Globalna sieć hakerska Fortnite – nawet nastolatki robią bank!

Słyszeliście, że złodzieje kradną sztukę lub biżuterię, a następnie sprzedają je na czarnym rynku z cholernym zyskiem. Prawdopodobnie widziałeś nieskończoną liczbę filmów, które opierają fabułę na tym pomyśle. Czy wiesz, że to nie jest coś ograniczonego do prawdziwego świata? Globalna sieć hakerska Fortnite kradnie konta innych graczy i sprzedaje „skórki” na e-czarnym rynku, a oni robią cholernie dobry zysk.


Globalna sieć hakerska Fortnite - nawet nastolatki robią bank!

Globalna sieć hakerska Fortnite – nawet nastolatki robią bank!

O co chodzi z globalną siecią hakerską Fortnite?

Wszyscy wiemy, że Fortnite to darmowa gra. Możesz jednak robić przyzwoity handel monetami w ekskluzywnych i rzadkich skórkach. Chociaż nie jest to nielegalne, niektórzy ludzie po prostu nie chcą grać według zasad.

Około 20 hakerów powiedziało BBC, że kradną konta użytkowników i sprzedają skórki na czarnym rynku. (Tak, gry elektroniczne mają czarny rynek…)

Jeden z hakerów, który najwyraźniej ma zaledwie 14 lat, przekazał BBC relację „wszystko dla wszystkich” na temat tego, jak mają miejsce hakerzy. Oto jak działa globalna sieć hakerska Fortnite:

 • Mają dostęp do nazw użytkowników i haseł publikowanych online zebranych z różnych naruszeń danych.
 • Następnie używają „gotowych” narzędzi do hakowania, aby wykorzystać te dane uwierzytelniające.
 • Przejmują konto, włączając 2FA, aby powstrzymać faktycznego właściciela przed odzyskaniem go.
 • Po dokonaniu oceny „łupu” sprzedają go bardzo szybko reagującej społeczności internetowej.

Powiedział także, że jego pierwszy crack Fortnite dał mu łatwy ładunek o wartości 1500 funtów!

Hakowanie nie jest niczym nowym w społeczności graczy, a na pewno nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszeliśmy o hackowaniu Fortnite. Można jednak temu zapobiec.

Jak zabezpieczyć swoje konto Fornite

Włącz 2FA

Jeszcze raz dla widowni z tyłu:

Skręcać. Na. Twój. Dwa. Czynnik. Poświadczenie.

Czy wiesz, co robią ci hakerzy, gdy zdobędą konto?? Włączają 2FA.

Nie mogę podkreślić, jak ważna jest ta konkretna funkcja. Po włączeniu nawet jeśli mają hasło, nie będą mogli uzyskać dostępu do Twojego konta. Jest to prawdopodobnie jedna z najważniejszych dostępnych obecnie ostrzeżeń i nadal nie widzę osób, które z niej korzystają.

Oto jak włączyć 2FA na swoim koncie Fortnite:

 1. Przejdź do EpicGames.com
 2. Zaloguj sie na Twoje konto.
 3. Iść do Ustawienia konta.
 4. Kliknij Hasło & Bezpieczeństwo.
 5. Przewiń na dół strony.
 6. Włączyć Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
 7. Wybierz opcję uwierzytelniania, którą najbardziej lubisz (e-mail lub aplikacja). Sugeruję użycie aplikacji uwierzytelniającej.

Tam. To takie proste. Teraz proszę, zrób to. Jest to tak ważne, że Epic dodał nawet premię do osób, które włączają tę funkcję. Otrzymasz darmowe akcesoria w grze.

Wybierz silne i unikalne hasło

Ta wskazówka powinna być kolejna bezmyślna, ale jest to coś, co wszyscy popsujemy.

Załóżmy, że używasz tego samego hasła do konta Fortnite, co do mediów społecznościowych. Pewnego dnia twoje konto SM zostanie zhakowane, a twoje hasło zostanie ujawnione. Zmieniasz hasło SM, ale zachowujesz to samo dla Fortnite (lub cokolwiek innego). Teraz masz otwarte hasło „chroniące” to konto.

Aby tego uniknąć, musisz utworzyć silne i unikalne hasło do każdego posiadanego konta. Wiem, że to denerwujące, a śledzenie mnóstwa haseł wydaje się niemożliwe. Sugeruję użycie do tego menedżera haseł. Jeszcze lepiej, stwórz arkusz Excela ze swoim kontem i hasłami i ZACHOWAJ JĄ offline.

Nie rób:

 • Używaj wspólnych słów.
 • Dodaj imiona, które coś dla ciebie znaczą (np. Imiona zwierząt domowych, nazwiska lub cokolwiek, co ktoś może odgadnąć)
 • Zapomnij używać symboli w swoim haśle. Im bardziej zróżnicowany, tym lepiej.
 • Rów tworząc cyfry i wielkie litery.

Gra z VPN

Moja ostatnia wskazówka dotycząca bezpieczeństwa twojego konta Fortnite to konsekwentne korzystanie z VPN podczas gry.

Skrót od wirtualnej sieci prywatnej, VPN to narzędzie, które szyfruje dane i przekierowuje ruch przez własne bezpieczne serwery.

Oznacza to, że VPN powstrzyma każdego od kradzieży danych lub włamania się do twojego połączenia, w tym twojego dostawcy usług internetowych. Pamiętaj, aby włączyć VPN w momencie łączenia się z Internetem (lub jeszcze lepiej, zainstaluj go na routerze).

Nasi eksperci od VPN napisali już szczegółowy artykuł na temat najlepszych sieci VPN, których możesz użyć dla Fortnite.

TLDR: ExpressVPN znalazł się na pierwszym miejscu ze względu na nienaganną obsługę, o której możesz przeczytać tutaj.

Zachęcam również do zapoznania się z naszymi artykułami, które szczegółowo wyjaśniają, dlaczego VPN może zwiększyć twoje doświadczenie Fortnite, ominąć zakaz Fortnite IP, a nawet odblokować grę w szkole (lub w pracy, lub gdziekolwiek indziej!).

Global Fortnite Hacking Network – Final Thoughts

Mamy nadzieję, że ten artykuł ostatecznie przekonuje Cię do bardziej proaktywnego podejścia do bezpieczeństwa. Rozumiem urok gier online, to dosłownie wszystko, co robię po powrocie do domu wieczorem. Biorąc to pod uwagę, społeczność graczy nie jest najbardziej przyjazną ani najbardziej etyczną społecznością. Ta globalna sieć hakerska Fortnite nie jest nowym zjawiskiem. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób możesz zabezpieczyć się podczas grania i być na bieżąco z wszelkimi nowymi funkcjami programistów zabezpieczeń. Uwierz mi, zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować… Nauczyłem się tej trudnej drogi, gdy WoW było dosłownie całym moim życiem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map