Czy sieci VPN sprzedają Twoje dane stronom trzecim?

Sprzedaż danych firmom trzecim przez VPN jest prawdziwa! Ludzie na całym świecie korzystają z wirtualnych sieci prywatnych w celu zachowania prywatności i anonimowego surfowania po Internecie. Podobnie jak wszyscy usługodawcy, sieci VPN mają również swoje dobre i złe strony. Ci źli nie traktują poważnie bezpieczeństwa twoich danych. Ostatnie dochodzenie wykazało, że blisko 26 ze 117 najpopularniejszych sieci VPN zapisywało dane użytkownika. W związku z obowiązującymi nowymi przepisami RODO, dostawcy usług VPN są również ściśle kontrolowani pod kątem wykorzystania banków danych klientów. Interesujące jest to, że gromadzenie danych nie jest nielegalne, ponieważ dostawcy usług wspominają o tych warunkach w swojej polityce prywatności. Jednak jako użytkownicy najczęściej pomijamy czytanie tej części i klikamy „Zgadzam się”.


Czy sieci VPN sprzedają Twoje dane stronom trzecim?

Czy VPN sprzedają Twoje dane stronom trzecim?

Jak sieci VPN sprzedają Twoje dane

Wielu dostawców usług VPN nie ma jasności co do tego, w jaki sposób zarabiają na korzystaniu z ich usług. Istnieją bezpłatne usługi VPN, a także płatne, niektóre są znane, popularne i bardzo szeroko stosowane, a niektóre mogą być nieco podejrzane. Naprawdę nie jest łatwo zidentyfikować, która usługa może niewłaściwie wykorzystywać Twoje dane i która zapewni bezpieczeństwo.

Zachowanie całkowitej anonimowości podczas korzystania z VPN nie jest całkowicie możliwe. Dostawcy usług VPN mają duże zrzuty danych użytkownika, które są nieocenione dla technologii opartej na danych i gigantów cyfrowych. Płacą straszne sumy pieniędzy za te informacje, które firmy VPN chętnie akceptują.

Jak firmy VPN sprzedają dane klientów stronom trzecim:

Istnieje wiele sposobów, w jakie dostawca usług VPN może wykorzystać twoje dane osobowe, aby wprowadzić kilka dodatkowych błędów. Większość metod obejmuje sprzedaż informacji dostarczanych przez VPN do agencji reklamowych.

 • Twój adres e-mail jest udostępniany ich partnerom marketingowym. Jest to bezcenna informacja dla firm, które wymagają dużych baz danych e-mail do marketingu cyfrowego, e-mail marketingu i innych tego typu przedsięwzięć.
 • Wiele firm VPN ma własne ramiona biznesowe, które mogą dobrze wykorzystywać analizy danych, w przypadku których wymagają dużej ilości danych klientów. Nietrudno wydedukować, skąd pochodzą te wszystkie informacje.
 • Niektóre bezpłatne firmy VPN używają Twojej sieci do trasowania innych użytkowników, aby mieli dostęp do Twojej sieci lokalnej i adresu IP. Ta praktyka może być szczególnie niebezpieczna, ponieważ każda osoba, nawet osoba zaangażowana w cyberprzestępczość, może korzystać z Twojej sieci i nie ma możliwości, aby przekonać władze, że to nie Ty.
 • Firmy VPN uzyskują przychody z reklam wyświetlanych również w Twojej sieci. Ci reklamodawcy mogą rejestrować i śledzić Twoje dane. Wyświetlaj reklamy w aplikacjach, których używasz, reklamy sponsorowane, filmy i wiele innych rodzajów reklam w sieci VPN może łatwo uzyskać dostęp do danych.
 • Najczęściej otrzymujesz powiadomienia, które ostrzegają o dodawaniu plików cookie w przeglądarce i na to zezwalasz. Nieświadomie lub świadomie Twoje dane są śledzone i sprzedawane przez firmy VPN tym, którzy chcą zapłacić cenę.
 • Sieci VPN ustalają limit 500 Mb / s lub podobny, aby umożliwić Ci przejście na płatny plan. Gdy to zrobisz, możesz zarejestrować dane płatności i informacje bankowe, dane PayPal itp.
 • Informacje o urządzeniu, dane o lokalizacji, informacje o sprzęcie, a także informacje o usługodawcy mogą być sprzedawane firmom wydobywającym dane.
 • Niektóre sieci VPN mogą również mieć pełną kontrolę nad smartfonem – mogą uzyskiwać dostęp do historii urządzenia i aplikacji do statusu telefonu i tożsamości. To przerażająca myśl, ale niektóre niezabezpieczone sieci mogą również modyfikować i usuwać multimedia telefonu.

Dlaczego VPN sprzedaje twoje dane?

Jak mówi przysłowie „jeśli nie sprzedajesz produktu, najprawdopodobniej nim jesteś”. Wszystko, co obiecuje być wolnym, ma ukryty plan. Jak myślisz, jak każda „bezpłatna” usługa utrzymuje swoją funkcję i się utrzymuje (nic nie jest darmowe, wiemy o tym wszystko po tym, jak Obamacare uderzył nas w twarz!)? Musi być jakieś źródło dochodów. Sieci VPN, które ostatecznie sprzedają dane użytkownika, robią to z wielu powodów, w tym:

 • Koszt utrzymania serwera: Podczas korzystania z VPN ruch musi być kierowany przez ich serwery, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wszystko zależy od siły bazy użytkowników darmowej sieci VPN. Im niższa siła, opłaty za serwer mogą być w tysiącach dolarów, a dla sieci VPN z większymi sieciami klientów ładowarki do serwerów mogą przejść do milionów.
 • Aby zwiększyć przychody: Bez stałego generowania przychodów z produktów i utrzymywania wzrostu pieniężnego może być sporym wyzwaniem. W ostatnim czasie reklamy displayowe zaczęły płacić mniej. Skorzystają z tego dostawcy usług VPN, którzy dzielą się informacjami o użytkownikach lub sprzedają je firmom, które muszą tworzyć ukierunkowane reklamy na podstawie cennych danych.
 • Po prostu zarabiać miliony: Dostęp do danych milionów użytkowników jest jak siedzenie na kopalni złota. Trudno byłoby również oprzeć się potrzebie nieużywania go w jakiś sposób i zarobienia milionów dolarów. O ile firma nie ma rygorystycznych zasad, których się przestrzega, informacje o użytkownikach można łatwo sprzedać lub wyciec w zamian za duże sumy pieniędzy premiowych.

Nie bądź naiwny: bezpłatne sieci VPN sprzedają Twoje dane!

Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że nie można zagwarantować pełnego bezpieczeństwa danych od dostawcy usług VPN, chyba że wyraźnie zaznaczono to w polityce prywatności danych.

Możesz jednak podjąć środki, aby zapewnić, że robisz wszystko, co w twojej mocy, aby zabezpieczyć dane osobowe, prywatne i poufne oraz korzystać z usług tylko zaufanych i renomowanych firm VPN, które świadczą usługi płatne i premium. 

Chroń się!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map