5 najważniejszych powodów, dla których potrzebujesz VPN – przewodnik po najlepszych aplikacjach

5 najważniejszych powodów, dla których warto korzystać z VPN? W ciągu ostatnich kilku lat wiele zrobiono z VPN. Jednak niektórzy użytkownicy Internetu wciąż nie rozumieją, jak działa VPN i dlaczego powinni korzystać z połączenia VPN. W tym przewodniku pomocy postaram się wyjaśnić wirtualne sieci prywatne w prostych, łatwych do zrozumienia terminach. Przedstawię także listę rzeczy, które VPN może i nie może zrobić. Tu są najlepszy 5 powodów co się tyczy dlaczego musisz korzystać z wirtualnej sieci prywatnej.


5 najważniejszych powodów, dla których potrzebujesz VPN

5 najważniejszych powodów, dla których potrzebujesz VPN

Co to jest VPN?

Po pierwsze, nie będę zbyt techniczny w wyjaśnieniach VPN. Doświadczeni czytelnicy mogą stwierdzić, że niektóre informacje techniczne nie są uwzględnione. Jednak to Przewodnik dla początkujących VPN jest przeznaczony dla tych, którzy potrzebują prostej interpretacji tego, czym jest VPN i jak działa.

VPN oznacza wirtualną sieć prywatną. W żaden sposób nie zastępuje to potrzeby usługodawcy internetowego. Innymi słowy, aby móc korzystać z VPN, musisz najpierw połączyć się z Internetem.

Zasadniczo łączenie się z serwerem VPN szyfruje cały Twój ruch internetowy. Oznacza to, że nikt, nawet twój dostawca usług internetowych nie może podsłuchiwać tego, co robisz online. Jednocześnie VPN ukrywa twój adres IP. Wyjaśnię zalety tych dwóch funkcji później.

Konfiguracja VPN można to zrobić na dwa sposoby. Ty też ręcznie skonfiguruj połączenie VPN za pośrednictwem twojego PC, Mac, iPhone, iPad, lub AndroidUstawienia sieciowe lub jesteś prosty pobierz aplikację VPN która zakończy konfigurację VPN dla Ciebie.

Cały proces konfiguracji nie różni się zbytnio od łączenia się z siecią Wi-Fi w domu. Potrzebujesz nazwy Serwer VPN, nazwa użytkownika i hasło. Możesz zdobyć je wszystkie przez rejestracja u dostawcy VPN. Korzystanie z aplikacji VPN eliminuje potrzebę ręcznego wprowadzania nazwy serwera VPN.

Krótko mówiąc, VPN zapewnia ci dodatkowa warstwa prywatności i bezpieczeństwa za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu.

Dlaczego warto korzystać z VPN? 5 najważniejszych powodów

1. Chroń swoją prywatność w Internecie

Twój ISP, trolle praw autorskich, i nawet hakerzy może łatwo śledzić odwiedzane witryny i używane aplikacje. Oznacza to, że aktywność przeglądania można prześledzić do adresu IP. Korzystanie z VPN pozwala głównie zamaskuj swój adres IP. Zamiast tego potencjalni podsłuchujący zobaczą tylko adres IP serwera VPN, z którym jesteś połączony.

2. Obejdź ograniczenia geograficzne

Ile razy próbowałeś oglądać kanał online, tylko po to, aby uzyskać błąd lokalizacji geograficznej zamiast. Jest to znane jako blokowanie geograficzne. To jest fenomen emigrantów codziennie podczas podróży zagranicznych. Internetowe kanały VOD są dostępne tylko w niektórych regionach. Na przykład możesz oglądać Hulu tylko w USA. To samo dotyczy BBC iPlayer w Wielkiej Brytanii. Wirtualne sieci prywatne pozwalają zmienić adres IP i ostatecznie uzyskać dostęp do kanałów z ograniczeniami geograficznymi z całego świata. Oto lista najlepszych kanałów przesyłania strumieniowego, które można odblokować.

 • Netflix
 • Hulu
 • HBO GO
 • Natychmiastowe wideo Amazon
 • Sky GO
 • BBC iPlayer
 • CW TV
 • Hotstar

3. Uzyskaj dostęp do zabronionych stron internetowych ISP

Dostawcy usług internetowych w większości krajów zakazują teraz obywatelom dostępu do niektórych stron. Chiny za pośrednictwem Wielkiej zapory blokują wiele popularnych witryn, takich jak Facebook, Google, Twitter, Youtube. Z drugiej strony w Wielkiej Brytanii nie wolno odwiedzać stron z torrentami, takich jak The Pirate Bay lub KickAss Torrents.

Szkoły i uczelnie stosują tę samą koncepcję. Studenci nie mają dostępu do niektórych serwisów społecznościowych. W obu przypadkach możesz użyć VPN do ominąć cenzurę internetową i dostęp do dowolnych witryn, kiedy chcesz.

4. Bezpiecznie korzystaj z publicznych hotspotów WiFi

Bez względu na to, czy jesteś w restauracji, na lotnisku, na uczelni, w szpitalu czy w kawiarence internetowej, publiczne Wi-Fi to wygodny sposób na połączenie z Internetem. Nie wiesz, że te hotspoty Wi-Fi są wyjątkowo podatne na ataki hakerskie. Cyberprzestępcy atakują te sieci, ponieważ nie są odpowiednio zabezpieczone. Konfigurując połączenie wirtualnej sieci prywatnej na laptopie lub smartfonie przed połączeniem z publicznym hotspotem Wi-Fi, zapobiegasz infiltracji urządzenia przez hakerów.

5. Anonimowo pobieraj torrenty

W celu pobierać pliki przez P2P oprogramowanie jak uTorrent, Twój adres IP musi zostać dodany do roju torrentów. Wszyscy użytkownicy, którzy udostępniają pobierany plik, będą mieli również dodany adres IP do tego roju. Jest to po prostu sposób, w jaki działa protokół peer-to-peer. Oznacza to jednak również, że cgrupy ochrony praw autorskich mogą śledzić cały adres IP które pobierają pliki torrent.

Ukrywanie adresu IP pozwala na to wirtualna sieć prywatna pobieraj torrenty anonimowo.

Rzeczy, których VPN nie robi

Na koniec wirtualna sieć prywatna może wykonywać tylko niektóre zadania. Przeczytaj poniższą listę, aby wyeliminować wszelkie możliwe nieporozumienia co do tego, co możesz, a czego nie możesz osiągnąć za pomocą VPN.

 • Odblokowanie niektórych ograniczona geograficznie kanały nie eliminują potrzeby ważnej subskrypcji tych kanałów. Innymi słowy, jeśli używasz VPN do oglądać Hulu poza USA, nadal potrzebujesz subskrypcji Hulu, aby się zalogować. Biorąc to pod uwagę, nadal istnieje mnóstwo bezpłatnych kanałów przesyłania strumieniowego, które można odblokować za pomocą VPN. BBC iPlayer, ITV, Crackle, Channel 4, Demand 5, CBC, SBS i TVPlayer to tylko kilka przykładów.
 • VPN nie zastępuje potrzeby programu antywirusowego. Szkodliwe wirusy lub złośliwe oprogramowanie nadal mogą potencjalnie zainfekować urządzenie.
 • Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej nie zapewnia dostępu do plików przechowywanych lokalnie innego użytkownika.
 • Nie ma takich rzeczy jak darmowe VPN. Jeśli natkniesz się na dostawcę VPN, który twierdzi, że jest bezpłatny, dzieje się tak dlatego, że sprzedaje on Twoje dane stronom trzecim lub dlatego, że możesz korzystać z ich usług tylko przez określony czas.

Najlepsi dostawcy VPN w użyciu

Usługi wirtualnej sieci prywatnej rosną każdego dnia o liczbę. Niektórzy twierdzą, że chronią twoją prywatność i usuwają geobloki. Niestety nie wszyscy ci dostawcy dotrzymują słowa. Przejrzałem całkiem sporo z nich. Oto niektóre funkcje, na które należy zwrócić uwagę przed zarejestrowaniem się w usłudze VPN.

 • Wsparcie czatu na żywo 24/7: Niezależnie od tego, z jakiej usługi lub aplikacji korzystasz online, możesz spotkać się z pewnymi incydentami, w których potrzebujesz pomocy eksperta. Kluczowe znaczenie ma dostępność pomocnej dłoni, gdy jej potrzebujesz.
 • Aplikacje VPN: Możliwe jest ręczne skonfigurowanie wirtualnej sieci prywatnej. Jednak zajmuje to trochę czasu i wiedzy. Upewnij się, że wybrany dostawca VPN faktycznie oferuje aplikacje dla ciebie PC, Mac, iPhone, iPad, lub Android.
 • Liczne serwery VPN: Jeśli to jest omijanie ograniczeń geograficznych chcesz sprawdzić, czy twój dostawca usług VPN oferuje serwery na całym świecie. Umożliwia to odblokowanie największej liczby kanałów zablokowanych geograficznie.
 • Prędkość: W niektórych przypadkach korzystanie z VPN może drastycznie zmniejszyć prędkość Internetu. W dużej mierze zależy to od jakości używanych serwerów VPN.
 • Polityka braku dzienników: Jeśli chodzi o prywatność, sprawdź, czy dostawcy VPN nie przechowują dzienników Twojej aktywności związanej z przeglądaniem.
 • Zasady zwrotu pieniędzy: Być może najważniejsza ze wszystkich. ExpressVPN, oferuje na przykład 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli z jakiegokolwiek powodu uważasz, że ich usługa nie spełnia twoich potrzeb, otrzymasz zwrot pieniędzy.

ExpressVPN zaznacza wszystkie pola powyżej. Dlatego uważam, że jest to najlepsza usługa VPN, z której możesz teraz korzystać. Poniższa lista zawiera najczęściej używanych dostawców VPN na świecie.

5 powodów, dla których warto korzystać z VPN – dolna linia

Chociaż starałem się, aby przewodnik VPN był tak prosty, jak to możliwe, są pewne punkty, które mogą wymagać wyjaśnienia. Zadaj dowolne pytania dotyczące tego, czego potrzebujesz VPN w polu komentarza poniżej. Podsumowując, zawsze powinieneś poważnie traktować swoją prywatność w Internecie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map