Bezpieczeństwo gier online: czy osiągniesz maksymalną prędkość w 2020 r

Gry online to ogromna branża w 2020 roku. Na całym świecie na PC i konsolach jest niezliczona ilość graczy, a znaczna część graczy posiada wiele urządzeń. Teraz, jeśli chodzi o gry online, bardzo rzadko mówi się o cyberbezpieczeństwie. Pomimo faktu, że tak ogromna liczba osób dzieli się swoimi prywatnymi informacjami online, bardzo mało jest rzeczywistego dialogu.


Bezpieczeństwo gier online: czy jesteś na bieżąco w 2019 r

Bezpieczeństwo gier online: czy osiągniesz maksymalną prędkość w 2020 r

Jednak ostatnio sytuacja się zmieniła. Według nowego raportu ponad 75 procent graczy martwi się o swoje bezpieczeństwo online na konsolach. Dane sugerują, że aż 2/3 graczy zna kogoś, kto osobiście padł ofiarą cyberataku w grach. To oczywiście budzi obawy zarówno graczy, jak i korporacyjnych gigantów, z którymi przeprowadzają transakcje.

Główne zagrożenia cyberbezpieczeństwa dla graczy online

W odpowiedzi globalny przemysł gier zaczął wykazywać niepokój z powodu rażącego zagrożenia bezpieczeństwa. Ale podczas gdy tryby maszyn korporacyjnych zmieniają się, codzienni gracze są narażeni na zagrożenia cybernetyczne. Spójrzmy na te potencjalne zagrożenia i sposoby ich uniknięcia.

Dane wirtualne

Branża gier online jest skarbnicą informacji dla każdego, kto może uzyskać do nich dostęp. W porównaniu z innymi bardziej rygorystycznymi branżami, takimi jak finanse, dane dotyczące gier są stosunkowo łatwe do zdobycia.

Co więcej, mikrotransakcje, które są teraz częścią wielu gier, zapewniają idealne warunki do kradzieży ogromnych funduszy. Co więcej, dość łatwo jest ukraść cenne przedmioty w grze, takie jak karty kolekcjonerskie, tapety itp. Chociaż nie zapewnia to znacznej kradzieży, można ją również zebrać, aby była dość duża. Wszystko to przekłada się na ogromną wartość, gdyby haker mógł włamać się na konto do gry.

Oszustwa związane z wyłudzaniem informacji

Oszustwa są bardzo powszechną cechą we wszystkich domenach internetowych, a branża gier nie jest wyjątkiem. Jeśli regularnie korzystasz z forów gier Reddit lub nawet na popularnych klientach takich jak Steam, być może słyszałeś o tym. Na arenach dla wielu graczy hakerzy często przejmują konta w celu uzyskania zysku.

Ale nie wszystkie ataki phishingowe mają na celu całkowite usunięcie. Rzeczywiście, wiele razy haker może znacznie lepiej opróżniać konto przez okres miesięcy lub lat. Otwiera to również okna na wszystkie powiązane konta innych graczy, którzy mogą współpracować z kontem z naruszeniem bezpieczeństwa.

Złośliwe oprogramowanie i naruszenia bezpieczeństwa

Modding jest popularną funkcją wielu gier na całym świecie. Rzeczywiście, niektóre mody są tworzone przez bazę graczy, co może znacznie wydłużyć liczbę godzin w dowolnej grze. Niektóre gry są prawie w całości oparte na modach. Minecraft to bardzo oczywista nazwa w tej kategorii.

I chociaż jest to świetny sposób na ulepszenie gry z czasem, pozostawia również wiele luk bezpieczeństwa. Są one często wykorzystywane przez hakerów do wstrzykiwania złośliwego oprogramowania do programów. W rezultacie wiele osób zaraża się komputerami i konsolami do gier od kupowania i instalowania modów. Niedociągnięcia w uwierzytelnianiu użytkowników mogą również otworzyć szerokie drzwi do wykorzystania i często kosztują graczy.

Jakie są skuteczne sposoby ochrony przed graniem online?

Pomimo faktu, że istnieje wiele niebezpieczeństw dla nieświadomych graczy, wszystko nie jest ponure. Istnieje wiele indywidualnych dobrych praktyk bezpieczeństwa, które mogą pomóc w zapobieganiu większości cyberataków na twoją konsolę do gier i urządzenia. Zobaczmy, co to są i co robią:

Skomplikowane hasła

Środki bezpieczeństwa cybernetycznego z każdym dniem stają się coraz bardziej niezawodne. Jednak w łańcuchu zawsze znajduje się jedno główne słabe ogniwo, a mianowicie błąd ludzki. Nic dziwnego, że znaczna liczba naruszeń bezpieczeństwa zdarza się z powodu zaniedbania. Gracze nie trzymają silnych haseł ani nie ćwiczą standardowego bezpieczeństwa haseł. To pozostawia ich otwartymi na ataki z najbardziej oczywistych i trudnych do wykrycia kanałów. Podobnie jak wszystkie inne rodzaje kont, konta do gier na klientach takich jak Steam lub GOG powinny zawsze zawierać silne hasło. Zmienianie tego hasła co kilka miesięcy również nie jest złym pomysłem. Pomaga to w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko naruszenia bezpieczeństwa w Internecie.

Znajomość ataków phishingowych i złośliwego oprogramowania

Ataki phishingowe to kolejna powszechna metoda narażania graczy na ataki. Dzieje się tak głównie dlatego, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak działają oszustwa typu phishing i łatwo się w nich zakochują. To samo dotyczy złośliwego oprogramowania. Wielu graczy nie zdaje sobie sprawy z tego, w jaki sposób może uniknąć złośliwego oprogramowania lub źródeł, którym powinni zaufać. Nie ma naprawdę sprawdzonego sposobu na ich uniknięcie. W większości gracze muszą nauczyć się, jak unikać tych pułapek. Wymaga to zrozumienia, w jaki sposób oszustwa typu phishing działają w witrynach lub klientach z grami. Powinni także dowiedzieć się, które źródła modowania są wiarygodne i zalecane.

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe

MFA jest jednym z najsilniejszych narzędzi, jakie gracze mają do ochrony przed nieautoryzowanym dostępem. Większość platform ma obecnie uwierzytelnianie co najmniej dwuskładnikowe, a niektóre oferują MFA. Ważne jest, aby włączyć to na swoim koncie. Spowoduje to dodanie dodatkowej warstwy bezpieczeństwa do konta i uniemożliwienie komukolwiek dostępu. Teraz MFA nie jest odporne na naruszenia, ale zdecydowanie jest o kilka kroków od posiadania pojedynczego współczynnika uwierzytelnienia, takiego jak hasło. Każdy gracz powinien używać MFA na swoim koncie po prostu dla dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, jaką oferuje.

Korzystanie z VPN

Ostateczna odpowiedzialność za bezpieczeństwo konta spoczywa na ich właścicielu. Musisz zrozumieć, jak korzystać z konsoli do gier lub klienta i korzystać z inteligentnych technologii, takich jak VPN. VPN oznacza „wirtualną sieć prywatną”. Umożliwia szyfrowanie całego ruchu internetowego; dzięki czemu jesteś bezpieczny przed różnymi zagrożeniami online, w tym atakami DDoS. Możesz nawet użyć sieci VPN, aby poprawić czasy pingowania i zmniejszyć opóźnienia podczas gry online.

Istnieje kilka dedykowanych sieci VPN do grania, które mogą znacznie ułatwić Ci życie. Rozważ zainwestowanie w jeden z nich, aby znacznie zabezpieczyć i poprawić wrażenia z gry online.

Wniosek

Ponieważ świat napędza coraz więcej połączonych usług, gry będą jednym z kamieni węgielnych handlu internetowego. Firmy w tym obszarze budzą się z niebezpieczeństwami, które mogą narażać swoich klientów. Udoskonalenia funkcji i wsparcia bezpieczeństwa użytkowników, a także bezpieczeństwa zaplecza, wskazują na to rosnące uznanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map