4G vs WiFi – który z nich jest bezpieczniejszy w użyciu?

Czy powinienem korzystać z 4G lub WiFi, aby uzyskać bezpieczny dostęp do Internetu? Żyjemy w świecie, w którym wiadomości o oszustwach internetowych, zhakowanych kontach bankowych i kradzieżach tożsamości są słyszalne prawie codziennie. Otrzymujemy wiadomości i ostrzeżenia z różnych wiarygodnych źródeł, które mają na celu zwiększenie świadomości na temat „phishingu” i wygląda to tak, jakby termin „bezpieczeństwo cyfrowe” był oksymoronem.  


Ponieważ coraz więcej osób wchodzi w Internet pod parasolem i uzależnia się od niego w pracy, rozrywce i wykonywaniu monotonnych zadań, takich jak płacenie rachunków i rezerwacja biletów itp., Ważne jest, aby nauczyć się chronić nasze dane.

4G vs WiFi - który z nich jest bezpieczniejszy w użyciu

4G vs WiFi – który z nich jest bezpieczniejszy w użyciu

Zmienianie scenariuszy internetowych

Dzięki postępowi technologicznemu 2G przekształciło się w 3G, a teraz w połączenia internetowe 4G. Mamy również opcję połączenia z Internetem przez Wi-Fi, więc która z tych opcji jest najbezpieczniejsza?

Niestety nie ma w 100% bezpiecznego sposobu na dostęp do Internetu. Jak ujął to Robert Morris, kryptograf: „Trzy złote zasady zapewniające bezpieczeństwo komputera to: nie posiadaj komputera; nie włączaj go; i nie używaj go ”. To pokazuje, że internet nie jest tak naprawdę bezpiecznym miejscem. Ale ponieważ nieużywanie go nie jest opcją dla żadnego z nas, przyjrzyjmy się ścieżkom do łączności internetowej, które mamy do dyspozycji.

4G vs WiFi – Porównajmy

Dane komórkowe, takie jak połączenie 4G – Łączenie się z Internetem za pośrednictwem dostawcy danych mobilnych przez połączenie 4G jest bezpieczniejsze niż publiczne Wi-Fi, ponieważ przesyłane dane są szyfrowane. W wielu krajach mobilny Internet jest uważany za szybszy niż tradycyjny Internet szerokopasmowy.

Publiczne Wi-Fi – Korzystanie z publicznej sieci Wi-Fi lub Wi-Fi dostępnej w hotelach, na lotniskach, w centrach handlowych itp. Jest bardzo niebezpieczne i nie ma gwarancji, że Twoje dane są bezpieczne. Publiczne Wi-Fi nie wymaga identyfikacji, aby połączyć się z siecią i chociaż jest to korzystne dla przeciętnej osoby, jest również korzystne dla hakera. Cyberprzestępcy cały czas węszą i istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą wąchać twoje dane.

Każdy może zostać hakerem

Oprogramowanie do hakowania jest dostępne bezpłatnie online i każdy, kto wie, gdzie szukać, może je znaleźć. Nie jest wymagana specjalna technologia do hakowania. Haker może korzystać z dowolnego komputera wyposażonego w Wi-Fi, który często wykorzystuje kawiarnie, centra handlowe, lotniska itp. Jako tereny łowieckie. Takie połączenie Wi-Fi pozwala hakerowi ustawić się między tobą a terminalem połączenia, a tym samym przechwycić wszystkie wiadomości e-mail, które wysyłasz wraz z danymi karty kredytowej itp. W tych lokalizacjach setki osób łączą się z tym samym Wi-Fi, a jeśli jesteś jednym z nich, możesz narazić swoje dane na ryzyko.

Jednak hakerowi trudniej jest włamać się do telefonu komórkowego. Ponownie, nie jest to niemożliwe, a dane 3G i 4G również mogą zostać naruszone, ale włamanie do sieci mobilnej jest trudne i wymaga użycia specjalnej technologii i sprzętu i może być droższe.

VPN – najbezpieczniejsze rozwiązanie

Istnieje wiele zagrożeń dla danych, ale jest tylko jedno dobre rozwiązanie – korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN). VPN pozwala stać się anonimowym w Internecie. Dzięki VPN cały Twój ruch jest szyfrowany za pomocą wysokiego poziomu bezpieczeństwa, co nie jest łatwe do złamania. Tworzy bezpieczny tunel, przez który przechodzą dane, a jego źródła jest prawie niemożliwe do prześledzenia. Niedawno opublikowaliśmy recenzję najlepszych dostawców usług VPN, z którymi możesz się zarejestrować.

Jeśli wszystko to brzmi przytłaczająco, pamiętaj, że prywatne połączenia Wi-Fi lub sieci Wi-Fi, które są dostępne dla sieci zamkniętej (takiej jak ta, którą znajdziesz w domu lub w biurze) są stosunkowo bezpieczne. Takie połączenia są chronione hasłem i mogą być używane bez większego zmartwienia. Jeśli nie korzystasz z prywatnego Wi-Fi (podczas podróży), wyłącz Wi-Fi i korzystaj z sieci komórkowej.  

VPN dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa

Używaj VPN przez sieć komórkową, ponieważ jest to najbezpieczniejsza opcja i pomaga wzmocnić swoje bezpieczeństwo w Internecie, utrzymując twoje dane i hasła w tajemnicy i poza zasięgiem hakerów. Ponieważ VPN szyfruje dane opuszczające komputer, hakerzy mają trudności z jego złamaniem. W rzeczywistości istnieje wiele sieci VPN, które zapewniają 256-bitowe szyfrowanie, które jest trudne nawet dla agencji rządowych do złamania. Jeśli cenisz swoje bezpieczeństwo, upewnij się, że masz VPN, który oferuje wysokiej jakości ochronę niezależnie od tego, czy korzystasz z 4G czy WiFi do dostępu do Internetu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map