Co to jest VPN? Przewodnik dla początkujących

Wirtualna sieć prywatna, w skrócie VPN, to system sieci prywatnej, który był i nadal jest używany głównie przez firmy chronić ich wychodzący i przychodzący ruch internetowy. Zasadniczo firmy te używają VPN jako narzędzia do chronić ich prywatność a także w celu ochrony ich wrażliwych danych przed potencjalnymi zagrożeniami online. W ciągu ostatnich kilku lat korzystanie z VPN również wzrosło w gospodarstwach domowych ze względu na możliwość dodania przez VPN dodatkowej warstwy bezpieczeństwa online. Ale to nie jedyny powód, dla którego zwykli użytkownicy Internetu korzystają z VPN. VPN pozwala również na to ominąć ograniczenia geograficzne i dostęp witryny z ograniczeniami geograficznymi i kanały strumieniowe zwykle tak by było geoblokowany na twoim terytorium. Omówię tę część szczegółowo w tym artykule.


Co to jest VPN? Chroń prywatność online Obejmij regionalne ograniczenia

Co to jest VPN? Chroń prywatność online Obejmij regionalne ograniczenia

Co to jest VPN? Jak chroni prywatność online?

Prawdopodobnie znasz termin VPN podczas konfigurowania ustawień sieciowych telefonu iPhone lub Androida. Kiedy ty połączyć się z serwerem VPN, twoje połączenie internetowe jest zaszyfrowane. Twój prawdziwy adres IP jest zamaskowany i zmienione. W ten sposób chronisz swoją prywatność przed agencje rządowe, hakerzy, lub inne wścibskie oczy, które chcą podsłuchiwać Twoją aktywność online.

Jak zacząć?

Aby rozpocząć, musisz subskrybować usługę VPN. Wraz ze wzrostem obaw o prywatność nastąpił gwałtowny wzrost liczby dostawców VPN. Początkujący muszą mieć świadomość, że nie wszystkie sieci VPN są równe. Niektóre tanie lub bezpłatne VPN mogą być również fałszywe i pełne luk, które zagrażają Twojemu bezpieczeństwu online.

Przed wybraniem VPN skorzystaj z porady innych użytkowników VPN i przeczytaj recenzje na temat najpopularniejszych usług VPN. Najlepsze nie będą tanie, a przede wszystkim darmowe, ale zapewnią Ci szeroki wachlarz funkcji i opcji. Oto lista naszych ulubionych dostawców usług VPN:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze usługi VPN?

Wybierając usługę VPN, należy pamiętać o kilku rzeczach:

 • Cena £: Chociaż nie musisz wybierać najdroższej opcji na rynku, nie wybieraj też czegoś śmiesznie taniego. Poszukaj VPN, który oferuje maksymalne bezpieczeństwo, funkcje prywatności i opcje konfiguracji w rozsądnej cenie.
 • Prędkość: Korzystanie z VPN automatycznie wpływa na szybkość połączenia z powodu czasu przetwarzania wymaganego przez szyfrowanie. Oznacza to, że musisz wybrać VPN, który oferuje szybką i stabilną prędkość, na którą nie mają wpływu wymagania szyfrowania.
 • Prywatność: Wszystkie sieci VPN twierdzą, że zapewniają prywatność, ale niektóre bezpłatne lub tanie sieci VPN są znane z przechowywania dzienników aktywności użytkownika. W związku z tym zawsze mądrze jest wybrać renomowanego dostawcę VPN, który jest znany z poszanowania prywatności użytkowników.
 • Łatwość użycia: VPN powinien być łatwy w konfiguracji i obsłudze nawet dla najbardziej nietechnicznych użytkowników – nawet jeśli nazywasz się Harry Solomon lub Napoleon Dynamite!
 • Bezpieczeństwo: Jak dobry jest dostawca VPN w zapobieganiu hakerom i cyberprzestępcom dostępu do twoich danych? To jest główne pytanie, na które należy odpowiedzieć, aby określić wartość VPN.
 • Liczba serwerów / krajów: Jeśli musisz połączyć się z serwerami na całym świecie, im więcej krajów ma VPN, tym lepiej.
 • Liczba jednoczesnych połączeń: Podczas gdy niektóre sieci VPN umożliwiają łączenie tylko jednego urządzenia z usługą na raz, droższe usługi umożliwiają wiele jednoczesnych połączeń. Im więcej tym lepiej.

Zalety VPN

Korzystanie z VPN ma kilka zalet. Niektóre z nich to:

 • Automatyczne szyfrowanie: Dzięki VPN wszystkie informacje przesyłane online są prywatne i szyfrowane. Gdy łączysz się przez VPN, twoje dane przechodzą przez bezpieczny tunel. Nawet jeśli ktoś spróbuje przechwycić twoje dane, to nic nie znaczy, ponieważ Twoje informacje są zaszyfrowane i nieczytelne dla wszystkich innych.
 • Bezpieczne publiczne WiFi: Kilka osób korzysta z otwartego lub publicznego WiFi, aby uzyskać dostęp do Internetu. Ale darmowe WiFi jest również podatne na ataki hakerów i złośliwego oprogramowania, ponieważ połączenie jest otwarte i niezaszyfrowane. Każdy może przeczytać twoje prywatne informacje lub wykorzystać je do nieetycznych celów. VPN zapewnia bezpieczeństwo w publicznej sieci Wi-Fi, szyfrując połączenia i ukrywając dane osobowe.
 • Omiń cenzurę internetową: Ludzie żyjący w opresyjnym reżimie nie mają swobodnego dostępu do Internetu. Cenzura internetowa uniemożliwia dostęp do ważnych informacji. W takich przypadkach sieć VPN jest niezwykle pomocna w omijaniu cenzury internetowej. VPN szyfruje połączenia, ukrywa twój rzeczywisty adres IP oraz pozwala bezpiecznie i anonimowo przeglądać sieć, przechodząc przez cenzurę.
 • Bezpieczne rozmowy online: Wiele osób korzysta z usług VoIP, takich jak Skype i Google Voice, aby komunikować się z innymi. Usługi te nie są szyfrowane, co oznacza, że ​​wszystkie Twoje wiadomości i rozmowy mogą być przechwytywane przez osoby z zewnątrz. Sieć VPN jest korzystna w szyfrowaniu wszystkich połączeń i wiadomości oraz zachowaniu ich prywatności, a nawet pomaga ominąć śledzenie i cenzurę, zachowując anonimowość.
 • Zatrzymaj śledzenie Google: Wszyscy wiedzą, w jaki sposób Google gromadzi dane osobowe, śledząc aktywność użytkowników. Korzystanie z VPN jest doskonałym rozwiązaniem tego irytującego naruszenia prywatności. VPN zapewnia bezpieczeństwo i anonimowość w Internecie, więc Google ani żadna inna wyszukiwarka nie może śledzić twoich działań w Internecie.
 • Ominięcie bloków geograficznych: Czy kiedykolwiek chciałeś uzyskać dostęp do programów Netflix USA siedząc w Indiach? VPN jest odpowiedzią. Ponieważ VPN ma serwery na całym świecie, pozwala łatwo ominąć bloki geograficzne i uzyskać dostęp do Netflix z dowolnego regionu, łącząc się przez serwery w tym kraju.
 • Bezpieczne pobieranie: Mimo że utwory i filmy są dostępne za darmo na stronach pobierania, większość z nich jest nielegalna i narusza prawa autorskie. Rząd śledzi takie witryny, często czyniąc je nieco ryzykownymi w użyciu. VPN szyfruje połączenie, zapewnia anonimowość i zapewnia bezpieczeństwo pobierania bez niebezpieczeństwa śledzenia.

Jak bezpieczny jest VPN?

Dobra usługa VPN zapewni maksymalną prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. Otrzymasz ochronę przed cyberprzestępcami, złośliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem szpiegującym, nadzorem rządowym. VPN zapobiega również śledzeniu i zapewnia anonimowość od dostawcy usług internetowych.

VPN działa na wszystkich urządzeniach – komputerach, laptopach, smartfonach, tabletach, a nawet urządzeniach takich jak telewizory smart. Istnieją sieci VPN, które umożliwiają korzystanie z wielu urządzeń w ramach tej samej subskrypcji, a inne sieci VPN wymagają osobnej usługi dla każdego urządzenia. Biorąc pod uwagę szeroki wybór opcji dostępnych w sieci VPN, nie powinno być trudno znaleźć takie, które odpowiada Twoim potrzebom, niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym użytkownikiem, czy po prostu wykonujesz podstawowe przeglądanie.

Pamiętaj jednak, że VPN nie może cię chronić, jeśli angażujesz się w nielegalne działania. Dla każdego innego nieszkodliwego celu VPN jest mądrym wyborem w czasie, gdy prywatność i bezpieczeństwo w Internecie są poważnie zagrożone.

Co to jest VPN? Wyjaśniono protokoły VPN

VPN wykorzystuje różne protokoły do ​​szyfrowania połączenia. Każdy z tych protokołów ma inny poziom bezpieczeństwa. Główne protokoły używane przez VPN to PPTP, OpenVPN, IPsec, i L2TP. Wadą jest to, że im wyższy poziom bezpieczeństwa używanych protokołów VPN, tym bardziej może ucierpieć prędkość Internetu. OpenVPN, znany również jako SSL, jest jednym z najczęściej używanych protokołów VPN, szczególnie wśród firm korporacyjnych. Spójrz najbardziej bezpieczne protokoły VPN, od najwyższej do najniższej.

 1. OpenVPN
 2. IPsec (Bezpieczeństwo protokołu internetowego)
 3. L2TP (Protokół tunelowania warstwy 2)
 4. PPTP (Protokół tunelowania punkt-punkt)

Omijanie regionalnych ograniczeń

Inną zaletą korzystania z VPN jest to, że pozwala odblokować i oglądać kanały transmisji strumieniowej, które są niedostępne w twoim regionie. Netflix, Hulu, Amazon Prime, HBO Go, ABC, BBC iPlayer, Sky Go i Czas na przedstawienie wszystkie przykłady usług przesyłania strumieniowego, które nie są dostępne za granicą. Kanały te sprawdzają Twój adres IP w celu ustalenia Twojej lokalizacji, a tym samym decydują, czy możesz je oglądać, czy nie. Korzystając z VPN, możesz zmień swój adres IP. Na przykład, jeśli jesteś Emigrant amerykański pracujący za granicą, możesz uzyskaj amerykański adres IP łącząc się z amerykańskim serwerem VPN. To skutecznie odblokowuje wszystkie amerykańskie kanały w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Niemczech, Francji, lub gdziekolwiek indziej za granicą.

VPN jest również bardzo przydatny, jeśli chodzi o dostęp do stron z torrentami, takich jak The Pirate Bay, KickAssTorrent lub TorrentHound. VPN pozwala bezpiecznie pobieraj torrenty bez martwienia się o to, że Twój dostawca usług internetowych monitoruje twoje pobrania.

Innym miejscem, w którym przydaje się VPN, jest szkoła, college lub praca w biurze. W takich miejscach lubią serwisy społecznościowe Facebook, Twitter, Youtube lub Instagram są często niedostępny. Korzystając z VPN, możeszn Blokuj i uzyskuj dostęp do zablokowanych stron w szkole, na uczelni lub w pracy.

Najlepsi dostawcy VPN

Istnieje wiele elementów, które odróżniają dobrego dostawcę VPN od złego. Najpierw upewnij się, że używasz usługi VPN nie prowadzi dzienników twojej aktywności online.

Drugi to prędkość serwerów VPN w użyciu. Ta część jest bardzo ważna, ponieważ określa, czy możesz przesyłać strumieniowo filmy online bez problemów z buforowaniem. Możesz zmierzyć prędkość Internetu podczas połączenia z serwerem VPN, odwiedzając SpeedTest.net.

Trzecim aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest liczba serwerów VPN usługa VPN zapewnia i kraje, w których mają serwery VPN. Ponadto, właściwi dostawcy VPN oferują swoim użytkownikom Aplikacje / klienci VPN na których mogą zainstalować PC, Mac, Android, iPhone lub iPad. Te aplikacje sprawiają, że konfiguracja i połączenie z VPN są stosunkowo łatwe.

Last but not least jest dostawca VPN obsługa klienta. Podczas korzystania z VPN możesz napotkać pewne problemy, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w technologii. Bardzo ważna jest obsługa klienta 24/7, do której możesz zadzwonić, gdy napotkasz problemy związane z VPN.

Testowałem i wypróbowałem wielu dostawców VPN, oceniając ich Prędkości serwera VPN i obsługa klienta w trakcie. Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją najlepszych usług VPN.

Co to są VPN? Końcowe przemyślenia

Rejestracja u wiarygodnego dostawcy VPN pozwoli Ci cofnąć kilka dolców każdego miesiąca. Jednak korzyści, zarówno pod względem ochrona Twojej prywatności w Internecie lub odblokowanie kanałów geoblokowanych, więcej niż makijaż za pieniądze, które płacisz.

Zapisać

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map