Nowa złośliwa wiadomość natychmiast psuje PS4

Co możemy zrobić bez Reddit? Najwyraźniej padają ofiarą złośliwych wiadomości w lewo, w prawo i na środku. Właściciele PS4 na Reddit zgłaszają nową złośliwą wiadomość, która może natychmiast zawiesić konsolę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co robi ta wiadomość i jak zachować bezpieczeństwo na PS4.


Nowa złośliwa wiadomość na PS4 natychmiast ulega awarii konsoli

Nowa złośliwa wiadomość na PS4 natychmiast ulega awarii konsoli

Złośliwa wiadomość PS4 – historia

Zgodnie z opublikowanym wczoraj postem Reddit społeczność PS4 musi teraz odeprzeć nową wiadomość konsolową. Najwyraźniej niektórzy gracze wykorzystują tę wiadomość, aby uzyskać przewagę podczas gier online. Ponieważ wiadomość błyskawicznie przebija konsolę, wielu użytkowników PS4 zgłasza nieuczciwą grę, do tego stopnia, że ​​wielu członków tej społeczności oczekuje, że zaczną obowiązywać pełne blokady konsoli.

Oto jak działa ta złośliwa wiadomość.

Najpierw otrzymasz wiadomość w swojej skrzynce odbiorczej. Gdy tylko zobaczysz wiadomość, kontroler się opóźni, ekran się zawiesi i zostaniesz całkowicie wyrzucony z konta. Jeśli spróbujesz zalogować się ponownie bez rozwiązania problemu, nie będziesz nawet w stanie przejść do ekranu głównego. Czasami, w zależności od długości wysłanej wiadomości, powiadomienie o wiadomości wystarcza, by zablokować konsolę. Co gorsza, niektórzy użytkownicy aktywnie wykorzystują ten złośliwy komunikat do zmiany wyników gier i rankingów online.

Brzmi okropnie, prawda?

Nie martw się, jest kilka kroków, które możesz zrobić, aby chronić swoje PS4 przed atakiem.

Złośliwa wiadomość PS4 – jak zachować bezpieczeństwo

Dobrą rzeczą jest to, że ta wiadomość to nie koniec życia. Istnieje kilka metod zabezpieczania się przed tą wiadomością, poprawiania wyniku jej otrzymania i ogólnie zabezpieczenia PS4.

Użyj aplikacji PS4

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać aplikację PS4. Ta aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS. Dzięki aplikacji będziesz mieć dostęp do swoich wiadomości i usuniesz obrażającą wiadomość przed otwarciem konsoli. Pamiętaj, że złośliwa wiadomość wpływa na twoje konto tylko wtedy, gdy otworzysz ją z poziomu samej konsoli.

To rozwiązanie działa, jeśli otrzymasz złośliwą wiadomość, gdy nie korzystasz z konsoli.

Ogranicz wiadomości PS4 tylko do znajomych

Drugą rzeczą, którą możesz zrobić, to ograniczyć przychodzące wiadomości na PS4 tylko do znajomych. Możesz to zrobić w przeglądarce internetowej lub w konsoli. Oto, w jaki sposób możesz ograniczyć wiadomości PS4 tylko do znajomych za pomocą przeglądarki internetowej:

 1. Przejdź do Sony Entertainment Network i zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij Informacje osobiste | Wiadomości.
 3. Wybierz Edytować przycisk.
 4. Wybierz, która opcja odbierania wiadomości będzie dla Ciebie najlepsza: Nikt lub Tylko przyjaciele.

Oto jak możesz ograniczyć wiadomości PS4 za pomocą konsoli:

 1. Iść do Ustawienia.
 2. Kliknij Zarządzanie kontem. Wybierz Ustawienia prywatności.
 3. Kliknij Informacje osobiste | Wiadomości.
 4. Wybierz Edytować przycisk.
 5. Wybierz, która opcja odbierania wiadomości będzie dla Ciebie najlepsza: Nikt lub Tylko przyjaciele.

W ten sposób będziesz mógł kontrolować, kto wysyła Ci wiadomości na PS4, skutecznie minimalizując szanse na otrzymanie złośliwej wiadomości.

Odbuduj bazę danych systemu PS4

W przypadku, gdy otrzymałeś już złośliwą wiadomość, możesz bez problemu odzyskać konsolę. Zamiast przywracać ustawienia fabryczne PS4, możesz po prostu odbudować systemową bazę danych. Ta opcja nie kosztuje twoich danych do gry ani nie wpłynie na zapisane pliki. Oto jak odbudować systemową bazę danych PS4:

 1. Wyłącz PS4 naciskając przycisk zasilania. Przycisk będzie mrugał przez chwilę, zanim konsola się wyłączy.
 2. Naciśnij i przytrzymaj ponownie przycisk zasilania. Poczekaj, aż usłyszysz drugi dźwięk (około 7 sekund). Nie przestawaj naciskać przycisku, dopóki nie usłyszysz tego sygnału.
 3. Podłącz swój DUALSHOCK 4 (z USB) i naciśnij przycisk PS na kontrolerze.
 4. Spowoduje to przejście konsoli do trybu awaryjnego. Tam wybierz opcję 5 zatytułowaną „Odbuduj bazę danych„.
 5. Poczekaj na zakończenie konsoli.

Po odbudowaniu bazy danych będziesz mieć dostęp do swojego konta, jakbyś nigdy nie otrzymał złośliwej metody.

Oto, co PS4 mówi o funkcji Odbuduj bazę danych:

„Skanuje dysk i tworzy nową bazę danych wszystkich treści w systemie. Ta operacja może zająć dużo czasu w zależności od rodzaju i liczby elementów danych.
Ta opcja jest przydatna do czyszczenia danych na PS4, ponieważ reorganizuje wszystko na dysku twardym. Wybierz tę opcję, jeśli występują problemy, takie jak zawieszanie się gier lub spadki częstotliwości klatek. ”

Użyj VPN

Na koniec gorąco sugeruję, abyś był VPN na PS4. Chociaż ta opcja może nie zrobić wiele w walce z tym konkretnym komunikatem, bardzo pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas gry.

Skrót od Virtual Private Network, VPN to narzędzie do cyberbezpieczeństwa, które szyfruje dane i przekierowuje ruch na własnych bezpiecznych serwerach. W ten sposób VPN chronią Twoje dane i ruch w sposób bezpieczny, prywatny i anonimowy. Sieci VPN mogą chronić Cię przed złośliwym oprogramowaniem, atakami DDoS, a nawet mogą pomóc Ci poprawić jakość gry. Dzięki VPN będziesz mógł wybrać serwer, na którym chcesz grać, odblokować gry i aplikacje na PS4, które są blokowane geograficznie w twoim regionie, i używać swojego PS4 jako pełnego systemu domowej rozrywki.

Tutaj możesz sprawdzić nasze sugestie dotyczące najlepszych VPN na PS4, ale w przypadku krótkiej wersji: Gorąco sugeruję, abyś używał wiarygodnego i zaufanego dostawcy VPN, takiego jak ExpressVPN. Z ponad 2000 serwerów do wyboru w ponad 94 krajach, pięciogwiazdkowym zespołem obsługi klienta i 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, z pewnością uzyskasz najlepszą możliwą obsługę.

Złośliwa wiadomość PS4 – końcowe myśli

Społeczność PS4 jako całość prosi obecnie Sony o zlikwidowanie propagatorów tej wiadomości za pomocą największego jak dotąd zakazu: zakazu konsoli. Ponieważ wiadomość jest głównie wykorzystywana w celu zapewnienia graczom nieuczciwej przewagi online, nie wydaje się to takim złym pomysłem. Jak myślisz, co Sony powinno zrobić, aby zniechęcić użytkowników do wykorzystania tej luki??

Czy napotkałeś już tę złośliwą wiadomość? Czy znasz kogoś, kto ma? Czy uważasz, że coś pominęliśmy z naszą listą rozwiązań? Podaj swoje odpowiedzi w komentarzach.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map