5 najbezpieczniejszych platform mediów społecznościowych na świecie

Media społecznościowe jest integralną częścią współczesnego życia. Ze wszystkimi zaletami mediów społecznościowych, zabiera to coś znaczącego. Obawy dotyczące bezpieczeństwa związane z mediami społecznościowymi rosną od czasu ich pojawienia się w Internecie. W ciągu tej dekady było wiele ważnych kontrowersje dotyczące prywatności w mediach społecznościowych. Dlatego warto chronić swoją osobę tożsamość online i jak najlepiej wykorzystać to, co oferują media społecznościowe. Powiedziawszy to, oto 5 z najlepiej zabezpieczone platformy mediów społecznościowych teraz:


Najlepsze bezpieczne platformy mediów społecznościowych

5 bezpiecznych platform mediów społecznościowych, z których teraz korzystasz

Jeśli wyjdziesz z domu, nie możesz znaleźć nikogo, kto nie ma konta Facebook i Twitter. Instagram to duże pieniądze dla marketerów i modelek, a nawet możesz z nich zrobić karierę. Justin Bieber nie jest jedyny Youtube gwiazda, która osiągnęła duży sukces w branży! 

Jednak popularne platformy, takie jak Facebook może zagrozić Twojej prywatności w Internecie. Ostatnio zgłaszano, że Facebook używa Twojej kamery do inwazji na ten cenny przywilej. Nie zapominajmy też o skandal z powrotem w 2018 roku.

Linkedin

Ikona LinkdinLinkedIn jest prawdopodobnie najpopularniejsza platforma społecznościowa dla profesjonalistów w dzisiejszym świecie. Oferuje oba darmowe i płatne ustawienia konta i jest używany przez niezliczoną liczbę profesjonalistów na całym świecie. Mówiąc dokładniej, możesz oczekiwać więcej niż 575+ milionów użytkownicy globalnie.

Ponieważ sieć jest przeznaczona dla profesjonalistów i firm, jest dość solidna mechanizm bezpieczeństwa. Daje również rekruterom możliwość dotarcia do potencjalnych pracowników poprzez aktywne opcje pracy. 

Biorąc to wszystko pod uwagę, LinkedIn nie zauważa niektórych bardzo kluczowych funkcji. Zaszyfrowane wiadomości są nadal niedostępne na stronie internetowej i aplikacji. Może to zagrozić potencjalnie poufnej komunikacji między dowolnymi dwoma stronami.

Ponadto ma dość szczegółowe wykorzystanie danych funkcja polityki prywatności. Większość zdecyduje się tego nie robić. Więc masz tam ludzi, którzy mogą nie wiedzieć jak wykorzystywane są ich dane.

Świergot

Ikona TwitteraTwitter jest jednym z Wielka 3 w świecie mediów społecznościowych i jednym z najbezpieczniejszych. Od 2019 r. Platforma ma więcej niż 321 milionów aktywnych użytkowników. Konsekwentnie podnosi poprzeczkę Prywatność a także prawa online dla użytkowników od samego początku.

Tak jak w przypadku innych mediów społecznościowych, tak naprawdę nie można uzyskać żadnego z tweetów, które wróciłeś. Możliwe, że twoje tweety nigdy nie zostaną usunięte. Niektóre przypadki wykazały, że tweety z ponad dekady były przechowywane w pamięci podręcznej.

To powiedziawszy, dla podstawowego użytkownika, Twitter oferuje wysoki stopień bezpieczeństwa i mnóstwo opcje bezpieczeństwa i prywatności. Nie zawsze mają się dobrze w porównaniu z liczne ataki stworzone przez hakerów, ale nadal wykonuje dobrą robotę. To mówi, dyskrecja użytkownika jest zalecane, gdy jesteś na tej platformie mediów społecznościowych.

Reddit

Ikona RedditGdyby Facebook jest główną atrakcją globalnych mediów społecznościowych, Reddit jest podbrzuchem online. Ta rozległa sieć wątków zawiera niezliczone fragmenty krytyczne informacje, opinie i spostrzeżenia nie znaleziono nigdzie indziej. Z ponad 330 milionów miesięcznie aktywnych Użytkownicy, nie ma żadnych informacji, które mogłyby was umykać.

Najlepszą cechą Reddit jest to, że tak jest praktycznie anonimowy. Chociaż nie oferuje żadnego rodzaju szyfrowanie, śledzenie tożsamości plakatu to niełatwe zadanie. 

Jednocześnie Reddit może być miejscem, w którym możesz się spotkać toksyczne zachowanie. Większość ludzi, którzy nie znają się na Internecie, znajdzie Reddit trudne w nawigacji.

Mimo to, jeśli szukasz zabezpieczona, nieśledzona i otwarta platforma mediów społecznościowych, Reddit jest tam, gdzie chcesz być.

Whatsapp

Ikona WhatsAppChociaż technicznie jest to aplikacja do przesyłania wiadomości, Whatsapp może również służyć jako platforma mediów społecznościowych.

W tym celu oferuje silne Szyfrowanie P2P, wbudowane funkcje bezpieczeństwa, zerowe gromadzenie danych, i kilka innych korzyści.

To oczywiste, dlaczego ta aplikacja musi być tak wysoko w dziale bezpieczeństwa. WhatsApp ma więcej niż 1,5 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie, dzięki czemu jest najpopularniejszą aplikacją do komunikacji mobilnej na świecie.

Z drugiej strony to działa jeden numer telefonu, co może być wielkim odkryciem dla każdego przyszłego hakera. Teraz Whatsapp dokonał niedawno powiązania z Facebookiem, i może to prowadzić do pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa. Co prowadzi nas do ostatniego skandalu, który WhatsApp musiał przejść przez ostatni rok.

Więcej niż 1400 użytkowników WhatsApp zaczęły otrzymywać złośliwe połączenia telefoniczne. Tymi użytkownikami są „znaczni” członkowie głośnych urzędników państwowych i wojskowych z całego świata 20 krajów. Doniesiono, że ich telefony zostały zhakowane przy użyciu jakiegoś rodzaju złośliwe oprogramowanie przechwytujące dane sprzedawany przez NSO Group, izraelską firmę zajmującą się bronią cybernetyczną.

WhatsApp złożył pozew przeciwko narzędziu hakerskiemu stworzonemu przez izraelską firmę. Ale na razie zachowaj ostrożność, zanim odbierzesz połączenia lub udostępnisz niepotrzebną wiadomość znajomym.

Łączenie profili mediów społecznościowych z liczbami to dość kompleksowy wgląd w każdą osobę. Tak więc istnieje potrzeba ostrożnego korzystania z Whatsapp, zwłaszcza jeśli połączysz go ze swoim Konto FB.

Telegram

Bezpieczne platformy mediów społecznościowych - ikona telegramuJeśli wziąłeś Whatsapp i wzbogacony o funkcje bezpieczeństwa dla prywatności, dostaniesz Telegram. Od 2018 r. Zakończona została chmurowa aplikacja do komunikacji mobilnej Telegram 200 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie

Ta aplikacja do przesyłania wiadomości jest uważana za jedną z najbezpieczniejszy na iOS i Android sklepy z aplikacjami. Oprócz oferowania świetnych Szyfrowanie P2P, daje również wiele opcji SMS-ów.

Do najważniejszych należy opcja samozniszczenia, co pozwala ustawić regulator czasowy na wiadomości. Gdy minutnik się wyłączy, komunikat brzmi: usunięte i staje się niemożliwe do odzyskania.

Podobnie jak w przypadku Whatsapp, Telegram potrzebuje Twojej numer telefonu aby połączyć Cię z kontaktami. Jednak gdy go dostaniesz, jest brak zbierania danych poza absolutnym minimum. Teraz używasz palnika SIM, a nawet Burner.com aby korzystać z jednorazowych połączeń i bezpiecznie korzystać z Telegramu.

Jak bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych?

Jest tak wiele różnych metod chroń swoje konto w mediach społecznościowych. Ale aby to zrobić, musisz skupić się na głównych czynnikach, które mogą zagrozić Twojej prywatności. Poniżej znajdziesz najważniejsze części konta, które należy chronić i zabezpieczyć. Tutaj są.

Hasło

Twoje hasło jest pierwsze i najważniejsza linia obrony na twoim koncie online. Musisz ustaw silne hasło dla wszystkich kont mediów społecznościowych.

Idealnie ty powinien mieć osobne hasło dla każdego konta. Może to być trudne do zapamiętania, więc użycie menedżera haseł może działać. Również hasła, które zawierają rzeczy takie jak cyfry i symbole są zwykle znacznie bezpieczniejsze niż te oparte na liście.

Czasami nie możesz dowiedzieć się, jakie hasło wybrać lub utworzyć. Dlatego masz aplikacje i narzędzia do wykonania zadania za Ciebie. Mówię o Silne generatory haseł.

Możesz użyć tego narzędzia, aby przypisać sobie jedną szansę silne hasło dla twoich kont, przez co haker nie będzie w stanie tego zrobić zgadnij i uzyskaj trudne do odczytania hasło.

E-mail

E-maile można łatwo zhakować, a jeśli masz połączone konto w mediach społecznościowych, bądź ostrożny. Wiadomości phishingowe udając swojego FB lub Instagram e-mail może pojawić się w Twojej skrzynce odbiorczej.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z nimi jest po prostu dowiedzieć się, czego szukać w wiadomościach phishingowych. Jeśli wiesz, jak je rozpoznać, możesz unikaj ich ze względną łatwością.

Innym sposobem uniknięcia takich schematów jest odwiedź samą oficjalną stronę. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail ze swojego konta w mediach społecznościowych, nie klikaj linku przedstawione w środku. Po prostu przejdź na oficjalną stronę mediów społecznościowych i sprawdź ją.

Lokalizacja

Lokalizacja w oparciu usługi stały się kamieniem węgielnym Media społecznościowe dzisiaj. Stanowią jednak poważne zagrożenie dla Ciebie bezpieczeństwo i prywatność.

Mówiąc ogólnie, najlepiej zachować media społecznościowe usługi lokalizacyjne wyłączone. Czasami może to być trudne, ale uniemożliwi śledzenie w dowolnym miejscu. Dodatkowo możesz także chroń swoich przyjaciół i rodzinę w ten sposób.

Aplikacje społecznościowe, których należy unikać

Chociaż powyższe szczyty są więcej niż wystarczające, aby zabezpieczyć Twoje konta w mediach społecznościowych, chciałbym porozmawiać o platformach, na które musisz spojrzeć w drugą stronę, gdy zostaną wymienione. Niektóre z nich są bardzo popularne, jak Snapchat.

Ta aplikacja społecznościowa jest bardzo przyjemna w użyciu, ale nie jest dostępna bez pewnych naruszeń bezpieczeństwa. W 2014 roku aplikacja została zhakowana, aby ujawnić prywatne zdjęcia użytkowników. Wynik był katastrofalny Zebrano 90 000 wyraźnych zdjęć. To tylko przykład. Teraz pozwól, że pokażę Ci, które aplikacje społecznościowe należy unikać, aby chronić swoją prywatność, aw niektórych przypadkach samodzielnie:

 • Snapchat
 • Tinder
 • Szept
 • Omegle
 • Blendr
 • Domówka
 • Tumblr
 • Bigo Live

Co przyniesie przyszłość mediów społecznościowych dla indywidualnej prywatności?

Media społecznościowe jest nieodłączną częścią naszego życia. To mało prawdopodobne bezpieczeństwo online stanie się bardziej wytrzymały bez tego, że dasz mu swoje bezpośrednia i stała uwaga. Upewnij się, że wiesz jak chroń się online i podejmij odpowiednie środki, aby zabezpieczyć swoje prywatność w Internecie.

Powiedz mi, czy coś przeoczyłem? Czy są jakieś aplikacje społecznościowe chcesz żebym dodał? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map