Czy Reddit śledzi twoje dane? I jak zachować bezpieczeństwo

Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, odwiedź Reddit. To jedna platforma, na której otrzymasz opinie ekspertów od różnych osób na całym świecie. Każdego roku popularna strona dyskusyjna uzyskuje ponad 82 miliardy odsłon, co świadczy o jej popularności.


Czy Reddit śledzi twoje dane?

Czy Reddit śledzi twoje dane?

Reddit ma dwa ustawienia – bezpłatny i premium. Bezpłatny Reddit umożliwia dostęp do treści, ale z reklamami. Opcja premium jest płatna i wcześniej nosiła nazwę Reddit Gold. Dzięki opcji Premium uzyskasz płynniejsze działanie bez reklam.

Bez wątpienia Premium jest lepsze, ale co, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy? Będziesz wtedy musiał zobaczyć reklamy. Ta reklama jest oparta na twoich preferencjach i sposobie korzystania z ich strony internetowej. Czy sprzedają Twoje informacje reklamodawcom??

Polityka prywatności Reddit mówi, że dzielą się informacjami o użytkownikach z osobami trzecimi w celach reklamowych.

„Nie będziemy udostępniać, sprzedawać ani przekazywać danych osobowych naszych użytkowników stronom trzecim, chyba że zachodzi jedna z poniższych okoliczności

Z wyjątkiem przypadków, gdy dotyczą one reklamodawców i naszych partnerów reklamowych, możemy udostępniać informacje dostawcom, konsultantom i innym usługodawcom, którzy potrzebują dostępu do takich informacji, aby wykonywać dla nas pracę ”

Powinieneś się martwić?

Reddit jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron internetowych na świecie. Oznacza to, że mają wiele informacji o użytkownikach, co może być bardzo przydatne dla reklamodawców i marketerów. A ponieważ użytkownicy otwarcie uczestniczą w dyskusjach na temat Reddit, ujawniają wiele informacji o sobie.

Tych informacji nie ma nigdzie indziej. Ludzie otwarcie wyrażają swoje poglądy na różne tematy, które dostarczają reklamodawcom wiele cennych informacji. Jeśli obawiasz się o swoją prywatność podczas odwiedzania stron internetowych, możesz ocenić swoje preferencje.

Ponadto naruszenie bezpieczeństwa, które naraziło na szwank dane osobowe tysięcy użytkowników Reddit, miało podobno miejsce w czerwcu 2018 r. Dlatego też należy brać pod uwagę swoją prywatność i bezpieczeństwo online przy każdym korzystaniu z Reddit.

Co możesz zrobić

Reddit oferuje Ustawienia użytkownika. W nowym układzie znajdziesz go w prawym górnym rogu, jako menu rozwijane obok przycisku Początek. Chociaż na Reddit nie ma wielu opcji personalizacji, nadal możesz tam znaleźć przyzwoite opcje.

Wejdź na kartę Prywatność i bezpieczeństwo w Ustawieniach użytkownika, a zobaczysz tam opcje prywatności. Możesz wyłączyć indeksowanie wyszukiwarek i rejestrowanie linków wychodzących.

Reddit pozwala wyszukiwarkom na indeksowanie twojego profilu. Aby Google mógł wyświetlać posty, w których skomentowałeś, wraz z subredditami, w których uczestniczysz. Jeśli nie chcesz, aby te informacje były widoczne dla znajomych, wyłącz indeksowanie wyszukiwarki.

Również kliknięcie łącza w celu odwiedzenia innej witryny internetowej za pośrednictwem Reddit jest rejestrowane. Jeśli nie chcesz, aby było rejestrowane, wyłącz rejestrowanie linków wychodzących.

Możesz także przejść do ustawień Personalizacji, aby otworzyć nowe opcje. Tutaj znajdziesz opcje wyłączenia rejestrowania aktywności Reddit dla odpowiednich reklam. Istnieje kilka innych opcji w postaci pól wyboru. Odznacz wszystkie pola, a będziesz mieć wyższy poziom prywatności na Reddit.

Jeśli nie lubisz reklam, możesz skorzystać z funkcji Premium. Chociaż nie wyświetla reklam, nie ma gwarancji, że nie będą rejestrować Twoich danych.

Aplikacje Reddit i innych firm

Reddit ma własną aplikację na platformy mobilne. Istnieją również aplikacje innych firm do odwiedzenia Reddit. Jeśli logujesz się przy użyciu aplikacji innej firmy, udzielasz tej aplikacji uprawnień do monitorowania swoich działań. Jeśli martwisz się przyznanymi uprawnieniami, możesz odwiedzić sekcję aplikacji w telefonie i odwołać uprawnienia aplikacji innych firm.

Blokuj wiadomości

Chociaż Reddit jest świetną platformą do poznawania ludzi o podobnych poglądach, czasami niektórzy użytkownicy mogą stać się nieco podejrzliwi. W tym celu Reddit oferuje możliwość zmiany prywatności wiadomości. Wybierz, kto może wysyłać Ci wiadomości na karcie Prywatność i bezpieczeństwo w Ustawieniach użytkownika.

Możesz zablokować lub zezwolić niewielkiemu zestawowi użytkowników lub otworzyć wiadomości dla wszystkich. Chociaż Reddit może nie mieć obszernej listy opcji personalizacji, oferuje przyzwoity zestaw ustawień bezpieczeństwa.

Czy możesz być naprawdę bezpieczny??

Chociaż możesz zmienić niektóre ustawienia w celu ochrony swojej prywatności, nie jesteś naprawdę chroniony, jeśli Twoja tożsamość zostanie ujawniona w witrynie. Chociaż możesz nie martwić się o swoją tożsamość, ważne jest, aby zabezpieczyć swoje dane osobowe, jeśli publikujesz na kontrowersyjne tematy.

Istnieją dwa sposoby, aby być naprawdę bezpiecznym:

Nie używaj swojego prawdziwego imienia

Użytkownicy Reddit zazwyczaj nie używają swoich prawdziwych nazwisk na tej platformie. Możesz wybrać absolutnie dowolny pseudonim, który ci się podoba. To gwarantuje, że twoja prawdziwa tożsamość nie zostanie ujawniona innym. Jeśli nie chcesz otrzymywać wiadomości od innych, możesz zmienić ustawienia wiadomości, jak opisano powyżej.

Ukryj swoje IP

Podczas gdy twoje prawdziwe nazwisko może być zmienione na Reddit, twój adres IP będzie nadal widoczny dla władz. Aby upewnić się, że nie mogą śledzić Twojej lokalizacji geograficznej, ukryj swój adres IP za pomocą VPN. VPN lub wirtualna sieć prywatna przepuści Twój ruch przez ich specjalne serwery, aby ukryć twoje dane przed wszystkimi, którzy próbują cię szpiegować. Dotyczy to również witryn odwiedzanych przez Ciebie wraz z usługodawcą internetowym i rządem.

Z nowym adresem IP Reddit nie będzie w stanie śledzić twojego adresu IP. Dzięki fałszywej nazwie inni użytkownicy nie poznają Twojej prawdziwej tożsamości. Wcześniej sprawdziliśmy najlepsze VPN dla Reddit. Dlatego sprawdź tę recenzję.

Wniosek

Prawie wszystkie strony internetowe działają na nowym modelu marketingowym, który rejestruje twoje działania i tworzy mapę użytkowników. Mapa jest następnie sprzedawana reklamodawcom w celu uzyskania bardziej ukierunkowanych reklam. A Reddit nie jest wyjątkiem. Jeśli chcesz, aby Twoje dane pozostały prywatne, upewnij się, że wprowadziłeś zmiany w ustawieniach. Ponadto zawsze rozsądnie jest korzystać z VPN.

Wybierając VPN, upewnij się, że wybierasz płatną sieć VPN, ponieważ darmowa sieć VPN może po prostu wyświetlać reklamy po swojemu, a tym samym śledzić Twoje działania, aby reklamy były bardziej trafne. Zasadniczo więc nie ma sensu kupowanie VPN. Upewnij się, że masz zaufaną sieć VPN, która nie rejestruje twoich działań i zapewnia niezawodne usługi. Oto lista naszych najbardziej zalecanych sieci VPN. Pomogą ci zachować anonimowość, a także ochronią cię przed hakerami i szpiegami.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map