Co to jest Seedbox? Przewodnik dla początkujących

Słyszałeś już termin „Seedbox” i jeszcze nie wiesz, co to tak naprawdę… Może jesteś torrenterem, który chce zrozumieć, w jaki sposób ta usługa może ułatwić Ci życie? Ten przewodnik jest podstawowym spojrzeniem na Seedboksy, które mogą pomóc przeciętnemu użytkownikowi lepiej zrozumieć, czym naprawdę jest ta konkretna usługa.


Co to jest Seedbox? Przewodnik dla początkujących

Co to jest Seedbox? Przewodnik dla początkujących

Co to jest Seedbox?

Więc wiesz, że Seedbox to coś, czego ludzie używają do torrentowania. Świetnie, ale co to dokładnie jest?

Seedbox to dedykowany serwer online, który przez cały czas pije i wysiewa torrenty. Innymi słowy, jest to wirtualny komputer, którego ludzie mogą używać do pobierania i wysyłania torrentów bez powiązania ich osobistego adresu IP.

Cała idea tej usługi polega na tym, że masz dostęp do serwera w chmurze, który pobiera (i inicjuje) twoje torrenty za Ciebie. Następnie możesz łatwo pobrać plik na swój komputer, nie wiedząc, że dostawca usług internetowych torrentuje przez HTTPS, FTP, FTPS lub SFTP.

Jakie są zalety Seedbox

Jeśli nie jesteś hardkorowym torrenterem, możesz nie zobaczyć pełnych korzyści z subskrypcji tego rodzaju usługi. Jednak Seedbox oferuje swoim użytkownikom całkiem sporo korzyści dla wszystkich użytkowników.

Prywatność

Zwykle, gdy torrentujesz bez VPN, twój publiczny adres IP jest ujawniany każdemu, kto należy do twojego roju (w tej samej sieci torrentowej). To sprawia, że ​​torrentowanie jest niebezpieczne, ponieważ twoje IP jest jednym z największych wskaźników metadanych twojej prawdziwej tożsamości. Seedbox rozwiązuje ten problem, ponieważ pozwala torrentować pliki bez użycia komputera lub ujawniania adresu IP. Ponieważ używasz serwera w chmurze (lub komputera wirtualnego), twój rzeczywisty komputer w ogóle nie ma nic wspólnego z torrentem. Oznacza to, że zarówno twój publiczny adres IP pozostaje bezpieczny, a twój dostawca usług internetowych nie może monitorować twoich torrentów, a tym samym dławić twoje połączenie. Pobranie plików torrent na komputer nie zmienia tej prywatności, ponieważ protokoły używane do usuwania plików z Seedbox będą rejestrowane jako zwykły ruch internetowy u Twojego dostawcy usług internetowych.

Pasmo

Ponieważ Seedbox zdalnie toruje nasiona i pijawki, twoje pasmo w ogóle się nie zmienia. W rzeczywistości Twoja przepustowość nawet nie zostanie zakwestionowana, dopóki nie prześlesz plików ze swojego urządzenia na komputer. Wysiewanie torrentów jest również bardzo łatwe, ponieważ usługa robi to sama, ciągle, bez ingerowania w osobistą przepustowość. Jeśli masz ograniczone połączenie, może to być najlepsza opcja do torrentowania.

Prędkość

Większość Seedboxów pozwala na prędkości pobierania do 1 GBPS. Poniewa proces ten nie dotyczy komputera osobistego ani osobistego połączenia internetowego, ta usługa pomaga ci pobierać duże pliki w niewiarygodnym tempie. Może to być świetna opcja dla osób, które nie mogą korzystać z wirtualnej sieci prywatnej z powodu pierwotnie wolnego Internetu.

Wygoda

Ponieważ ta usługa jest oparta na Internecie, możesz łatwo przenieść Seedbox do plików torrent, nawet jeśli jesteś poza domem. Dostęp do tej usługi można uzyskać za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej, dzięki czemu możesz dodawać do niej torrenty przez telefon, a następnie pobierać torrenty po powrocie do domu.

Trzy rodzaje Seedboxów

Istnieją trzy rodzaje Seedboxów, które możesz subskrybować:

Wspólny Seedbox

Jest to idealny typ Seedbox dla nowych użytkowników. Zasadniczo na serwerze, na którym działa Seedbox, jest skonfigurowanych wiele kont, a każdy użytkownik ma dostęp do zasobów serwera. Dzięki temu typowi zazwyczaj zauważysz, że całe oprogramowanie i aplikacje, których możesz używać z Seedboxem, są już zainstalowane i są łatwe w użyciu. Jeśli jesteś osobą, która lubi czasami torrent, ta opcja jest dla Ciebie.

Seedbox VPS

VPS, wirtualne prywatne serwery, mogą być również używane jako Seedbox. Zasadniczo Seedbox jest skonfigurowany na VPS i zamiast udostępniać go innym użytkownikom, dostajesz część jego zasobów dla siebie. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pracy z SSH, nie sugerowałbym tej konkretnej opcji. Wiele usług, z których możesz skorzystać, daje użytkownikom VPS Seedbox dostęp do roota do własnego wycinka ciasta, co oznacza, że ​​ta opcja jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Dedykowany Seedbox

Zasadniczo oznacza to, że Seedbox jest skonfigurowany na serwerze, z którego tylko ty możesz korzystać. Jest to idealna opcja dla użytkowników, którzy cały czas torrentują i chcą mieć możliwość zarządzania i konfigurowania swoich seedboxów zgodnie z własnymi potrzebami. Jest to najdroższy rodzaj usługi, jaki możesz uzyskać. Potrzebuje również dużej wiedzy technicznej, aby poprawnie go uruchomić. Jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, który wie, co robią w tym zakresie, nie sugeruję skorzystania z tej opcji.

Jak pobierać pliki ze swojego Seedbox

W dalszej części tego przewodnika skupię się bardziej na Udostępnionych skrzyniach odbiorczych. Dlaczego? Ponieważ zakładam, że jeśli masz wystarczającą wiedzę, aby prowadzić dedykowany Seedbox, tak naprawdę nie potrzebujesz mojej porady. Jeśli chodzi o zwykłych użytkowników, którzy są zainteresowani wypróbowaniem Shared Seedbox, omówmy, jak to zrobić.

 1. Subskrybuj wybraną usługę. Po utworzeniu konta uzyskasz dostęp do Seedbox za pośrednictwem dowolnej przeglądarki.
 2. Po zalogowaniu zauważysz (zwykle), że masz dostęp do: A oparty na chmurze klient torrent, za menedżer plików, i a deska rozdzielcza aby pomóc Ci zarządzać swoim kontem.
 3. Aby rozpocząć pobieranie, pobierz link magnetyczny dla żądanego torrenta i wklej go do klienta.
 4. Poczekaj, aż Seedbox pobierze torrent. Ze względu na jego szybkość, nie potrwa to długo.
 5. Po zakończeniu torrenta możesz pobrać plik na swoje urządzenie. Można to zrobić na kilka sposobów, ale oto najprostsze:
  1. Pobierz bezpośrednio przez HTTPS (więc po prostu pobierz plik, tak jak każdy inny plik w przeglądarce). Podczas pobierania możesz użyć sieci VPN, aby dodać dodatkową warstwę ochrony, jeśli uważasz, że jest to konieczne.
  2. Użyj szyfrowane połączenie FTP. Aby skorzystać z tej opcji, musisz pobrać oprogramowanie FTP, aby pobrać pliki za pomocą bezpiecznego połączenia.

Jeśli używasz VPN z Seedboxem

Napisaliśmy recenzję porównawczą między tym, co mogą zrobić Seedbox i VPN. Teraz jednak zastanawiamy się, czy warto inwestować zarówno w Seedbox, jak i VPN.

Teraz obie usługi kosztują, a lepsze usługi kosztują oczywiście nieco więcej niż inne. Posiadanie zarówno VPN, jak i Seedbox nie jest tanim przedsięwzięciem. Skąd więc wiesz, czy powinieneś korzystać z obu usług?

Prosty. Zacznij od zastanowienia się, czego szukasz.

Seedboxy zabezpieczają twoją aktywność torrentową, ale absolutnie nic nie robią dla twojej ogólnej aktywności internetowej. Czy musisz być zawsze bezpieczny? Wtedy VPN może ci w tym pomóc. Jeśli wszystko, czego szukasz, to szybkie torrentowanie i nie zależy ci na zabezpieczeniach VPN, po prostu trzymaj się Seedbox.

Jeśli jednak chcesz szybko torrentować i utrzymywać bezpieczne połączenie internetowe przez cały czas, skorzystanie z obu tych usług jest zdecydowanie w twoim najlepszym interesie. W ten sposób będziesz w stanie ominąć spowolnienie Internetu VPN dla swoich torrentów, ale jednocześnie zachowaj swoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. Sugeruję, aby użytkownicy w krajach przeciw torrentowi wybrali tę konkretną opcję. Podczas korzystania z Seedboksa nie pokazuje pobieranych torrentów, Twój dostawca usług internetowych nadal widzi, że używasz Seedboksa. Jeśli jest to coś, co chcesz ukryć, VPN na pewno załatwi sprawę.

Najlepsza sieć VPN dla Seedbox

Jeśli interesuje Cię to, sugeruję, abyś używał tylko wiarygodnej i zaufanej sieci VPN. ExpressVPN działa doskonale w połączeniu z seedboxem, zwłaszcza, że ​​ma politykę zerowych logów, która została wypróbowana i przetestowana (z powodzeniem) w prawdziwym życiu. Usługa zorientowana na prywatność usługi ExpressVPN zapewni, że działania online należy do Ciebie samego. Możesz przetestować tę usługę, korzystając z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy dostawcy i przetestuj ją najpierw. Jeśli nie uważasz, że jest to usługa dla Ciebie, możesz sprawdzić którąkolwiek z VPN-ów najwyższego poziomu wymienionych w poniższej tabeli.

Co to jest Seedbox – końcowe myśli

Oto, panie i panowie, uproszczony przewodnik po Seedboxach dla przeciętnego użytkownika Internetu. Jeśli jesteś użytkownikiem torrenta, jest to zdecydowanie usługa, którą powinieneś wypróbować. Upewnij się, że wybrałeś dla siebie właściwy typ Seedboxa w oparciu o twoją techniczną sprawność dla uzyskania najlepszych rezultatów. Nie zapominaj, że możesz użyć sieci VPN, aby zwiększyć bezpieczeństwo, ale tak naprawdę nie jest to absolutnie coś, co musisz zrobić. Teraz chcę podkreślić, że szybkość pobierania z Seedbox ma wiele wspólnego z czymś, co nazywa się „współczynnikiem”. Jest to w gruncie rzeczy reprezentacja tego, ile masz pijawki w porównaniu do tego, ile masz Seeded. Im lepszy stosunek (tj. Im więcej wysiewasz), tym lepsza będzie prędkość pobierania.

Czy korzystasz z Seedbox? Czy jest coś, o czym myślisz, że nowy użytkownik powinien wiedzieć? Pozostaw w komentarzach poniżej!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map