Facebook stanie się cyfrowym cmentarzem za 50 lat

Ostatnie badania sugerują, że w ciągu 50 lat na Facebooku może być więcej umarłych niż żywych. Sieć społecznościowa nieuchronnie zmieni się w masowy grób, a archiwum historii pokolenia według Big Data & Społeczeństwo.


Facebook stanie się cyfrowym cmentarzem za 50 lat

Facebook stanie się cyfrowym cmentarzem za 50 lat

Facebook stanie się cyfrowym cmentarzem za 50 lat

Jeśli użytkownicy online w danej grupie wiekowej – która najprawdopodobniej umrze za 50 lat – zarejestrują się na Facebooku i będą z nich korzystać skutecznie, otrzymamy cyfrowy cmentarz. Przy dalszym rozwoju Facebooka oczekuje się, że ponad 2100 użytkowników umrze przed 2100 rokiem. Facebook musi się zmierzyć z faktami i liczbami, mówiąc o wieku swoich użytkowników.

Według raportu Vice News o tym, jak rynki ukierunkowane na konserwatyzm odnoszą sukcesy na Facebooku, firma badawcza eMarketer szacuje, że grupy wiekowe 55-64 i 65+ „stanowią dwa najszybciej rozwijające się segmenty amerykańskiej bazy użytkowników Facebooka”. W styczniu naukowcy odkryli, że większość użytkowników Facebooka jest udostępniana osobom starszym.

Jak doszli do tego wniosku??

Naukowcy z University of Oxford doszli do wspomnianego przerażającego wniosku, badając rozwój Facebooka. Przetestowali dwa ekstremalne scenariusze, wykorzystując dane z funkcji Audience Insights na platformie wraz ze statystykami Narodów Zjednoczonych dotyczącymi światowych wskaźników śmiertelności. Pierwszy scenariusz sugeruje, że żaden nowy użytkownik nie dołączył do Facebooka od 2018 roku. Drugi zakładał, że Facebook będzie utrzymywał swoją obecną stopę wzrostu na poziomie 13 procent w skali globalnej w skali rocznej. W marcu 2019 r. Facebook miał 1,56 miliarda aktywnych użytkowników dziennie. Teraz, gdyby rozwój sieci społecznościowej postępował w tym samym tempie, do 2100 r. Liczba zmarłych 4,9 miliarda użytkowników byłaby martwa.

Podejście Facebooka

Na początku tego miesiąca gigant portalu społecznościowego ogłosił zmiany w swoich usługach pamięci. Teraz jest nowa sekcja „hołdy”, oddzielna karta dla wszystkich twoich zmarłych przyjaciół. W kwietniu firma wydała więcej kontroli dla swojej starszej funkcji kontaktów. W przypadku śmierci osoba, której przekazałeś swój cyfrowy kod, odziedziczy twoje konto. Oznacza to, że będziesz musiał zrobić cyfrowe resztki znajomemu lub ukochanemu. To osoba decyduje, czy upamiętnić, czy też Usuń to.

Komentarz na cmentarzu na Facebooku

Dyrektor operacyjny na Facebooku Sheryl Sandberg napisała w blogu firmowym o tych nowych funkcjach oraz w sekcji hołdu, mówiąc: „Ponad 30 milionów osób co miesiąc ogląda upamiętnione profile, aby publikować historie, upamiętniać kamienie milowe i pamiętać o tych, którzy odeszli”. 

Główny autor Carl Öhman, doktorant z Oxford Internet Institute, nazywa cyfrową pozostałość „częścią naszego globalnego cyfrowego dziedzictwa”. Powiedział w komunikacie prasowym: „Te statystyki rodzą nowe i trudne pytania dotyczące tego, kto ma prawo do wszystkich tych danych, w jaki sposób należy nimi zarządzać w najlepszym interesie rodzin i przyjaciół zmarłych oraz wykorzystywać je przez przyszłych historyków zrozumieć przeszłość. ”

O sekcji hołd

Mimo że oglądalność kont pamięci jest wysoka, Facebook wciąż próbuje ustalić, jak liczyć się ze śmiertelnością użytkowników. Dyrektor operacyjny Facebooka Sheryl Sandberg była zaskoczona, gdy ankieter przewodowy zapytał, co się stanie, jeśli dwie osoby, które są ze sobą starszymi kontaktami, umrą w tym samym czasie. „O mój boże, to takie interesujące i zastanawiam się, czy powinniśmy mieć sekundę;” była jej odpowiedź.

Cyfrowa śmierć

Utrata kogoś bliskiego może być szokiem. Ani ty, ani zmarli nie przygotowaliście się na taki czas żalu. Podczas gdy inne zwłoki są załatwiane w świecie fizycznym, istnieją cyfrowe zwłoki czekające na kogoś do odebrania. Zastanawiasz się, jak by to było umrzeć i pozostawić swoje konta społecznościowe bez opieki. Problem polega na tym, że Twoje konto byłoby nadal aktywne z dwóch powodów. Nikt nie ma danych dostępowych do twojego konta. Innym powodem jest to, że strony społecznościowe nie opracowały jeszcze planu, który dotyczy przypadków związanych ze śmiercią. Zamiast kończyć się w krępujących sytuacjach, takich jak skontaktowanie się z użytkownikiem, którego później odkryjesz, że nie żyje, możesz przygotować się na cyfrową śmierć. Wierzcie lub nie, ludzie mogą usunąć, usunąć lub upamiętnić swoje tożsamości cyfrowe. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy planują to przed śmiercią.

Czy ci się to podoba, czy nie, nawet jeśli nie jesteś już częścią świata fizycznego, Twoje konta cyfrowe pozostają w tyle. W niektórych przypadkach Twoja rodzina może potrzebować skontaktować się z pomocą techniczną, aby dezaktywować te konta. Powinieneś wiedzieć, że możesz tego uniknąć, robiąc to wcześniej. Niemniej jednak zależy to od stopnia faktycznej kontroli nad kontami. Ponadto ta procedura nie jest uniwersalna. Pamiętaj, że każda platforma wykorzystuje własne ustawienia, aby poradzić sobie ze śmiercią użytkownika. Czasami możesz nawet nie posiadać swoich treści. Zgadzasz się na warunki usługi podczas rejestracji konta. Jest to złożona umowa i większość z nas decyduje się na jej przyjęcie, nawet bez uważnej lektury.

Facebook stanie się cyfrowym cmentarzem za 50 lat – podsumowanie

Jak się przygotować cyfrowa śmierć? Co z cyfrowymi szczątkami? Nadal musimy poczekać i zobaczyć, jak gigant sieci społecznościowych radzi sobie ze swoimi zmarłymi członkami. Ciekawie będzie zobaczyć, jak archiwiści, historycy i etyki technologiczni zamierzają uratować zbiorową cyfrową historię użytkowników przed firmą nastawioną na zysk dzięki jej nowemu podejściu. To może dać ci wgląd w to, jak możemy się liczyć z cyfrowymi dziedzictwem w Internecie. Wszystko, co zostało wcześniej wspomniane, opiera się na założeniu, że Facebook będzie istniał za 50 lat. Niezależnie od tego, czy to robi, czy nie, jest i tak skazane na cyfrowy cmentarzysko.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map