Czy twoja sieć VPN powinna być cały czas włączona?

Wirtualne sieci prywatne lub VPN zyskały ogromną popularność w ciągu ostatniej dekady. W miarę, jak Internet staje się coraz bardziej niebezpieczny, użytkownicy potrzebują lepszych technologii do ochrony siebie i swojej prywatności. Oprogramowanie VPN stało się idealną odpowiedzią na te potrzeby. Oprócz ochrony prywatności w sieci VPN, VPN wykonują również szereg innych funkcji. Mogą one umożliwiać dostęp do danych, które w innym przypadku byłyby niedostępne w Twoim regionie. Pomagają też ominąć ograniczanie przepustowości danych i cieszyć się szybkością Internetu, na jaką zasługujesz.


Czy twoja sieć VPN powinna być cały czas włączona?

Jeśli Twoja sieć VPN powinna być cały czas włączona?

Ale wśród nowych i doświadczonych użytkowników VPN istnieje popularne pytanie dotyczące czasu użytkowania. Zastanawiają się, czy VPN musi być cały czas włączony. Omówmy kilka punktów, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Sytuacje, w których należy utrzymywać włączoną sieć VPN

Jest dość oczywiste, że VPN nie jest potrzebny, gdy nie masz połączenia z Internetem. W przeciwieństwie do oprogramowania antywirusowego sieć VPN nie chroni danych na dysku twardym urządzenia. Zapewnia ochronę komunikacji i działań tylko w trybie online.

To powiedziawszy, istnieje wiele sytuacji, w których powinieneś aktywować swoją VPN. Oto lista.

Gdy chcesz uzyskać dostęp do zablokowanych treści

Na świecie prawie nie ma krajów, w których nie obowiązują pewne ograniczenia geograficzne. Podlegają one mandatom wydawanym przez agencje rządowe oraz prywatnym decyzjom przedsiębiorstw. Dostawcy usług internetowych muszą przestrzegać tych przepisów i nie mogą pozwolić ci na dostęp do niektórych zasobów internetowych za pośrednictwem twojego macierzystego adresu IP.

W takich przypadkach musisz włączyć VPN i połączyć się ze zdalnym serwerem, na którym dane nie są blokowane. Musisz także upewnić się, że VPN jest włączony przez cały czas aktywności online. Ponieważ Twoje połączenie jest kierowane przez usługę VPN i odbijane od zdalnego serwera, jeśli zamkniesz VPN, połączenie zostanie przerwane, twój rzeczywisty adres IP będzie widoczny i utracisz dostęp do zablokowanej zawartości.

Gdy korzystasz z publicznego Wi-Fi

Publiczne Wi-Fi są bardzo popularne na całym świecie. Są głównym powodem, dla którego ludzie odwiedzają instytucje publiczne, takie jak kawiarnie. Chociaż wszyscy uwielbiają bezpłatny dostęp do Internetu, musisz zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw, na jakie narażasz się. W niedawnej przeszłości górnicy kryptowalut infiltrowali publiczną sieć Wi-Fi i używali podłączonych do niej urządzeń do celów wydobywczych. Może to znacznie obniżyć prędkość przetwarzania komputera podczas połączenia.

Ponadto publiczne sieci Wi-Fi są szczęśliwym miejscem do polowania dla hakerów i innych cyberprzestępców. Często zdarza się, że urządzenia ludzkie zostają zainfekowane złośliwym oprogramowaniem lub oprogramowaniem ransomware, które jest następnie wykorzystywane do wymuszenia ich. Tak więc, gdy korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi, ważne jest, aby utrzymać VPN włączoną i połączyć się z nią przez Wi-Fi. Dzięki temu będziesz bezpieczny przed wszelkimi zagrożeniami.

Gdy doświadczasz ograniczania przepustowości

Ograniczanie przepustowości stało się powszechną praktyką wśród dostawców usług internetowych na całym świecie. Podstawową ideą tego jest to, że jeśli spróbujesz zużyć dodatkową przepustowość (przez torrenty itp.), Twoje prędkości zostaną ograniczone.

W takich przypadkach możesz włączyć VPN i całkowicie ominąć dławienie. Ponieważ VPN szyfruje Twoje dane, dostawca usług internetowych nie będzie mógł zobaczyć, do których danych masz dostęp, i nie będzie w stanie ograniczyć prędkości. Ale będziesz musiał cały czas włączyć VPN. W przeciwnym razie będziesz musiał powrócić do prędkości ślimaka, które uzyskasz, gdy korzystasz z torrentów.

Gdy masz powolny Internet

Ograniczanie przepustowości nie jest jedynym powodem spowalniania Internetu. Istnieje wiele powodów, dla których może się to zdarzyć. Jedną z największych jest rzeczywista fizyczna odległość między tobą a serwerem, którego używasz. Im większa odległość, tym więcej czasu zajmie Internet w celu przetworzenia wymagań dotyczących połączenia. W rezultacie możesz doświadczyć wolniejszej prędkości internetu niż zwykle.

W takich przypadkach można użyć sieci VPN, aby połączyć się z bliższym serwerem. Mniejsza odległość między tobą a serwerem pomoże uzyskać lepsze prędkości. Nadal jednak musisz mieć włączony VPN przez cały czas. W przeciwnym razie połączenie wróci do domyślnego serwera, a Twoje prędkości ponownie spadną.

Podczas dokonywania transakcji online

Jeśli jesteś użytkownikiem bankowości internetowej lub zajmujesz się handlem na rynkach internetowych, a nawet kryptowalutą, VPN jest dla Ciebie koniecznością. Niezabezpieczone transakcje są często przechwytywane i przekierowywane. Jeśli tak się stanie, wszystkie Twoje przelewy są tak dobre, jak ich nie ma. Ponadto dane Twojego konta osobistego również mogą zostać naruszone, a jeśli nie rozwiążesz sytuacji w odpowiedni sposób, wszystkie przyszłe transakcje również mogą zostać zagrożone.

Tak więc, za każdym razem, gdy przeprowadzasz jakąkolwiek transakcję pieniężną, musisz włączyć VPN. Szyfrowanie oferowane przez VPN chroni cię przed kradzieżą online, a także zapewnia, że ​​nikt inny nie może uzyskać dostępu do twoich kont. Niektóre instytucje finansowe mogą nawet nalegać na połączenia VPN, ponieważ znają potencjalne ryzyko związane z wszystkimi takimi transakcjami.

Kiedy chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy

Jeśli robisz zakupy online, możesz wiedzieć, że ceny produktów mogą być różne w różnych regionach, nawet w tym samym kraju. Możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, korzystając z VPN i dowiedzieć się, gdzie produkt, który chcesz sprzedaje za niższą cenę. Następnie po prostu przekaż produkt do domu. Ale aby to zrobić, musisz mieć włączoną VPN podczas składania zamówienia.

VPN musi być włączony przez cały czas – podsumowanie

Zasadniczo twoja sieć VPN powinna być włączona za każdym razem, gdy korzystasz z dowolnego zdalnego serwera lub usługi proxy. To samo dotyczy dostępu do poufnych informacji lub ich przesyłania. Ponieważ większość najlepszych sieci VPN zapewnia nieograniczoną przepustowość, nie ma powodu, aby wyłączać swoją sieć VPN!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map