Jak oglądać film Amazon Prime na Chromecastie

Czy można oglądać wideo Amazon Prime na Chromecastie na iPhonie, iPadzie, Androidzie, PC lub Macu? Usługi strumieniowe zyskują popularność na całym świecie. Szeroka gama programów telewizyjnych, filmów, filmów dokumentalnych oraz swoboda oglądania ich w dowolnym miejscu i czasie przyciągnęła ludzi do serwisów takich jak Netflix i Amazon Prime.


Jak oglądać film Amazon Prime na Chromecastie

Jak oglądać film Amazon Prime na Chromecastie

Oczywiście nie są one bezpłatne i wymagają trochę wiedzy technicznej, aby zacząć, ale to nie powstrzymało ludzi – szczególnie młodego pokolenia – od przesyłania strumieniowego swoich ulubionych programów na komputerach osobistych lub urządzeniach mobilnych i cieszenia się nimi na udać się.

Czy można oglądać wideo Amazon Prime na Chromecastie?

Jeśli masz Google Chromecast, prawdopodobnie widziałeś, że nie możesz na nim przesyłać strumieniowo filmów Amazon Prime.

Powód? Amazon sam twierdzi, że Android i Chromecast są niezgodne z usługami Amazon Prime i Instant Video. To zła wiadomość dla subskrybentów Prime, którzy chcą oglądać programy na Chromecastie. Większość z nich zakłada, że ​​muszą kupić Amazon Fire TV lub Fire TV Stick, aby móc oglądać filmy Instant i Prime. Ale istnieje wyjście.

Zalety Amazon Prime

Prime zapewnia nie tylko dostęp do muzyki, filmów i programów telewizyjnych, ale także do zniżek i bezpłatnej wysyłki. Najlepsi subskrybenci mają dostęp do różnych ofert i rabatów na produkty i usługi Amazon. Prime Video ma ekskluzywne programy telewizyjne (House of Cards, The Wire, Gold Rush, wszystkie niesamowite), filmy (Sicario, Transformers, Star Trek Beyond, Fast 8, Horrible Bosses itd.) Oraz dokumenty, których nie można oglądać nigdzie indziej . Jeśli 99 USD wydaje się zbyt drogie, możesz skorzystać z abonamentu miesięcznego za 10 USD miesięcznie.

Co to jest Google Chromecast?

Google Chromecast to małe urządzenie, które można podłączyć do portu HDMI telewizora za pomocą kabla USB dołączonego do urządzenia. Dopóki telewizor ma port HDMI, powinien wystarczyć. Będziesz także potrzebować smartfona lub komputera, który jest również podłączony do tej samej sieci Wi-Fi, co Chromecast. Obecnie Chromecast może być używany do uzyskiwania dostępu do YouTube, Google Play, Netflix i Hulu, ale nie Amazon Prime.

Jak oglądać filmy z Amazon Prime na Chromecastie?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie potrzebujesz żadnych dodatkowych urządzeń do streamowania Amazon Prime, jeśli masz już telewizor z Androidem lub urządzenie Chromecast lub po prostu komputer z przeglądarką Chrome. Wykonując kilka prostych kroków, możesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione programy Prime na urządzenie bez dodatkowych kosztów. Oto jak to zrobić:

 1. Wymagania: potrzebujesz urządzenia Chromecast i podłącz je do komputera stacjonarnego lub laptopa, który jest podłączony do tej samej sieci i używa przeglądarki Google Chrome. W tym artykule założono, że masz już członkostwo Prime, ponieważ bez tego nie można uzyskać dostępu do filmów Prime.
 2. W przeglądarce Chrome przejdź do konta Amazon Prime na Amazon.com. Po kliknięciu strzałki rozwijanej Prime wybierz opcję Watch.
 3. Wybrane wideo rozpocznie się automatycznie, chyba że masz listę odtwarzania. Wstrzymaj wideo, gdy połączymy je z urządzeniem Chromecast.
 4. W przeglądarce Chrome znajdź ikonę Chromecast w prawym górnym rogu. Po kliknięciu wybierz urządzenie Chromecast z listy. Z menu rozwijanego Przesyłaj do wybierz kartę Cast.
 5. Odtwarzanie wideo rozpocznie się na ekranie wybranym dla urządzenia Chromecast.
 6. Karta Cast zawiera szereg opcji, których można użyć do ustawienia preferencji wyświetlania. Po pierwsze, masz do wyboru trzy jakości wideo: Standard (480p), Wysoka (720p) lub Ekstremalna Jakość (to także 720p, ale ma wyższą przepływność). Aby uzyskać dostęp do ustawień, musisz kliknąć przycisk Cast, a następnie przycisk „Ustawienia” (który wygląda jak koło zębate). Możesz nie tylko zmienić jakość strumieniowania, ale także wyciszyć i przywrócić dźwięk za pomocą przycisku głośności. Ponieważ na karcie Cast nie ma opcji regulacji poziomu głośności, musisz do tego użyć pilota telewizora.

Ponieważ Chromecast działa na prawie wszystkich witrynach na parze, możesz z niego przesyłać strumieniowo dowolne filmy, niezależnie od formatu i jakości. Aby zakończyć sesję, po prostu zamknij okno przeglądarki lub wybierz opcję Zatrzymaj przesyłanie z przycisku Przesyłaj.

Wady przesyłania strumieniowego najlepszych filmów w Chromescast

Przesyłanie w przeglądarce nie jest idealną opcją podczas przesyłania strumieniowego filmów. W przeciwieństwie do dedykowanej aplikacji, która pozwala na strumieniowe przesyłanie filmów w rozdzielczości 1080p, utkniesz w rozdzielczości 720p podczas przesyłania za pomocą przeglądarki. Jeśli jesteś przyzwyczajony do oglądania filmów wysokiej jakości, niska jakość, pikselizacja, słaby dźwięk i zaniki sygnału mogą być denerwujące.

Poza tym musisz utrzymywać połączenie z komputerem lub telefonem przez całą sesję, zużywając baterię. Jeśli naładujesz akumulator podczas trwającej sesji, istnieje ryzyko przegrzania urządzeń. Wszystko to może sprawić, że przesyłanie strumieniowe filmów Amazon Prime na Chromecastie będzie mniej niż idealnym rozwiązaniem.

Najlepsza sieć VPN dla Amazon Prime Video

Podobnie jak Netflix, Amazon Prime Video oferuje subskrybentom różne filmy i programy telewizyjne w zależności od regionu, w którym aktualnie mieszkają użytkownicy. Amerykańska wersja Amazon Instant Video jest zdecydowanie najlepsza ze względu na obszerną bibliotekę treści wideo dostępnych do transmisji strumieniowej. Jeśli obecnie mieszkasz poza USA, możesz użyć VPN, aby odblokować amerykańską Amazon Prime. Oto najlepsi dostawcy usług VPN, których możesz użyć, aby uzyskać dostęp do treści z blokadą geograficzną z zagranicy.

Czy Amazon Prime będzie oficjalnie obsługiwany w Chromecast w przyszłości?

Amazon nie zamierza w najbliższym czasie udostępniać filmów Prime na urządzeniach z Androidem lub Chromecastem. Dlatego w przypadku braku zgodnych urządzeń, takich jak odtwarzacz Blu-Ray, Fire TV lub smart TV, strumieniowe przesyłanie filmów Prime na Chromecast jest Twoją jedyną nadzieją.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map