Co i jak wiele Google wie o Tobie

Gigant technologiczny Google stał się synonimem przeszukiwania sieci. Do tego stopnia, że ​​nie szukamy już informacji – my to Google. Prawie wszystkie usługi Google są bezpłatne, od Gmaila po Hangouty i YouTube. Chociaż nie musimy nic płacić, aby uzyskać dostęp do tych usług, jest jeszcze coś, co płacimy – nasze prywatne informacje.


Co więcej, nie jest tajemnicą, że większość przychodów Google pochodzi z reklam. Pewnie zauważyłeś, że reklamy związane z Twoją najnowszą historią wyszukiwania magicznie pojawiają się podczas przeglądania sieci. Na przykład szukasz butów, a wkrótce reklamy z internetowych sklepów obuwniczych zaczną się pojawiać w Twoim kanale. Wszyscy wiemy, że Google wykorzystuje nasze informacje, aby wyświetlać nam trafne reklamy. Ale ile Google faktycznie o nas wie i jak bezpieczne?

Co i jak wiele Google wie o Tobie

Co i jak wiele Google wie o Tobie

Co i jak wiele Google wie o Tobie

Oto, w jaki sposób Google zbiera dane z usług, z których korzystasz:

Historia online Google

Najbardziej oczywistym sposobem Google na przechwycenie twoich prywatnych informacji jest historia online na wszystkich twoich urządzeniach zarejestrowanych w Google. Ta funkcja umożliwia Google dostosowanie przyszłych wyszukiwań na podstawie Twojej historii. Jest to przydatne w niektórych przypadkach, ale pozwala również reklamodawcom uzyskać dostęp do twoich informacji i wyświetlać trafne reklamy.

Google śledzi również inne odwiedzane strony za pomocą śledzących plików cookie oraz Google AdSense i Analytics. Możesz zmienić swoje preferencje, przechodząc do Ustawień reklam Google, które pozwalają zrezygnować z reklam lub zmienić rodzaj reklam, które chcesz zobaczyć.

Youtube

Prawie każdy ma dostęp do YouTube, ponieważ jest to najprostszy sposób na oglądanie filmów online. Ale YouTube śledzi również Twoją historię, wyszukiwania i subskrypcje, aby pomóc Google dowiedzieć się więcej o Tobie. Ty lub ktokolwiek mający dostęp do twojego konta Google możesz przeglądać tę historię w Google Dashboard.

Google Plus

Facebook pojawił się dużo przed Google Plus i nauczył go wielu rzeczy na temat gromadzenia danych użytkowników. Google Plus przypomina Facebooka, jeśli chodzi o zbieranie informacji. Od miejsca, w którym żyjesz, po to, co zarabiasz na życie, za kim podążasz, Google śledzi to wszystko. Google może również wyświetlać przesłane przez Ciebie zdjęcia, osoby, które oznaczysz w nich tagami, a nawet wysłane przez Ciebie wiadomości. Tak, nic nie jest już prywatne.

Gmail

Jeśli uważasz, że przynajmniej twoje e-maile są prywatne, pomyśl jeszcze raz. Google wydobywa dane Gmaila, aby uzyskać informacje, które są następnie sprzedawane partnerom reklamowym. Informacje te, w połączeniu z publicznie dostępnymi informacjami, służą do wyświetlania ukierunkowanych reklam. Dotyczy to także GTalk, usługi czatu Gmaila. Cała historia czatów jest zapisywana, a Google może przeglądać i wykorzystywać informacje.

dysk Google

Zgodnie z Warunkami korzystania z usług Google zachowujesz prawo własności do plików na Dysku Google, ale Google może je wyświetlać w dowolnym momencie. Oznacza to, że dane na Dysku również nie są prywatne. Proces wyszukiwania danych na Dysku nie różni się zbytnio od sposobu wydobywania danych z Gmaila, a nawet jeśli treść pozostaje twoją własnością, nie jest tak naprawdę prywatna.

Android

Nie zapomnijmy o Androidzie, systemie operacyjnym używanym obecnie przez większość smartfonów i tabletów. Jeśli masz telefon z Androidem, z pewnością masz konto Google, co sprawia, że ​​Google bardzo łatwo śledzi twoje informacje, nawet jeśli nie masz komputera.

Telefony z Androidem mają funkcję śledzenia GPS i lokalizacji, a to oznacza, że ​​Google dowiaduje się, gdzie mieszkasz, jakie miejsca często odwiedzasz i które miejsca są Twoimi ulubionymi. Jeśli przejdziesz do narzędzia Historia lokalizacji, możesz wyświetlić wszystkie informacje, które Google ma na Twój temat, a nawet możesz je usunąć. Nie wiadomo, czy usunięcie historii z telefonu spowoduje również usunięcie jej z bazy danych Google.

Usługa kopii zapasowej Androida jest przydatnym narzędziem na wypadek uszkodzenia lub zgubienia telefonu. Ale jest to również duży problem. Podczas tworzenia kopii zapasowej urządzenia wszystkie informacje w telefonie, w tym aplikacje i hasła, są przechowywane na serwerach Google.

Oznacza to, że informacje mogą być łatwo wykorzystane przez Google lub uzyskane w złośliwy sposób, np. Poprzez włamanie się do serwerów Google. Jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego konta Google, może łatwo uzyskać te informacje, rejestrując nowy telefon.

Jak powstrzymać Google przed szpiegowaniem Ciebie

Jeśli martwisz się, że Google wie o Tobie tyle, instalacja Wirtualnej sieci prywatnej jest najlepszym rozwiązaniem. VPN utrzymuje prywatność twojej historii przeglądania i zwiększa bezpieczeństwo twoich działań online. Oto najlepsze usługi VPN, których możesz użyć, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa i prywatności do wszystkich swoich transakcji online. Aby uzyskać bardziej szczegółową recenzję i więcej informacji o VPN, przeczytaj tę recenzję.

Brytyjska witryna „The Mirror” przygotowała również przydatny przewodnik, jak wyczyścić tablicę i usunąć wszystkie dane, które Google ma na sobie.

Ile Google wie o Tobie – podsumowanie

Jeśli jesteś online, nie jest łatwo uciec od cienia Google. Rozdajesz prawie wszystko, co robisz w Internecie, w tym historię wyszukiwania, hasła i dane osobowe. Intencje Google nie są złośliwe. Ponieważ czerpią największe zyski z reklam, zbierają Twoje informacje, aby wyświetlać Ci reklamy, które mogą być dla Ciebie odpowiednie i przydatne.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map