Czy i czy dostawcy usług internetowych mogą sprzedawać Twoje dane?

Odwieczne pytanie wciąż trwa: czy dostawcy usług internetowych (ISP) sprzedają dane klientów. Nic dziwnego, że odpowiedź brzmi „tak”. Niezależnie od kraju, w którym mieszkasz, prawdą jest, że dostawcy usług internetowych mają dostęp do ogromnych ilości danych osobowych i mogą je sprzedawać partnerom reklamowym. Pod tym względem dostawcy usług internetowych nie różnią się zbytnio od Google czy Facebooka, którzy sprzedają dane użytkowników partnerom reklamowym.


Czy i czy dostawcy usług internetowych mogą sprzedawać Twoje dane?

Może i czy dostawcy usług internetowych sprzedają Twoje dane?

Uchylone amerykańskie prawo dotyczące prywatności w Internecie

Po wycofaniu zasad w Stanach Zjednoczonych dostawcy usług internetowych mogą teraz gromadzić i sprzedawać dane klientów stronom trzecim. Kongres uchylił zasady ochrony prywatności szerokopasmowego internetu Federalnej Komisji Łączności (FCC), które uniemożliwiłyby dostawcom usług internetowych sprzedaż danych osobowych klientów bez uprzedniej zgody.

Zapewnia to dostawcom usług internetowych swobodny bieg. Zanim FCC zaczęło regulować dostawców usług internetowych, byli oni pod nadzorem Federalnej Komisji Handlu (FTC). Ale wyrok Sądu Federalnego pozbawił FTC tej władzy. Teraz wszystkie firmy telefoniczne i dostawcy usług internetowych podlegają FCC.

Celem gromadzenia danych jest to, że sprzedają je partnerom reklamowym, którzy wykorzystują dane do tworzenia odpowiednich reklam i umieszczają je w sieci. Zyski są dzielone między dwie strony. Jak wszyscy wiedzą, reklama generuje największą część przychodów dla dostawców usług internetowych, dlatego gromadzenie danych jest niezbędne.

W jaki sposób dostawcy usług internetowych zbierają dane

Istnieje ogromna różnica między gromadzeniem danych przez strony internetowe takie jak Facebook i Google, a tym przez dostawców usług internetowych. Kiedy uzyskujesz dostęp do Google lub Facebooka, mniej lub bardziej chętnie i świadomie pozwalasz im cię śledzić w zamian za usługę. Jeśli nie chcesz być śledzony, możesz unikać korzystania z tych usług.

Jednak nie masz wyboru, jeśli chodzi o dostawców usług internetowych. Musisz skorzystać z ich usług, aby uzyskać dostęp do Internetu, a także za to płacisz.

Dostawcy usług internetowych monitorują również informacje, ponieważ są do tego zobowiązani. Firmy te mają nie tylko dostęp do wszystkich danych generowanych w Internecie, ale są również zobowiązane do śledzenia i monitorowania danych w DNS, aby upewnić się, że sieć działa poprawnie i nie jest nadużywana.

Muszą to zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo sieci, a także chronić przed atakami online. Zastanawiające jest, ile ISP wiedzą o swoich klientach, jak przechowują informacje i komu je udostępniają.

Jesteś śledzony online

Nawet gdyby zasady dotyczące prywatności nie zostały uchylone, sytuacja byłaby taka sama. Nikt i tak nie przestrzegał zasad dotyczących prywatności w Internecie. Gdy osoba wchodzi do Internetu, musi pogodzić się z faktem, że jest śledzony, a jego działania monitorowane. Ale w przypadku stron internetowych jesteś śledzony tylko wtedy, gdy jesteś zalogowany; w przypadku dostawców usług internetowych jesteś cały czas śledzony.

Podczas gdy niektórzy dostawcy usług internetowych twierdzą, że informacje nigdy nie są wykorzystywane w niewłaściwy sposób przez dostawców i partnerów reklamowych, inni wyraźnie twierdzą, że zbierają dane osobowe, w tym dane finansowe, takie jak numery kredytowe i numery ubezpieczenia społecznego.

Co możesz z tym zrobić??

Chociaż fakt, że dostawcy usług internetowych zbierają i sprzedają Twoje dane osobowe, jest dobrze znany, nie jest to znany sposób na ochronę siebie. Najlepszym rozwiązaniem w zakresie ochrony przed internetowym naruszeniem prywatności jest skorzystanie z VPN. Wirtualna sieć prywatna to sposób zabezpieczenia połączeń w celu przesyłania wrażliwych danych i ma wiele zalet.

Korzyści z używania VPN

Kilka zalet VPN obejmuje maskowanie adresów IP, omijanie ograniczenia georeferencji i cenzury Internetu, szyfrowane transmisje i anonimowość online. Nawet jeśli dostawcy usług internetowych są w stanie śledzić przesyłane dane, będzie to tylko bełkot. Tylko Ty i bezpieczny serwer VPN jesteście w stanie odczytać zaszyfrowane dane.

VPN można używać na komputerze PC lub Mac, iOS lub Android, laptopie, telefonie komórkowym, a także na routerze dla całego domu. Twój dostawca usług internetowych śledzi cię nawet podczas czytania. Aby uchronić się przed naruszeniem prywatności online oraz gromadzeniem i sprzedażą danych, musisz zainstalować VPN. Cokolwiek się stanie z zasadami ochrony prywatności FCC, dzięki VPN możesz być cały czas bezpieczny. Zdobądź VPN, starszy brat zdaje się teraz stale oglądać. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map