Co to jest przejęcie karty SIM – wyjaśnienie ataku wymiany karty SIM

Narasta zagrożenie, a każdy, kto posiada cenne konta, może zostać zhakowany. Najgorsze jest to, że Twoje dane wpadną w niepowołane ręce z powodu najbardziej podstawowej rzeczy, którą posiadasz, a mianowicie numeru telefonu. Możesz łatwo paść ofiarą hakerów, którzy oszukują sieci komórkowe i podają im swój numer telefonu w celu kradzieży informacji takich jak nazwy użytkowników i sprzedaży ich za bitcoiny. Grupa przestępców wykorzystuje technikę znaną jako zamiana SIM lub przejęcie karty SIM w celu kradzieży bitcoinów, innych kryptowalut i kont w mediach społecznościowych. To „oszustwo związane z port out” rozprzestrzeniło się jak pożar ze względu na łatwość wykonania i niskie prawdopodobieństwo złapania. Okazało się, że jest to dochodowa działalność praktykowana przez przestępców, którzy oczekują dużej wygranej dzięki kontom bitcoin i kryptowalut.


Co to jest porwanie karty SIM

Co to jest porwanie karty SIM

Co to jest porwanie karty SIM?

Aby ukraść nazwę użytkownika, konto lub dane uwierzytelniające poprzez zamianę karty SIM. Trzeba znać numer telefonu powiązany z tymi kontami. Hakerzy kontaktują się z dostawcami telefonów komórkowych ofiar, by poprosić o nowe karty SIM. Następnie przeniosą numer telefonu celu na nową kartę SIM i zresetują hasła do krypto, banku, inwestycji, mediów społecznościowych, kont e-mail i kont powiązanych z Amazon, Netflix i Hulu. W ten sposób oszuści zablokują właściciela tych kont. W rezultacie właściciel straciłby kontrolę nad swoimi danymi. Winne są za to również sieci mobilne. Nie tylko za łatwe rozdawanie numerów, ale także za brak współpracy, gdy płyta główna zażądała danych na temat częstości zamiany kart SIM. Ci główni dostawcy usług mobilnych są świadomi zamiany karty SIM. Jednak po prostu nie chcą się do tego przyznać ani podawać informacji na ten temat.

Wymiana kart SIM – prawdziwe zagrożenie

Wymiana kart SIM polega na oszukiwaniu sieci komórkowych w celu przeniesienia numeru telefonu „docelowego” na kartę SIM kontrolowaną przez przestępcę. Policja aresztowała Joela Ortiza, 20-letniego studenta, pod zarzutem zamiany karty SIM lub porwania. Zebrał pięć milionów dolarów z hakowania 40 numerów telefonów. Gdy tylko otrzymają numery telefonów ofiar, przestępcy resetują hasła i włamują się na ich konta, zwłaszcza na konta kryptowalutowe.

Erin West, zastępca prokuratora okręgowego hrabstwa Santa Clara, wydał oświadczenie: „Dzieje się tak w naszej społeczności i niestety nie ma wielu skarg do organów ścigania. Z przyjemnością zapoznamy się z innymi skargami dotyczącymi tego wydarzenia. Uważamy, że jest to bardzo niebezpieczne. ”

Jak się zabezpieczyć przed zamianą kart SIM

Zapytany o wyrzuty sumienia za przejęcie kont użytkowników, przestępca powiedział: „Wcale nie smutne. Biorę ich pieniądze i żyję życiem. Ich wina za brak bezpieczeństwa. Ludzie nie mogą żyć z myśli, że potrzeba wysoko wykwalifikowanych ludzi z narzędziami socjotechnicznymi i zapleczem technologicznym, aby oderwać się od tego porwania. Muszą przez cały czas podejmować wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa, aby chronić się przed potencjalnym zagrożeniem. Oto, w jaki sposób mogą uniknąć zagrożeń związanych z zamianą karty SIM:

Konto Harden

Sieci mobilne muszą opracować nowe funkcje bezpieczeństwa, które utrudniają hakerom przejęcie kont i numerów telefonicznych.

Nie łącz swojego numeru telefonu z kontami online

Powinieneś usunąć swój numer telefonu z dowolnego konta, które mogłoby przyciągnąć uwagę hakerów. Jeśli hakerzy zdobędą numer telefonu, mogą uzyskać dostęp do wszystkich kont internetowych.

Zmień ustawienia bezpieczeństwa

Uwierzytelnianie za pomocą wiadomości SMS nie jest tak bezpieczne, jak myślisz. Zamiast tego użyj 2FA opartego na tokenach.

Przejęcie karty SIM – podsumowanie

Haker, który dokonuje zamiany karty SIM, mówi „z numerem telefonu możesz dostać się na każde konto w ciągu kilku minut i nikt nie może nic z tym zrobić”. Jeśli ktoś włamie się do ciebie przez przejęcie karty SIM, oznacza to, że masz coś, czego szukają hakerzy. To, co zdecydują się zrobić z Twoimi kontami / nazwami użytkowników, zależy od tego, czego szukają. Niezależnie od tego, czy szantażują ofiary, czy sprzedają nazwy użytkownika Instagram dla bitcoinów w krypto-walucie, osoby zmieniające karty SIM trafiają w dziesiątkę. Co dotychczas zrobili przewoźnicy mobilni, aby złagodzić kryzys? Absolutnie za mało. Mimo że zgadzamy się, że to odpowiedzialność operatorów telefonii komórkowej, nie zwalnia nas to z naszej odpowiedzialności za ochronę się w Internecie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map