Top 7 e-maili Narzędzia ochrony prywatności Każdy powinien wiedzieć

Prywatność online stanowi problem dla każdego, kto korzysta z Internetu w jakikolwiek sposób. Jest to szczególnie ważne dla biznesmenów i profesjonalistów, ponieważ wszelkie włamania do wiadomości e-mail mogą być katastrofalne. Mogą powodować wszystko, od kryzysu finansowego, utraty reputacji po nieodwracalne szkody w karierze.


Top 7 e-maili Narzędzia ochrony prywatności Każdy powinien wiedzieć

Top 7 e-maili Narzędzia ochrony prywatności Każdy powinien wiedzieć

Dla takich osób największe niebezpieczeństwo wiąże się z przechwyceniem ich wiadomości e-mail. Wszyscy wiedzą, że Google i inni główni dostawcy usług e-mail mają wątpliwą politykę prywatności. Oczywiście rośnie zapotrzebowanie na bezpieczne usługi e-mail, w odpowiedzi powstało wiele usług.

Najlepsze narzędzia do ochrony prywatności poczty e-mail dla biznesmenów i profesjonalistów

Każda z nich zapewnia szereg korzyści w zakresie bezpieczeństwa i została pozytywnie oceniona przez ekspertów ds. Cyberbezpieczeństwa. Jeśli więc obawiasz się o prywatność poczty e-mail, usługi te mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby zabezpieczyć profesjonalną komunikację.

GPG4USB

GPG4USB, wysoce wydajny i bezpieczny sposób szyfrowania wiadomości, oferuje wiele korzyści dla użytkowników. Oprogramowanie jest uruchamiane z urządzenia przenośnego, które samo w sobie jest również bardzo bezpiecznym sposobem szyfrowania. Oprogramowanie jest dostępne bezpłatnie, więc każdy może z niego korzystać bez konieczności dokonywania jakichkolwiek płatności. To oprogramowanie jest także dostępne w systemie Microsoft Windows i Linux. Tak więc mogą z niego korzystać zarówno zwykli użytkownicy, jak i osoby dbające o bezpieczeństwo. Możesz także użyć tego oprogramowania do szyfrowania plików. Tak więc każdy, kto szuka prostego, ale skutecznego rozwiązania do szyfrowania swojej poczty e-mail, może korzystać z GPG4USB.

Koperta pocztowa

Mailvelope to specjalistyczna usługa szyfrowania poczty e-mail, która oferuje użytkownikom szyfrowanie typu open source. Usługa została opracowana w 2012 roku i jest wspierana przez Mailvelope GmbH, która została założona w 2015 roku. Oprogramowanie i kod źródłowy są otwarte. Dlatego każdy może pobrać, a nawet zmodyfikować. Właśnie dlatego Mailvelope oferuje skuteczne szyfrowanie. Otwarte oprogramowanie oznacza, że ​​programiści stale aktualizują oprogramowanie i sprawdzają, czy nie ma potencjalnych punktów naruszenia. Mailvelope jest również kompatybilny ze wszystkimi głównymi dostawcami usług e-mail, w tym Gmail, Yahoo, Outlook i GMX.

Enigmail

Enigmail to bezpłatne oprogramowanie do szyfrowania poczty e-mail w Mozilla Firefox. Tak więc mogą go używać tylko ci, którzy już korzystają z Mozilla Firefox. Podobnie jak Mailvelope, to oprogramowanie jest oprogramowaniem typu open source, więc można go używać i modyfikować z każdym. Oczywiście oznacza to również, że Enigmail ma za sobą silną społeczność programistów. Aktualizacje, które zwiększają istniejące protokoły szyfrowania i zwiększają bezpieczeństwo, są dość powszechne. Konkretny protokół używany do szyfrowania wiadomości e-mail za pośrednictwem Enigmail nazywa się OpenPGP. Korzystając z bezpłatnego oprogramowania, można wysyłać i odbierać wiadomości e-mail, a nawet weryfikować ich autentyczność.

TorBirdy

TorBirdy to dodatek zaprojektowany specjalnie dla użytkowników Thunderbirda i Tora. Prostym pomysłem jest kierowanie wszystkich wiadomości e-mail za pośrednictwem Tora, a więc szyfrowanie ich. Jest to bardzo dobra opcja dla tych, którzy używają Mozilla Thunderbird. Oprócz zapewniania szyfrowania, TorBirdy nie ma również luki w zabezpieczeniach EFAIL. Jest to problem związany z każdą usługą e-mail, która korzysta z poczty e-mail w formacie HTML, a TorBirdy ją wyłącza. Oprócz tego istnieje wiele innych opcji konfiguracji TorBirdy. Istnieje obszerna sekcja na temat preferencji, która może pomóc początkującym użytkownikom w wyborze odpowiedniego ustawienia.

Protonmail

Protonmail to pełna usługa e-mailowa oparta na Szwajcarii. Jako taki jest uważany za jednego z najbezpieczniejszych dostawców usług e-mail online. Konta podstawowe są bezpłatne, ale oferują tylko 500 MB miejsca do przechowywania wiadomości e-mail. Ponadto użytkownicy mogą wybrać trzy poziomy kont w różnych cenach. Wspaniałą rzeczą w Protonmail jest to, że pozwala użytkownikom wysyłać wiadomości e-mail w ustawieniach ogólnych, a także w specjalnym szyfrowaniu.

Załóżmy, że musisz wysłać zaszyfrowaną wiadomość e-mail, a następnie wybierz opcję szyfrowania, ustaw hasło i wyślij. Gdy to zrobisz, po prostu udostępnij hasło odbiorcy, aby przyznać mu dostęp. Wadą korzystania z Protonmail jest to, że użytkownicy nie mogą odzyskać konta, jeśli zapomnieli hasła. Jeśli jednak dostarczyli zapasową wiadomość e-mail, mogą to zrobić bez żadnych problemów.

Mailpile

Kolejna bardzo przydatna usługa szyfrowania poczty, Mailpile, ma nieco inne podejście do szyfrowania. Aby wysłać komuś wiadomość e-mail, nadawca musi mieć klucz publiczny odbiorcy. Jednak adresat nie musi mieć adresu e-mail Mailpile, aby otrzymać wiadomość e-mail. Cały system działa jako publiczno-prywatny system poczty e-mail oparty na kluczach szyfrujących. Wspaniałą rzeczą w Mailpile jest to, że jest to klient poczty e-mail. Oznacza to, że twoje dane są przechowywane na twoim urządzeniu zamiast na serwerze. I możesz użyć dowolnej istniejącej usługi e-mail, takiej jak Gmail lub Yahoo, aby działać jak serwer.

Tutanota

Tutanota jest bezpiecznym dostawcą usług e-mail, podobnie jak Protonmail. Mają bezpłatną podstawową opcję konta e-mail, a użytkownicy mogą wybrać konta premium po cenie. Bezpłatni użytkownicy otrzymują 1 GB miejsca na swoim koncie, podczas gdy użytkownicy premium mogą wybierać według własnego uznania. Ponadto, podobnie jak Protonmail, Tutanota umożliwia użytkownikom wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości e-mail poprzez ustawienie hasła. Nadawca następnie przekazuje hasło odbiorcy, który może go użyć do odszyfrowania wiadomości e-mail i uzyskania dostępu. Tutanota ma kod Open Source i pochodzi z Niemiec. Możesz go używać na urządzeniach Apple i iOS.

Którą opcję zaszyfrowanego e-maila powinieneś wybrać?

Wszystkie podane powyżej opcje szyfrowania wiadomości e-mail mają swoje zalety. Warto zrozumieć, jakie korzyści oferuje każda z nich i jak z nich korzystać. Jeśli nie chcesz lub nie możesz zmienić swojego konta e-mail, lepszym rozwiązaniem jest użycie dodatków.

Jeśli jednak możesz, lepszym rozwiązaniem może być przejście na opcję bezpośredniego szyfrowania. Oprócz tego przydatne jest przestrzeganie podstawowych zasad ochrony prywatności, takich jak unikanie oszustw związanych z wyłudzaniem informacji i regularne zmienianie haseł. W większości przypadków powinno to służyć szyfrowaniu wiadomości e-mail i zapewnieniu bezpieczeństwa komunikacji.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map