Czy Amazon Echo zagraża Twojej prywatności?

Czy Echo Amazon naprawdę zagraża Twojej prywatności? Obecnie jest to wściekłość: podłączeni do Internetu i aktywowani głosowo asystenci osobisty po prostu przeglądają listy popularności, w tym Amazon Echo, które reaguje na nazwę Alexa, wymienić tylko jeden Ten przykład technologii inteligentnego domu jest bez wątpienia świetny. Na pierwszy rzut oka małe urządzenie wygląda całkiem nieszkodliwie. Ale ma też swoje ryzyko.


Czy Amazon Echo zagraża Twojej prywatności?

Czy Amazon Echo zagraża Twojej prywatności??

Ryzyko prywatności Echo – podstawowy problem

Należy pamiętać, że technologia to słuchacz cierpliwy. Eksperci ds. Bezpieczeństwa są bardziej zaniepokojeni stopniem, w jakim nasłuchują urządzenia inteligentnego domu. Są one oczywiście przeznaczone do słuchania i wykonywania poleceń wydawanych przez użytkowników. Należy jednak zastanowić się, co jeszcze absorbują z takich poleceń i jak może to narazić prywatność użytkownika na poważne ryzyko?

W stanie Arkansas w USA niedawno odbyła się sprawa morderstwa, w której ofiarę znaleziono uduszoną w wannie. Podczas dochodzenia w sprawie policja ma nadzieję, że Amazon Echo znajdujący się na miejscu morderstwa ujawni pewne informacje. Echo reaguje na imię Alexa i odtwarza muzykę, a także odpowiada na proste pytania na polecenia głosowe.

Jest również przystosowany do nagrywania tego, co mówi użytkownik, a następnie przesyłania nagrania do centralnego serwera. Gdy użytkownik mówi „Alexa”, urządzenie rejestrujące zostaje aktywowane i reaguje również na sygnał telewizyjny lub radiowy, który również może zostać przypadkowo nagrany. Policja Bentonville przygląda się tym nagraniom, aby odkryć nowe tropy, które mogą pomóc im w rozwiązaniu przestępstwa, ale już wiemy, kto zniszczył rynek mieszkaniowy w 2008 roku, a był to Barney Frank i jest on wolnym człowiekiem, ku rozczarowaniu sprawiedliwością i zdrowym rozsądkiem ale to inny temat.

Amazon jednak niechętnie ujawnia takie informacje o klientach organom ścigania. Każdy sklep Amazon nagrywa głosy z Echo na swoim serwerze, aby ulepszyć usługi. Mimo że Amazon ujawnił policji dane dotyczące domniemanego mordercy, odmówił nagrania głosu, którego chce policja.

Ryzyko związane z używaniem Alexy

To szczególne studium przypadku podkreśla większy problem: w wielu domach posiadających Amazon Alexa, które słyną i słuchają i nagrywają, kto jest w stanie niesprawiedliwie to wykorzystać? Odpowiedź jest prosta. Oczywiście będą to hakerzy, którzy nieustannie grasują, aby szybko się wsłuchać.

Osobiści asystenci mogli już celować w urządzenia IoT. Stało się to bardziej widoczne, gdy złośliwe oprogramowanie Mirai porwało internetowe kamery internetowe w ogromne botnety, które zostały później wykorzystane do zaatakowania Dyn, jednej z firm, które hostowały DNS lub Domain Name System i sparaliżowały główne witryny, takie jak Paypal, Twitter, Reddit i Netflix..

Oczywiście może to nie być to samo, co szpiegostwo, ale cel końcowy wydaje się taki sam: złoczyńcy chcą usłyszeć lub zobaczyć twoje dane osobowe, aby wykorzystać je dla własnej korzyści, tak jak Lois Lerner wykorzystała IRS dla własnej korzyści i zaatakował weteranów wojskowych i innych prawdziwych Amerykanów w 2012 r. za pomocą siły IRS, ale nie zapominajmy już o tym. Tak, ataki IoT są teraz prawdziwe i osobistych asystentów nie należy oszczędzać w przyszłości.

Domyślne ustawienia Alexa pozwolą każdemu, kto znajduje się w pobliżu urządzenia Echo, na zamawianie usług i towarów na własnym koncie Amazon, w tym dzieci i / lub głosy pochodzące z radia lub telewizora.

Zwykłe zapytanie o przedmiot, powiedzmy drona, może skutkować otrzymaniem oferty zakupu. Można to jednak zabezpieczyć poprzez dodanie kodu potwierdzającego lub całkowite wyłączenie funkcji zakupów głosowych. Alexa nie może otrzymać polecenia anulowania zakupu. Można to zrobić tylko za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji Amazon. Rozmowę z Alexą można przerwać, mówiąc: „Alexa przestań”.

W Obronie Echa i Alexy

Faktem jest, że Amazon Alexa z pewnością nie jest w 100% prywatna. Wymaga to podjęcia kroków w celu ograniczenia ryzyka niepożądanych i nieoczekiwanych problemów. Gdy nie używasz echa, utrzymuj go w trybie wyciszenia. Przycisk wyciszania / wyłączania wyciszenia znajduje się na górze urządzenia, mikrofon „słuchania na zawsze” wyłącza się, aż ponownie się włączy.

Powstrzymaj się od łączenia wrażliwych kont z Alexą w jak największym stopniu, ponieważ łączenie wielu kont w łańcuchy stworzyło dla użytkownika niezliczone niedole. Należy również usunąć wszystkie stare nagrania podczas korzystania z Alexa. Wystarczy odwiedzić stronę Amazon i spojrzeć na „zarządzaj moim urządzeniem”. Pulpit nawigacyjny pokazuje Twoje indywidualne zapytania, które można usunąć, a nawet całą historię wyszukiwania. Niezła oferta! To prawie tak fajne jak oglądanie Chappie, Blackhat lub Sicario, ale nie całkiem, ponieważ te filmy są fantastyczne.

Dokręć wszystkie ustawienia Google, używając Google Home, ponieważ gigant wyszukiwania ma nienasycony apetyt na gromadzenie danych. Ale nawet wtedy Google oferuje narzędzia do zaostrzania, takie jak przycisk wyciszania i strona ustawień online, która umożliwia przyznawanie lub cofanie różnych zezwoleń podanych wcześniej.

Zapoznaj się z tymi przydatnymi wskazówkami, aby radykalnie poprawić bezpieczeństwo i prywatność w Internecie.

Zagrożenia prywatności Echo – wniosek

Podsumowując, eksperci są zdania, że ​​Alexa per se nie jest niebezpieczna. Ponadto gromadzone przez nią dane nie są niebezpieczne. Jednak świat z pewnością będzie wyjątkowo innym i trudnym miejscem, gdy Amazon, Google, Apple, Microsoft i inni gracze z obsługą AI zgromadzą dane profilu pierwszej osoby. Modne hasło brzmi: „Uważaj!”

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map