Śledzenie sygnału WiFi – czy możemy teraz śledzić ludzi w ich domach?

Czy uważasz, że można śledzić tylko online? Pomyśl jeszcze raz. Yanzi Zhu i Co., badacze z University of California, opracowali metodę, dzięki której śledzenie sygnału WiFi jest przerażającą rzeczywistością. Czytaj dalej, aby poznać całą historię tego, w jaki sposób nadajnik WiFi może być wkrótce używany do śledzenia każdego ruchu w twoim domu.


Śledzenie sygnału WiFi - czy możemy teraz śledzić ludzi w ich domach?

Śledzenie sygnału WiFi – czy możemy teraz śledzić ludzi w ich domach?

Śledzenie sygnału WiFi – pełna historia

Naukowcy z University of California wymyślili sposób wykorzystania otaczających sygnałów Wi-Fi do widzenia przez ściany za pomocą smartfona.

Wcześniej można było po prostu „zobaczyć” sygnały WiFi wewnątrz budynku. Teraz jednak bardzo możliwe jest śledzenie cię we własnym domu. Technologia polega na odczytaniu zmian fal radiowych emitowanych przez nadajnik WiFi. Aby ta technologia działała, naukowcy muszą najpierw zlokalizować nadajnik WiFi w domu. To nie jest tak trudne jak kiedyś.

Kilkakrotnie wychodząc poza monitorowaną lokalizację naukowcy byli w stanie obliczyć lokalizację nadajnika z dokładnością 92,6%. Po zlokalizowaniu nadajnika naukowcy mogą zmapować sygnały WiFi. W ten sposób mogą wykryć odbicia i zniekształcenia pojawiające się podczas ruchu obiektu lub osoby. Jeśli monitorowana lokalizacja ma więcej niż jeden nadajnik, wskaźnik dokładności wzrasta do przerażającego 99%.

Dobrą wiadomością jest to, że technologia opracowana przez naukowców może jedynie śledzić, czy dana osoba znajduje się w monitorowanym budynku. Ponieważ używane przez nich sniffery Wi-Fi oznaczają jedynie zmiany fal, badacze nie byli w stanie zobaczyć ani dowiedzieć się, co ktoś robi wewnątrz lokalizacji. Zła wiadomość jest taka, że ​​technologia może / będzie być rozwijana z myślą o tym ograniczeniu.

Innymi słowy, trochę więcej pracy nad tą technologią może bardzo dobrze dostarczyć światu narzędzie, które monitoruje działania, lokalizacje i subtelne ruchy za pomocą sygnałów WiFi. Nie wiem o tobie, ale pomysł hakera na dostęp do tych narzędzi jest dla mnie przerażający.

W jaki sposób będzie używane śledzenie sygnału WiFi?

Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych technologii, istnieją zarówno dobre, jak i złe przewidywane zastosowania tego rodzaju śledzenia lokalizacji.

Zalety śledzenia sygnału WiFi

Istnieją uzasadnione powody, dla których warto opracować tego rodzaju monitorowanie. W szczególności dziedzina medycyny może wiele zyskać na rozwoju tego narzędzia do śledzenia ruchów i lokalizacji. Pomyśl o konsekwencjach tego rodzaju technologii dla służb ratowniczych! Specjalnie dla osób starszych lub osób z przewlekłymi chorobami przewlekłymi. Wyobraź sobie: starsza osoba upada i nie może wstać. Opracowana technologia monitoruje ten ruch i zauważa, że ​​nie jest to częste działanie dla tej osoby, i powiadamia lokalne służby ratownicze. To skłania do szybkiej reakcji i może uratować życie.

Poza dziedziną medycyny tę technologię można wykorzystać do poprawy gier VR. Wyobraź sobie, że możesz użyć sygnału Wi-Fi do prawidłowego odwzorowania „pola gry”. Pomoże to twórcom gier VR uzyskać bardziej spersonalizowane wrażenia z gry.

Inteligentne usługi (IoT) mogą również korzystać z tego rodzaju śledzenia sygnału WiFi. Wyobraź sobie, że Twój inteligentny dom zaspokaja każdą Twoją zachciankę w zależności od tego, gdzie jesteś w domu. Wejść do salonu? Temperatura automatycznie zmienia się zgodnie z Twoimi upodobaniami. Idziesz spać w swoim łóżku? Inteligentny dom następnie wyłącza wszystkie światła i urządzenia, których już nie używasz. Szczerze mówiąc, możliwości są nieograniczone i bardzo ekscytujące.

Wady śledzenia sygnału WiFi

Z drugiej strony ta nowa technologia stwarza wiele zagrożeń dla prywatności użytkownika. W przeciwieństwie do śledzenia online, ten rodzaj technologii może fizycznie śledzić Cię we własnym domu. Na przykład źli agenci mogą na przykład użyć tego rodzaju technologii, aby ułatwić kradzież. Inni źli agenci mogą wykorzystać tę technologię do dalszego monitorowania twoich działań, zarówno w Internecie, jak i w prawdziwym życiu. Rządy mogą zwiększyć nadzór poprzez dodanie nadzoru fizycznego, jak również przez Internet.

Innymi słowy, istnieją uzasadnione przerażające możliwości, do których atakujący, haker lub zły agent może wykorzystać tę technologię. Dobrą wiadomością jest to, że naukowcy wymyślili już 3 wiarygodne sposoby obrony przed tego typu atakami:

 1. Geofencing WiFi Signals: tworzenie granicy geograficznej dla sygnałów WiFi.
 2. Ograniczenie prędkości WiFi: zmniejszanie głośności propagowanych sygnałów WiFi.
 3. Zaciemnienie sygnału: dodanie szumów do sygnałów WiFi, które bardzo utrudniają zlokalizowanie nadajnika.

Śledzenie sygnału WiFi – końcowe myśli

Więc co myślicie? Czy tę technologię warto rozwijać? Jak to wpłynie na pojawiające się na całym świecie nowe przepisy dotyczące zatrzymywania danych? Szczerze mówiąc, uważam, że ludzkość musi lepiej kontrolować ryzyko związane z prywatnością technologii obecnie dostępnej do użytku publicznego, zanim zaczną komercjalizować technologię, która w tak przerażający sposób łączy fizykę z cyfrową..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map