Czy korzystanie z Torrenting jest legalne i bezpieczne?

Czy torrent jest legalny w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech, Francji, Australii, a reszta świata? Ktoś zapytałby, dlaczego należy potok i ryzykować i przeżywać kolejne problemy? Może dlatego, że dostęp do cyfrowego świata za darmo i przy niewielkiej możliwości złapania go sam w sobie jest zachęcającym zaproszeniem. 


Czy korzystanie z Torrenting jest legalne i bezpieczne?

Czy korzystanie z Torrenting jest legalne i bezpieczne??

Internauci byliby głupi, gdyby nie korzystali z takiej okazji. W niektórych krajach, takich jak Wielka Brytania, Niemcy i Japonia, pobieranie nielegalnych treści jest karane grzywną, podczas gdy w krajach takich jak Szwajcaria, Hiszpania i Polska są one pomijane. Czy potrafisz torrent bez przyłapania? Czy torrentowanie jest legalne?

To naprawdę nie jest ważne, ponieważ jesteśmy tutaj, aby ci powiedzieć, że możesz uciec od torrentów bez względu na to, gdzie jesteś na świecie. Możesz uniknąć poważnych konsekwencji prawnych i torrentów dzięki VPN, które są kompatybilne z Mac, PC, Androidem, iOS, iPhone’ami i iPadami. W poniższym przewodniku omówimy różne aspekty torrentowania. Czy torrentowanie jest nielegalne?? Co się stanie, gdy zostaniesz przyłapany na torrentowaniu materiałów chronionych prawem autorskim? 

Co to jest torrenting?

Torrenting to udostępnianie plików za pomocą oprogramowania Torrent. Jest to protokół obsługujący udostępnianie plików peer-to-peer. Zasadniczo jest to sposób pobierania danych i dystrybucji danych / plików elektronicznych przez Internet. Zamiast pobierać plik z jednego serwera źródłowego, użytkownicy torrenta mogą pobierać małe fragmenty pliku z różnych komputerów podłączonych do używanego oprogramowania Torrent.

Dlaczego Torrent?

Cóż, poza popularnym powodem, dla którego ludzie mogą oglądać filmy lub słuchać muzyki za darmo, ludzie torrentów, aby uniknąć problemów technicznych, takich jak prędkość i przepustowość.

Jest torrentowanie nielegalne?

Zanim przejdziemy dalej, pytanie, czy torrentowanie jest legalne, czy nie, jest prawdopodobnie największym problemem. Dlatego jesteśmy tutaj, aby powiedzieć, że torrentowanie jest technicznie legalne, dopóki nie będzie dotyczył materiałów chronionych prawem autorskim, tylko wtedy już nie będzie. Pobieranie filmów i utworów chronionych prawem autorskim za pomocą Torrenta jest niezadowolone i może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Jak działa torrenting?

Pobranie dużego pliku może być najgorszym koszmarem internautów, który przestał jednak stanowić problem, gdy pojawił się Torrenting. Torrenting ułatwia pobieranie plików wymagających dużej przepustowości i szybkości. Rozkłada plik i rozprowadza go w różnych miejscach, aby ostatecznie złożyć je z powrotem po pobraniu pliku.

Siew i pijawka, tak działa Torrenting. Z uwagi na fakt, że cały proces torrentowania opiera się na udostępnianiu plików, użytkownik torrenta może wysiać i wysysać pijawki. Oznacza to, że podobnie jak możesz pobrać plik od innych, najprawdopodobniej możesz również przesłać plik, który inni też mogą wziąć. Plik, który wydzieliłeś (pobrałeś) pochodzi z roju z różnych źródeł, a twój plik zostanie rozesłany (wysłany) do innych użytkowników Torrent. Pośród procesu udostępniania plików znajduje się oprogramowanie klienckie, które zarządza połączeniami użytkowników z plikami źródłowymi i pijawkami.

How You Get Caught Torrenting?

Wierzcie lub nie, istnieją firmy monitorujące / chroniące materiały chronione prawem autorskim, noszące nazwę „Copyright Trolls”. Adresy IP tych torrentów są widoczne i wykrywalne dla osób używających oprogramowania klienckiego Torrenting. Wszystko, co muszą zrobić dostawcy usług internetowych i trolle praw autorskich, to monitorować aktywność tych, którzy pobierają lub przesyłają materiały za pośrednictwem swoich adresów IP.

Co się stanie, jeśli zostaniesz złapany?

Zrelaksować się. Szanse na pójście do sądu w sprawie torrentów są niewielkie, jednak chciałbyś, aby sprawy rozwiązywane były w sądzie, gdy odkryjesz skandaliczne kary za naruszenie praw autorskich. Stopień nakładania kar różni się w zależności od prawa danego kraju i dostępnego materiału.

ISP wyśle ​​ci list z żądaniem zaprzestania torrentowania. Szybkość połączenia spadnie w wyniku niekorzystnych praktyk. W skrajnych przypadkach inne kraje wydają trzy wyroki więzienia i niewiarygodnie wysokie grzywny.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przed torrentowaniem

Oto kilka łatwych do naśladowania wskazówek, które możesz wdrożyć, aby zachować bezpieczeństwo podczas torrentowania.

 • Wybierz mądrze swoje oprogramowanie Torrent.
 • Unikaj torrentowania najnowszych wersji.
 • Użyj VPN do torrentowania.
 • Wybierz renomowaną sieć VPN.
 • Użyj produktu antywirusowego.

VPN Torrenting

Użytkownicy muszą chronić swoją tożsamość za pomocą VPN podczas torrentów. Korzystanie z VPN (Virtual Private Network) nie tylko dodaje warstwę anonimowości do twoich praktyk sieciowych i torrentowania, ale także ukrywa twoją lokalizację, w której torrent może być nieautoryzowany. VPN zmienia twój adres IP poprzez przekierowanie całego twojego ruchu internetowego przez serwer w wybranej przez ciebie lokalizacji. VPN szyfruje wszystkie dane w taki sposób, że dostawcy usług internetowych lub trolle praw autorskich nie mogą śledzić twoich działań online. Oto jak używasz VPN do bezpiecznego torrentowania:

 1. Zarejestruj się w celu uzyskania dostawcy usług VPN.
 2. Kliknij link, aby pobrać oprogramowanie VPN.
 3. Zainstaluj oprogramowanie VPN.
 4. Połącz się z jednym z serwerów innego kraju.
 5. Teraz, gdy przeglądasz przy użyciu innego adresu IP, nie ma możliwości, aby dostawcy usług internetowych lub trolle praw autorskich wiedzieli, co planujesz.  

Wybór VPN

Wybrana sieć VPN musi:

 • Nie przechowuj dzienników ruchu internetowego jego użytkowników
 • Działaj z dużymi prędkościami
 • Ma serwery w krajach, w których nie obowiązują przepisy dotyczące przechowywania

Najlepsza sieć VPN do torrentowania

Opublikowaliśmy już dogłębną recenzję najlepszych dostawców usług VPN, z których możesz skorzystać, aby anonimowo pobierać pliki torrent. Poniżej znajduje się lista najlepszych sieci VPN do torrentowania od 2018 roku.

ExpressVPN

Jest to jedna z popularnych usług VPN, której zdecydowanie możesz używać do torrentowania i ogólnego użytkowania sieci. Oferuje bardzo bezpieczne 256-bitowe szyfrowanie AES. Fakt, że ma serwery w 78 krajach, również działa na jego korzyść (prawdopodobnie jednak nie w Korei Północnej, kiedy ktoś zamierza coś zrobić z tym krajem?). ExpressVPN ma szeroką obsługę systemu operacyjnego i urządzeń. Jest to również idealne rozwiązanie, jeśli nie lubisz majsterkować przy ustawieniach oprogramowania, ale chcesz korzystać z torrentów anonimowo. Wisienką na torcie jest to, że nie ma rejestrowania danych użytkownika. Domyślnym używanym protokołem jest OpenVPN, ale można również użyć L2TP i SSTP. Wszystkie jego serwery obsługują P2P.

NordVPN

Z siedzibą w Panamie, NordVPN jest również idealny dla użytkowników ciężkich torrentów i użytkowników P2P. Zapewnia także zerowe rejestrowanie i 256-bitowe szyfrowanie AES. NordVPN oferują również podwójną funkcję VPN. Prędkości są ogólnie dobre, ale czasami mogą się różnić. Możesz także skorzystać z ochrony przed wyciekiem DNS i wspólnego adresu IP. Nieograniczona przepustowość sprawia, że ​​umowa jest słodsza.

IPVanish

Jeśli używasz torrenta i potrzebujesz dostępu do serwerów sieciowych z różnych lokalizacji, mądrze jest wybrać usługę VPN, taką jak IPVanish. Dochodzi również minus problemów z rejestrowaniem danych. Istnieje 256-bitowe szyfrowanie i obsługa protokołów takich jak L2TP i OpenVPN. IPVanish oferuje wspólne adresy IP, a przepustowość jest nieograniczona.

Torrenting jest nielegalny – Torrent Mądrze

Mimo wielu zagrożeń towarzyszących torrentom użytkownicy nadal uważają, że warto spróbować. Trudno im uwierzyć, że pobranie pojedynczego pliku wprawiłoby ich w poważne tarapaty, nawet ze świadomością tego pobieranie materiałów chronionych prawem autorskim jest dużym nie zgodnie z prawem.

Można mieć szczęście i uciec od torrentów w zależności od kraju, w którym mieszka, i oczywiście środków bezpieczeństwa, które podjął, aby uniknąć wpadek z władzą. Fakt, że torrentowanie nie jest nielegalne, otworzył drzwi wielu użytkownikom do korzystania z niego. Inteligentni użytkownicy torrentują od materiałów chronionych prawem autorskim, ale doświadczeni użytkownicy torrentują materiały chronione prawem autorskim za pomocą VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map