Czy korzystanie z usługi Apple Pay jest bezpieczne?

Technologie płatności mobilnych i typu „dotknij, aby zapłacić” stają się coraz bardziej popularne. Zapewniają użytkownikom szybsze i prostsze alternatywy dla kart kredytowych lub debetowych. Ale najważniejsze pytanie to: Czy są bezpieczne?? Co jeśli obudzisz się pewnego dnia i zobaczysz, że jakiś haker wyczyścił twoje konto bankowe? Jedną z rzeczy, o których zawsze należy pamiętać, jest to, że wszystkie metody płatności podlegają oszustwom. Ale to nie znaczy, że firmy nie mogą utrudniać hakerom wdrożenia najsilniejsze dostępne funkcje bezpieczeństwa. I dokładnie to zrobił Apple, kiedy to wprowadził Apple Pay, usługa mobilnego portfela, która umożliwia bezpieczne płatności cyfrowe. W tym przewodniku wyjaśnię, czym jest Apple Pay, jak działa i czy jest wystarczająco bezpieczny w użyciu.


Czy Apple Pay jest bezpieczny?

Czy Apple Pay jest bezpieczny??

Co to jest Apple Pay?

Apple Pay to usługa płatności mobilnych i portfela cyfrowego. Umożliwia dokonywanie „łatwych, bezpiecznych i prywatnych transakcji w sklepach, aplikacjach i Internecie” bez konieczności podawania danych karty kredytowej za każdym razem. Ponadto możesz wysyłać i odbierać pieniądze od użytkowników za pomocą Apple Pay w wiadomościach (tylko USA).

Obsługa chroni Twoje transakcje i informacje za pomocą funkcji wbudowanych w sprzęt i oprogramowanie urządzenia. Co więcej, to nie przechowuje wszelkie dane dotyczące karty, której używasz lub zakupów. W rezultacie szczegóły transakcji pozostają pomiędzy ty, twój bank i kupiec. Zapewniamy, że ten drugi nie widzi nic związanego z numerami twojej karty kredytowej lub debetowej.

Jak działa Apple Pay?

Jak już wspomniałem, możesz używać Apple Pay do robienia zakupów, aplikacji lub zakupów online.

W sklepach

Możesz płacić za swoje towary za pomocą Apple Pay w dowolnym sklepie, który akceptuje płatności zbliżeniowe. Usługa wykorzystuje coś zwanego Near Field Communication (NFC) technologia, która działa tylko na krótkich dystansach. Aby dokonać płatności, wystarczy zbliżyć urządzenie do zbliżeniowego czytnika kart. Oczywiście nadal musisz uwierzytelnić transakcję przy użyciu Face ID, Touch ID lub kod dostępu.

W aplikacjach lub online

Apple Pay w aplikacjachMożesz także używać go do robienia zakupów online lub zamawiania czegokolwiek z aplikacji. „Kup za pomocą Apple Pay”Kliknięcie pojawi się przy kasie sklepu. A jeśli uważasz, że kupowanie czegokolwiek przy użyciu tej usługi może być ryzykowne, pomyśl jeszcze raz. W rzeczywistości Apple Pay jest jedną z najbezpieczniejszych metod robienia zakupów lub zakupów online. Wykorzystuje klucz specyficzny dla programisty do ponownie zaszyfruj już zaszyfrowana transakcja przed wysłaniem informacji do procesora płatności.

Ten klucz zapewnia, że ​​tylko aplikacja lub witryna, z której kupujesz, widzi zaszyfrowane informacje o płatności. Następnie strony te muszą zweryfikować ich domenę w Apple przy każdym zakupie. Cały ten proces naprawdę utrudnia hakerom i cyberprzestępcom uzyskanie jakichkolwiek informacji dotyczących Twojej karty kredytowej lub transakcji. I z Dotknij ID na MacBooku Air i MacBooku Pro użytkownicy mogą dokonywać zakupów online łatwiej, szybciej i bezpieczniej.

Jak dodać kartę i skonfigurować Apple Pay

Aby skonfigurować Apple Pay na swoim urządzeniu, musisz najpierw dodać swój dane karty kredytowej lub debetowej. I nie martw się, jak wspomniałem wcześniej, wszystkie informacje, które wpisujesz, to zaszyfrowane.

Dodaj kartę na iPhonie

Apple Pay iPhoneAby włączyć usługę w smartfonie, musisz mieć iPhone’a 6 lub nowszego.

 1. Iść do “Portfel” i dotknij „+”Symbol.
 2. Następnie, wykonaj proste kroki aby dodać nową kartę. Jeśli uznasz je za nieco zagmatwane lub nie możesz ich śledzić, to demo ułatwi rzeczy.
 3. Możesz także użyć swojego aparat fotograficzny aby zeskanować kartę i przechwycić wszystkie potrzebne informacje.
 4. Pamiętaj, że być może będziesz musiał pobierz aplikację ze swojego banku aby móc dodać kartę do portfela.
 5. Kliknij “Kolejny”I poczekaj do banku weryfikuje szczegóły, które właśnie wprowadziłeś. Czasami bank może poprosić Cię o dodatkowe informacje.
 6. Po zatwierdzeniu karty dotknij „Kolejny.”
 7. Gratulacje, możesz teraz korzystać z Apple Pay.

P.S. Jeśli użyjesz aparatu do wprowadzenia informacji o karcie, informacje te nigdy nie zostaną zapisane w twoim urządzeniu lub bibliotece zdjęć.

Dodaj kartę na iPadzie

Możesz także aktywować Apple Pay na swoim urządzeniu iPad. Jednak tablet musi mieć Dotknij ID lub Face ID. 

 1. Kliknij “Ustawienia” śledzony przez “Portfel & Apple Pay.”
 2. Następnie naciśnij „Dodaj kartę”I wykonaj proste kroki, aby dodać nową kartę (podobny do iPhone’a).
 3. Naciśnij “Kolejny”I czekaj na weryfikacja z twojego banku. Może być konieczne podanie dodatkowych informacji dla Twojego banku.
 4. Dotknij „Kolejny”Po weryfikacji z banku.
 5. I to wszystko. Możesz teraz korzystać z Apple Pay na swoim urządzeniu iPad Pro, iPad Air, iPad i iPad mini (o ile mają Touch ID lub Face ID).

Dodaj kartę na Apple Watch

Apple Pay jest kompatybilny z wszystkie urządzenia Apple Watch. Jednak w Japonii ci, którzy posiadają zegarek Apple pierwszej generacji, nie mogą go używać do programów premiowych.

Apple Pay Watch

 1. Kliknij ikonę aplikacji Apple Watch na ekranie, a następnie „Mój zegarek”.
 2. Następnie kliknij „Portfel & Apple Pay.”
 3. Dotknij „Dodaj kartę”, Aby dodać nową kartę i postępować zgodnie z instrukcjami (podobnie jak powyżej).
 4. Po wprowadzeniu wszystkich informacji musisz je zdobyć weryfikacja z banku, zanim zaczniesz korzystać z Apple Pay na Apple Watch.
 5. Gdy wszystko zostanie autoryzowane, dotknij „Kolejny.”
 6. Teraz możesz używać zegarka Apple Watch do robienia zakupów sklepy i aplikacje. Możesz nawet używać ich w systemach tranzytowych w niektórych krajach i regionach, osobiście (tylko w USA), a nawet z legitymacją studencką w niektórych szkołach.

Dodaj kartę na komputerze Mac

Uwaga: Aby dodać kartę do Apple Pay, potrzebujesz modelu Mac z Touch ID. W modelach Mac bez wbudowanego Touch ID, możesz sfinalizować zakup za pomocą Apple Pay na odpowiednim iPhonie lub Apple Watch: na iPhonie przejdź do Ustawienia > Portfel & Apple Pay i włącz opcję Zezwalaj na płatności na Macu.

Konfiguracja Apple Pay MacJeśli masz Model Mac z Touch ID, oto, co musisz zrobić, aby aktywować Apple Pay:

 1. Musieć “Preferencje systemu” > “Portfel & Apple Pay.”
 2. Następnie naciśnij “Dodaj kartę”I postępuj zgodnie z instrukcjami.
 3. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych informacji dotknij „Kolejny”I poczekaj, aż bank zweryfikuje Twoje dane.
 4. Gdy wszystko będzie w porządku z banku, kliknij „Kolejny.”
 5. Zacznij korzystać z Apple Pay na komputerze Mac (płatności osobiste w Apple Pay i Apple Cash nie są dostępne w systemie macOS).

Jak korzystać z Apple Pay

Apple Pay to zrobi zapisać tak bardzo czas i wysiłek płacić za towary lub usługi. Możesz go używać do dokonywania transakcji w sklepach, aplikacjach, a nawet online.

Płać w sklepach

Za pomocą iPhone’a lub Apple Watch możesz uregulować rachunek w restauracji, kupić nowe buty, zapłacić taksówkarzom i wiele więcej.

 • W przypadku iPhone’ów z Face ID: Kliknij dwukrotnie przycisk boczny po prawej stronie telefonu. Następnie, gapić się na swoje urządzenie do uwierzytelnienia za pomocą Face ID. I nie musisz się martwić, jeśli Twoja twarz nie zostanie rozpoznana, zawsze możesz zapłacić przy użyciu swojej kod dostępu. Po zweryfikowaniu twarzy po prostu umieść górną część telefonu iPhone w odległości kilku centymetrów czytnika zbliżeniowego i poczekaj, aż skończysz, a na ekranie pojawi się znacznik wyboru. Popatrz na to próbny po więcej informacji.
 • W przypadku iPhone’ów z Touch ID: Wszystko, co musisz zrobić, to położyć palec na Dotknij przycisku strony głównej ID. Następnie pociągnij za górną część telefonu blisko czytnika zbliżeniowego i poczekaj, aż na ekranie pojawi się „Gotowe” i znacznik wyboru.
  To próbny pomoże wyjaśnić.
 • Użytkownicy Apple Watch: Wystarczy dwukrotnie kliknąć boczny przycisk po prawej stronie zegarka i umieść ekran w pobliżu czytnika zbliżeniowego. Gdy poczujesz delikatne dotknięcie, będziesz wiedzieć, że zakup został pomyślnie zakończony.

W niektórych regionach niektóre sklepy mogą o to poprosić wprowadź swój kod PIN lub podpisz pokwitowanie jeśli Twój zakup przekroczy określoną kwotę.

Płać w ramach aplikacji lub online

Apple Pay online

Jak wspomniałem powyżej, możesz użyć Apple Pay, aby kupić lub zamówić wszystko, co chcesz bezpośrednio z aplikacji. Jeśli masz aktywowaną usługę, zobaczysz „Kup za pomocą Apple Pay” jako opcja.

 1. Stuknij w “Kup za pomocą Apple Pay”Lub wybierz Apple Pay jako metodę płatności.
 2. Upewnij się, że twój dane do fakturowania, wysyłki i dane kontaktowe są prawidłowe. Wszystkie te dane możesz nawet przechowywać w usłudze Apple Pay, aby nie trzeba było ich podawać przy każdym zakupie.
 3. Jeśli chcesz zapłacić inną kartą, po prostu kran następna ikona obok twojej karty.
 4. Potwierdź swoją płatność. Zobaczysz Gotowe ze znacznikiem wyboru na ekranie, gdy wszystko zostanie ukończone.
  1. W przypadku iPhone’a X i nowszych lub iPadów z Face ID: Wystarczy dwukrotnie nacisnąć boczny przycisk, a następnie użyć identyfikatora twarzy lub hasła, aby potwierdzić.
  2. W przypadku iPhone’a 8 i wcześniejszych wersji lub iPadów bez Face ID: Do potwierdzenia możesz użyć Touch ID lub kodu dostępu.
  3. Użytkownicy Apple Watch: wystarczy dwukrotnie kliknąć boczny przycisk, aby potwierdzić ich zakup.
  4. W przypadku modeli Mac z Touch ID: Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na pasku dotykowym i po zakupie dotknij palcem Touch ID. Jeśli funkcja Touch ID jest wyłączona, musisz stuknąć ikonę Apple Pay na pasku dotykowym i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  5. W przypadku innych modeli komputerów Mac: Jeśli nie masz komputera Mac z funkcją Touch ID, potrzebujesz telefonu iPhone lub zegarka Apple, aby potwierdzić swoje zakupy. Dlatego włącz Bluetooth na komputerze Mac i upewnij się, że logujesz się przy użyciu tego samego Apple ID na wszystkich swoich urządzeniach.

Czy Apple Pay jest bezpieczniejszy niż karty kredytowe lub debetowe?

Krótko mówiąc, tak jest. Mimo że nie jest w 100% odporny na ataki hakerskie, Apple Pay dodaje dodatkowe warstwy bezpieczeństwa informacji kredytowej / debetowej, dzięki czemu jest to bezpieczniejsza opcja niż korzystanie z samej karty.

Dodatkowa weryfikacja

Powiedzmy, że komuś udaje się zdobyć twoje urządzenie. Ta osoba będzie miała trudności z dostępem do konta i dokonywaniem zakupów, ponieważ Apple Pay poprosi o kilka dodatkowych informacji, takich jak Twoje hasło, identyfikator twarzy lub identyfikator dotykowy. A ponieważ Apple nie przechowuje żadnych informacji na twoim urządzeniu, atakujący nie będzie w stanie potwierdzić żadnej transakcji.

Informacje o Twojej karcie nie są udostępniane

Twój portfel mobilny tworzy Unikalny kod za każdym razem, gdy kupujesz coś za pośrednictwem Apple Pay. Kupcy widzą ten kod zamiast rzeczywistego numeru karty.

„Numer karty kredytowej nigdy nie jest podawany handlowcowi, a gdy jest używany online, nigdy nie podróżuje przez Internet między urządzeniem a witryną handlowca”, mówi Thomas Reed, dyrektor Mac i działu mobilnego w firmie Malwarebytes, zajmującej się cyberbezpieczeństwem. „Gdyby przypadkiem przestępca przechwycił te dane, jest to kod jednorazowy, więc nie można go nadużywać w taki sam sposób jak numer karty kredytowej”.

Zawsze możesz zawiesić usługę

Możesz zawiesić Apple Pay, umieszczając urządzenie w „Lost Mode.”Aby to zrobić, musisz mieć„Znajdź mojego IPhone’a”W urządzeniu włączone (lub inne podobne funkcje na innych urządzeniach). W ten sposób nie musisz anulować wszystkich swoich kart kredytowych. I zawsze możesz reaktywować usługa, gdy znajdziesz lub znajdziesz swoje urządzenie.

Werdykt: Tak, Apple Pay to bardzo bezpieczna metoda dokonywania płatności. Jest to nawet bezpieczniejsze niż korzystanie z karty kredytowej / debetowej, ponieważ szyfruje twoje informacje i nie udostępnia nikomu ani nawet nie przechowuje go na twoim urządzeniu. Ponadto oferuje dodatkowe metody weryfikacji przed zakończeniem zakupu.

Użyj Apple Pay z VPN

Apple Pay z ExpressVPN

Chociaż Apple Pay zapewnia doskonałe środki bezpieczeństwa, nie zaszkodzi Ci podjąć dodatkowe kroki, aby to zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo i prywatność. Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej podczas robienia zakupów online gwarantuje, że nikt nie będzie mógł zobaczyć informacji o twoich transakcjach ani twojej karcie kredytowej / debetowej. To dlatego, że VPN mogą szyfrować twój ruch i ukryć twój adres IP W rezultacie nikt nie zobaczy, co robisz online, a numery kart pozostaną ukryte.

Jednak upewnij się, że korzystasz z najlepszych usług VPN dla iOS, takich jak ExpressVPN. Jako nieco paranoiczny użytkownik wolę stosować najsilniejsze środki w celu ochrony moich danych online. Dlatego korzystam z ExpressVPN, ilekroć robię zakupy online. Gdy połączę się z innym wybranym serwerem, wszelkie informacje, które wprowadzę, będą ukryty od wścibskich oczu hakerów lub dostawców usług internetowych.

VPN będzie przekieruj połączenie do jednego z bezpiecznych serwerów, szyfruj to, następnie zaoferuję ci nowy adres IP z wybranego regionu. Dlatego będziesz wyglądać, jakbyś był fizycznie w innym miejscu. Powodem, dla którego wybrałem ExpressVPN jest to, że ma najsilniejsze funkcje bezpieczeństwa i prywatności, duża sieć serwerów i najlepsze prędkości w biznesie. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

Gdzie jest dostępna usługa Apple Pay?

Apple Pay jest dostępny od ponad 50 krajów i akceptowane w dowolnym miejscu, w którym zobaczysz te symbole i znaki w sklepach, aplikacjach i Internecie w Safari. Kraje te obejmują USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Belgia, Finlandia, Norwegia, Grecja, Rosja, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Chiny, Kazachstan, Arabia Saudyjska, ZEA, i wiele więcej.

Sprawdź pełną listę krajów tutaj.

Urządzenia obsługiwane przez Apple Pay

Możesz aktywować usługę na kilku urządzeniach iOS, w tym iPhone, iPad, Apple Watches i Mac.

 • urządzenia iPhone: iPhone 6, 6s, 6, 7, 8, 6 Plus, 6s Plus, 7 Plus, 8 Plus, SE, X, XS, XS Max i XR.
 • iPady: iPad Pro, iPad Air 2, iPad mini 3 i nowsze.
 • Zegarki Apple: Każde pokolenie.
 • Prochowiec: Modele komputerów Mac z Touch ID i modele Mac wprowadzone na rynek w 2012 roku lub później z telefonem iPhone lub Apple Watch z obsługą Apple Pay.

Czy korzystanie z usługi Apple Pay jest bezpieczne? – Końcowe przemyślenia

Po wszystkim, co zostało powiedziane, sądzę, że można bezpiecznie powiedzieć, że Apple Pay jest wystarczająco bezpieczny, aby z niego korzystać. Używając silne i różnorodne środki bezpieczeństwa, Apple dba o to, aby nikt nie widział ani nie włamał się na twoje konto podczas całej procedury zakupu. To obejmuje hakerzy i Kupiec lub witryna, z której kupujesz. A nawet jeśli w jakiś sposób zgubisz urządzenie, atakujący nie może robić zakupów ani robić zakupów. To dlatego, że będą musieli potwierdzić zakup za pomocą Face ID, Touch ID lub hasło. 

Czy kiedykolwiek korzystałeś z Apple Pay? Powiedz nam, co myślisz o usłudze w sekcji komentarzy poniżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map