Co to jest Project Fi Google? Czy korzystanie z niego jest bezpieczne?

Obecnie ludzie wymagają połączenia z Internetem bez względu na to, dokąd idą. To prawda, że ​​łączność z Internetem jest niezbędnym wymogiem. Bez niego wiele osób nie ma dostępu do wielu niezbędnych usług.


Co to jest Project Fi Google? Czy korzystanie z niego jest bezpieczne?

Co to jest Project Fi Google? Czy to jest bezpieczne w użyciu?

Od rezerwacji taksówki po znalezienie wskazówek dojazdu do pozostawania w kontakcie; połączenie z Internetem jest możliwe nawet w podróży.

Jednak słaba sieć często utrudnia utrzymanie łączności w ruchu, szczególnie podczas podróży z jednego kraju do drugiego.

To jest powód, dla którego hotspoty Wi-Fi stały się tak popularne wśród podróżników. Ponieważ danych mobilnych nie można ufać podczas podróży po kraju lub poza nim, Wi-Fi jest najbardziej niezawodnym sposobem na pozostanie w kontakcie z Internetem podczas podróży. Mam nadzieję, że nie masz doświadczenia w podróżowaniu, jakie mieli w śmiesznym filmie Wrong Turn lub w śmiesznym filmie z wakacji!

Problemy z dostępem

Jednak często trudno jest uzyskać dostęp do Wi-Fi w wielu miejscach. To stawia ludzi w trudnej sytuacji. Aby pomóc w rozwiązywaniu takich problemów, gigant technologiczny Google opracował rozwiązanie, które zapewnia ludziom dostęp do różnych operatorów i dostawców usług internetowych w podróży.

Google nazwał usługę Project Fi. Działa jak operator komórkowy łączący się z różnymi przewoźnikami w oparciu o siłę sygnału. Project Fi oferuje usługi telefoniczne, wiadomości i transmisji danych. Teraz Google wprowadził również usługę VPN w celu ochrony połączenia niezależnie od operatora.

Co to jest Project Fi?

Project Fi został uruchomiony w 2015 roku jako operator wirtualnej sieci komórkowej. Chociaż usługa jest skierowana głównie do osób często podróżujących po całym świecie, jest również świetna dla każdego, kto chce mieć bezproblemową sieć i zasięg przez cały czas.

Zwykle, gdy subskrybujesz tylko jednego operatora, nie ma możliwości korzystania z Wi-Fi lub sieci komórkowej innego operatora, jeśli twoje własne połączenie jest wolne lub kłopotliwe. Nawet podczas korzystania z hotspotu Wi-Fi podczas podróży nie ma gwarancji zasięgu ani siły sieci.

Wszystkimi tymi problemami zajmuje się Project Fi, która jest aplikacją mobilną dostępną tylko na urządzenia z Androidem One.

Jak działa Project Fi

Project Fi jest wirtualnym operatorem komórkowym, ponieważ nie posiada własnych licencji typu tower lub spektrum. Korzysta z Wi-Fi i sieci komórkowych operatorów komórkowych, takich jak T-Mobile, Sprint, Three i US Cellular. Wszystkie te firmy mają się dobrze ze względu na boom gospodarki amerykańskiej, ale to kolejny temat.

Po połączeniu z Project Fi Twój telefon i połączenie danych przeskakują między tymi sieciami w zależności od siły sygnału i zasięgu.

Połączenia telefoniczne przełączają się także między Wi-Fi a sieciami komórkowymi, niezależnie od tego, czy podróżujesz, czy korzystasz z usługi z domu. W innych krajach Project Fi korzysta z sieci dostępnych lokalnie, a obecnie obsługuje ponad 70 krajów na całym świecie.

Na jakich urządzeniach jest dostępny Project Fi?

Project Fi jest dostępny tylko dla zaawansowanych telefonów Google, takich jak Pixel, Nexus i inne urządzenia z Androidem One. Mimo że usługa jest wciąż całkiem nowa w porównaniu z innymi usługami Google, jest popularna i szeroko stosowana przez wielu użytkowników Google.

Istnieje jednak jeden istotny problem podczas przełączania między różnymi sieciami. Gdy korzystasz z różnych operatorów komórkowych, aby uzyskać dostęp do usług komórkowych i Wi-Fi, podlegasz również różnym zasadom prywatności.

Warunki Sprint będą inne niż T-Mobile. Google nie jest właścicielem żadnej z tych sieci i nie może kontrolować warunków, zasad ani polityki prywatności.

Nie może również kontrolować, w jaki sposób te sieci przetwarzają dane użytkownika. Dlatego Google zdecydowało się wzmocnić swoje bezpieczeństwo i wprowadzić wbudowaną sieć VPN, aby chronić użytkowników uzyskujących dostęp do Project Fi. 

Czy Google Fi Fi jest bezpieczny?

Fi VPN jest automatyczny, co oznacza, że ​​będzie aktywowany przy każdym dostępie do Project Fi. Jest rzeczą oczywistą, że kiedy korzystasz z VPN, musisz zaufać temu bardziej niż zaufaniu dostawcy usług internetowych, ponieważ pozwala on zobaczyć wszystkie Twoje działania online.

Ale biorąc pod uwagę reputację Google w zakresie gromadzenia danych, można zaufać ich VPN?

Google zapewnia, że ​​nie przechowuje dzienników danych użytkownika, ale może wykorzystać metadane do ulepszenia ich usług. Google ma również tę automatyczną funkcję VPN we wszystkich telefonach Pixel, dostępną za pośrednictwem pakietu usług Google Connectivity Services.

W tej usłudze telefon łączy się z dowolnym otwartym hotspotem Wi-Fi, gdy tylko znajduje się w obszarze zasięgu, a VPN automatycznie zapewnia bezpieczeństwo danych. Fi VPN najprawdopodobniej będzie działał w ten sam sposób.

Jednak dla większości ludzi Google VPN jest jak oksymoron. Google wie o ludziach bardziej niż ktokolwiek inny. Dlatego korzystanie z VPN przez Google oznacza jedynie przekazanie większej ilości informacji firmie w imię ochrony.

Co to jest VPN i jak działa

Wirtualna sieć prywatna jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań bezpieczeństwa w Internecie, ponieważ zapewnia ochronę, jakiej nie zapewnia żadna inna aplikacja.

VPN to aplikacja, którą możesz zainstalować na swoim urządzeniu, aby ukryć swój pierwotny adres IP i chronić dane. Działa jako bariera między Tobą a witryną, do której uzyskujesz dostęp, utrzymując anonimowość Ciebie i Twoich danych.

Zwykle łączysz się ze stroną internetową lub aplikacją za pośrednictwem serwera dostawcy usług internetowych. Ale kiedy korzystasz z VPN, najpierw łączysz się z serwerem VPN, który następnie łączy cię ze stroną internetową lub aplikacją, do której chcesz uzyskać dostęp.

Odbywa się to za pomocą procesu zwanego szyfrowaniem, który obejmuje przekazywanie ruchu internetowego przez bezpieczny kanał, do którego mają dostęp tylko ty i serwer VPN. Oznacza to, że nikt inny jak serwer VPN i twoje urządzenie nie mogą przeglądać twoich działań online.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map