Czy potrzebujesz komunikatora offline, aby zwiększyć bezpieczeństwo?

Kompleksowe szyfrowanie działa, dopóki ktoś nie zasadzi tylne drzwi w zaufane oprogramowanie. To oznacza całkowitą prywatność 100% gwarancji nie jest już nawet opcją. Każdy może jeszcze dostęp fizyczny na komputer lub urządzenie mobilne pomimo ciebie podejmując wszelkie środki ostrożności i instalując wszystkie oprogramowanie do cyberbezpieczeństwa. Ale co to jest rozwiązanie? Jest Offline Messenger właściwy sposób rozwiązania problemu? Dowiedzmy Się.


Czy potrzebujesz komunikatora offline, aby zwiększyć bezpieczeństwo?

Backdoor aplikacji? O co chodzi?

Tylne drzwiNie możesz wiedzieć, czy podanie nie używasz specjalnie zaprojektowanego backdoora. To z kolei umożliwia każdemu, kto ma dostęp do tej funkcji, dostęp do Twojej pliki i konta także.

Nie jest problemem, że przeciętny użytkownik nie jest w stanie ustalić, czy istnieje backdoor, czy nie.

O ile aplikacja nie jest otwarte źródło, a większość oprogramowania nie jest, staje się nawet wyzwaniem profesjonalni eksperci od cyberbezpieczeństwa i deweloperzy oprogramowania. Nie będą w stanie znaleźć backdoora w oprogramowaniu, do którego nie mają dostępu kod programowania.

Wielu demaskatorów na całym świecie ma bezpośrednie doświadczenie w tej sprawie. Osoby trzecie przechwytywać i śledzić ich komunikację za pośrednictwem eksploatacja backdoory lub złośliwe oprogramowanie zainstalowane na ich urządzeniu.

Dopiero wtedy pojawia się problem, że agencje rządowe mogą uniemożliwić dostęp do niektórych platformy mediów społecznościowych lub kanały komunikacji online całkowicie.

Niedawny protestujący w Hongkongu doświadczyli wszystkich powyższych problemów i znaleźć rozwiązanie, które może zadziałać.

Wymień Internet na bezpieczną komunikację

Protestujący Hongkongerzy zdali sobie sprawę, że ich aplikacje do przesyłania wiadomości są węszył dalej. Wtedy zdecydowali się odejść poza siecią do wymiany wiadomości bez śledzenia ich przez kogoś.

Rozwiązanie pochodzi z peer-to-peer aplikacje sieciowe. Mówimy o takich jak Bridgefy i FireChat. Te aplikacje nie polegają na Internecie do wysyłania i odbierania wiadomości.

Te aplikacje działają przy użyciu protokołów komunikacyjnych, takich jak radiotelefony Bluetooth lub Wi-Fi. Możesz jednak komunikować się bezpośrednio z innymi urządzeniami tylko w niewielkich odległościach „od 60m do 100m”.

Korzystając z tej technologii, możesz stosunkowo szybko wysyłać i odbierać wiadomości w zatłoczonych miejscach, takich jak nowoczesne megapolis. Jeśli korzystasz z sieci komórkowej i nastąpi nagłe zaciemnienie, nie wpłynie to na Ciebie.

Metoda działa zarówno dla publicznych, jak i prywatnych grup czatu. Aby działać, musisz mieć krytyczną liczbę urządzeń z uruchomionym oprogramowaniem do przesyłania wiadomości.

W przypadku publicznej grupy czatowej może minąć trochę czasu, zanim wiadomość zostanie dostarczona na duże odległości. Głównie dlatego, że potrzebujesz urządzeń znajdujących się w pobliżu – ale nadal działa.

Jak działa Wi-Fi Direct

Nawiasem mówiąc, możesz wymienić urządzenia biurowe na smartfony. Na infografice poniżej możesz dowiedzieć się, jak to zrobić Wi-Fi Direct działa dla wiadomości internetowych.Wi-Fi Direct

To jest naprawdę bardzo bezpieczna metoda do wymiany wiadomości. Użytkownicy pośrodku nie mają dostępu do Twojej wiadomości, a jej urządzenie przesyła ją automatycznie.

Osoba działająca jako pośrednik nie musi być w twoim Lista kontaktów; aplikacja do przesyłania wiadomości nie jest komunikacja peer-to-peer ale zamiast tego tworzy siatka stacji do wymiany wiadomości.

Oczywiście nie jest to metoda bezpiecznej komunikacji na bardzo duże odległości w czasie rzeczywistym. Jest jednak niezależny od jakichkolwiek serwerów internetowych lub serwerów sieciowych, ponieważ Twoja wiadomość jest przesyłana przez fale radiowe lub Bluetooth.

Nadal nie masz pełnego bezpieczeństwa w zakresie, w jakim każde urządzenie użytkownika końcowego może zostać naruszone. Ale masz możliwość prywatnej wymiany wiadomości bez polegania na popularnych aplikacjach społecznościowych, takich jak Facebook, WeChat, Telegram lub Skype. Nawet w ogóle nie masz dostępu do Internetu, nadal możesz korzystać z takiej aplikacji do przesyłania wiadomości.

Czy posłańcy offline są bezpieczni?

Logo offlineZanim odpowiemy na to pytanie, musimy poznać różnicę między aplikacją komunikatora, która jest w stanie wysyłać wiadomości bez połączenie internetowe oraz aplikację komunikatora nie potrzebuje połączenie internetowe do wysyłania wiadomości.

WhatsApp, na przykład, to aplikacja do przesyłania wiadomości, która zapisuje wiadomość lokalnie na twoim urządzeniu.

Potem próbuje połączyć się z serwerami WhatsApp wysłać go, gdy masz połączenie z Internet.

Następnie próbuje wielokrotnie wysyłać wiadomość, aż do adresata łączy się z Internetem i dostaje twoją wiadomość.

Jest to usługa przesyłania wiadomości offline, w tym sensie, że nie jest to konieczne być online, aby wysłać wiadomość. Aby jednak wiadomości były dostępne, potrzebujesz połączenia z Internetem wymieniane, chociaż.

Z drugiej strony aplikacje takie jak Bridgefy, FireChat, Signal lub The Server Mesh nie potrzebujesz Internetu do wymiany wiadomości Peer-to-peer Wi-Fi Direct lub Bluetooth.

Musisz tylko znaleźć pobliskie urządzenie, które jest gotowe do komunikacji przy użyciu jednego z nich protokoły i jesteś gotowy iść.

To powiedziawszy, szansa na kogoś wścibianie nosa w komunikatorze offline, który potrzebuje połączenia z Internetem do wysyłania i odbierania wiadomości, jest równa szansa, że ​​ktoś przejmie twoją komunikację za pośrednictwem innych internetowych kanałów komunikacji. To nie jest problem szyfrowanie lub bezpieczeństwo; jest to bardzo problem metoda łączności.

Kompleksowe szyfrowanie rozwiązuje problem przypadkowego lub celowego odczytania wiadomości. Nie rozwiązuje to jednak podstawowego problemu wymiana wiadomości gdy ktoś wyłączy serwery internetowe w określonej lokalizacji. Dlatego wychodzimy z problemu Prywatność do następnego poziomu problemu, w którym masz prawo do komunikowania się.

W porządku! Ale czy są bezpieczne??

Wróćmy do pytania, czy komunikatory offline są bezpieczne. Krótka odpowiedź brzmi „nie”. Nie są całkowicie bezpieczne, nawet jeśli używasz technologii bezpośrednia komunikacja między urządzeniami.

Sieci i technologie siatkowe dla bezpośredniego komunikacja między urządzeniami są dobre w dostarczaniu wiadomości. Są tak bezpieczne, jak przeciętny komunikator, którego używasz do czatowania z przyjaciółmi i rodziną online.

Na przykład możesz umieścić urządzenie szpiegujące blisko celu i otrzymywać jego wiadomości, możesz sadzić złośliwe oprogramowanie na urządzeniu docelowym lub możesz użyć tylne drzwi w dowolnym innym oprogramowaniu, aby przejąć kontrolę nad urządzeniem docelowym. Ale ty nie może zapobiec dostarczeniu wiadomości o ile docelowy odbiorca ma fizyczny dostęp do sieci kratowej.

Słowa końcowe

Niestety ludzie używają sieci kratowych nie wtedy, gdy infrastruktura internetowa nie działa, ale w celu unikaj cenzury i swobodnie wymieniaj się wiadomościami. Z drugiej strony nie jest to problem jakiejkolwiek technologii, ale realia polityczne w tej czy innej części świata.

To, co musisz wiedzieć o komunikatorach offline i protokołach bezpośredniej komunikacji z urządzeniami, to ich dodanie prywatność w komunikacji ale nie zabezpieczaj urządzenia przed ukierunkowane ataki lub szpiegowanie.

Oferują także możliwość komunikowania się nieprzerwanie nawet gdy nie masz połączenia z Internetem lub nie chcesz korzystać z Internetu. Czy masz coś do dodania? Czy możesz wymyślić inne zalety korzystania z komunikatorów offline? Daj mi znać w komentarzach pod spodem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map