Facebook wyłącza aplikację Onavo VPN w związku z prywatnością

Facebook wyciąga wtyczkę ze swojej węszącej aplikacji Onavo VPN i położy kres nieodpłatnym programom badań rynku. Płatne badania będą jednak kontynuowane pod warunkiem, że użytkownicy będą świadomi swoich konsekwencji dla prywatności. Wersja aplikacji Onavo na Androida została usunięta ze Sklepu Play, ale pozostanie funkcjonalna dla istniejących użytkowników przez pewien czas.


Facebook wyłącza aplikację Onavo w trosce o prywatność

Facebook wyłącza aplikację Onavo w trosce o prywatność

Informacje podstawowe o Onavo

Facebook kupił Onavo VPN, usługę zewnętrzną, w 2013 roku. Tak było nabyte przez Facebook i stał się nową funkcją w aplikacji mobilnej. Użytkownicy iOS mogą pobrać własną sieć VPN o nazwie Onavo Protect przypisaną do Facebooka. Wszyscy wiemy, że Facebook ma talent do szpiegowania użytkowników i sprzedawania ich danych. Nie możemy powiedzieć, że nie widzieliśmy tego w aplikacji Onavo. Po tym, jak Apple zmusił Facebooka do usuń Onavo z iOS App Store i aby przestać korzystać z Facebook Research, wydaje się, że sieć społecznościowa wreszcie godzi się z oprogramowaniem szpiegującym. Nie było dla nas jasne, co Facebook planuje zrobić z danymi Onavo do tej pory. 

Facebook Zamknij Onavo Down

Facebook wyciągnął aplikację Onavo Protect VPN ze sklepu Google Play i przestanie gromadzić dane użytkowników od tych, którzy nadal są jej właścicielami. Chociaż strona internetowa Onavo na Facebooku nadal tam jest, linki do aplikacji na Androida i iOS są zepsute. Facebook kupił izraelską firmę Onavo w 2013 r. Usunęła aplikację wkrótce po tym, jak odkryła, że ​​Onavo narusza zasady gromadzenia danych w sierpniu 2018 r..

Odpowiedź Facebooka

Rzecznik Facebooka stwierdził, że koncentruje się na badaniach rynku opartych na nagrodach, co oznacza, że ​​zakończą program Onavo. Według TechCrunch: „Facebook natychmiast przestanie pobierać dane od użytkowników Onavo na potrzeby badań rynkowych, choć w krótkim okresie będzie nadal działał jako wirtualna sieć prywatna, aby umożliwić użytkownikom znalezienie zastępstwa”.

W związku z podejrzeniami o gigantów technologicznych i nadciągającymi przepisami prowadzącymi do bardziej szczegółowej kontroli praktyk związanych z prywatnością, Facebook zdecydował, że udostępnienie użytkownikom narzędzia takiego jak VPN w zamian za ciche zbadanie korzystania z aplikacji i danych przeglądania Internetu nie jest mądrą strategią. Zamiast tego skupi się na płatnych programach, w których użytkownicy wyraźnie rozumieją, jaką prywatność rezygnują z bezpośredniej rekompensaty finansowej.

O Onavo

The Aplikacja Onavo pożera dane użytkowników bez ich zgody. Odpowiedzialność Onavo polegała na gromadzeniu ważnych danych i informacji na Facebooku. Aplikacja VPN promuje się jako środek ograniczający wykorzystanie danych w tle. Ale oferuje bezpieczną sieć VPN dla twoich danych osobowych. Onavo zbiera informacje takie jak aplikacje znalezione na telefonach użytkowników, czas spędzony na korzystaniu z aplikacji, ilość danych mobilnych i Wi-Fi wykorzystywanych na aplikację, odwiedzane strony internetowe, lokalizację użytkowników, urządzenie i typ sieci.

Informacje o aplikacji badawczej Facebook

Facebook przestał również rekrutować użytkowników do „Facebook Research”. Chociaż Facebook nie rozpowszechnia aplikacji wśród użytkowników iOS, jest ona nadal dostępna na urządzenia z Androidem. Według TechCruncha, mimo że Facebook nie będzie rekrutował większej liczby użytkowników, badania aplikacji Facebook Research będą kontynuowane. W rzeczywistości aplikacja Facebook Research na iOS i Androida oferuje użytkownikom karty podarunkowe w wysokości 20 USD miesięcznie w zamian za dane osobowe od 2016 r..

Firma Apple szybko usunęła aplikację Facebook Research ze swojego sklepu, gdy pojawiły się szczegółowe informacje na jej temat. Producent iPhone’a miał problem ze sposobem dystrybucji aplikacji przez Facebooka. Firma używa certyfikatów programistycznych dla przedsiębiorstw przeznaczonych na telefony pracowników wewnętrznych. W rezultacie Apple zablokował na krótki czas działanie wszystkich wewnętrznych aplikacji Facebooka na iOS.

Onavo Shut Down

Wielu użytkowników Facebooka nie zdaje sobie sprawy z tego, że sieć społecznościowa ich śledzi. Nie ma gwarancji, że możesz uniemożliwić Facebookowi śledzenie twoich działań online w aplikacji. Ale możesz skorzystać środki ostrożności i wskazówki które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo i prywatność podczas korzystania z Facebooka.

Mamy nadzieję, że Facebook będzie mniej tajny dzięki swoim przyszłym programom badań rynku i będzie bardziej otwarty dla użytkowników na temat ich polityki prywatności. Aby odzyskać zaufanie użytkowników, Facebook ma wiele do zrobienia.

Jeśli szukasz sprawdzonej aplikacji VPN, która nie narusza Twojej prywatności, zapoznaj się z naszą listą najlepszych dostawców VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map