Co to jest dławienie ISP?

Czy zdarzały Ci się chwile w miesięcznym cyklu rozliczeniowym, w których prędkość Internetu spada kaputz? A może zauważyłeś, że Twój internet działa wolniej, gdy odwiedzasz określone witryny? Jeśli tak, możesz być ofiarą Ograniczania dostępu do Internetu!


Co to jest dławienie ISP?

Co to jest dławienie ISP?

Nie martw się, ograniczanie dostępu do Internetu nie jest tak przerażające, jak się wydaje. Zasadniczo dzieje się tak, gdy dostawca usług internetowych celowo zmniejsza przepustowość. Istnieje kilka powodów, dla których przepustowość przepustowości byłaby ograniczona, ale jest też kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Dlaczego Twój dostawca usług internetowych może ograniczać przepustowość

Istnieje kilka znanych powodów, dla których Twój dostawca Internetu może ograniczać prędkość Internetu. Zanim je wymienię, zauważ, że niektórzy dostawcy usług internetowych wprost powiedzą ci, że ograniczają przepustowość po określonym progu. Pamiętaj, aby przeczytać drobny druk w umowie, aby upewnić się, że jest jakikolwiek znak możliwej przepustowości lub limitów danych.

 • Aby zmniejszyć zatłoczenie Internetu w określonych porach dnia. Dostawcy usług internetowych ograniczają prędkość Internetu w godzinach dużego ruchu, aby zmniejszyć ilość danych, które muszą przetwarzać, i oszczędzić na zakupie droższego sprzętu.
 • Po osiągnięciu pewnego limitu przepustowości. Jest to technika marketingowa stosowana przez dostawców usług internetowych w celu uzyskania szybszych subskrypcji.
 • Aby zmusić serwisy streamingowe do płacenia więcej za połączenia o pełnej prędkości. Dzieje się tak, gdy dostawca usług internetowych ogranicza prędkość twojego Internetu tylko na niektórych stronach.

Jak sprawdzić, czy przepustowość jest ograniczona

Jeśli ograniczenie przepustowości nie jest częścią umowy z dostawcą usług internetowych, możesz nie wiedzieć, że Twój dostawca spowalnia Twój Internet.

Jeśli zauważysz, że Twoja prędkość Internetu jest wolniejsza w określonych porach dnia / miesiąca, test prędkości Internetu może pomóc Ci dowiedzieć się, czy Twój dostawca Internetu ogranicza przepustowość łącza. Rejestruj swoje wyniki, aby móc porównywać prędkości i mieć gotowe dowody ograniczania przepustowości przez dostawcę usług internetowych. Strony takie jak SpeedTest.net firmy Ookla i Fast.com firmy Netflix to doskonałe narzędzia do testowania szybkości Internetu.

Aby sprawdzić, czy Twój dostawca usług internetowych ogranicza prędkość podczas korzystania z określonych witryn (ograniczanie oparte na typie), test kształtowania ruchu pomoże się tego upewnić. Narzędzia te sprawdzają wydajność różnych witryn i aplikacji, aby sprawdzić, czy Twój dostawca usług internetowych kształtuje ruch przychodzący lub wychodzący z nich.

Pamiętaj, aby zalogować się do wszystkich swoich wyników i przeprowadzić testy w różnych momentach i przez cały okres rozliczeniowy.

Jak naprawić ograniczanie ISP

Skonfrontuj swojego dostawcę usług internetowych

Jeśli umowa z twoim dostawcą usług internetowych nie zawiera wyraźnego oświadczenia, że ​​ma prawo do ograniczenia danych, masz pełne prawo skontaktować się z usługodawcą internetowym i złożyć skargę na usługi, które otrzymujesz. Wykorzystaj dane zapisane w testach prędkości i testach kształtowania ruchu jako dowód.

Większość dostawców usług internetowych rozwiązuje problem lub oferuje szybsze łącza internetowe bez dodatkowych opłat. Ważne jest, aby mówić głośno, gdy płacimy za usługę, której tak naprawdę nie otrzymujemy, więc nie pozwólcie im uciec!

Użyj sieci VPN do ograniczania przepustowości dostawcy usług internetowych

Co jeśli uda im się uciec? Jeśli Twój dostawca usług internetowych nie stara się naprawić ograniczonej prędkości Internetu, VPN może być Twoją oszczędnością.

Ponieważ VPN przekierowuje ruch i tuneluje ruch, Twój dostawca usług internetowych nie będzie wiedział, do których stron aktualnie wchodzisz, i nie będzie w stanie ograniczyć prędkości dla określonych stron.

Sugeruję użycie ExpressVPN, aby ci pomóc. Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych i najbardziej wszechstronnych sieci VPN w 2018 roku i ma niezrównaną obsługę klienta.

Najlepsza sieć VPN, aby naprawić ograniczanie dostępu do Internetu

Wcześniej omawialiśmy, które sieci VPN działają najlepiej, zapobiegając ograniczaniu przepustowości przez dostawcę usług internetowych, ale na wypadek gdybyś zapomniał:

 1. ExpressVPN
 2. NordVPN
 3. StrongVPN

Możesz przeczytać nasze pogłębione recenzje dla każdego ExpressVPN, NordVPN i StrongVPN tutaj.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że chociaż VPN chroni twoje dane i pozwala ci działać anonimowo online, nie wpływa to na ilość danych, z których korzystasz miesięcznie. Jeśli Twój dostawca usług internetowych ogranicza przepustowość Internetu w oparciu o określony limit danych, VPN nie będzie w stanie Ci pomóc.

Ograniczanie ISP – końcowe myśli

Mimo że ograniczanie przepustowości przez dostawców usług internetowych może być powszechną wadą życia w „erze wirtualnej”, szczególnie teraz, gdy nie ma już neutralności sieci, zawsze istnieją sposoby na obejście takiego problemu. Bądź cierpliwy, zawsze przechowuj wszystkie przeprowadzane testy internetowe i bądź bardziej świadomy umowy, którą podpisujesz z dostawcą usług internetowych w przyszłości. Daj mi znać, jeśli kiedykolwiek miałeś problemy z ograniczeniem dostępu do Internetu w komentarzach poniżej i jak udało Ci się rozwiązać problem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map