Co może zobaczyć Twój dostawca usług internetowych?

„Jane, czy wiesz, że twoje nawyki związane z surfowaniem po Internecie są widoczne dla twojego dostawcy usług internetowych?” „Tak, słyszałem o tym. Ale nie widzą WSZYSTKIEGO, co robię, prawda? ” Ludzie na ogół nie zastanawiają się nad śledzeniem dostawców usług internetowych, zakładając, że dostawcy usług internetowych nie wszystko widzą. Prawda jest taka, że ​​twój dostawca usług internetowych widzi wszystko, co robisz online. Obejmuje to wszystko, od e-maili i haseł, pobierania, przesyłania strumieniowego, po wszystko, o co prosisz Google.


Co może zobaczyć Twój dostawca usług internetowych?

Co może zobaczyć Twój ISP?

Twój ruch internetowy jest obsługiwany przez Twojego dostawcę usług internetowych

Cały Twój ruch internetowy jest obsługiwany przez Twojego dostawcę usług internetowych, dzięki czemu może łatwo monitorować Twoje działania online. Mogą nawet gromadzić Twoje prywatne informacje. Analizując nawyki związane z wyszukiwaniem, mogą poznać Twoje zainteresowania. Dane te można następnie sprzedać reklamodawcom zewnętrznym.

Chociaż możesz myśleć, że nie masz nic do ukrycia, prawda jest taka, że ​​twoje informacje mogą zostać użyte przeciwko tobie, jeśli wpadną w niepowołane ręce. Jeśli jesteś osobą dbającą o prywatność, nie będziesz chciał, aby Twój dostawca usług internetowych śledził Twoje działania w Internecie. Jedynym sposobem, aby uniemożliwić władzom (i hakerom) zobaczenie Twojego ruchu online, jest jego szyfrowanie.

Co widzi Twój dostawca usług internetowych

Oto przegląd tego, co widzi Twój dostawca usług internetowych, gdy Twój ruch nie jest szyfrowany.

Adresy URL wszystkich odwiedzanych witryn i dane logowania

Jeśli odwiedzisz niezaszyfrowaną witrynę, która używa HTTP zamiast HTTPS, Twój dostawca usług internetowych zobaczy wszystko, co robisz w tej witrynie. Może znaleźć wszystkie adresy URL, które odwiedzasz, dane do logowania (w tym hasło), a jeśli coś kupisz, Twój dostawca usług internetowych może również zobaczyć informacje o płatności. Jeśli jednak witryna korzysta z HTTPS, Twój dostawca usług internetowych może zobaczyć tylko, że odwiedziłeś tę witrynę. Nie widzi, co zrobiłeś na tej stronie.

Jeśli wykonujesz transakcje finansowe online, upewnij się, że odwiedzane witryny korzystają z HTTPS. Nie odwiedzaj witryn z nieprawidłowymi lub wygasłymi certyfikatami SSL.

Jeśli szukasz całkowitej prywatności i anonimowości, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi VPN. Dobra sieć VPN szyfruje cały Twój ruch i uniemożliwia Twojemu dostawcy usług internetowych zobaczyć, co robisz online.

Twoje e-maile

Jeśli Twoja usługa e-mail nie korzysta z szyfrowania Transport Layer Security (TLS), Twój dostawca usług internetowych może łatwo odczytać treść wiadomości e-mail. Jeśli korzystasz z wiadomości e-mail dostarczonej przez Twojego dostawcę usług internetowych, nic nie może zobaczyć.

Korzystanie z usługi e-mail z szyfrowaniem TLS jest rozwiązaniem tego problemu. Niektórzy dostawcy bezpłatnych usług e-mail nie korzystają z TLS. Płatna usługa e-mail jest zdecydowanie najlepszą opcją, jeśli możesz sobie na nią pozwolić.

Torrenting

Czy używasz BitTorrenta do pobierania plików z Internetu? Nawet jeśli pobierasz legalne i legalne pliki, twój dostawca usług internetowych może monitorować twoje działania związane z torrentowaniem. Twój dostawca usług internetowych prawdopodobnie nie martwi się zawartością pobieranych plików.

Ale jeśli robisz zbyt dużo torrentów i używasz nadmiernej przepustowości, mogą one zmniejszyć prędkość pobierania, aby cię zatrzymać. Korzystanie z VPN jest najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem, aby uniemożliwić twojemu dostawcy usług internetowych monitorowanie twoich działań związanych z torrentowaniem.

Twoje transakcje Bitcoin

Zwykli klienci Bitcoin częściej wysyłają niezaszyfrowane wiadomości do portów TCP. To pozwala twojemu ISP dowiedzieć się, czy używasz Bitcoin. Również w tym przypadku korzystanie z dobrej sieci VPN jest najbezpieczniejszym sposobem na ukrycie transakcji Bitcoin przed dostawcą usług internetowych.

Co jeśli Twoje dane są szyfrowane?

Jeśli cały Twój ruch internetowy jest zaszyfrowany, twój dostawca usług internetowych niewiele widzi. Jednak po zaszyfrowanych danych internetowych pojawiają się niezaszyfrowane metadane, a dostawca usług internetowych może je przeanalizować. Korzystając z tych informacji, nie mogą dowiedzieć się, którą stronę odwiedziłeś ani jakie działania wykonałeś na tych stronach.

Jednak biorąc pod uwagę rozmiar, czas i częstotliwość wzorców ruchu internetowego, mogą one odgadnąć. Badania wykazały, że nawet zaszyfrowany ruch daje wiele informacji o twoich działaniach online.

Na przykład każdy film w YouTube ma określony wzorzec ruchu, gdy jest przesyłany strumieniowo do Ciebie. Po prostu sprawdzając ten wzorzec ruchu, Twój dostawca usług internetowych może dowiedzieć się, który film oglądasz. Jeśli korzystasz z Internetu na wielu urządzeniach, połączenie ich wszystkich za pomocą routera z obsługą VPN prawie uniemożliwi ISP ustalenie, którego urządzenia używasz w danym momencie.

Inną inteligentną strategią jest zapewnienie stałego ruchu przychodzącego i wychodzącego z domu. W ten sposób możesz uniknąć skoków ruchu, które zaalarmują Twojego dostawcę usług internetowych.

VPN do anonimowego przeglądania

Istnieje kilka narzędzi, za pomocą których możesz ukryć swoje działania przed dostawcą Internetu. Tor, VPN i proxy to doskonały przykład. Wirtualna sieć prywatna (VPN) jest zdecydowanie najlepszym i najbezpieczniejszym narzędziem, którego można użyć, aby uniemożliwić dostawcy usług internetowych śledzenie działań związanych z przeglądaniem. Wykonaj następujące kroki, aby uniemożliwić dostawcy usług internetowych śledzenie cię w Internecie.

 1. Najpierw zarejestruj się za pomocą usługi VPN, takiej jak ExpressVPN.
 2. Następnie pobierz aplikację VPN na swojego laptopa lub smartfona.
 3. Po zakończeniu uruchom aplikację, zaloguj się i połącz się z serwerem VPN z poziomu aplikacji.
 4. Cały Twój ruch internetowy będzie teraz bezpiecznie szyfrowany.

Co może zobaczyć Twój dostawca usług internetowych? Końcowe przemyślenia

Czy nadal korzystasz z niezaszyfrowanego Internetu? Bez VPN korzystanie z Internetu jest łatwe do monitorowania. Każdy haker z podstawową wiedzą na temat hakowania może czytać pakiety danych przepływające przez system. Kupując usługę VPN, przeczytaj recenzje, aby znaleźć najlepsze i najbardziej niezawodne sieci VPN. Jeśli jesteś chroniony przez dobrą sieć VPN, Twój dostawca usług internetowych nie będzie widział żadnych twoich danych.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map