Najlepsze aplikacje antywirusowe na urządzenia mobilne z systemem Android

Brak środków ochrony prywatności i bezpieczeństwa na urządzeniach, z których korzystamy na co dzień, naraża nasze dane osobowe. Dlatego powinniśmy mieć podstawową ochronę zainstalowaną na naszych smartfonach lub tabletach. Obejmuje to aktualizację oprogramowania zabezpieczającego wydanego przez renomowanych producentów. Następnie możesz uzyskać najnowsze poprawki bezpieczeństwa i poprawki na swoim urządzeniu.


Najlepsze aplikacje antywirusowe na telefon z Androidem

Najlepsze aplikacje antywirusowe na urządzenia mobilne z systemem Android

Miliony ludzi na całym świecie kupiło tablety i smartfony z systemem operacyjnym Google Android. Zagrożenia złośliwym oprogramowaniem są szczególnie duże na urządzeniach z Androidem w porównaniu do innych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać program antywirusowy dla Androida i jakie są najlepsze aplikacje antywirusowe w Google Play Stor.

Czy potrzebujesz oprogramowania antywirusowego na Androida?

System operacyjny Android jest głównym celem szkodliwych agentów i hakerów. Mogą dostarczać złośliwe oprogramowanie na telefon komórkowy za pośrednictwem wiadomości tekstowych, aplikacji innych firm, a nawet Google Play. Z biegiem lat Google Android poprawił swoje bezpieczeństwo. Na przykład Google Play Protect, wbudowany program antywirusowy, jest dostępny w nowych wersjach Androida. Jednak wciąż brakuje niektórych funkcji. Możesz poprawić ochronę, kupując mobilną aplikację antywirusową z renomowanych źródeł.

Jak wybrać program antywirusowy dla systemu Android

Przyjrzyjmy się kryteriom i funkcjom oferty programu, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem:

Funkcje specyficzne dla antywirusa

Regularne skanowanie na komputerach stacjonarnych jest łatwe, bez zużywania zasobów systemowych. Ale w przypadku urządzeń z Androidem nacisk kładziony jest na silne, pasywne bezpieczeństwo. Potrzebujesz aplikacji antywirusowej z łatwą obsługą, która nie wymaga majsterkowania w ustawieniach.

Funkcje specyficzne dla Androida

Muszą być dostępne funkcje Androida, takie jak filtrowanie wiadomości tekstowych i blokowanie połączeń. Co ważniejsze, aplikacja musi włączyć usługi lokalizacyjne, aby wyśledzić urządzenie z Androidem. Ponadto główne funkcje powinny obejmować zdalne blokowanie i zdalne czyszczenie danych.

Darmowe lub płatne oprogramowanie

Jeśli korzystasz z wielu urządzeń z Androidem, możesz zabezpieczyć się za pomocą pakietów antywirusowych dla wielu urządzeń. Oznacza to, że lepiej wybrać płatne pakiety, niż wybrać darmowy program antywirusowy, którego można używać na jednym urządzeniu z Androidem. Możesz też wypróbować bezpłatną wersję i przejść na aktualizację.

Zalety płatnego programu antywirusowego w porównaniu z bezpłatnymi aplikacjami

Podstawowe funkcje ochrony Androida będą dostępne w większości bezpłatnych aplikacji zabezpieczających. Ale możesz uzyskać dodatkowy poziom bezpieczeństwa dzięki płatnym aktualizacjom. Ogólnie rzecz biorąc, oto funkcje premium, które otrzymujesz dzięki płatnym pakietom antywirusowym:

Kopia zapasowa danych

Ta funkcja automatycznie przesyła dane osobowe do „chmury”, usługi pamięci masowej online. W przypadku zgubienia urządzenia można wykonać kopię zapasową danych, zanim zdalnie je wyczyścisz. Następnie możesz przywrócić te dane na innym kompatybilnym urządzeniu.

Zdalna lokalizacja i czyszczenie

Za pomocą usługi GPS można sprawdzić lokalizację zgubionego urządzenia w dowolnej przeglądarce internetowej. Jak widać powyżej, możesz usunąć wszystkie dane z urządzenia ze zdalnej lokalizacji i chronić swoją prywatność.

Blokada aplikacji i karty SIM

Chroń wrażliwe dane, prywatne rozmowy i niektóre aplikacje za pomocą hasła. Ogranicz, kto może wyświetlać zawartość twojego urządzenia, blokując telefon.

Zdalna blokada i zdjęcie

Za pomocą interfejsu przeglądarki internetowej lub wiadomości SMS zapobiegaj nieautoryzowanemu dostępowi. Niektóre aplikacje robią zdjęcia osobom, które wielokrotnie wprowadzają nieprawidłowy kod PIN lub hasło.  

Doradca ds. Ochrony przed phishingiem i prywatnością

Te aplikacje wykrywają, gdy ktoś próbuje ukraść Twoje dane lub ostrzega przed odwiedzaniem potencjalnie niebezpiecznych stron internetowych. Wszystkie pobrane aplikacje zostaną przeskanowane, a program antywirusowy wyświetli ostrzeżenie, jeśli będą chcieli uzyskać więcej uprawnień.

Odinstaluj ochronę

Te mobilne aplikacje bezpieczeństwa używają hasła, aby się chronić. Zapobiegają każdemu, kto próbuje je odinstalować lub wyczyścić dane urządzenia lub inne aplikacje.

Kontrola rodzicielska i bezpieczne przeglądanie

Dostęp do niektórych treści w Internecie będzie ograniczony w zależności od wieku. Ponadto sprawdzają klikane linki witryny i ostrzegają przed niebezpieczeństwem.

Dostroić

Bateria zostanie zoptymalizowana przez odinstalowanie aplikacji zużywających więcej baterii. Wydajność urządzenia można poprawić, usuwając śmieci

Najlepsze aplikacje antywirusowe na telefon z Androidem

Oto te, które znalazły się na liście:

1. Kaspersky Internet Security Mobile

Kaspersky mobile to jedna z najbezpieczniejszych aplikacji antywirusowych na Androida z łatwym w użyciu interfejsem. Nawet w wersji bezpłatnej oferuje ręczne skanowanie linków, aplikacji i plików do pobrania. Ochrona i kontrola danych w czasie rzeczywistym są gwarantowane nawet w przypadku zgubienia urządzenia.

Wersja płatna umożliwia automatyczne wykonywanie skanowania zgodnie z harmonogramem. Posiada filtrowanie połączeń i tekstu oraz chroni urządzenie przed wyłudzaniem informacji. Jeśli kupisz plan ochrony komputera stacjonarnego z Internetem lub Total Security, możesz również dodać urządzenie z Androidem.

2. Trend Micro Mobile Security

Chociaż nie ma bezpłatnego planu dla Trend Micro, możesz go użyć na podstawie wersji próbnej, a później zaktualizować po wyświetleniu monitu. Ale jeśli kupisz Maximum Security, które dla maksymalnie 10 urządzeń, otrzymasz Mobile Security.

Nawet w bezpłatnej wersji próbnej zyskujesz podstawową ochronę podczas skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, ochrony przed kradzieżą i skanowania aplikacji przed instalacją. Dostępne są funkcje wydajności, takie jak menedżer aplikacji i moduł sprawdzania pomocy systemowej. Tryb „Tylko telefon” zatrzymuje wszystkie aktywne procesy oprócz funkcji telefonu, gdy bateria urządzenia jest rozładowana.

3. Bitdefender Mobile Security & Antywirusowe

Antywirus Bitdefender oferuje 14-dniową bezpłatną wersję próbną dla Androida. Darmowa wersja jest wystarczająco dobra, ze skanowaniem ręcznym i aplikacjami oraz ochroną w czasie rzeczywistym.

Ale wariant płatny jest dostępny na telefonie komórkowym, jeśli otrzymasz pakiet Total Security na komputerze. Otrzymujesz narzędzia do ochrony sieci i antykradzieżowe, a także integrację Android Wear, App Lock i Autopilot, monitor bezpieczeństwa ochrony Twojego urządzenia. W zależności od wzorców użytkowania i konfiguracji sprzętu, Autopilot zaleca niezbędne działania bezpieczeństwa.

4. F-Secure Mobile Security

F-Secure ma 30-dniowy plan antywirusa dla Androida, po którym należy uaktualnić pakiet Safe i Total. Jest to część pakietu ochrony wielu urządzeń. Dostępna jest standardowa ochrona przed złośliwym oprogramowaniem do skanowania danych telefonu i zainstalowanych aplikacji. Ochrona bankowości i przeglądania odsuwa Cię od złośliwych stron bankowych i zapobiega padaniu ofiarą farmacji.

Możesz zlokalizować, wyczyścić lub zablokować zgubione urządzenie zdalnie i zarządzać wszystkimi urządzeniami w wygodnym interfejsie przeglądarki.

Kontroluj lub ograniczaj dostęp na wielu urządzeniach dzięki funkcjom rodzicielskim. Możesz także sprawdzić stan swojego telefonu z Androidem i podjąć działania, jeśli zostanie zgubiony.

5. Avast Mobile Security

Avast jest najlepszym darmowym programem antywirusowym na rynku, zwłaszcza że jest tak łatwo dostępny. Lista funkcji darmowego abonamentu jest bardzo długa i wykracza poza podstawową ochronę. Zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym i skanowanie sieci Wi-Fi na urządzeniu z Androidem. Nowe aplikacje zostaną automatycznie przeskanowane przed instalacją. Możesz śledzić lokalizację swojego urządzenia, zablokować je i wyczyścić zdalnie.

Dzięki aktualizacji Avast Mobile Security Pro możliwe jest tajne przechwytywanie audio lub wideo na wypadek kradzieży. Automatycznie rejestruje również kartę SIM jako zagubioną. Inne funkcje, takie jak SecureLine VPN, pochodzą z aktualizacją.

Wniosek

Avast jest świetną opcją budżetową, ale jeśli możesz wydać sporą premię, Kaspersky lub Bitdefender są wyborem. W przypadku systemu Android, niezależnie od tego, który wybierzesz z powyższej listy, znacznie przewyższają Google Play Protect.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map