8 prostych kroków, aby chronić swój iPhone przed hakerami

Od sprawdzania kont w mediach społecznościowych po dokonywanie zakupów online – ufamy naszym smartfonom z dużą ilością poufnych, prywatnych danych. Dlatego niezwykle ważne jest, aby podjąć dodatkowe środki, aby zabezpieczyć iPhone’a lub iPada. Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla użytkowników urządzeń Apple ma wiele do zaoferowania dla tych, którzy są bardzo świadomi swojej prywatności. iOS 10.3.1 ma kilka fajnych funkcji, które zwiększają twoje bezpieczeństwo na więcej sposobów niż jego poprzednik, iOS 9, jest w stanie. Pokażę ci kilka sposobów, dzięki którym możesz skorzystać z tych funkcji i zabezpieczyć swój telefon. Zobaczmy, jak możesz chronić swój iPhone przed hakerami.


7 prostych kroków, aby chronić swój iPhone przed hakerami

7 łatwych kroków w celu ochrony iPhone’a przed hakerami

Jak chronić iPhone’a przed hakerami – 8 kroków

Zacznijmy od tego, co przynajmniej większość zwykłych użytkowników robi.

Krok 1: Użyj VPN

Na koniec możesz dodać dodatkową warstwę prywatności i bezpieczeństwa do swojego iPhone’a, włączając funkcję VPN. Łącząc się z serwerem VPN, skutecznie szyfrujesz cały swój ruch, co sprawia, że ​​potencjalni podsłuchujący mogą prawie nie szpiegować tego, co robisz online.

Możesz ręcznie skonfigurować połączenie VPN, przechodząc do Ustawienia -> Generał -> VPN. Możesz też pobrać i zainstalować aplikację VPN ze sklepu App Store. Dzięki temu cała konfiguracja VPN jest znacznie łatwiejsza. Pamiętaj, że musisz najpierw zarejestrować się u usługodawcy VPN. W szczególności ExpressVPN ma aplikację VPN, która działa doskonale na każdym urządzeniu z systemem iOS. Oto najlepsze usługi VPN dla iPhone’a i iPada od 2018 roku.

Krok 2: Zaszyfruj swój iPhone

Najbardziej podstawowym sposobem ochrony wszystkich danych przechowywanych w telefonie iPhone jest szyfrowanie go za pomocą odcisku palca lub hasła. Możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia, dotknij ID następnie Kod dostępu i skonfigurowanie dowolnego środka bezpieczeństwa, który Twoim zdaniem byłby najlepszy.

Oto kilka wskazówek, na których możesz polegać:

 • Ustaw iPhone’a tak, aby blokował się automatycznie, jeśli jest bezczynny między 30 sekund do 5 minut ale nie ustawiaj tego na Nigdy.
 • Aby uzyskać hasło, wybierz Niestandardowy kod alfanumeryczny lub Niestandardowy kod numeryczny, zapomnij o 4-cyfrowy kod numeryczny
 • Aktywuj Kasowanie danych aby telefon mógł automatycznie usuwać wszystko po 10 nieudanych próbach podania hasła.
 • Użyj iTunes do wykonania kopii zapasowej urządzenia zamiast iCloud, ponieważ iTunes ma zaszyfrowaną kopię zapasową.
 • Użyj Touch ID do odblokowania iPhone’a tylko w przypadku Apple Pay, App Store, iTunes lub innych aplikacji.

Krok 3: Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego

Ważne jest, aby mieć dobrze zabezpieczony identyfikator Apple ID, aby hakerzy i spamerzy nie mogli go łatwo ominąć. Możesz to zrobić na stronie Apple.com stronie internetowej.

 • Upewnij się, że potrzebujesz hasła do dodatkowych zakupów dokonywanych również na urządzeniach z iOS i Mac.

Krok 4: Włącz opcję Znajdź mój iPhone

W przypadku kradzieży urządzenia, Znajdź mojego IPhone’a funkcja pod Ustawienia, iCloud może zaoszczędzić wiele frustracji podczas próby jej odzyskania. Od twojego Ustawienia, włączyć Wyślij ostatnią lokalizację tak, że gdy bateria jest krytycznie niska, wysyła swoją ostatnią lokalizację do Apple.

Krok 5: Ogranicz informacje wyświetlane na ekranie blokady

iOS 10 pozwala wyświetlać na ekranie głównym tak ogromną liczbę informacji. Może to być niebezpieczne, jeśli telefon wpadnie w niepowołane ręce. Ilość wyświetlanych informacji można kontrolować, przechodząc do Ustawienia, dotknij ID & Kod dostępu i wyłączanie dowolnej, według Ciebie, aplikacji, która zawiera informacje, które naprawdę warto wyświetlić na pierwszy rzut oka.

 • Pierwszym krokiem byłoby oczywiście usunięcie Kontrola domu z ekranu blokady.
 • Gdy decydujesz, które powiadomienia aplikacji mają być wyświetlane, Zapowiedzi Twoje aplikacje do obsługi wiadomości i poczty e-mail powinny znajdować się na górze listy, aby nie pojawiały się na ekranie.
 • Jeśli nie możesz znaleźć tego, co musisz dostosować w Ustawienia , wróć do ekranu głównego, przesuń palcem w dół, a następnie w prawo, aby spojrzeć na widżety. Przewiń w dół, aż znajdziesz Edytować przycisk, którego użyjesz do dostosowania tego ekranu.
 • Wreszcie, innym dobrym rozwiązaniem byłoby wyłączenie Raise to Wake aby ludzie nie mogli po prostu podnieść telefonu i wyświetlić wszystkich danych osobowych.

Krok 6: Zapobiegaj śledzeniu Ciebie przez firmy zewnętrzne

Aplikacje innych firm mogą śledzić Ciebie lub Twoje wykorzystanie za pośrednictwem reklam, co może być niebezpieczne, jeśli niektóre z nich mają złośliwe zamiary. Aby to wyłączyć, przejdź do Ustawienia, następnie Prywatność, następnie Reklama i włączyć Ograniczone śledzenie reklam. Stuknij w Zresetuj identyfikator reklamowy dzięki czemu żadne reklamy nie mogą Cię wyśledzić.

 • Zawsze przeglądaj sieć w trybie incognito. Możesz to zrobić, konfigurując Prywatny na ikonie zmiany strony na twoim Safari przeglądarka.
 • Spójrz na informacje wykorzystywane przez Apple do przepychania reklam Zobacz Ad Information.

Krok 7: Ogranicz dostęp do danych

Jako środek bezpieczeństwa ostatniego środka, możesz tak skonfigurować telefon, aby po pewnym czasie usuwał zapisy wiadomości. Możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia, wiadomości, następnie Zachowaj wiadomości i ustaw, aby wygasły po około 30 dniach. To samo może dotyczyć twojego Wiadomości audio; usunięcie ich dwie minuty po słuchaniu nie spowoduje żadnych szkód.

Krok 8: Przejmij kontrolę nad informacjami o swojej lokalizacji

Apple umożliwia zarządzanie informacjami o Twojej lokalizacji za pośrednictwem Usługi lokalizacyjne ustawienie poniżej Prywatność. Możesz powiedzieć aplikacjom, by nigdy Cię nie śledziły lub robiły to tylko wtedy, gdy korzystasz z aplikacji. Pozwalanie im na śledzenie Cię w tle może być niebezpieczne, dlatego zalecamy, aby tego nie robić.

 • Od Usługi lokalizacyjne, Wyłączyć Częste lokalizacje pod Usługi systemowe aby uniemożliwić telefonowi dostarczanie informacji związanych z lokalizacją w aplikacjach.
 • Twój Prywatność ekran pozwala również ograniczyć rodzaje informacji, które udostępniasz swoim aplikacjom.

Jak chronić iPhone’a przed hakerami – podsumowanie

Apple jest dobrze znane z tego, że bezpieczeństwo użytkowników jest na pierwszym miejscu, gdy budują nową wersję oprogramowania do aktualizacji. iOS 10.3.1 kontynuuje i pokazuje tę dobrze szanowaną spuściznę firmy Apple, a wraz z każdą wersją funkcje bezpieczeństwa stają się coraz lepsze. Jeśli jesteś właścicielem iPhone’a, który nadal tkwi w swojej poprzedniej wersji na iOS, właśnie skończyłeś czytać całą masę powodów, dla których iOS 10.3.1 zrobiłby cię o wiele lepiej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map