Czy Twoja usługa VPN jest godna zaufania? – Jak się dowiedzieć

Z wieloma dostawcami VPN, których możesz łatwo znaleźć w Internecie, może być nieco trudniej stwierdzić, czy usługa, której używasz, jest naprawdę godna zaufania. W wielu przypadkach wiadomo, że usługi potajemnie prowadzą rejestr działalności swojego klienta online, a jedynie przekazują go stronom trzecim za określoną opłatą. Tacy dostawcy są znani z tego, że wabią swoich klientów, reklamując bezpłatną usługę VPN, i zastanawiają się, dlaczego inni abonenci zgodziliby się zapłacić za usługę, którą mogą uzyskać bezpłatnie. Tego rodzaju myślenie znacznie podważa znaczenie bezpieczeństwa w Internecie i naraża użytkowników na ryzyko związane z łatwym dostępem do ich danych przez Internet. Korzystanie z VPN wciąż pozostaje jednym z najlepszych sposobów zabezpieczenia tożsamości w Internecie, a także uzyskania dostępu do stron internetowych i kanałów, których inaczej nie byliby w stanie. Jak więc ustalić, czy dostawca usług VPN jest rzeczywiście godny zaufania, czy nie?


Czy Twoja usługa VPN jest godna zaufania? - Jak się dowiedzieć

Czy Twoja usługa VPN jest godna zaufania? – Jak się dowiedzieć

Jak ustalić, czy Twoja sieć VPN jest godna zaufania, czy nie?

Ponieważ rynek VPN jest tak duży, jak to jest obecnie, dostawcy często skupiają się na elementach swoich usług, które starają się zapewnić swoich klientów o tym, jak bezpieczne jest obchodzenie się z nimi. W tej recenzji przyjrzymy się niektórym z tych elementów, abyś był dobrze przygotowany do oceny, jak opłacalne może być subskrybowanie usługi VPN.

Lokalizacja ich siedziby głównej

Lokalizacja usługi VPN odgrywa dużą rolę w określaniu rodzaju bezpieczeństwa, którego należy oczekiwać po wykupieniu subskrypcji tej usługi. Wynika to z faktu, że istnieją pewne miejsca na całym świecie, w których ustawodawstwo pozwala rządowi lub powiązanemu organowi zmusić serwis do przedstawienia dokumentacji, która wyświetla Twoją aktywność online. Jeśli dostawca VPN ma siedzibę w takim regionie, można bezpiecznie założyć, że tak naprawdę nie będziesz w stanie w pełni cieszyć się prawem do prywatności w Internecie. Aby uniknąć przyłapania się na takich dostawcach, najlepiej upewnić się, że wybór nie znajduje się w żadnym z krajów należących do międzynarodowych grup nadzoru.

Międzynarodowe grupy nadzoru

Grupy te identyfikuje się głównie na podstawie liczby krajów, które tworzą grupę, a następnie terminu „oczy”. Obecnie istnieją trzy takie sojusze;

 • 5 oczu: składające się z Australii, Kanady, Nowej Zelandii, USA & Wielka Brytania.
 • 9 oczu: składające się ze wszystkich powyższych oraz Danii, Holandii, Francji & Norwegia.
 • 14 Oczy: składające się ze wszystkich powyższych oraz Niemcy, Włochy, Hiszpania, Szwecja & Belgia.

Umowa między tymi krajami przewiduje, że będą one współpracować, udostępniając informacje w celu wykrycia wszelkich działań przestępczych lub terrorystycznych udostępnianych online. W tym celu mają prawo żądać informacji zarówno od usługodawcy internetowego, jak i VPN. Może to nie pasować do nikogo, kto nie uważa się za przestępcę i nadal ceni swoje prawo do prywatności w Internecie. Najlepszym sposobem na uniknięcie sytuacji w takiej sytuacji byłoby poszukiwanie abonenta, którego siedziba główna nie znajduje się w żadnym z tych krajów.

Zasady rejestrowania

Kolejnym elementem, za pomocą którego można stwierdzić, czy usługa VPN jest godna zaufania, jest jej zasada rejestrowania. Różni dostawcy mają różne zasady i w twoim najlepszym interesie jest zasubskrybowanie tylko jednego, który ma najsolidniejszą z możliwych zasad braku logowania. Takie postępowanie oznaczałoby uważne zapoznanie się z usługami obiecanymi przez usługodawcę i zrozumienie, co pociąga za sobą ich polityka rejestrowania.

Na przykład możesz znaleźć usługodawcę, który jasno stwierdza, że ​​zamierza prowadzić rejestr informacji, takich jak następujące;

 • Użyte adresy IP.
 • Daty zalogowania się do usługi VPN.
 • Rodzaj ruchu, który mógł zostać wysłany za pośrednictwem połączenia VPN.
 • Jak długo byłeś online.

Zapytani o powód przechowywania takich informacji, wielu dostawców VPN twierdzi, że robią to, aby chronić swoją firmę przed osobami, które mogą używać ich ochrony do prowadzenia nielegalnych działań online, a nawet do powstrzymania działań, które mogą potencjalnie uszkodzić ich sieć VPN . Wszystkie te odpowiedzi są uzasadnione, chociaż głównym celem jest przejście do usługi VPN w celu zapewnienia anonimowości online, wielu użytkowników może argumentować, że nadal nie byliby zadowoleni z rejestrowania takich szczegółów.

Recenzje online

Jeśli tak naprawdę nie masz czasu na indywidualne rozważenie wszystkich funkcji związanych z usługą VPN i tego, jak wszystkie sprawiają, że dostawca jest wart rejestracji, szybszym sposobem ich oceny byłoby zapoznanie się z tym, co zarówno klienci, jak i eksperci mają do powiedzenia o swoich doświadczeniach. W Internecie jest mnóstwo witryn, na których publikowane są szczegółowe recenzje dotyczące poziomu usług oferowanych przez dostawcę VPN. Gdy zidentyfikujesz kilka wiarygodnych i przejrzysz ich recenzje, będziesz dobrze poinformowany o rodzaju dostawcy, któremu możesz zaufać w zakresie bezpieczeństwa online.

Wnioski na temat tego, jak sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest godna zaufania

Teraz, gdy nauczyłeś się kilku porad i wskazówek, nic nie powinno Cię powstrzymywać od usługodawcy, który dba o twoje najlepsze interesy. Jeśli nadal chcesz bezpośrednio od nas polecić, jaką usługę VPN wypróbować, radzimy sprawdzić, jak dobrze Ci się ExpressVPN. Ich usługi są znane na najwyższym poziomie, a zespół obsługi klienta jest dobrze wyszkolony. Najlepiej byłoby, gdybyś zostawił jakieś pytania lub komentarze w sekcji poniżej. Chętnie usłyszymy od ciebie & chętnie odpowiadam.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map