10 znaków, które pokazują, że możesz być ofiarą catfishingu

Czy jesteś fanem relacji online? Czy słyszałeś już o notorycznym sumie? Jestem tutaj, aby pomóc ci nie wpaść w oszustwo sumowe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co to jest sum i jakie są 10 znaków, których powinieneś szukać, jeśli uważasz, że jesteś łowiony.


10 znaków, które pokazują, że możesz być ofiarą catfishingu

10 znaków, które pokazują, że możesz być ofiarą catfishingu

Co to jest sumowanie?

Mówiąc najprościej, catfishing wykorzystuje fałszywą osobę online do nawiązywania relacji z ludźmi online.

W przeciwieństwie do tego, co myśli wiele osób, nie wszyscy hodowcy łapią cię. Czasami sum to nic innego jak nieśmiała i samotna osoba próbująca nawiązać połączenie bez narażania się na trudną sytuację.

Tego rodzaju połowy nie są tak naprawdę złośliwe. Tak, są zdradą. Tak, nadal są uważane za oszustwa społecznościowe. Jednak niekoniecznie są niebezpieczne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Bardziej dominujący styl połowów jest jednak znacznie ciemniejszy. Wiele osób korzysta z fałszywych osobistości internetowych, aby finansować swoje codzienne życie lub oszukiwać niczego niepodejrzewających ofiar za pieniądze i czas.

10 oznak połowów

Jak rozpoznać, czy jesteś ofiarą catfishingu? Cóż, nie ma na to dokładnej nauki. Jeśli jednak osoba, z którą rozmawiasz przez Internet, przedstawia niektóre znaki, o których wspomniałem poniżej, być może zechcesz ponownie ocenić ten związek.

1. Relacje online szybko się rozwijają

Przez większość czasu sum będzie starał się jak najszybciej rozwijać związek. Będą aktywnie próbować tworzyć jak najwięcej powiązań emocjonalnych w ciągu pierwszych kilku interakcji. To powinna być twoja pierwsza czerwona flaga. Prawdziwe relacje, zarówno online, jak i osobiście, wymagają czasu na rozwój. Jeśli wyznają ci już swoją miłość, nawet nie spotykając się, najprawdopodobniej zostaniesz przyłapany.

2. Komunikujesz się tylko przez tekst

To jedna z najbardziej widocznych czerwonych flag, jakie można znaleźć. Jeśli jedynym sposobem komunikacji jest komunikacja tekstowa, masz problem.

Internet bardzo ułatwił łączenie się z ludźmi na całym świecie. Podobnie nasze narzędzia komunikacji uległy znacznej poprawie w ciągu ostatnich kilku lat. Większość użytkowników korzysta ze Skype, FaceTime lub innych usług wideo. Jeśli wydaje się, że nie możesz zmusić tej osoby do wyrażenia zgody na rozmowę przez telefon lub kamerę, najprawdopodobniej zostaniesz przyłapany.

3. Niektóre z ich historii po prostu się nie sumują

Ponieważ połowy w zasadzie wykorzystują fałszywą osobę do nawiązania prawdziwego połączenia, rybacy muszą posiadać pewne podstawowe informacje na temat swojej osoby.

Zwróć uwagę na historie, które opowiadają o swoim życiu i doświadczeniach. Jeśli ich historie są zbyt ekstrawaganckie lub po prostu nie wydają się logiczne, najprawdopodobniej zostaniesz przyłapany.

4. Wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe

Ludzie, prawdziwi ludzie, mają wady. Mają dziwne dziwactwa, których możesz nie doceniać cały czas. Nie zawsze są idealne.

Nawet najbardziej godne na Instagramie relacje w prawdziwym życiu nie są idealne. To tylko podstawowa logika, że ​​błąd jest dla człowieka. Jeśli rozmawiasz z kimś online, który wydaje się absolutnie idealny, bądź ostrożny. Czy wszystkie ich zdjęcia są niesamowite? Czy znają wszystkie twoje referencje i mają zainteresowania, które idealnie obejmują twoje? Najprawdopodobniej jesteś łowiony.

5. Brakuje stron w mediach społecznościowych

Oto czerwona flaga, która pięknie uzupełnia inne znaki wymienione na tej liście. Większość osób korzysta ze stron mediów społecznościowych religijnie. W rzeczywistości wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to czyjś uchwyt na Instagramie, a będziesz miał całkiem niezły obraz ich codziennego życia.

Sprawdź strony społecznościowe danej osoby. Czy są aktywni online? Czy widzisz jakieś interakcje z przyjaciółmi? Czy są one oznaczone na zdjęciach z nocy / dni poza domem? Jeśli naprawdę nie możesz znaleźć spójnej strony w mediach społecznościowych, najprawdopodobniej zostaniesz przyłapany.

6. Proszą o przysługi, finansowe i inne

Zagadnij mnie: jeśli znajdujesz się w sytuacji wymagającej pilnej pomocy finansowej, z kim się kontaktujesz?

Zwykle najpierw prosisz rodzinę lub bliskich przyjaciół o pomoc. Jeśli osoba, którą niedawno spotkałeś online, nagle prosi o pomoc finansową, najprawdopodobniej zostaniesz przyłapany.

Nie dotyczy to jednak tylko proszenia o pieniądze. Uważaj na kogoś, kogo właśnie spotkałeś i który wciąż prosi o twoją pomoc. Zazwyczaj dwie osoby ufają sobie nawzajem i proszą o wsparcie. Jeśli dzieje się to naprawdę wcześnie w związku, rozważ to jako czerwoną flagę.

7. Mają zbyt wiele wymówek

Więc spotkałeś kogoś online. Uderzasz go natychmiast (czerwona flaga), wydają się one dla Ciebie absolutnie idealne (czerwona flaga) i nie możesz się doczekać, aby przenieść związek na coś bardziej namacalnego.

Próbowałeś dostać je przez telefon lub przed kamerą, a nawet próbowałeś spotkać się z nimi osobiście … i ciągle ci wymówki. Zawsze istnieje jakiś powód, który uniemożliwia im przejście poza rozmowy tekstowe, które prowadziłeś. Tak, najprawdopodobniej jesteś przyłapany.

8. Minimalne interakcje w ciągu dnia

Spróbuj ocenić, kiedy te rozmowy mają miejsce. Czy najczęściej występują w nocy? Czy masz jakąkolwiek formę komunikacji w ciągu dnia??

Jeśli wszystkie rozmowy, które zdajesz się odbywać tylko w nocy, po tym, jak ta osoba zakończy dzień, musisz postrzegać to jako czerwoną flagę. Nie pozwól, aby ktoś Cię przekonał, że nie ma kilku minut w ciągu dnia, aby podrzucić Ci linię lub połączenie. Jeśli rozmawiasz tylko w nocy, najprawdopodobniej jesteś przyłapany.

9. Oni zawsze „podróżują”

Wydaje się, że mają pracę, która regularnie wysyła ich na cały świat. Z powodu tej pracy nie mogą tak naprawdę z tobą rozmawiać (czytaj: pokaż swoją twarz przed kamerą). Z jakiegoś powodu ich podróże nigdy nie wydają się być blisko miejsca, w którym mieszkasz.

Jeśli zawsze „podróżują” i nie mają czasu, aby udowodnić ci swoją legitymację… najprawdopodobniej zostaniesz przyłapany.

10. Ich zainteresowania są zbyt szerokie

Chcę, żebyś zanotował w pamięci swoje zainteresowania. W większości przypadków w kilku zdaniach możesz określić swoje zainteresowania. Zainteresowania te są zazwyczaj specyficzne dla ciebie i twoich przeszłych doświadczeń.

Teraz, jeśli osoba, z którą rozmawiasz przez Internet, ma zbyt wiele zainteresowań, które obejmują szeroki zakres tematów, rozważ to jako czerwoną flagę. Szeroka lista zainteresowań może przykuć uwagę znacznie większej liczby osób. Właśnie dlatego wiele catfisherów staje się tak szerokich i ogólnych, jak to możliwe, kiedy wymienia zainteresowania i hobby ich osobowości, po prostu łapie więcej ofiar. Jeśli tak się dzieje, najprawdopodobniej zostaniesz przyłapany.

Jak zachować bezpieczeństwo w związku online

Szczerze mówiąc, relacje online to ciężka praca. Wraz z rozwojem internetowych serwisów randkowych coraz więcej osób akceptuje pomysł e-relacji na odległość. Ułatwiło to catfisherom wszędzie, ponieważ coraz więcej osób jest teraz otwartych na tego rodzaju relacje.

Jak więc zachować bezpieczeństwo podczas randek online? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo w witrynach randkowych:

 1. Nie używaj swojego profilu na Facebooku ani zwykłego adresu e-mail, aby zarejestrować się w dowolnym serwisie randkowym.
 2. Nie używaj swojej karty debetowej lub kredytowej online. Spróbuj utworzyć portfel online lub użyć przedpłaconej karty debetowej online dla wszystkich transakcji online.
 3. Uważaj na dzielenie się zbyt dużą ilością danych osobowych z osobami, które spotykasz online. Zanim zaczniesz odkrywać swoje najgłębsze, najmroczniejsze sekrety, upewnij się, że dasz czas na rozwój związku.
 4. Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia co do osoby, z którą rozmawiasz, spróbuj wyszukać w Google zdjęcie, które mają. Jeśli jedynymi wynikami, jakie możesz znaleźć, są ich strony w mediach społecznościowych, możesz nieco się rozluźnić. Będziesz mógł zobaczyć, czy ta osoba ukradła jej zdjęcia innej osobie.
 5. Zdobądź połączenie VPN, aby mieć pewność, że Twoje dane są zawsze bezpieczne. Będziesz także dodawać poziom anonimowości w Internecie i będziesz chronić się przed możliwymi włamaniami i atakami. Sugeruję używanie tylko wiarygodnych i zaufanych dostawców, takich jak ExpressVPN.

10 znaków sumów – końcowe myśli

Masz, niektóre ze znaków, których powinieneś szukać, jeśli czujesz, że jesteś przyłapany. Pamiętaj, że istnieją wartości odstające. Jedna czerwona flaga niekoniecznie oznacza suma. Jeśli jednak pojawia się coraz więcej znaków, przerwij rozmowę i odetnij tę osobę od swojego życia.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map