Czy Dysk Google jest bezpieczny i bezpieczny w użyciu?

Większość osób korzysta z usług w chmurze w celu przechowywania danych i tworzenia kopii zapasowych plików. Pomysł zapisania rodzinnych zdjęć lub filmów i pielęgnowania tych chwil nostalgii ma w sobie emocjonalny charakter. Profesjonalne wykorzystanie do przechowywania w chmurze nie wymaga wprowadzenia. Większość użytkowników przesyła swoje dokumenty i pliki na Dysk Google, a nasza cyfrowa obecność jest powiązana z kontami Google. Wszystkie Twoje dane są zsynchronizowane z urządzeniami z Androidem, dzięki czemu masz wygodny dostęp do Dysku Google w dowolnym momencie. Ale czy wiesz, jak Google utrzymuje bezpieczeństwo i prywatność naszych przesyłanych danych? Czy Dysk Google jest rzeczywiście bezpieczny i bezpieczny w użyciu? Przyjrzyjmy się, w jaki sposób pliki są szyfrowane i zapisywane w chmurze.


Czy Dysk Google jest bezpieczny i bezpieczny w użyciu?

Czy Dysk Google jest bezpieczny i bezpieczny w użyciu?

Szyfrowanie na Dysku Google

Dysk Google korzysta z AES, bezpiecznego algorytmu szyfrowania zgodnego ze standardem szyfrowania rządowym USA. AES jest odporny na większość ataków na prywatność.

Fragmenty przychodzących danych są oddzielnie szyfrowane przy użyciu klucza danych unikalnego dla każdej porcji. Ten klucz danych jest następnie poddawany procesowi szyfrowania przy użyciu określonego klucza szyfrowania danych. W ten sposób Dysk Google zapewnia ochronę podczas przesyłania plików (podczas transportu) i później, gdy są one w stanie spoczynku po zapisaniu.

Google nie wyjaśnia swoim użytkownikom, w jaki sposób ten proces odbywa się w środowisku Dysku Google. Dlatego nie ma możliwości sprawdzenia, czy zintegrowane szyfrowanie wystarcza do zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa.

Ograniczenia szyfrowania

  • Twój plik ma ochronę Transport Layer Security (TLS), która ma na celu ochronę danych podczas przesyłania. Ale gdy Twoje dane dotrą do Dysku Google, są one odszyfrowywane tylko na chwilę, aby Google mógł przeanalizować pliki przed drugim szyfrowaniem. Bez względu na to, jak szybko odbywa się skanowanie, w tej chwili może wystąpić wyciek danych.
  • Możesz mieć wrażenie, że nie masz kontroli nad dostosowywaniem i podejmowaniem decyzji, ponieważ nie masz dostępu do kluczy szyfrujących Google. To oznacza, że ​​nie masz realnej kontroli nad własnymi danymi.

Czy mogę poprawić bezpieczeństwo Dysku Google?

Nie ma systemu, który byłby absolutnie bezbłędny. Czy to oznacza, że ​​musisz przemyśleć dwa razy, zanim zaufasz Dyskowi Google i prześlesz swoje prywatne pliki? Możesz jednak z pewnością wykonać kilka kroków, aby poprawić prywatność i bezpieczeństwo swojego konta.

Użyj dodatkowego szyfrowania

Najpierw zaszyfruj pliki we własnym systemie, zanim prześlesz je do chmury. Skorzystaj z dowolnej aplikacji na rynku. Tutaj jest kilka z nich.

Boxcryptor

Korzystając z Boxcryptor, możesz zmienić ustawienia konta Google Drive, dzięki czemu tylko Ty możesz przeglądać i edytować pliki i foldery, które szyfrujesz. Boxcryptor szyfruje również pliki i foldery z systemu, tworząc dysk wirtualny, a następnie przesyła te pliki na konto Google Drive. Przyszłe pliki i inni dostawcy chmury są automatycznie dodawani do dysku.

Ponieważ aplikacja Boxcryptor jest zamkniętym źródłem, istnieje pewien sceptycyzm dotyczący backdoorów. Bezpłatne pobieranie Boxcryptor zapewnia wysokie bezpieczeństwo, ale ma ograniczenia, ponieważ można go używać tylko na 2 zsynchronizowanych urządzeniach. Spróbuj kupić wersję premium, aby uzyskać dostęp do większej liczby funkcji i liczby kont firmowych i osobistych.

Cryptomator

Martwisz się o backdoory? Wypróbuj Cryptomator, aplikację typu open source, która nie wymaga rejestracji użytkownika. Cryptomator nie tworzy żadnych dodatkowych folderów w Twoim systemie, ale po prostu dodaje skarbiec Cryptomator na Dysku Google. Możesz dodawać pliki do wirtualnego dysku twardego, który jest wymagany do przeglądania i edycji danych pojedynczo. Oznacza to, że tylko plik, nad którym pracujesz, zmienia się, a pozostałe pliki pozostają zaszyfrowane.

Rclone

Rclone, kolejna aplikacja typu open source, zapewnia bardzo potrzebną kontrolę nad synchronizacją danych z chmurą. Ten program wiersza poleceń ma funkcję szyfrowania, która pozwala szyfrować pliki w systemie i dostosowywać proces synchronizacji.

Ustaw uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)

Dowiedzieliśmy się, że Dysk Google używa podwójnego szyfrowania. Oprócz tego skonfigurowano dwuetapową metodę weryfikacji, która stworzy dodatkowy koc bezpieczeństwa. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) oznacza, że ​​będziesz dodawać dwa kroki weryfikacji na swoim urządzeniu za pomocą menedżera haseł. Utrudnia to hakerom uzyskanie dostępu do twoich informacji. Jeśli korzystasz z Dysku Google i posiadasz urządzenie z Androidem, poświęć trochę czasu i starań, aby zabezpieczyć ekosystem Androida.

Połącz za pomocą bezpiecznych sieci

Jeśli obawiasz się o prywatność danych, warto podjąć środki ostrożności, aby korzystać wyłącznie z bezpiecznych połączeń. W pewnym momencie wszyscy musieli uzyskać dostęp do swojego konta Dysku Google poza miejscem pracy lub zamieszkania. W takich przypadkach lepiej jest łączyć się za pomocą danych internetowych na urządzeniu mobilnym niż za pomocą niezabezpieczonych sieci Wi-Fi. Nie wyłączaj Wi-Fi, ponieważ niechciane elementy mogą uzyskać dostęp przez sieć, która łączy się bez hasła. Twoje dane finansowe są najbardziej narażone, jeśli często robisz zakupy w drodze.

Zwróć uwagę na uprawnienia aplikacji

Gdy pobierasz aplikacje ze sklepu Google Play, musisz autoryzować aplikacje, aby uzyskać dostęp do niektórych funkcji urządzenia. Może to być konieczne, aby aplikacje mogły odczytać dane zsynchronizowane z kontem Dysku Google.

Użyj ustawień konta Google, aby sprawdzić i zmienić uprawnienia nadane Twoim aplikacjom. Na karcie Zabezpieczenia w obszarze Uprawnienia do konta możesz wyświetlić całą listę. Możesz odwołać dostęp do niektórych aplikacji, z których już nie korzystasz.

Użyj VPN

VPN zapewni ci ochronę i szyfruje wszystkie twoje dane. Nawet jeśli uzyskasz dostęp do niezabezpieczonej sieci Wi-Fi, twoje nazwy użytkownika, hasła i inne dane pozostaną bezpieczne. Gdy korzystasz z VPN, twoje dane są wysyłane w postaci zaszyfrowanej. Więc nawet jeśli ktoś przechwyci pliki pomiędzy nimi, otrzyma zaszyfrowane fragmenty danych, które nie miałyby dla nich sensu.

Czy Dysk Google jest bezpieczny i bezpieczny w użyciu?

Google szyfruje wszystkie pliki wewnętrznie, a Dysk Google jest rzeczywiście bezpieczny. Ale często widzimy wiadomości o wyciekach zdjęć gwiazd lub grupie hakerów uzyskujących dostęp do kluczowych danych. Użytkownicy są najsłabszymi linkami kierowanymi przez dostosowane reklamy, ponieważ korzystają z darmowego produktu Dysk Google. Korzystając ze wskazówek wymienionych tutaj, możesz zwiększyć bezpieczeństwo i prywatność swojego konta.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map