Aplikacje dostawcy VPN a klienci VPN typu open source

Aplikacje dostawcy VPN a klienci VPN typu open source – z których bezpieczniejszych, łatwiejszych, szybszych i bezpieczniejszych w użyciu? Oprogramowanie typu open source jest doskonałym wyborem dla zaawansowanych użytkowników ze względu na ich elastyczność i przejrzystość. Powstaje teraz pytanie: czy można porównać klientów VPN typu open source z popularnymi aplikacjami VPN pochodzącymi od dostawców premium, takich jak ExpressVPN, NordVPN i IPVanish?


Aplikacje dostawcy VPN a klienci VPN typu open source

Aplikacje dostawcy VPN a klienci VPN typu open source

Prawidłowa odpowiedź nie jest dokładna. Trzeba też zobaczyć, jaki będzie Twój poziom wiedzy technicznej i cierpliwość w przyszłości oraz gdzie zaufasz na dłuższą metę.

Klienci VPN typu open source: wprowadzenie

Klienci VPN typu open source opierają się na protokołach OpenVPN, które same w sobie są open source i były wielokrotnie kontrolowane. Są one ogólnie uznawane za bardzo bezpieczne protokoły VPN. Nawet większość klientów VPN typu zamkniętego źródła używa OpenVPN jako domyślnego protokołu dla VPN.

Należy jednak pamiętać, że aplikacje te służą wyłącznie do dostarczania oprogramowania dla klienta VPN. O ile nie naciśniesz przycisku w celu ręcznej konfiguracji, będziesz potrzebować usług dostawcy usług VPN, aby uzyskać połączenie.

Klienci VPN typu open source – zalety i wady

Klienci VPN typu open source wyświetlają swoje odpowiednie kody źródłowe w sposób ciągły, dzięki czemu można je sprawdzać i kontrolować. Jak dotąd nie zgłoszono żadnych poważnych zabezpieczeń ani luk w zabezpieczeniach.

Ta przejrzystość stanowi ogromną przewagę nad każdą zastrzeżoną aplikacją VPN. W rzeczywistości, gdy nie można sprawdzić kodu źródłowego aplikacji VPN, nie ma gwarancji, że twoja prywatność jest chroniona. Z pewnością powinieneś być w stanie zinterpretować odpowiedni i odpowiedni kod, a celowo zasadzone luki mogą wymknąć się spod kontroli.

Teoretycznie nie możesz być w pełni pewien swojej ochrony prywatności w przypadku jakiejkolwiek zastrzeżonej aplikacji. Jednak z praktycznego punktu widzenia, jeśli nie ufasz swojemu dostawcy usług VPN, jeśli chodzi o ochronę własnej prywatności w jego aplikacji, rozsądnie byłoby nie wysyłać ruchu na jego serwery.

Dlatego absolutnie niezbędne jest, aby przed zarejestrowaniem się z nim sprawdzić wartość firmy i reputację dostawcy usług VPN na rynku. Jeśli nie ufasz żadnemu dostawcy usług VPN, możesz nawet skonfigurować swój własny VPS lub wirtualny prywatny serwer za pośrednictwem dowolnego niezawodnego dostawcy usługi w chmurze.

Proces ten jest jednak znacznie bardziej nużący i zajmuje dużo więcej czasu niż wpisanie kilku adresów IP w ustawieniach klienta sieci VPN. Co więcej, jeśli tak naprawdę nie wiesz, jak prawidłowo korzystać z wiersza poleceń, może to nie być dla Ciebie opłacalne. Ponadto możesz również popełniać błędy, niszcząc w ten sposób próby zachowania anonimowości w Internecie.

Najlepsi klienci VPN typu open source

Oto lista najpopularniejszych klientów VPN typu open source, z których możesz korzystać:

 • OpenConnect
 • OpenVPN
 • LibreSwan
 • TCPcrypt
 • strongSwan

Aplikacje dostawcy VPN

Największą zaletą każdej aplikacji dostawcy VPN jest to, że jest łatwa w użyciu. Każdy dostawca usług VPN, który subskrybujesz, posiada wiedzę specjalistyczną w zakresie usprawniania swojego oprogramowania i zapewnia doskonałą obsługę. Projektuje również aplikacje tak, aby działały absolutnie bezproblemowo z typową usługą VPN. Oszczędza to dużo czasu na ręcznej konfiguracji lub wpisywaniu adresów IP serwerów.

Aplikacje VPN pochodzące od bardziej znanych dostawców mają również większe funkcje zwiększające prywatność niż klienci VPN typu open source, a do nich należą: ochrona przed wyciekiem, zabijanie przełączników, które przerywają połączenie z Internetem w przypadku rozłączenia VPN i zmiany lokalizacji serwera oraz Protokół VPN.

Ponadto, jeśli aplikacja VPN została opracowana przez podmiot zarządzający siecią serwerów, z którą się łączysz, masz pewność, że wszelkie krytyczne zmiany sieci zostaną natychmiast odzwierciedlone w jej aplikacji.

Na przykład, jeśli lokalizacja serwera w ekonomicznie trudnym stanie Nowy Jork stanie się dysfunkcyjna, zostanie usunięta z aplikacji. Jeśli klaster serwerów zostanie dodany w innym mieście, aplikacja wyświetli go jako nową opcję. W przypadku klientów open source należy ręcznie załadować nowo skonfigurowane pliki dostawcy, co oczywiście potrwa znacznie dłużej. Spójrz na najlepsze aplikacje premium VPN Provider poniżej.

 • ExpressVPN
 • BulletVPN
 • NordVPN
 • IPVanish
 • VyprVPN

Aplikacje dostawcy VPN a klienci VPN typu open source – ostateczny werdykt

Klient VPN o otwartym kodzie źródłowym ma dłuższy proces konfiguracji, z większą szansą na poświęcenie więcej czasu w przyszłości, jeśli zostaną wykonane ręczne aktualizacje. Dlatego wskazane jest, aby trzymać się aplikacji dostarczonej przez dostawcę usług VPN. Jeśli jednak dostawca VPN nie będzie w stanie opracować aplikacji na własne urządzenie lub chcesz mieć swój prywatny serwer VPN oparty na chmurze, klient VPN typu open source będzie niezawodną kopią zapasową.

W obu kierunkach waga jest równomiernie pochylona. Wybór należy do ciebie w zależności od okoliczności.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map