Czy bezpłatny VPN jest bezpieczny? Dlaczego korzystanie z darmowych VPN może być ryzykowne

Czy bezpłatny VPN jest bezpieczny? Zwykle pociągają nas darmowe rzeczy. Darmowe prezenty, darmowe dane, darmowe aplikacje. Niewiele osób decyduje się zapłacić za coś, gdy dostępna jest darmowa wersja. Darmowe rzeczy nie zawsze są złe. Dlaczego nie wypróbować czegoś nowego? O ile cię nie gryzie! Istnieją jednak przypadki, w których bezpłatne usługi mogą być łatwe w kieszeni, ale później będą cię kosztować. Bezpłatna wirtualna sieć prywatna to taka usługa, która ma zarówno bezpłatne, jak i płatne opcje.


Czy bezpłatny VPN jest bezpieczny? Dlaczego korzystanie z darmowych VPN może być ryzykowne

Czy bezpłatny VPN jest bezpieczny? Dlaczego korzystanie z darmowych VPN może być ryzykowne

Co to jest VPN?

VPN chroni Twoją cyfrową komunikację, szyfrując połączenia i ukrywając informacje przed innymi. W dobie rozwoju technologicznego, gdy cyberprzestępczość rośnie, bezpieczeństwo w Internecie ma ogromne znaczenie. VPN to fantastyczne narzędzie do ochrony twoich informacji przed cyberprzestępcami. Jest to jednak usługa, która nie jest tania, dlatego wielu ludzi naciska przycisk bezpłatnych usług VPN.

Darmowe usługi VPN są bezpieczne?

Krótko mówiąc, nie. Ludzie zakładają, że bezpłatne i płatne usługi VPN oferują tę samą jakość, ale tak naprawdę nie jest. Czy wszystkie filmy są takie same? Nie! Czy Kill Bill jest równy Transformersowi? Nie! Czy Meet the Parents II to Star Trek Beyond? Nie! OK, dostaniesz zdjęcie. Ponadto w bezpłatnych usługach VPN ukryte są zagrożenia, których większość użytkowników nie może rozpoznać. Poza tym wiele bezpłatnych VPN może być również fałszywych.

Spójrzmy na największe zagrożenia związane z korzystaniem z darmowej sieci VPN:

Ukryte złośliwe oprogramowanie

Trudno dziś uniknąć złośliwego oprogramowania, tak jak ciężko jest uniknąć wysokich podatków, jeśli mieszkasz w Kalifornii lub Nowym Jorku – właśnie dlatego tak wielu prawdziwych Amerykanów opuszcza te stany, ale to inny temat! Są wszędzie i występują w różnych formach i mają jeden cel: zarabiać pieniądze na oszukiwaniu lub włamywaniu się do twoich informacji.

Użytkownicy ufają sieci VPN, aby zabezpieczyć swoje działania online, ale wiele bezpłatnych usług ma ukryte złośliwe oprogramowanie, które może ukraść twoje dane. Można to zrobić, wysyłając wiadomości e-mail zawierające spam, wykradając dane karty kredytowej, uniemożliwiając dostęp do urządzenia lub włamując się na konta internetowe. Kilka bezpłatnych usług VPN zawiera ukryte złośliwe oprogramowanie, ale ludzie często o tym nie wiedzą.

Ukryte śledzenie

Zasadniczo VPN nie powinien rejestrować danych użytkownika. Ale darmowe VPN nie tylko rejestrują dane użytkownika, ale także śledzą twoje działania online. Twoje prywatne informacje mogą być sprzedawane stronom trzecim przez usługę VPN. Według badań ponad 75 procent darmowych sieci VPN gromadzi dane użytkownika, obiecując jednocześnie pełne bezpieczeństwo.

Darmowe VPN zagrażają Twoim danym, a nie chronią je. Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy usługa jest fałszywa czy oryginalna, ponieważ jest bezpłatna. Zamiast zapewniać bezpieczeństwo danych, bezpłatne VPN sprzedają Cię.

Dostęp stron trzecich

Wiele bezpłatnych sieci VPN wyraźnie stwierdza na swoich stronach, że informacje o użytkownikach są udostępniane usługom stron trzecich. Zapewniają użytkowników, że te dane są zawsze anonimowe, ale nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy to prawda. Dostęp stron trzecich do twoich danych jest niebezpieczny i zagraża twoim prywatnym informacjom. Udając, że zbieramy dane użytkownika w celu zapewnienia zgodności z prawem, darmowe sieci VPN faktycznie sprzedają Twoje informacje nieznanym stronom trzecim, które mogą je swobodnie wykorzystywać, niezależnie od tego, co chcą.

Wycieki ruchu

Wycieki ruchu zdarzają się, gdy Twój adres IP wycieknie z tunelu VPN, ujawniając twoją tożsamość i informacje. VPN ma działać odwrotnie, tj. Szyfrować dane. Darmowe VPN prawie zawsze są odpowiedzialne za wycieki ruchu. Gdy Twój adres IP i informacje prywatne nie są bezpieczne, korzystanie z VPN nie ma sensu.

Niestety w wielu płatnych sieciach VPN występują wycieki ruchu. To potwierdza fakt, że nie jesteś całkowicie bezpieczny online, bez względu na to, z jakiej sieci VPN korzystasz.

Kradzież przepustowości

Bardzo częstym problemem związanym z korzystaniem z darmowych VPN jest kradzież przepustowości. Wiele bezpłatnych sieci VPN kradnie przepustowość użytkowników, a następnie sprzedaje je stronom trzecim. Inne osoby, które wykorzystują skradzioną przepustowość za pośrednictwem usług stron trzecich, mogą nigdy nie wiedzieć, że robią to w sposób nieuczciwy. Tymczasem tracisz przepustowość i kompromis w zakresie bezpieczeństwa.

Przejęcie przeglądarki

Być może zauważyłeś, że niezabezpieczone witryny przekierowują Cię na witryny partnerskie lub złośliwe bez Twojej zgody. Wyobraź sobie usługę VPN, która robi to, gdy obiecuje chronić twoje dane. To nieuczciwe działanie nazywa się przejmowaniem przeglądarki, gdy VPN przekierowuje Cię na inną stronę internetową, zamiast zabierać Cię tam, gdzie chcesz. Wiele z nich może być również złośliwych i możesz w końcu pobrać wirusa i zainfekować urządzenie.

Czy wszystkie darmowe VPN są niebezpieczne??

Nie wszystkie darmowe VPN są niebezpieczne, ale wiele z nich jest. Najlepszym sposobem ochrony komunikacji online jest cudowna, płatna sieć VPN. Płatne sieci VPN, które są szanowane i prawe), a od dłuższego czasu w biznesie zapewniają wysoką jakość usług i doskonałą obsługę klienta. Z drugiej strony, darmowym VPNom nie można ufać prywatnymi informacjami. Ponieważ są one bezpłatne, nie ma żadnych obietnic.

Dostawcy usług VPN, którym możesz zaufać

Utrzymanie serwerów VPN na całym świecie kosztuje ogromną kwotę. Podobnie jest z obsługą klienta i tworzeniem aplikacji VPN. Nic więc dziwnego, że abonament VPN pozwala ci zarobić nawet 10 dolarów miesięcznie. Rzeczywiście zadziwiające jest to, że każdy oferowałby VPN za darmo, nie chcąc czegoś w zamian. W końcu dostajesz to, za co płacisz: dodatkową prywatność, bezpieczeństwo i internet bez ograniczeń. Oto właściwi dostawcy usług VPN, którym wszyscy są godni zaufania.

Czy bezpłatny VPN jest bezpieczny? Zakończyć

Jeśli musisz korzystać z darmowych sieci VPN, zawsze najpierw dobrze się odszukaj. Przeglądaj recenzje online, pytaj innych, którzy korzystają z bezpłatnych sieci VPN i uważnie przeczytaj warunki. W razie wątpliwości naciśnij przycisk płatnej sieci VPN, zwłaszcza jeśli często wykonujesz transakcje bankowe online. Darmowe VPN po prostu nie są warte ryzyka. Wiele renomowanych usług VPN oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy, więc skorzystaj z tego, aby sprawdzić, czy usługa Ci odpowiada.

Bezpieczeństwo online ma teraz kluczowe znaczenie (jak zawsze!). Upewnij się, że ta, której ufasz, że zapewni Ci bezpieczeństwo, nie stanowi zagrożenia.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map