Żyrafa hakerów wisi kapelusz – hakerzy PewDiePie przestańcie!

Panie i panowie! Wygląda na to, że w najbliższym czasie nie zobaczymy kolejnego hacka #PewDiePie. Otrzymując groźby śmierci i najwyraźniej przypomnienie, że to, co zrobili, jest w rzeczywistości nielegalne, hakerzy The Hacker Giraffe i j3ws3r oficjalnie wycofują się.


Żyrafa hakerów wisi kapelusz - hakerzy PewDiePie przestańcie!

Żyrafa hakerów powiesiła kapelusz – hakerzy PewDiePie przestali!

Żyrafa hakerów – pełna historia

Do tej pory prawdopodobnie znasz już nazwę „Hacker Giraffe”. Jest hakerem odpowiedzialnym za hacki PewDiePie atakujące drukarki, telewizory Smart i urządzenia Chromecast.

Wygląda na to, że widzieliśmy ostatni z tych hacków, ponieważ zarówno Hacker Giraffe, jak i jego „wspólnik”, j3ws3r, odeszli. W czwartek opublikowali wiadomość dla Pastebin dotyczącą ich nagłego końca:

“A więc jesteśmy. Na końcu. Przepraszam, że tak nagle wyszedłem i przepraszam wszystkich, którzy spodziewali się więcej samouczków, przewodników itp. Nie mogę tego zrobić To może nie wyglądać tak, ale ciągła presja bania się bycia złapanym i oskarżonym utrzymuje mnie na nogach i wywołuje wszelkiego rodzaju lęki i ataki paniki. ”

Hacker Giraffe również zamknął zarówno swojego twittera, jak i swojego Patreona, co czyniło dość oczywistym, że w ogóle może nie wróci. Chociaż jego Twitter mógł być wyłączony, był to ostatni tweet, który napisał:

To był tweet, zanim albo usunęli jego stronę, albo sam to zrobił.
�� # hackergiraffe pic.twitter.com/6UID7fGAaK

– Cukier & Cytryny {¡} ♀️ (@RachetTwitta) 3 stycznia 2019 r

Choć wygląda na to, że intencje hakerów mogły być szlachetne, ich metodologia z pewnością była niezgodna z prawem.

Dlaczego szlachetne intencje mogą nie wystarczyć

Jeśli nie znasz tego rodzaju terminologii, hakowanie w Białym Kapeluszu istnieje. Jest to rodzaj hakowania, który aktywnie próbuje znaleźć luki i błędy, zanim zrobią to źli aktorzy.

Innymi słowy, badacze bezpieczeństwa legalnie praktykują hakowanie w Białym Kapeluszu. To, co zrobił Haker Giraffe, choć technicznie podobne, było nadal nielegalne.

Tak, szokująco, włamywanie się do urządzeń na całym świecie tylko dlatego, że można to robić nielegalnie.

Teraz sposób, w jaki większość mediów dyskutuje na ten temat, nie pasuje do mnie dobrze. Zobacz, nie można zaprzeczyć, że to, co zrobili ci hakerzy, było nielegalne. Jednak niesprawiedliwe jest całkowite negowanie faktu, że zmusili ludzi na całym świecie do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo swoich IoT.

Pozwólcie, że wyjaśnię to jeszcze raz: było to zdecydowanie nielegalne. Najbardziej niepokoi mnie to, że uwaga naprawdę skupia się na psikusach „Subskrybuj PewDiePie”, które ściągali podczas hacków. PewDiePie to okropny YouTuber, który z jakiegoś powodu wciąż ma największą liczbę subskrybentów na YouTube. Ostatnio wygląda na to, że indyjski kanał teledysków, seria T, ma przełamać panowanie PewDiePie.

Jeśli pomyślimy o tym logicznie, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że grono fanów PewDiePie jest w większości zagrożone dla nastoletnich chłopców. Najprawdopodobniej Hacker Giraffe i j3s3r nie są tak naprawdę dorosłymi i nie mieli pojęcia, w co się pakują. Ponownie, najprawdopodobniej myśleli, że skoro ich intencja była szlachetna, wszystko będzie dobrze. Spójrz na ten tweet:

Drogi @pewdiepie @JoshPescatore @KEEMSTAR potrzebujemy pomocy. Wciąż pojawiają się artykuły mówiące, że to wszystko propaganda PewDiePie. Cały sens @HackerGiraffe i ja staraliśmy się pokazać i nadal pokazywać, jak wrażliwe mogą być urządzenia, włożyliśmy @pewdiepie jako mały żart

– j3ws3r �� (@ j3ws3r) 3 stycznia 2019 r

Może sprawy potoczyłyby się inaczej, gdyby zdecydowali się użyć czegoś innego niż PewDiePie jako dowcipu. Felix Kjellberg (PewDiePie) zrobił i powiedział kilka okropnych rzeczy w przeszłości i wcale nie jest nowy w kontrowersjach.

The Hacker Giraffe – Final Thoughts

Och chłopcze, tu nic nie idzie.

Właściwie nie sądzę, że te dzieciaki (bo tak to widzę) zasługują na to, co robią media. Nie uważam też, że należy ich ukarać „w pełnym zakresie prawa”, chociaż zdecydowanie zasługują na naukę, ponieważ to, co zrobili, było nielegalne. Szczerze mówiąc, chciałbym, aby artykuły omawiały ten konkretny przypadek, nie nazywając go niczym więcej niż „SUB TO PEWDS!” włamać się. Wydaje się całkiem jasne, że ta część całości była żartem. W umysłach nastoletnich chłopców (tak, naprawdę w to wierzę), to było zabawne.

Co myślicie o tej sytuacji? Czy jest coś, co mógłbym przeoczyć, co zmieniłoby moje zdanie? Daj mi znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map