8 wskazówek, jak najlepiej wykorzystać Spotify, którego nie chcesz przegapić!

Streaming to najnowszy boom cyfrowy. Strumieniowe przesyłanie muzyki jako pierwsze weszło na rynek, a YouTube stał się popularny na początku. Potem pojawiły się Pandora, SoundCloud i Spotify, które stały się zmieniaczem gier.


8 wskazówek, jak najlepiej wykorzystać Spotify

8 wskazówek, jak najlepiej wykorzystać Spotify

Spotify stało się aplikacją do strumieniowego przesyłania muzyki dla większości melomanów. Tym, co wyróżnia Spotify, jest to, że artyści i wytwórnie mogą czerpać zyski ze swojej muzyki na platformie.

Kilku artystów, autorów tekstów i kompozytorów uruchamia swoją muzykę w Spotify, jeszcze zanim wydali swoje albumy.

Rozpoczęty w Szwecji w 2006 roku Spotify miał skromne początki. Ale dziś ma prawie status celebrytów i jest dostępny w większości krajów na całym świecie, a najnowszymi uczestnikami są Afryka i Bliski Wschód.

Więcej niż muzyka

Spotify jest dostępny tylko jako aplikacja mobilna na Androida lub iPhone’a. Aplikacja jest również dostępna na tablety. Wszystkie podstawowe usługi są bezpłatne, ale wszystkie dobre rzeczy kosztują 9,99 USD miesięcznie. Ale Spotify to znacznie więcej niż tylko muzyka.

Jak uzyskać jak najwięcej z Spotify

Istnieje kilka różnych sposobów korzystania z aplikacji i przenoszenia jej poza muzykę. Dzięki integracji Spotify z innymi aplikacjami możesz w pełni wykorzystać muzykę, a także inne funkcje. Oto 8 sposobów, aby w pełni wykorzystać Spotify.

1. Korzystanie z VPN

Podobnie jak w przypadku usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, utwory, których można słuchać za pośrednictwem Spotify, różnią się w zależności od regionu. Dlatego czasami spotykasz piosenkę, która nie jest dostępna w twoim kraju. Korzystając z sieci VPN, takiej jak ExpressVPN, możesz korzystać ze Spotify bez wiązania się z żadnym konkretnym regionem.

2. Integracja z Google Maps

Tak, Google jest wszędzie, a teraz jest również zintegrowany ze Spotify. Jeśli chcesz używać Spotify do odtwarzania ulubionej muzyki podczas podróży lub jazdy, a także do korzystania z Map Google w celu znalezienia miejsca docelowego, być może będziesz musiał przełączać się między dwiema aplikacjami.

Tak już nie będzie w przypadku integracji z Mapami Google. Teraz możesz słuchać ulubionych utworów podczas korzystania z Map Google do nawigacji. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć swoje konto Spotify z kontem Map Google.

Po otwarciu konta Google Maps w dolnym rogu widać logo Spotify. Klikając logo, możesz rozpocząć odtwarzanie ulubionej muzyki bez opuszczania aplikacji Mapy Google.

3. Poranny alarm

Jeśli masz zwyczaj budzenia się przy dźwiękach budzika, wkrótce może się nudzić budzenie tej samej starej melodii każdego ranka. Dzięki Spotify możesz każdego ranka zastąpić ten sam stary dźwięk budzika inną wybraną piosenką.

Możesz to zrobić, instalując budzik Google, a następnie integrując go ze swoim kontem Spotify. Możesz wybrać dowolny utwór z listy odtwarzania, który będzie używany jako dźwięk alarmu. Możesz także zmienić piosenkę (Kanye West, Ice Cube, Tim McGraw), aby każdego ranka budzić się w innym tonie.

4. Integracja mediów społecznościowych

Spotify to coś więcej niż platforma do strumieniowego przesyłania muzyki. Działa również jak sieć społecznościowa.

Możesz łączyć się z innymi w aplikacji oraz udostępniać i polecać muzykę, a także zintegrować swoje konta w mediach społecznościowych, aby móc udostępniać listę odtwarzania znajomym.

Integracja kont mediów społecznościowych z kontem Spotify pozwala odblokować więcej zabawy i emocji podczas udostępniania muzyki i list odtwarzania znajomym w mediach społecznościowych.

YouTube, Facebook (firma, która szuka nowego CEO), WhatsApp i Instagram to tylko niektóre z kont społecznościowych, które możesz zintegrować z Spotify.

5. Spersonalizowana lista odtwarzania

Na początku musisz wyszukać utwory, których chcesz posłuchać. Ale gdy jesteś zwykłym użytkownikiem, aplikacja tworzy spersonalizowane listy odtwarzania w oparciu o twoje nawyki słuchania i preferencje. Im dłużej korzystasz z aplikacji, tym lepiej Spotify rozpoznaje twoje preferencje dotyczące muzyki. Wysyła nawet wyselekcjonowaną listę odtwarzania w każdy poniedziałek rano.

6. Crossfade

Dzięki funkcji crossfade jedna piosenka płynnie wtapia się w drugą, nie pozostawiając między nimi ciszy. Ta funkcja jest idealna dla tych, którzy nie lubią ciszy między dwiema piosenkami. Funkcja crossfade pozwala także być swoim własnym DJ-em.

Kiedy odtwarzasz utwory jeden po drugim, jedna piosenka dodawana do drugiej jest o wiele mniej nudna, a także tworzy idealny nastrój imprezy.

7. Spotify na Apple Watch

Spotify jest dostępny zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i Apple, ale jeszcze kilka dni temu nie było dedykowanej aplikacji Spotify na zegarek Apple. Użytkownicy aplikacji Spotify na iPhonie mogą odtwarzać i zmieniać utwory oraz regulować głośność za pomocą Apple Watch.

Kilka dni temu użytkownicy Apple otrzymali dedykowaną aplikację Spotify na zegarek Apple, która znacznie ułatwia odtwarzanie i sterowanie muzyką z nadgarstka. Otrzymanie dedykowanej aplikacji na zegarek Apple Watch jest jednym z największych osiągnięć Spotify w ostatnich miesiącach.

Teraz możesz zainstalować aplikację Spotify bezpośrednio z Apple Watch tak łatwo, jak robisz to na smartfonie. Gdy masz już aplikację na zegarku, możesz z niej korzystać na wiele innych sposobów niż bez niej.

Możesz odtwarzać, pomijać, wstrzymywać, cofać i przewijać utwory odtwarzane z zegarka, a także uzyskiwać dostęp do ostatnio odtwarzanej muzyki, przesuwając w lewo. Możesz także dodawać muzykę do biblioteki, a także odtwarzać muzykę z zegarka na dowolnym kompatybilnym urządzeniu. Jednak funkcja 4G nie jest jeszcze obsługiwana, podobnie jak zapisywanie muzyki w trybie offline.

8. Zalecana muzyka

Podczas odtwarzania utworu nie zapomnij spojrzeć na dolną część ekranu, na której aplikacja sugeruje więcej podobnych leków na podstawie twoich upodobań i preferencji. Polecana funkcja muzyki to rewelacyjny sposób na odkrywanie nowej muzyki. Po prostu nie zaczynaj śpiewać muzyki w samochodzie (ani nigdzie), jak Lila w tej przeciętnej komedii The Heartbreak Kid!

Końcowe przemyślenia

Co sądzisz o tych najlepszych poradach i wskazówkach Spotify? Czy skorzystasz z któregoś z nich? Myślisz, że przegapiliśmy hack Spotify? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map