Czy Avast Antivirus jest bezpieczny w użyciu? Przejście z oprogramowania na oprogramowanie szpiegujące

Avast istnieje już od dłuższego czasu. Jako antywirus, który wszyscy znamy, oprogramowanie zapewniało między innymi najlepsze zabezpieczenia przeglądarki, oprogramowanie antywirusowe, zabezpieczenia komputera, zaporę ogniową, antyspam, antyphishing i antyspyware. Choć wiarygodne, Avast wykorzystał ponad 435 milionów użytkowników, którzy szukają najwyższego bezpieczeństwa online. Jednak w głębi duszy oprogramowanie wydaje się mieć złośliwe zamiary dotyczące Twojej prywatności.


Czy Avast Anti-Virus jest bezpieczny?

Kiedy pokładasz zaufanie Oprogramowanie antywirusowe, przychodzi jako niszczycielska wiadomość, aby dowiedzieć się, że może robić to, przed czym powinna cię chronić. Avast chroni cię przed nadchodzącymi zagrożeniami.

Jednak, jak podają raporty, oprogramowanie okazało się zainteresowane twoim wychodzące czynności związane z przeglądaniem. Może być zbieranie twoich danych i wtedy sprzedając go stronom trzecim. Pytanie brzmi: Jak bezpieczny jest Avast Anti-Virus? Co wiemy o skandalu? Dowiedz się w poniższym artykule.

Avast – oprogramowanie chroniące prywatność?

Zawsze mówię to w moich artykułach, a ten nie jest inny. Avast oferuje swoje usługi dla wolny, ale czy oni naprawdę są? Bez względu na to, jak popularny jest dany produkt, jeśli jest bezpłatny, zawsze jest haczyk.

Właściwie nie nazywamy go już produktem. Dlaczego? Ponieważ stajesz się główny produkt w tym równaniu. Jak doniesiono, Avast zbiera dane przeglądania i sprzedaje je stronom trzecim.

Co gorsza, ilość zebranych danych przekracza to, co uważamy za konieczne lub właściwe, nawet w przypadku rozszerzenia bezpieczeństwa.

Gromadzisz taką ilość danych, aby lepiej nam służyć? Przepraszam, ale to wcale nie jest uzasadnione. Nawet jeśli nie masz Rozszerzenie zainstalowane w Twojej przeglądarce nadal działają użytkownicy Avast Secure Browser.

Złe wieści chłopaki, Avast Online Security jest tam domyślnie. Nie będzie to takie proste, ponieważ jest ukryte na liście rozszerzeń i nie może być odinstalowane w zwykły sposób.

Jaki rodzaj danych to Avast Collecting

Informacje zebrane przez Avast są dość niepokojące. Jeśli masz zainstalowane rozszerzenie w przeglądarce, firma będzie w stanie zebrać wszystkie następujące dane:

Avast wie, że Kalifornijczycy mają obsesję na punkcie Selfie Sticks z Amazon.com, a także, że ludzie w Maine kupują dużo olej kokosowy. Ale jak? Wszystkie te dane są analizowane przez Jumpshot, firma, która jest 65% udziałów należy do Avast.

Używają danych, które zbierają ze skanowania 150 miliardów adresów URL odwiedzanych przez użytkowników każdego miesiąca. Listy przeskoków „Dane dotyczące kliknięć od 100 milionów globalnych kupujących online i 20 milionów globalnych użytkowników aplikacji” jako jego produkt. Pozwolę ci zgadnąć, dokąd zmierzają twoje dane.Jumpshot Map

To szczegółowa mapa pokazująca Amazon.com wartości koszyka zakupów według stanu. Jeśli zebrano tyle informacji, jak bezpieczna jest twoja prywatność?

Potrzebujesz dowodu – mamy to

Kiedy odwiedzasz stronę internetową podczas gdy Rozszerzenie Avast jest obecny w przeglądarce, możesz zrobić kilka rzeczy, aby dowiedzieć się, jakie jest oprogramowanie śledzenie każdego twojego ruchu.

W przeglądarce użyj myszy „Kliknij prawym przyciskiem myszy” i udaj się do Sprawdzać. Następnie zobaczysz prośbę do https://uib.ff.avast.com/v5/urlinfo za każdym razem, gdy nowa strona ładuje się na karcie.Żądanie Avast

Gdy rozszerzenie jest włączone, wysyła do siebie pewne dane, aby mógł ustalić, czy strona jest złośliwy czy nie. To dość oczywiste, ponieważ pełny adres strony można zobaczyć w dane binarne. Obejmuje to zapytanie części i kotwica. 

Jeśli uważasz, że to wszystko, pomyśl jeszcze raz. Nie musisz nawet przechodzić do strony. Avast wysyła również żądanie w dowolnym momencie przełączać karty. Zasadniczo jest nie da się tego obejść.

Przeglądarka szarpnęła antywirusa

Mozilla Firefox zrobił pierwszy krok i zablokował produkty Avast i AVG na oficjalnej stronie Witryna dodatków. Scenariusze są takie, że Mozilla doda rozszerzenia do listy bloków, którą obsługuje, lub zażąda Avast wprowadza zmiany w rozszerzeniach. W przeciwnym razie Mozilla nigdy nie może przywrócić rozszerzeń.

Na razie, jeśli spróbujesz wyszukać Avast na stronie dodatków, zauważysz, że nic z tego nie wychodzi. Wszystko, co dostaniesz, to Komunikat o błędzie stwierdzając:

„Ups! Nie możemy znaleźć tej strony ”.Avast Niedostępne

O ile mi wiadomo, Mozilla nie znalazł się na czarnej liście rozszerzenia. Jednak są na Lista zablokowanych. Nie wiemy, czy Mozilla odzyska rozszerzenia, ale chyba że Avast coś z tym zrobi troska o prywatność, Nie widzę, aby jego produkt wrócił wkrótce.

Ale według Avast firma jest praca nad spełnieniem wymagań. Możesz to zobaczyć w oświadczeniu, które wydali jakiś czas temu:

„Wdrożyliśmy już niektóre nowe wymagania Mozilli i wydamy kolejne zaktualizowane wersje, które są w pełni zgodne i przejrzyste według nowych wymagań. Będą one dostępne jak zwykle w sklepie Mozilla w najbliższej przyszłości. ”

W końcu są przezroczyste

W ich Polityka prywatności, Avast twierdzi, że tak zbierać informacje o swoich użytkownikach. Oto niektóre z danych zebranych przez Avast, jeśli korzystasz z ich produktu:

 • Dane rozliczeniowe zawiera imię i nazwisko, adres e-mail, numer karty kredytowej, aw niektórych przypadkach adres rozliczeniowy i numer telefonu. W większości przypadków nasze produkty i usługi są kupowane od zaufanego zewnętrznego usługodawcy, sprzedawcy lub sklepu z aplikacjami. W takich okolicznościach Twoje Dane rozliczeniowe są przetwarzane przez odpowiednią firmę zewnętrzną, a my otrzymujemy tylko podzbiór tych danych w celu prowadzenia prawidłowej dokumentacji biznesowej.
 • Dane konta obejmuje twoje imię i nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu, zdjęcie, datę urodzenia, płeć i zainteresowania, a dane te służą do rejestracji konta w Avast.
 • Dane produktu obejmują dwie podkategorie:
  • Dane urządzenia zawiera informacje o systemie operacyjnym; sprzęt komputerowy; miasto / kraj urządzenia; dzienniki błędów; przeglądarka; sieć; aplikacje działające na urządzeniu, w tym produkty Avast; i
  • Dane serwisowe zawiera informacje o użyciu produktu Avast i zdarzeniach.

Aplikacja Avast ostrzega

Avast COO Ondřej Vlček wyjaśnia:

„Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy nie chcą, aby jakiekolwiek dane – bez względu na to, jak ogólne i zdepersonalizowane – były wykorzystywane w analizie rynku. Dlatego podczas instalacji naszych produktów jasno określamy, jakie informacje zbieramy i co z nimi robimy, i oferujemy naszym użytkownikom możliwość rezygnacji z gromadzenia tych danych. ”

Z technicznego punktu widzenia to, co mówi Vlček, jest prawdą. Podczas instalowania programu Avast Anti-Virus, oprogramowanie ostrzega że niektóre Twoje dane zostaną zebrane. Oto, co otrzymasz w momencie uruchomienia pliku instalacyjnego:Polityka prywatności Avast

W porządku, a co jeśli odmówisz? Czy Avast przestanie działać? Czy oprogramowanie odrzuca twoje dane i nigdy ich nie używa i nie sprzedaje stronom trzecim? Więc nie. Avast będzie zbierać dane w obu kierunkach.

Jednak jedyną różnicą jest to, że jeśli ty zaakceptować, Avast przechowuje i agreguje dane zgłoszone przez rozszerzenie przeglądarki, a jeśli ty upadek, to usuwa dane po użyciu. Tak czy inaczej, oprogramowanie będzie wykorzystywać twoje dane, czy ci się to podoba, czy nie.

Ważna uwaga

„Sam Avast nie zaprzecza, że ​​zbiera dane, ale dyrektor wykonawczy firmy twierdzi, że nie ma żadnych naruszeń prywatności, ponieważ Avast sprzedaje anonimowe informacje, pozbawione czegokolwiek związanego z danymi osobowymi użytkowników”.

Avast zastrzega sobie prawo do wykorzystywania twoich danych w dowolny sposób, w tym przekazanie go nienazwanym stronom trzecim w celu „analizy trendów”. Właśnie tutaj pojawia się powyższa uwaga. Jeśli Avast anonimizuje twoje dane, to chyba tak chroni twoją prywatność, nie robi tego?

Czy możesz to wyłączyć?

Szybka odpowiedź, tak możesz wyłączyć tę funkcję. Najpierw pozwól, że pokażę ci, co możesz na to poradzić podanie, następnie przejdziemy do rozszerzenia.

 1. Najpierw uruchom Aplikacja Avast Anti-Virus i przejdź do Ustawienia.Ekran główny Avast
 2. w Okno ustawień, iść do Generał śledzony przez Prywatność.Ustawienia prywatności Avast
 3. Teraz na końcu strony znajdziesz wszystko, co jest z nią związane gromadzenie danych.Ustawienia prywatności Avast (1)
 4. Wreszcie, odznacz wszystko dzięki czemu Avast nie zbiera danych i nie przechowuje ich.Wyłącz kolekcję Avast

Teraz wiesz, jak wyłączyć gromadzenie danych podczas korzystania z Aplikacja Avast. Następnie pokażę, że musisz go wyłączyć, jeśli używasz rozbudowa. Nawiasem mówiąc, jest to dość proste i wymaga tylko kilku kliknięć tu i tam. Sprawdź to:

 1. W Twojej przeglądarce, co najprawdopodobniej Chrom, Kliknij na Ikona Avast w prawym górnym rogu ekranu.Aktywuj rozszerzenie Avast
 2. Stuknij w Ikona zębatki przejść do Sekcja ustawień.Wprowadź ustawienia Avast
 3. Przewiń w dół, a znajdziesz „Zezwalaj na udostępnianie danych użytkowania stronom trzecim w celu analizy”.Zezwalaj na dane użytkowania
 4. Teraz, wyłącz tę funkcję, i wszystko będzie dobrze.Wyłącz funkcję

Anonimowe przeglądanie stron internetowych jest coś, co każdy powinien mieć. Tylko dlatego, że masz najnowszą technologię zabezpieczeń, Avast nie daje prawa do zbierania danych.

The proces dezaktywacji jest bardzo łatwe do naśladowania, jak widać powyżej. Istnieje jednak bardziej skuteczny sposób zabezpieczenia Twojej prywatności przed gromadzeniem danych Avast – Just odinstaluj oprogramowanie, najpierw.

Czy Avast jest bezpieczny w użyciu? – Końcowe przemyślenia

Jak wspomniałem, Avast jest wyjątkowy Antywirusowy którego wiele osób używa do ochrony swoich urządzeń przed nadchodzącymi zagrożeniami. jednak, Prywatność jest również na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o przeglądanie Internetu i gromadzenie danych użytkownika jest czymś, czego takie oprogramowanie powinno unikać, jeśli nie jest konieczne.

Firma wspomniała o tym anonimizuje twój ruch żeby nie wrócił zidentyfikować cię. Co myślisz? Czy to prawda? Jest jednym z najbardziej udanych i skutecznych Antywirusowe zagrożenie prywatności? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map