7 sposobów na hackowanie smartfona i zabezpieczenie danych

Spojrzmy prawdzie w oczy. Bez względu na to, jak sprytnie chronimy nasze prywatne dane online, zawsze jest ktoś mądrzejszy. Doświadczony haker zawsze krąży po cyfrowej dżungli, czekając na tę nieskazitelną okazję, by rzucić się na nasze poufne informacje i je ukraść. Kradzież, nie trzeba dodawać, to albo wyczyszczenie naszych kont bankowych, albo próba uzyskania bardzo, bardzo poufnych informacji. CIA niedawno udowodniło, że żaden z nas nie jest całkowicie chroniony przed atakami hakerów. To właśnie musimy zrobić, aby uzyskać maksymalną ochronę. Niezależnie od tego, czy korzystasz z iPhone’a, iPada czy Androida, oto 8 sposobów na hakowanie smartfona.


7 sposobów na hackowanie smartfona i bezpieczeństwo danych

7 sposobów na hackowanie twojego smartfona & Chroń swoje dane

Jak zhakować swój smartfon

Oprogramowanie do ciągłej aktualizacji & Oprogramowanie układowe

Śledź wszystkie aktualizacje oprogramowania i odpowiednio je zainstaluj na smartfonie i komputerze. Oczywiście aktualizacja powoduje niepokojące zmiany w interfejsie komputera, do których przywykłeś. Ale przestarzałe oprogramowanie jest tym, czego szukają i kochają hakerzy. Więc brak aktualizacji otwiera dla nich luki. Upewnij się, że stosowane aktualizacje pochodzą z oficjalnych źródeł.

Nie używaj nieoficjalnych narzędzi do „zrootowania” telefonu (iOS nazywa to „łamaniem jailów”), chyba że masz absolutną pewność co do swojej aktywności. Zabezpieczenia techniczne można przeniknąć przez zrootowane telefony, a szpiegowanie poufnych danych staje się łatwe.

Ostrożnie wybierz swoje aplikacje

Podczas instalowania aplikacji na smartfony może być konieczne udzielenie jej dostępu do plików, kamery lub podsłuchu na mikrofonie. Zastanów się, zanim powiesz „tak”, ponieważ mogą być potencjalnie nadużywane. Dotyczy to zwłaszcza użytkowników Androida, ponieważ proces weryfikacji aplikacji jest łagodny w porównaniu z Apple. Co więcej, dzięki systemowi Android, który umożliwia także instalowanie aplikacji dostarczanych przez firmy zewnętrzne, tworzy także bramę dla nieuczciwych aplikacji do infiltracji telefonu. Więc nie instaluj niczego z nieznanych stron.

Utrudniaj intruzom infiltrację

Każdy, kto ukradnie Twój telefon, może spowodować poważne problemy. Trzymaj więc zamknięty, gdy go nie używasz. Głęboka wiadomość jest taka, że ​​zarówno iOS, jak i Android można zablokować za pomocą 6-cyfrowego kodu. Alternatywnie opcje takie jak rozpoznawanie twarzy lub odciski palców może być wykorzystany do ochrony twoich poufnych informacji. Uważaj również na opcje „inteligentnego odblokowania”, które automatycznie odblokowują telefon, gdy jesteś w domu lub gdy smartwatch jest w pobliżu. Pozwalają one złodziejowi całkowicie ominąć osobisty kod odblokowujący.

Wprowadź przepisy do śledzenia & Zablokuj swój telefon

Chociaż nazywa się to negatywnym myśleniem, musisz być praktyczny i zawsze pamiętać, że istnieje możliwość kradzieży telefonu. Jednocześnie musisz upewnić się, że przechowywane w nim dane są bezpieczne, bez względu na wszystko. Niektóre zaawansowane telefony mają tę istotną funkcję, dzięki której wszystkie dane są automatycznie usuwane po tym, jak złodziej wykonał kilka nieudanych i niepoprawnych prób z użyciem hasła.

Inną usługą oferowaną zarówno przez Google, jak i Apple jest „znajdź moje urządzenie”. Może to zlokalizować skradziony telefon na mapie, a także zdalnie zablokować lub usunąć jego dane. Jako użytkownik Apple możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem strony internetowej iCloud. Możesz włączyć tę usługę w telefonie, przechodząc do Ustawień > iCloud > Znajdź mojego IPhone’a. Google.com/android/devicemanager to identyfikator, za pomocą którego patroni Androida mogą uzyskać dostęp do tej usługi.

Nie protekcjonuj funkcji automatycznego logowania

Automatyczne logowanie na pewno jest wygodną funkcją, ponieważ wirtualne klawiatury sprawiają, że wpisywanie hasła jest zadaniem. Wskazuje również na niebezpieczeństwo jako hakera, aby uzyskać dostęp do wszystkich poufnych kont internetowych, wystarczy otworzyć przeglądarkę. Dlatego nie używaj funkcji automatycznego logowania do telefonu. Jeśli w ogóle to zrobisz, skorzystaj z aplikacji do zarządzania hasłami, która wymaga regularnego wprowadzania hasła głównego.
Nie używaj tego samego hasła do więcej niż jednej usługi lub aplikacji, ponieważ jeśli to konkretne hasło zostanie zidentyfikowane, możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich prywatnych informacji. Ma to zastosowanie nawet wtedy, gdy jesteś absolutnie ostrożny w utrzymywaniu bezpieczeństwa swojego smartfona jako najważniejszego elementu, ponieważ hakerzy regularnie infiltrują usługi online w celu przekierowania poświadczeń użytkowników, które są następnie wypróbowywane na innych stronach. Za pomocą tego pomocnego narzędzia możesz utworzyć silne losowe hasła w ciągu kilku sekund.

Blokuj poszczególne aplikacje

Silne hasło lub kod może uniemożliwić włamanie się do niego, ale czy telefon powinien zostać fizycznie skradziony, to co robisz? Zaletą Androida jest to, że poszczególne aplikacje można zablokować, dzięki czemu nawet jeśli złodziej przejdzie obok ekranu blokady, nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojej aplikacji bankowej lub poczty e-mail bez podania drugiego hasła.

System operacyjny Android nie ma takiej możliwości, ale dostępnych jest sporo bezpłatnych aplikacji, które ją zapewniają. AVG AntiVirus Free to jedna z takich aplikacji. Użytkownicy systemu iOS nie mogą jednak bezpośrednio blokować poszczególnych aplikacji, ale mogą korzystać z funkcji Blokowanie folderów – dostępnej bezpłatnie w App Store – która może zapewnić ochronę haseł do folderów i dokumentów, znacznie zmniejszając całkowitą ilość poufnych informacji dostępnych dla cyberprzestępca.

Użyj VPN

VPN oznacza wirtualną sieć prywatną. Połączenie z serwerem VPN umożliwia szyfrowanie całego ruchu internetowego, chroniąc poufne dane przed potencjalnymi hakerami i podsłuchującymi. Korzystanie z VPN jest kluczowe, jeśli często łączysz się z publicznymi hotspotami WiFi w restauracjach, kawiarniach, na lotniskach, w szkołach lub szpitalach. Te bezpłatne hotspoty Wi-Fi są szczególnie podatne na ataki cyberprzestępcze. Możesz łatwo pobrać i zainstalować aplikację VPN na urządzeniu z systemem iOS lub Android. Zapoznaj się z najlepszymi usługami VPN na rok 2017 w tym kompleksowym przeglądzie.

Jak zhakować swój smartfon – podsumowanie

Czas przeglądania Internetu za pomocą naszych smartfonów stale rośnie. Niezależnie od tego, czy wysyłasz e-maile, sprawdzasz nasze konta w mediach społecznościowych lub saldo bankowe, czy robisz zakupy online. Niestety większość ludzi nie podejmuje niezbędnych działań w celu ochrony swoich danych podczas korzystania z telefonu, zarówno z powodu lenistwa, jak i niewiedzy. Nie narażaj poufnych informacji na ryzyko. Zabezpiecz swój smartfon przed hakowaniem, korzystając z podpowiedzi i sugestii powyżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map