Bitcoin vs. Bitcash – wszystko, co musisz wiedzieć

Boom kryptowaluta rozprzestrzenił się jak pożar niedawno. Tysiące ludzi zaczęło inwestować Bitcoin, i inne formy cyfrowej waluty, takie jak Bitcash, Ripple i Etherium zaczął wyskakiwać. Mimo że kryptowaluty stają się coraz bardziej powszechne, co naprawdę o nich wiesz? 


Bitcoin vs. Bitcash - wszystko, co musisz wiedzieć

Bitcoin vs. Bitcash – wszystko, co musisz wiedzieć

W naszym przewodniku przeprowadzimy Cię przez historia waluty cyfrowej, jak działają, i jakie są zalety i wady korzystania z różnych rodzajów walut, takich jak Bitcash przeciwko oryginałowi Bitcoin. Jeśli chcesz uzyskać krótki przegląd świata kryptowaluty, przygotuj się na szybki odczyt.

Co to jest kryptowaluta?

KryptowalutaNajłatwiejszym sposobem opisania kryptowalut jest ich forma cyfrowa gotówka.

Tak jak prawdziwe pieniądze, mają wartość, z wyjątkiem tego, że nie są nimi związane forma fizyczna, ani centralny organ, który je kontroluje lub zarządza. 

Deweloperzy z całego świata mają już ustalone kryptowaluty oraz aktywna społeczność, która utrzymywała i ulepszała je poprzez technologia blockchain (które zostaną omówione dalej.)

Zanim zagłębimy się w funkcjonowanie kryptowalut, najlepiej wiedzieć, dlaczego zostały one stworzone.

Co spowodowało pojawienie się kryptowalut?

Kryptowaluty pojawiły się dziesięć lat temu i zostały opracowane do walki z kryzys finansowy stworzony przez tradycyjny system bankowy. Wielu ekspertów porównało ten okres do Wielka Depresja. Tak, było tak źle.

Rozpoczęły się banki w USA udzielanie pożyczek w lewo iw prawo aby zdobyć więcej klientów, ale ta decyzja spowodowała ich upadek. Wiele osób nie było w stanie ich spłacić, a po pewnym czasie niski napływ pieniędzy spowodował upadek banków i złożyć wniosek o upadłość.

Wielu ludzi stracili dużo pieniędzy, podczas gdy wpływy i moc banków zaczęły słabnąć z powodu tej katastrofy. Zainspirowało to zespół utalentowanych osób do stworzenia innego rodzaju aktywów finansowych więcej Ochrony. 

Bitcoin się rodzi

BTC była pierwszą w historii udaną formą kryptowaluty. Wbrew powszechnemu przekonaniu istniały inne sformułowane koncepcje cyfrowej gotówki przed koncepcją Bitcoin, ale żadna nie była tak popularny lub tak skuteczny.

Bitcoin miał na celu zapobieganie wszelkim problemom wynikającym z niewłaściwego zarządzania konwencjonalnymi pieniędzmi przez wprowadzenie kilka przydatnych funkcji:

 • Prywatność i anonimowość
 • Opłacalne opłaty transakcyjne
 • Decentralizacja
 • Szybsze transakcje za granicą
 • Skończona podaż = mniej problemów finansowych, takich jak inflacja

Korzystanie z kryptowalut ma wiele innych zalet, ale te są najważniejsze.

Technologia Blockchain

Każda kryptowaluta wykorzystuje technologię o nazwie blockchain, który, jak można się domyślać, składa się z „Łańcuch bloków”. Bloki są zgrupowaną formą rekordów. Przechodzą do następnego bloku, gdy tylko maksymalna pamięć zostanie osiągnięta w poprzednim bloku. 

Możesz sobie wyobrazić je jako pola wypełnione danymi pokazuje każdą udaną transakcję kryptograficzną i ich szczegóły. Każdy blok ma znacznik czasu pokazujący jego czas stworzenia i procesu.

Blockchain to w zasadzie forma zdecentralizowana księgi obejmującej tysiące serwerów, a każda osoba w sieci ma oddzielny kopia łańcucha bloków. Bloki muszą być intensywnie przetwarzane, aby stały się częścią łańcucha. I to służy jako oś czasu dla każdej przeszłej transakcji.

Widelce

Co powiesz na Bitcoin Cash? Czy używa tego samego? blockchain tak jak Bitcoin? Krótka odpowiedź brzmi tak. Czyni to poprzez użycie widelce, gdzie jest tylko oryginalny kod blockchain zaktualizowane w określonych węzłach.

Oryginał pozostaje taki sam, podczas gdy te zaktualizowane węzły są oddzielone od oryginału do tworzyć nowe łańcuchy bloków. Formowane monety tych nowych łańcuchów blokowych są inny i odrębny z oryginału.

Być może zastanawiasz się, dlaczego te nowe kryptowaluty zostały stworzone. Dobrze, Bitcoin to nie jest idealny system, a część jego społeczności chciała czegoś lepszego.

Formowanie gotówki Bitcoin

Utworzono Bitcoin Cash lub BCH 1 sierpnia 2017 r, po członkach społeczności Bitcoin niezadowolony z oryginalnym protokołem. 

Po serii debat postanowili stworzyć całość nowa kryptowaluta który ma limit bloków wynoszący 8 MB, gdzie oryginał miał tylko 1 MB. Większe rozmiary bloków pozwoliły na więcej przetworzonych transakcji na blok, których zalety i wady będą omówione dalej w.

Zmienne ceny

Podobnie jak prawdziwe pieniądze, wartość kryptowalut rośnie i spada z czasem. Zmieniają się w zależności od tego, ile są wymagane, adoptowane i wykorzystywane. Możemy analizować ich zmianę wartości w stosunku do ich wartość wzrost i zwrot z inwestycji (zwrot z inwestycji).

Zarówno Bitcoin, jak i gotówka Bit mają określoną wartość. Bitcoin, będący najstarszą i najbardziej ugruntowaną formą kryptowaluty, posiada największa wartość i dominuje duża część rynku kryptowalut (67,59% na dzień 16 września 2019 r.), Natomiast Bitcash posiada tylko 2,11%.Udział w rynku Bitcoin

Bitcoin Cash był utworzony zaledwie dwa lata temu. Podczas gdy większość zakładała, że ​​przejmie dużą część udziału Bitcoin w rynku, jego dominacja rynkowa stale spada od czasu szczytowego poziomu 13 listopada 2017 r., 9,74%. 

Według CoinMarketCap cena Bitcoin spadła 0,37% w ciągu ostatnich 24 godzin handlu, podczas gdy gotówka Bitcoin jest gotowa 4,22%. Bitcoin ogólnie ma więcej stabilne wahania cen, jak widać na poniższym wykresie.Wykres Bitcoin

Potrzebuję pomocy?

Wiele dostępnych witryn daje aktualne informacje o rynku kryptowalut lubić CoinMarketCap, TradingView, i CryptoCompare jeśli chcesz sam śledzić trendy w kryptowalutach.

Rynek kryptowalut staje się coraz bardziej zatłoczony, a nowe formy kryptowaluty próbują wspinać się w szeregi. Ale Bitcoin króluje jako najwyższa waluta, a Bitcoin Cash podąża za nimi 4 miejsce. Czy to oznacza, że ​​Bitcoin jest najlepszą formą kryptowaluty? Niekoniecznie.

BCH vs. BTC: Plusy i minusy

Teraz masz niewielkie pojęcie o tym, czym są oba. Jak mówisz, przyglądamy się zalety i wady każdego z nich? W porządku. Chodźmy.

Bitcoin Cash

Zaczniemy od nowego. Proszę bardzo:

 • Zalety

Ten jest znacznie tańszy niż Bitcoin, więc łatwiej jest go zdobyć. Opłaty transakcyjne są również niższe. Obecnie ma średnią opłatę transakcyjną w wysokości 0,00396 USD, podczas Bitcoin kosztuje 1.045 USD. Średnia opłata transakcyjna Bitcoin cierpi z powodu wysokich skoków (w najgorszym przypadku) 63,85 USD w dniu 22 grudnia 2017 r). Z drugiej strony, Bitcoin Cash’s konsekwentnie działa na niższa Strona od momentu koncepcji:

Taniej i szybciej sprawia, że ​​Bitcoin Cash jest ogólnie bardziej przyjazny dla handlu.

 • Niedogodności

Podczas gdy zwiększony rozmiar bloku zapewnia korzyści, ma możliwy efekt uboczny zmniejszając odporność sieci na ataki z zewnątrz a także centralizacja.

To także ma niższe zaufanie inwestorów w porównaniu do Bitcoin, a jego „penetracja rynku i wskaźnik przyjęcia” to mniej dominujący. Wynika to z faktu, że jest on bardzo nowy na rynku kryptowalut niż Bitcoin.

Handel jest mniej opłacalny pod względem dostępnych par handlowych – skumulowanych skutków tych wad obniżyć cenę i współczynnik wykorzystania Bitcoin Cash.

Bitcoin

Teraz gigant w branży. Oto zalety i wady Bitcoin.

 • Zalety

Będąc oryginalnym źródłem, Bitcoin działa jako waluta bazowa dla całego systemu kryptowalut. Właśnie z tym handlują pozostałe kryptowaluty i można nimi handlować praktycznie na każdej giełdzie (ma najwięcej par handlowych). 

Dominuje ponad połowę całego rynku kryptowalut (67,6%) i pozostaje Złoty standard w szybko rozwijającej się i bardzo konkurencyjnej branży. Ze względu na jego masywność baza użytkownika i wyższa kapitalizacja rynkowa, Bitcoin zachowuje swoją wartość znacznie lepiej niż Bitcoin Cash.

Mając najbardziej pełne węzły na rynku kryptograficznym, czyni to niesamowicie trudno zostać zaatakowanym przez scentralizowane instytucje i rządy.

 • Niedogodności

Bitcoin to dużo droższe i ma wyższe stawki transakcyjne. Transakcje są również zwykle wolniej. To sprawia, że ​​jest to okropny wybór dla ogólnych zakupów.

Inną niewielką wadą jest to, że zespół programistów Bitcoin nie ma silniejszy zjednoczony front w porównaniu do innych zespołów. Ten wewnętrzny dyskurs w połączeniu z ogromną bazą użytkowników może się skończyć utrudniając proces doskonalenia

Inwestowanie w kryptowalutę

Łatwo jest powiedzieć, że różne osoby są zainteresowane zakupem kryptowaluty. Każdy ma swoje powody. Czy to dla zachowania anonimowości, czy po prostu dla osiągnięcia zysku, inwestowanie w Bitcoin, Bitcash lub dowolna kryptowaluta może być dobrym pomysłem. Porozmawiajmy o „dziwkach i howsach”.

1. Gdzie je kupić??

Nie znasz swojej drogi? Pomogę ci w tym. Zacznijmy od tego gdzie możesz kupić kryptowalutę.

Wymiana kryptowalut

Te zakłady często wiąże się z opłatą za obsługę transakcji, więc pamiętaj, aby zrobić to badaj i znajdź taki, który ci odpowiada. Te dwa są bardziej popularne:

 • Coinbase

Jest to bardzo popularne wśród amerykańskich inwestorów kryptowalutowych, ponieważ stosunkowo łatwe jest połączenie konta bankowego. Coinbase pobiera opłaty 0,5% spread zakupu oraz dodatkowa opłata, która zależy od której region jesteś w i rodzaj użytej płatności.

 • Binance

Uważany za największą giełdę kryptowalut na świecie Tom, Binance pobiera opłatę za wypłatę i dodatkową 0,1% opłaty dla każdej transakcji. Dostępne są rabaty, więc sprawdź je. W Binance kryptowaluty są zwykle wymieniane między sobą. Musisz jednak kupić je za karta kredytowa w cenie.

Wymiana brokerów

Ludzie często zatrudniają brokerów dla korzyści posiadania większe pule płynności, niższe poślizgnięcia i opłaty za spread, i więcej zbywalnych par kryptowalut. Oto dwa z najlepszych brokerów kryptograficznych:

 • Plus500 

Plus500 oferuje wiele korzyści, takich jak liczne opcje płatności (np. Paypal) Minimalne depozyty 100 $, za opcja czatu na żywo, i a szybki proces rejestracji.

 • eToro

eToro oferuje wiele opcje płatności, za minimalny depozyt 200 $, i doskonały Grupa wsparcia.

Inne sposoby inwestowania w BTC

Chcieć więcej? Masz to. Sprawdź następujące.

 • Bankomat Bitcoin

Działa tak samo jak ATMS dla fizycznej gotówki. Moneta Radar Radar ma tysiące bankomatów w całym NAS.

 • Wymiana P2P

Użytkownicy mogą publikować reklamy z podaniem ich pożądany kurs walutowy i sposób płatności dla Bitcoinów. Inni użytkownicy mogą odpowiadać na reklamy z opcją osobistego spotkania i płatności gotówkowy lub za pomocą bankowość internetowa handlować bezpośrednio.

 • Fundusze w skali szarości

Możesz zdobyć oba Bitcoin i Bitcoin Cash za pomocą skali szarości, zarządzającego aktywami dla Twojej waluty cyfrowej. Chociaż te akcje Kosztować więcej niż faktyczna wartość monety, nie musisz się martwić przechowywanie lub wdrażanie dodatkowe bezpieczeństwo.

Kilka wskazówek przed zablokowaniem zakupu

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, gorąco polecam zapoznać się z następujące wskazówki. Jestem pewien, że będziesz miał inne spojrzenie na sprawę:

 • Miej pod ręką podstawowe informacje

Twój SSS, numer konta bankowego, zdjęcie identyfikacyjne, hasła do portfela cyfrowego itp. Procesy transakcji kryptograficznych i rejestracji wymagają danych, więc najlepiej się przygotować.

 • Unikaj używania karty kredytowej

Finansowanie inwestycji przez zaciąganie pożyczek ze źródeł o dużym zainteresowaniu to zły pomysł.

 • Pamiętaj, że inwestycje w krypto nie mają ubezpieczenia

Korporacja Ochrony Inwestorów Papierów Wartościowych nie ubezpiecza Kryptowaluty w przypadku kradzieży lub awarii (kilka giełd, takich jak Coinbase, ma jednak własną polisę ubezpieczeniową).

 • Upewnij się, że transakcje online są wykonywane za pomocą bezpieczne i prywatne połączenie z Internetem. (Wypróbuj wiarygodną sieć VPN).
 • Jeśli żądana platforma wymiany nie oferuje preferowanej kryptowaluty, możesz po prostu najpierw kup Bitcoin i wymień go na preferowaną walutę.

2. Jak przechowywać moją kryptowalutę?

Możesz przechowywać swoje waluty dwa rodzaje portfela cyfrowego:

Gorący portfel

Uznani dostawcy lub giełdy oferują ten rodzaj portfela przez magazyn w chmurze które są dostępne przez Internet. Po dołączeniu giełdy oferują gorące portfele. Wielu woli używać gorące portfele innych firm które mogą być używane na różnych platformach. 

Transakcje są zwykle szybciej dla gorących portfeli. Ale pamiętaj, że gorące portfele z Bitcoinem mają wysokie ryzyko włamania. Pamiętaj, aby wybrać platformę wymiany, która oferuje ubezpieczenie, a przynajmniej dodatkowe bezpieczeństwo. 

Oto kilka popularnych źródeł gorących portfeli:

 • Blockchain

Nie pochodzi z wymiany walut, co zmniejsza ryzyko bycia celem hakowania. 

 • Coinbase

Jest wyposażony w ubezpieczenie, które obejmuje straty spowodowane włamaniami, kradzieżą, fałszywymi transferami i naruszeniami bezpieczeństwa.

 • Elektron

Unikalne oprogramowanie, które pozwala przechowywać walutę na komputerze.

 • Grzybnia

Mobilny portfel dla użytkowników iOS i Androida. 

Zimny ​​portfel

Zimne portfele zapewniają dodatkowe środki bezpieczeństwa których nie mają gorące portfele. Występują w postaci urządzeń przenośnych, które mogą przechowywać Twoją walutę. Oto kilka popularnych dostawców zimnego portfela:

  • Ledger Nano: Portfele te, podobnie jak dyski flash, mogą kosztować 60–120 USD
  • Trezor: Bardzo małe zimne portfele, które kosztują 80-170 USD

Pamiętaj, aby używać również silnych haseł uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla kont portfela cyfrowego z wymianą walut.

3. Jak zarządzać moją inwestycją?

Pamiętaj, że każda inwestycja wiąże się z potencjalnym ryzykiem. Cyfrowe waluty podlegają stosunkowo większemu ryzyku, ponieważ są znacznie nowsze w grze w porównaniu do innych ustalonych form inwestycji, takich jak obligacje lub akcje. Oto kilka sposobów, w jakie możesz to zrobić zmniejszyć te ryzyko:

 • Zróżnicuj swoje portfolio

Prawdopodobnie już o tym słyszałeś, wielu inwestorów stosowało tę taktykę przed narodzinami kryptowalut. Przez inwestowanie w wiele źródeł, masz większą szansę na utrzymanie swoich inwestycji, gdzie lukratywne waluty mogą nadrobić zaległości.

 • Zagraj w grę „Kup i przytrzymaj”

To jest tak proste, jak się wydaje. Kup kryptowalutę i tylko poczekaj, aż jego wartość wzrośnie. Jest to uważane za pasywną formę inwestycji, która często przewyższa jego aktywny odpowiednik. Jest również tańszy z powodu niższe opłaty transakcyjne.

Jak wspomniano w poprzednich częściach, rynek cyfrowej waluty jest Bardzo lotny, z cenami stale zmieniającymi się. Te kilka kluczowych strategii, o których wspomnieliśmy, może ci pomóc zarządzaj swoją inwestycją na niestabilnym rynku.

To prawda, że ​​nie jest to najszybszy sposób zarabiania na inwestycjach w krótkim okresie, ale ogólnie na dłuższą metę działa lepiej. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących, którzy chcą zanurzyć się w świecie kryptowalut.

Bitcoin vs. Bitcash – Podsumowanie

Jest wiele do nauczenia się na temat działania kryptowaluty lubić jak je zdobyć, albo ryzyko z nimi związane. Mamy jednak nadzieję, że nasz przewodnik wyjaśnił czym są kryptowaluty, jak działają i jak bezpiecznie z nimi inwestować.

Jeśli jest coś, czego nie możesz owinąć głową, daj nam znać w komentarzach poniżej, a my wyjaśnimy sprawę.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map