Jak poprawić szybkość pobierania na Xbox One

Moja Xbox One już dawno zaczynała bardzo wolno pobierać, co było nie do przyjęcia. Przeprowadziłem test prędkości i zauważyłem, że jest on o wiele wolniejszy niż mój komputer i telefon. Nie martw się, wszystko już naprawione. Uzyskanie najlepszej łączności znacznie poprawia wrażenia z korzystania z Xbox One. Oto kilka szczegółowych wskazówek, jak poprawić konfigurację sieciową konsoli.


Jak poprawić szybkość pobierania na Xbox One

Jak przyspieszyć pobieranie na Xbox One

Zanim spróbujesz naprawić cokolwiek związanego z powolnym pobieraniem, czy nie chcesz wiedzieć, na czym polega problem? Zdecydowanie zalecamy sprawdzenie stanu połączenia za pośrednictwem konsoli Xbox przed każdą próbą. Przynajmniej będziesz wiedzieć zarówno o szybkości, jak i stabilności połączenia. Zanim zaczniemy, oto jak sprawdzasz dane swojej sieci:

 1. Na konsoli Xbox otwórz Ustawienia.
 2. Przejdź do Sieć patka
 3. otwarty Ustawienia sieci
 4. Wybierz Szczegółowe statystyki sieci.
 5. Wreszcie to otrzymasz.Ustawienia sieci

Dzięki temu możemy przejść do tego, jak zwiększyć prędkość pobierania na Xbox One. Można to zrobić na kilka sposobów. Przeczytaj dobrze i dowiedz się, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

1. Użyj Ethernetu

Xbox 360 ma takie same problemy jak komputer. Aby obejść ten problem, wystarczy podłączyć konsolę bezpośrednio do routera.

Użycie kabla Ethernet zamiast sieci bezprzewodowej jest wysoce zalecane, gdy masz problemy z połączeniem.

Port Ethernet znajduje się z tyłu konsoli Xbox One po prawej stronie.

Ethernet na Xbox One

2. Unikaj szczytu

Uruchomienie konsoli Xbox One, gdy tylko wrócisz do domu z pracy lub szkoły, może być złym pomysłem. W godzinach szczytu mogą wystąpić niższe prędkości pobierania, ponieważ wszyscy robią to samo, co Ty.

Czasy takie jak ten przyciągają duże zapotrzebowanie na usługę. Chociaż nie ma wiele do zrobienia w tej sprawie (nie możesz po prostu powiedzieć innym, żeby się wypisali), zawsze możesz spróbować pobrać zawartość w spokojniejszej porze dnia.

3. Zmień ustawienia DNS

Ustawienia systemu nazw domen to ogromna część przeglądania. Tłumaczą domeny internetowe na swoje adresy IP.

Twój dostawca usług internetowych automatycznie przypisuje Ci domyślne ustawienia DNS. Chociaż może nie być tak źle, przejście na usługę DNS innej firmy może być dobrym pomysłem na zwiększenie prędkości. Usługi takie jak GoogleDNS i OpenDNS są bardzo przydatne na Xbox One.

Oto jak możesz zmienić ustawienia DNS dla Xbox One.

 1. Otworzyć Ustawienia aplikacja na Xbox One
 2. Udaj się do Sieć patka
 3. Kliknij Ustawienia sieci
 4. Wybierz Zaawansowane ustawienia
 5. Wybierać Ustawienia DNS
 6. Wybierz podręcznik aby ręcznie wprowadzić nowy adres
 7. Pojawi się ekran do wprowadzenia adresu. Oto kilka przykładów:
  • Otwórz DNS, wprowadź 208,67.222.222 (Podstawowy) i 208,67.220.220 (Wtórny).
  • Google DNS, wprowadź 8.8.8.8 (Podstawowy) i 8.8.4.4 (Wtórny)

Zawsze możesz przywrócić domyślne ustawienia DNS w dowolnym momencie. Wystarczy zmienić ustawienia DNS z powrotem na Automatyczny.

4. Zamknij gry i aplikacje w tle

Unikaj uruchamiania aplikacji do momentu zakończenia pobierania. Przed rozpoczęciem pobierania upewnij się, że zamknąłeś wszystkie działające aplikacje i gry. Oto jak to robisz:

 1. wciśnij Przycisk Xbox.
 2. Przejdź do uruchomionych gier lub aplikacji i wybierz je pojedynczo.
 3. wciśnij Przycisk MENU z trzema liniami. Zapewni to dodatkowe opcje.
 4. Wybierz Porzucić i naciśnij ZA na kontrolerze.
 5. Wszystko gotowe.

5. Wyłącz automatyczne aktualizacje

Automatyczne aktualizacje są bardzo wygodne podczas korzystania z Xbox One. Jednak niektóre aktualizacje mogą przekraczać 50 GB. Ograniczając sposób, w jaki aktualizacje Xbox One mogą zapisywać dużo danych. W porządku, będziesz musiał ręcznie uruchomić aktualizacje samodzielnie, ale to zapobiegnie nieuczciwemu pobieraniu niepożądanych aktualizacji w tle. Wyobraź sobie niechcianą aktualizację wyskakującą podczas pobierania bez zauważenia. To jest problem. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć tryb oszczędzania energii na konsoli Xbox One. Wykonaj poniższe czynności i dowiedz się, jak aktywować oszczędzanie energii:

 1. otwarty Ustawienia.
 2. Nawigować do Tryb zasilania & uruchomienie.
 3. Zmień tryb zasilania konsoli na Oszczędzanie energii.

Jeśli potrzebujesz alternatywy, po prostu odinstaluj niechciane aplikacje, aby zapobiec aktualizacjom, o które nawet nie dbasz.

6. Wstrzymaj i wznów pobieranie

Wstrzymanie pobierania, a następnie wznowienie jest jak ponowne uruchomienie telefonu z Androidem lub iOS. Może to spowodować nieznaczne zwiększenie prędkości pobierania. Jeśli pobieranie trwa zbyt długo, jest to sposób na podniesienie go.

Łatwo jest zatrzymać bieżące pobieranie lub instalację. Oto jak:

 1. Na Twoim Dom ekran otwarty Moje gry i aplikacje.
 2. Wybierz Kolejka.
 3. Podświetl aktywne pobieranie lub instalację.
 4. wciśnij Menu przycisk na kontrolerze.
 5. Wybierz Wstrzymaj instalację i wtedy Wznów instalację.

7. Unikaj gry online

Gry online dla wielu graczy mogą pochłaniać dużo przepustowości i spowalniać wszelkie bieżące pobieranie. Możesz zauważyć, że pobieranie, które właśnie trwało, zostało przeniesione do kolejki. Wynika to z tego, że podczas korzystania z Internetu używasz zbyt dużej przepustowości, a konsola nie mogła się między nimi poruszać.

Właściwym rozwiązaniem tego problemu jest przynajmniej poczekanie na zakończenie pobierania i rozpoczęcie gry online. Pomoże to znacznie zwiększyć prędkość pobierania.

8. Uruchom ponownie konsolę

Może istnieć szansa, że ​​coś jest nie tak z konsolą. Aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, spróbuj uruchomić go ponownie i sprawdź, czy restartowi uda się przyspieszyć pobieranie gry.

Aby ponownie uruchomić konsolę Xbox One, wykonaj następujące czynności:

 1. Przewiń w lewo na ekranie głównym, aby otworzyć Przewodnik.
 2. Wybierz Ustawienia.
 3. Iść do Uruchom ponownie konsolę.
 4. Wybierz tak potwierdzać.

Po ponownym uruchomieniu konsoli Xbox pliki do pobrania zostaną oznaczone jako wstrzymane. Musisz je później przerwać.

9. Poczekaj na ciche połączenie

W domu więcej niż jedna osoba będzie korzystać z Wi-Fi. To drastycznie wpływa na twoje połączenie i obniża prędkość pobierania. Sugeruję, abyś poczekał, aż w pobliżu nie będzie nikogo, kto mógłby korzystać z Internetu i rozpocząć pobieranie. Dość połączenie zapewnia szybsze pobieranie.

10. Użyj VPN

Gdy używasz zbyt dużej przepustowości, dostawcy Internetu biorą na siebie odpowiedzialność za zmniejszenie prędkości połączenia. W świecie wirtualnym nazywamy to ograniczaniem usługodawcy internetowego. Możesz jednak obejść ten problem, używając VPN.

Skrót od Virtual Private Network, to narzędzie internetowe może ukryć twój adres IP, który anonimizuje twoje podejście do Internetu i pozwala uniknąć monitorowania przez twojego dostawcę usług internetowych. W rezultacie dostawcy usług internetowych nie będą już mogli ograniczać Twojego połączenia.

Z drugiej strony Xbox One jest znany z wielu serwisów streamingowych. Od Netflix po Hulu, wszystko może być dostępne bez względu na to, gdzie mieszkasz. Usługi te są ograniczone geograficznie do własnych regionów. VPN pomaga obejść te ograniczenia, zmieniając lokalizację online.

Xbox nie jest natywnie kompatybilny z klientami VPN. Dlatego, aby skorzystać z połączenia VPN, musisz zainstaluj VPN na routerze. Dzięki temu wszystkie urządzenia podłączone do sieci będą miały dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o najlepszego dostawcę usług VPN, gorąco polecam ExpressVPN. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najlepsze VPN dla Xbox One, to ten stół jest tutaj, aby ci pomóc.

Zwiększ prędkość pobierania na Xbox One

Ile czasu zajmuje Ci ukończenie pojedynczego pobrania? Od teraz to nie będzie problem. Znasz już podstawowe ruchy, aby zwiększyć prędkość pobierania na Xbox One. Kontynuuj, uzyskaj najwyższą jakość Xbox One i ciesz się.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map