Avast Privacy Invasion: Revealed & Proven

Przy tak wielu zagrożeniach online bardzo trudno jest zaufać programom komputerowym. Jednak nigdy nie sądziliśmy, że ta linia myślenia będzie miała zastosowanie oprogramowanie antywirusowe, nie mówiąc już o jednym z najlepszych, Avast. To bezpłatne oprogramowanie antywirusowe jest używane przez miliony ludzi na całym świecie na komputerach i telefonach komórkowych. Ale co, jeśli najlepiej leczyć twoje informacje osobiste w najgorszy sposób w historii? Czy popularny na świecie program antywirusowy jest teraz oprogramowaniem szpiegującym? Dowiedzmy Się.


Avast sprzedaje informacje o użytkownikach stronom trzecim

Avast – oprogramowanie antywirusowe do oprogramowania chroniącego prywatność

To nie jest tak zaskakujące, jak wszyscy myślą. Wszyscy wiemy, że darmowe produkty nie są tak naprawdę za darmo, szczególnie gdy są oprogramowaniem. Pomimo tego, że jest idealną osłoną przed zagrożeniami internetowymi, stał się zagraża prywatności użytkowników.

Najwyraźniej jednym z ulubionych antywirusów na świecie jest sprzedaż bardzo wrażliwych danych przeglądania sieci wielu największym firmom na świecie. Wszystkie te dane są analizowane przez Jumpshot, firma, która jest 65% udziałów należy do Avast. 

Jumpshot polega na analizie, a jeśli korzystasz z Avast, masz pewność, że firma o tym wie wszystko, co lubisz, kupujesz lub okazujesz zainteresowanie.

Jak wspomnieliśmy, Avast i Jumpshot są sprzedając twoje dane dużym firmom Jak na przykład Google, Microsoft, Yelp, McKinsey, Pepsi, Condé Nast, Home Depot, Intuit i wiele innych.

Oto przykład tego, co Jumpshot wie, kiedy konsumenci odwiedzają główne targowiska z ogródkami:Zbieranie danych Jumpshot

Wszystko jest teraz otwarte. Avast twierdzi, że ma ponad 435 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, a Jumpshot przyznaje, że zebrał dane od ponad 100 milionów urządzeń.

Witryna Jumpshot oferuje cotygodniowe aktualizacje i kokpity wyświetlające dane klientów dotyczące dużych firm. Na przykład zapewnia wykresy na Całkowity ruch i konwersje Amazon, 20 najlepszych zakupów produktów, wiodące kategorie odporne na Amazon, a nawet najlepsze zakupy produktów kosmetycznych wykonane online.

Jeśli nie zbierają twoich danych, w jaki inny sposób uzyskują informacje potrzebne do takiej analizy?

W końcu są przezroczyste

Nie twierdzimy, że zbieranie danych użytkowników jest dobrą rzeczą, ale w obronie Avast już powiedzieli nam, że zrobiliby coś takiego. Po pierwsze, skupmy się na jego Polityka prywatności. Oto niektóre z danych, które Avast przechowuje, jeśli korzystasz z ich produktu:

Aplikacja ostrzega nas

Ciągle przypominają swoim użytkownikom, starym lub nowym, że ich produkt będzie gromadził dane, jeśli będzie używany. Avast COO Ondřej Vlček wyjaśnia:

„Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy nie chcą, aby jakiekolwiek dane – bez względu na to, jak ogólne i zdepersonalizowane – były wykorzystywane w analizie rynku. Dlatego podczas instalacji naszych produktów jasno określamy, jakie informacje zbieramy i co z nimi robimy, i oferujemy naszym użytkownikom możliwość rezygnacji z gromadzenia tych danych. ”

Technicznie jest to prawdą w momencie ich instalacji Wersja antywirusowa na PC, przed kontynuowaniem procesu instalacji pojawia się komunikat ostrzegawczy.Udostępnianie danych Avast

Tak więc to w zasadzie od Ciebie zależy, czy pozwolisz im na dostęp do twoich danych, czy nie. Są w pełni przejrzyste. Teraz, gdy Jumpshot jest wspomniany w “Ogłoszenie” powyżej zobaczmy, jakie są dane nie zidentyfikowano i nie zagregowano.

Co twierdzi Avast – proces identyfikacji

Na początku używaliśmy słów „może i”, oceniając działania Avasta. Ale teraz wszystko jest otwarte. Firma antywirusowa zwróciła się do użytkowników w tej sprawie, uzasadniając tę ​​praktykę jako całkowicie nieszkodliwy dla tożsamości użytkowników.

Według Avast:

„Dane są w pełni pozbawione danych identyfikacyjnych i agregowane i nie można ich wykorzystywać do osobistej identyfikacji ani kierowania do ciebie.”

Twierdzą, że usuwają historie internetowe klientów przed przekazaniem ich. W rezultacie prywatność użytkowników jest zachowana, firma otrzymuje zapłatę, a marketerzy otrzymują fragmenty danych konsumentów aby pomóc im sprzedawać więcej produktów.

Rzecznik Home Depot stwierdził, że:

„Czasami wykorzystujemy informacje od zewnętrznych dostawców, aby ulepszyć naszą działalność, produkty i usługi. Wymagamy od tych dostawców odpowiednich uprawnień do udostępniania nam tych informacji. W takim przypadku otrzymujemy anonimowe dane odbiorców, których nie można wykorzystać do identyfikacji klientów indywidualnych ”.

Chociaż może się to wydawać korzystną sytuacją, dane osobowe są nadal udostępniane, co zawsze budzi obawy wśród internautów. Nawet CEO firmy, Ondřej Vlček, wziął na siebie zajęcie się tym problemem i rzucił nieco światła na tę kwestię:

De-Identification – Dogłębna

Pierwszy proces nazywa się strippingiem, gdzie wszyscy Wartości parametrów PII (dane osobowe) są usuwane z surowych danych. Jumpshot stosuje algorytm do określenia, które parametry mają wartości PII, a które nie.

Parametry pozbawione wartości PII to na białej liście, i ich wartości są zachowane. Jednak te, które nie zostaną umieszczone na białej liście, są usuwane zastąpione słowem „USUNIĘTO”.

W przypadku witryny handlowej takiej jak Amazon adres URL przed usunięciem zawiera niektóre informacje umożliwiające identyfikację:

Kod:

https://www.amazon.com/gp/buy/addressselect/handlers/edit-address.html?ie=UTF8&adresID = jirptvmsnlp&addressIdToBeDeleted =&enableDeliveryPreferences = 1&od =&isBillingAddress =&numberOfDistinctItems = 1&showBackBar = 0&skipFooter = 0&skipHeader = 0&hasWorkingJavascript = 1

Algorytm automatycznie zastępuje informacje umożliwiające identyfikację użytkownika słowem USUNIĘTO, aby chronić prywatność naszych użytkowników:

Kod:

https://www.amazon.com/gp/buy/addressselect/handlers/edit-address.html?ie=UTF8&addressID = USUNIĘTO&addressIdToBeDeleted =&enableDeliveryPreferences = 1&od =&isBillingAddress =&numberOfDistinctItems = 1&showBackBar = 0&skipFooter = 0&skipHeader = 0&hasWorkingJavascript = 1

Następnie następuje agregacja. Dzięki temu zagregowane dane nie są w stanie wykonać inżynierii wstecznej – nic nie może prowadzić do konkretnego użytkownika. Ondřej Vlček wyjaśnił dalej:

„Aby jeszcze bardziej chronić prywatność naszych użytkowników, akceptujemy tylko witryny internetowe, w których możemy obserwować co najmniej 20 użytkowników. Dzięki temu zagregowane dane nie są w stanie wykonać inżynierii wstecznej – nic nie może prowadzić do konkretnego użytkownika. Wszystkie zagregowane dane są następnie przechowywane w bazie danych RDBMS (obecnie PostgreSQL) dla poszczególnych domen i słów kluczowych. ”

De-Identyfikacja – zanonimizowana

Jak już wspomnieliśmy, Jumpshot sprzedaje dane, które zbierają od Avast duże marki i dostawcy e-commerce aby pomóc im dowiedzieć się, co konsumenci i gdzie konsumenci kupują produkty.

Czy to jest z Google, Amazon, and z artykułu informacyjnego, lub a opublikuj na Instagramie, bądźcie pewni, oni wiedzą. Chociaż twierdzą, że żadne dane nie są powiązane z danymi osoby imię i nazwisko, adres e-mail lub adres IP, jest jedna rzecz do rozważenia.

Sama de-identyfikacja jest nieszkodliwa, ale przy odrobinie pracy każdy może zanonimizować dane. Każda historia użytkownika jest przypisana do identyfikatora; nazywamy to Identyfikator urzadzenia.

Jest to zbiór cyfr i liter, które pomagają zidentyfikować każdą osobę telefon komórkowy, tablet lub komputer na świecie. Jeśli nie znasz tego terminu, spójrz poniżej:

 • Na iOS, identyfikator urządzenia nosi nazwę „Tożsamość dla reklamodawców” (IDFA lub w skrócie IFA).
 • Na Android, możesz znaleźć identyfikator urządzenia w swoim Ustawienia – Google – Reklamy – Identyfikator reklamy.

Zasadniczo informacje o znacznikach czasu użytkownika, identyfikatorach urządzeń oraz zebranych adresach URL można łatwo analizować w celu ustalenia jego prawdziwej tożsamości.

Możesz być zidentyfikowany

Podamy Ci przypadkowy przykład tego, co pojedyńcze kliknięcie chciałby na poniższym obrazku:

Teraz może nie wyglądać dużo lub szkodliwie, ale identyfikator urządzenia ma ogromną rolę śledzenie twojej prawdziwej tożsamości. Teoretycznie nikt nie może przypiąć identyfikatora urządzenia do konkretnego użytkownika, ale Strona internetowa firmy kupują przedmiot z pewnością.

Jako przykład bierzemy Amazon (jak pokazano powyżej). Amazon może dokładnie określić, który użytkownik Amazon kupił iPad Pro w dokładnym czasie i dacie.

W rezultacie anonimowy identyfikator urządzenia, który widzisz, to osoba (znany użytkownik). Teraz czymkolwiek Jumpshot ma aktywność tego identyfikatora urządzenia z innych zakupów e-commerce nie jest już anonimowy.

To proste odsyłacz. Niektóre dane tutaj i je tam, połącz je razem, a otrzymasz zidentyfikowany użytkownik. Gunes Acar, badacz prywatności, który bada śledzenie online, powiedział:

„Większość zagrożeń związanych z de-anonimizacją – w których identyfikujesz ludzi – wynika z możliwości połączenia informacji z innymi danymi. Może same dane (Jumpshot) nie identyfikują ludzi. Może to tylko lista zakodowanych identyfikatorów użytkowników i niektórych adresów URL. Ale zawsze można to połączyć z innymi danymi od innych marketerów, innych reklamodawców, którzy mogą w zasadzie dojść do prawdziwej tożsamości. ”

Widzieć, identyfikacja może nawet nie działać, jeśli jakikolwiek podmiot online patrzy na dane użytkowników. Może to stanowić problem później, jeśli będziesz nadal używać Produkty Avast.

„Kanał All Click”

Jumpshot oferuje różnorodne produkty do gromadzenia danych przeglądarki na tak wiele różnych sposobów. Na przykład ma produkt, który koncentruje się na wyszukiwaniu przez ludzi. Jeśli na przykład używasz Google, produkt zbiera słowa kluczowe używasz i wyniki, które kliknąłeś.

Musimy wspomnieć o innym produkcie, który śledzi każdy film oglądany przez użytkowników YouTube, Facebook i inne platformy mediów społecznościowych.  Ponadto istnieją inne, które analizują wybrane domeny e-commerce, aby pomóc marketerom dowiedzieć się, w jaki sposób użytkownicy do nich docierają.

Co do Kanał All Click, miało to miejsce w 2018 r Omnicom Media Group. Firma podpisała umowę ze Jumpshot, aby zyskać każde kliknięcie, które Jumpshot zebrał Użytkownicy Avast

Jeśli Jumpshot twierdzi, że anonimizuje dane swoich klientów, to właśnie tam zostają złapani rękami w słoiku z ciasteczkami. Firma powinien sprzedawać dane bez identyfikatorów urządzeń. To chroni przed triangulacją Dane osobowe

Jednak w ramach umowy z Omnicom Jumpshot jest niestety, dostarczanie informacji wraz z identyfikatorami urządzeń które należą do każdego kliknięcia.

Omnicom nie posiada dużej platformy internetowej, ale tak jest pozyskaj dane Jumpshot poprzez spółkę zależną o nazwie Annalect.

Cóż, Jumpshot szanuje prywatność użytkowników, jak wspomniano wcześniej. Ale pomijając szacunek, pieniądze mówią w takich sytuacjach. Omnicom ma teraz dostęp do codziennych danych strumienia kliknięć 14 rynków, w tym Wielka Brytania, USA, Indie, i więcej. W zamian, Jumpshot dostaje 6,5 miliona dolarów.

Jest o wiele większy niż nam się wydaje

Zbieranie informacji o użytkownikach w celu kierowania reklam przez duże firmy jest dobrze znane, ale fakt, że one ukierunkowane reklamy mają znacznie większy cel, tam zaczynają się pojawiać znaki zapytania.

Reklamy zmieniły Internet w inwigilacja koszmar. Każda platforma społecznościowa zbiera Twoje dane i kieruje Cię za pomocą reklam związane z tym, czym jesteś zainteresowany.

Inne wymuszone ukierunkowane reklamy dotyczą polityki. Może to być bardzo destrukcyjne, ponieważ nikt nie wie, skąd pochodzą reklamy ani jak są wiarygodne. Dlatego około dwa miesiące temu podczas wyborów w Wielkiej Brytanii namawiano Google i Facebook zawiesić reklamy polityczne aż z ich platform, aż po zakończeniu głosowania.

Twitter również przestawił się na ukierunkowane reklamy. Widzisz, podobnie jak Avast, inne platformy również sprzedają twoje dane w celu uzyskania przychodów. Ale podczas takich wyborów niektórzy z nich muszą przyspieszyć.

Dobrze, Jack Dorsey zrobił i opublikował tweeta ogłaszającego zakaz reklam politycznych:

„Podjęliśmy decyzję o powstrzymaniu globalnej reklamy politycznej na Twitterze. Uważamy, że zasięg przekazu politycznego powinien być zasłużony, a nie kupiony ”..Jack Dorsey Tweet

Google także zakazane reklamy polityczne dwa tygodnie przed dniem głosowania. W wyborach w Izraelu i Kanadzie reklamy polityczne były blokowane również na czas trwania wyborów. Tak nazywamy Cisza wyborcza.

To tylko połowa tego. Te nieszkodliwe ankiety, w których lubisz uczestniczyć, są również częścią większego planu. Jeśli chodzi o Internet, statystyki mają znaczenie. Ankiety te mogą być bardzo efektywny w wyborach. Mogą pomóc całkowicie odwrócić przypływy na czyjąś korzyść celuj w środkowych kto jeszcze nie podjął decyzji. 

Czy możesz zapobiec gromadzeniu danych??

Tak, jest to możliwe, jeśli znasz się na tym. Na początek zajmiemy się podanie. Następnie zajmiemy się sposobem, w jaki możesz zatrzymać śledzenie danych podczas korzystania z Rozszerzenie przeglądarki Avast. Oto, co musisz zrobić:

 1. Najpierw aktywuj Aplikacja Avast Anti-Virus i udaj się do Ustawienia.Ekran główny Avast
 2. w Strona ustawień, nawigować do Generał śledzony przez Prywatność.Ustawienia prywatności Avast
 3. Następnie na końcu strony znajdziesz wszystko, co jest powiązane gromadzenie danych.Ustawienia prywatności Avast (1)
 4. Odznacz wszystko aby Avast nie zbierał i nie przechowywał danych.Wyłącz kolekcję Avast
 5. Wreszcie możesz teraz używać Avast do ochrony siebie zagraża twojej prywatności.

Teraz wiesz, jak wyłączyć gromadzenie danych podczas korzystania z Aplikacja Avast. Następnie omówimy, jak je wyłączyć, jeśli korzystasz z rozbudowa. Oto jak to robisz:

 1. W Twojej przeglądarce, co najprawdopodobniej Chrom, Kliknij na Ikona Avast w prawym górnym rogu ekranu.Aktywuj rozszerzenie Avast
 2. Stuknij w Ikona zębatki przejść do Sekcja ustawień.Wprowadź ustawienia Avast
 3. Przewiń w dół, aż zobaczysz Sekcja Prywatności.Prywatność Avast Browser Extension
 4. Teraz też odznaczony wszystkie lub włącz „Automatycznie blokuj wszystkie moduły śledzące”.Prywatność Avast Untick
 5. Avast nie będzie już przechowywać Twoich danych, ponieważ teraz całkowicie wyłączyłeś tę opcję.

Bardzo łatwo jest wykonać powyższe kroki i dezaktywować Opcja śledzenia. Jeśli jednak chcesz zagwarantować sobie prywatność i uniknąć gromadzenia danych Avast, po prostu odinstaluj całe oprogramowanie.

Firmy należące do Avast, aby mieć na nie oko

Teraz, gdy wiesz, że twoja prywatność jest zagrożona, powinniśmy rzucić nieco światła Spółki zależne Avast. Jeśli Avast zbiera dane, możesz mieć pewność, że również to robią:

 • AVG Technologies
 • Piriform
 • Jumpshot
 • HideMyAss!

Jednym z najlepszych sposobów zabezpieczenia danych i ukrycia tożsamości online jest użycie wirtualnej sieci prywatnej. Avast oferuje takie usługi samodzielnie, ale jest także właścicielem HideMyAss, jedna z popularnych sieci VPN w branży.

Sprawdziliśmy już HideMyAss. W trakcie dyskusji na temat prywatności wyjaśnimy to krótko. Jeśli uważasz, że HideMyAss jest lepszy od technologii Avast, pomyśl jeszcze raz.

Dostawca ma kilka głównych prywatne problemy, gdzie gromadzenie i udostępnianie danych stało się nawykiem dla tej usługi. Jakiś czas temu haker o imieniu Cody Kretsinger został aresztowany przez FBI za włamanie się do Witryna Sony Pictures.

To pokazuje, że HideMyAss prowadzi dzienniki aktywności przeglądania swoich użytkowników, mimo że zaznaczono inaczej. Jeśli czytasz recenzję, którą zrobiliśmy HideMyAss, znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, jeśli chodzi o naruszenie prywatności.

Cóż, jak mówią, „Jabłko nie spada daleko od drzewa”.

Avast zamyka spółkę zależną?

Teraz, gdy ludzie wiedzą, że Avast zbiera dane przeglądania i sprzedaje je reklamodawcom, firma stwierdziła, że ​​tak będzie zamknięcie spółki zależnej odpowiedzialny za to wszystko.

Avast CEO Ondrej Vlcek twierdzi, że firma kończy gromadzenie danych i działalność spółki zależnej Jumpshot „ze skutkiem natychmiastowym”. Oto jego pełne oświadczenie:

„Ochrona ludzi jest najwyższym priorytetem Avast i musi być osadzona we wszystkim, co robimy w naszej firmie i w naszych produktach. Cokolwiek przeciwnego jest niedopuszczalne – napisał Vlcek. „Z tych powodów ja – wraz z zarządem – postanowiłem zakończyć gromadzenie danych Jumpshot i zakończyć działalność Jumpshot ze skutkiem natychmiastowym”.

Nadal nie wiemy, czy to działa natychmiast, czy nie, ale przynajmniej to początek. Z drugiej strony musimy pomyśleć o wszystkich zgromadzonych już danych. Co się teraz stanie? Czy oni usuń go lub zachowaj do przyszłego użytku?

Firma nie wspomina również o żadnych planach przeniesienia firmy „Setki” dotkniętych pracowników. Innymi słowy, setki osób mogą wkrótce stracić pracę. 

Avast Privacy Invasion – Final Thoughts

Avast jest rzeczywiście jednym z bardziej popularne i szeroko stosowane antywirusy na świecie. Jednak mimo że zwiększa bezpieczeństwo Twojego urządzenia za darmo, tak jest pozbywając się wszystkich twoich danych osobowych.

Prywatność ma znaczenie, a ukierunkowane reklamy online zmieniają świat. Teraz masz wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak to zrobić Avast zbiera dane. Nauczyłeś się także, jak możesz tego uniknąć. Postępuj zgodnie z tym, czego się nauczyłeś dzisiaj i nigdy nie narażaj swojej prywatności na szwank, nawet jeśli jest to związane z bezpieczeństwem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map