdę. Radzimy, aby nie klikać żadnych linków ani załączników, ponieważ może to również doprowadzić do szybkiej ścieżki do zainfekowanego urządzenia.

Zapobieganie Exobotowi

Do tej pory nie ma żadnych oficjalnych sklepów z aplikacjami, które oferowałyby absolutną ochronę. Bez względu na to, złośliwe aplikacje często przechodzą przez swoją obronę. Eksperci ds. Bezpieczeństwa zalecają włączenie uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA) w wrażliwych aplikacjach. MSZ wymaga od użytkowników wykonania dodatkowego kroku podczas logowania do konta, takiego jak skanowanie linii papilarnych, wprowadzanie hasła jednorazowego lub podłączanie klucza fizycznego. MFA bardzo utrudnia hakerom włamanie się na konta internetowe.

Co to jest Exobot? – Końcowe przemyślenia

Nie musisz być bystrym cyberprzestępcą, który ma umiejętności programowania w Exobot. Powodem jest to, że kod jest już napisany. To sprawia, że ​​Exobot jest niebezpieczny. Oszuści, którzy normalnie nie angażowaliby się w tak wyrafinowane metody kradzieży, mogą z łatwością wziąć w tym udział. Exobot ułatwił im to zadanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map