10 sekretów Netflix, których nie znasz

To, jak ewolucja Internetu i powiązanych technologii zmienia sposób, w jaki ludzie szukają rozrywki, jest niesamowita. Aby oglądać wybrane filmy, nie trzeba już chodzić do teatru ani polegać na tak zwanym pudełku idioty. Wraz z rozwojem serwisów streamingowych, takich jak Netflix, oglądanie najlepszych filmów lub przebojów telewizyjnych stało się bułką z masłem. Od skromnego początku, jako wypożyczalnia DVD, rozwijała się coraz bardziej i zdywersyfikowała się na produkcję telewizyjną i filmową. Podczas gdy z Netflix korzystają miliony użytkowników na całym świecie, niewielu z nich zna pewne interesujące fakty dotyczące giganta usług strumieniowych. Rzućmy okiem na 10 tajemnic Netflix możesz wiedzieć lub nie.


10 sekretów Netflix, których nie znasz

10 sekretów Netflix, których nie znasz

10 sekretów Netflix, których nie wiedziałeś o Netflix

Poniżej wymieniono niektóre w dużej mierze nieznane fakty o Netflix:

Magazyny Netflix

10 sekretów Netflix, których nie znasz

Netflix ma kilka magazynów, ale bardzo niewiele osób wie o ich lokalizacji. Nie można ich prześledzić za pomocą zwykłych aplikacji do mapowania. Nawet samochody dostawcze firmy są dobrze zamaskowane. Powodem tak ekstremalnego poziomu tajemnicy i prywatności jest to, że dyski posiadane przez firmę są bardzo drogie i nie mogą sobie pozwolić na ich utratę za wszelką cenę. Dlatego firma zapewnia, że ​​nie można ich zgubić ani skradzić podczas transportu.

Netflix vs Blockbuster

Netflix vs Blockbuster - 10 tajemnic Netflix, których nie znasz

Netflix vs Blockbuster – 10 tajemnic Netflix, których nie znasz

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ludzie, którzy założyli Netflix, wpadli na ten pomysł na początku! Reed Hastings, CEO firmy, opracował ten pomysł w 1997 roku. Podobno został obciążony przez Blockbuster, wówczas wiodącą firmę, 40 dolarów za opóźnienie. To skłoniło go do założenia firmy. Być może nikt nie pomyśli, że jego wysiłek okaże się tak skuteczny. Blockbuster również nie akceptuje kart debetowych, co nie jest mądre!

Najlepsze tajemnice Netflix

10 sekretów Netflix, których nie znasz

Najlepsze tajemnice Netflix

Na świecie istnieje kilka organizacji, w tym korporacje wielonarodowe, które mają surowe zasady dotyczące pracowników. Aby zachować tajemnice firmy i wewnętrzne fakty, organizacje zmuszają pracowników do podpisywania umów i warunków. Netflix sprawia, że ​​pracownicy przysięgają najwyższą poufność lokalizacji magazynów DVD. Jest to w rzeczywistości dość logiczne, ponieważ naruszenie informacji może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Wojna z piractwem

10 sekretów Netflix, których nie znasz

Netflix War Against Piracy

Jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe gigantów, takich jak Netflix lub jakikolwiek inny podmiot dostarczający treści przez Internet, piractwo pozostaje piętą achillesową. Najlepsze domy filmowe tracą miliony dolarów z powodu nielegalnego pobierania, stron Torrent i sieci piractwa. Aby powstrzymać pirackie sieci kradnące ich zawartość, Netflix śledzi Bittorent i podobne witryny. To wyjaśnia, dlaczego zawartość Netflix od czasu do czasu staje się niedostępna w witrynach P2p i aplikacjach VPN.

Prostokątne koperty?

10 sekretów Netflix, których nie znasz

Netflix Prostokątne koperty

Netflix wysyła do klientów prostokątne koperty. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nie używają kwadratowych? Nie jest to poważny problem, ale faktycznym powodem jest redukcja kosztów. Firmy kurierskie pobierają więcej opłat za koperty w kształcie kwadratu. Biorąc pod uwagę ogromną i stale rosnącą bazę klientów Netflix, nawet niewielka różnica w kosztach paczek okaże się ogromną kwotą dla firmy.

First Ever To..

Aktorzy, reżyserzy, piosenkarze i technicy zdobywają prestiżowe nagrody filmowe, takie jak Złote Globy, które niektórzy wciąż oglądają, a inni nie. Ale czy wiesz, że Netflix jest pierwszą internetową usługą programistyczną, która zdobyła nagrodę telewizyjną za pośrednictwem Złotych Globów! W rzeczywistości wygrał trzy Złote Globy. Niewiele serwisów streamingowych online może pasować do tego rekordu, prawda? Gdyby Złote Globy przestały nienawidzić większość Amerykanów, byłoby to wspaniałe!

Skromne początki

Netflix nie rozpoczął swojej działalności jako dostawca internetowych usług strumieniowych. W 2007 roku zapuścił się do strumieniowego przesyłania wideo. Usługa DVD Subskrybenci otrzymali ograniczony zakres strumieniowania cyfrowego, zgodnie z ich planami. Cyfrowy katalog firmy miał wtedy tylko 1000 tytułów.

High Def!

10 sekretów Netflix, których nie znasz

Czy w przypadku większości studiów przechodzących na FullHD, a nawet treści o wyższej rozdzielczości, Netflix może być daleko w tyle? Oczywiście firma musiała wskoczyć na modę HD. Obecnie ponad 85 procent programów i prawie 90 procent filmów w jego kolekcji to treści 1080p. Z czasem rośnie także jakość 4K. Kto chce oglądać zwykłą telewizję?

Połączenia z Netflix

10 sekretów Netflix, których nie znasz

Połączenia z Netflix

Może to brzmieć raczej niewiarygodnie lub przezabawnie, ale pod koniec lat 90. pracownicy serwisu Netflix dzwonili do domu. Dokonano tego, aby ocenić, w jaki sposób klienci wchodzili w interakcje z aplikacjami, aby wybierać tytuły. Przez telefon zadawali klientom pytania dotyczące lokalizacji firmy w Kalifornii, a klienci przez większość czasu współpracowali. To nie jest to, co zrobiłoby dziś wiele startupów, ale okazuje się, że zejście z drogi może czasem być przydatne.

Tajemnice Netflix, które powinieneś znać

Chociaż Netflix jest obecnie globalną usługą przesyłania strumieniowego, treści, które można oglądać, różnią się w dużej mierze w zależności od tego, gdzie obecnie mieszkasz. Podczas gdy amerykańscy subskrybenci Netflix mają dostęp do jednych z najlepszych filmów i programów telewizyjnych, obserwatorzy Netflix w Indiach na przykład nie mają tyle szczęścia. Większość ludzi nie wie, że możesz zmienić swoją lokalizację online za pomocą VPN. A zatem, odblokuj US Netflix nawet jeśli obecnie mieszkasz Wielka Brytania, Australia, Kanada, Meksyk, Niemcy, lub gdziekolwiek indziej na świecie.

Przeczytaj nasze najlepszy 4 przewodnik przeglądu Netflix VPN aby uzyskać lepszy pomysł ominąć ograniczenia regionalne.

10 sekretów Netflix, których nie znasz – podsumowując

Netflix, popularne usługi przesyłania strumieniowego online, ma kilka interesujących niuansów, których niewielu zna obecnie. Ma wiele piór w czapce, w tym nagrodę Golden Globe i ogromną bibliotekę treści w jakości HD. Firma stosuje również najwyższy poziom tajemnicy w celu ochrony swoich cennych zasobów i treści. Netflix prawdopodobnie nie zatrudni Hillary Clinton w celu zachowania swoich tajemnic! Jeśli istnieją tajemnice serwisu Netflix, które Twoim zdaniem przeoczyliśmy, daj nam znać, zostawiając komentarz poniżej. Bardzo chcielibyśmy usłyszeć twoje myśli.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map