Dbanie o bezpieczeństwo kont w mediach społecznościowych dzięki VPN

Hakerzy uwielbiają media społecznościowe i nie można ich za to winić. Media społecznościowe to kopalnia złota wszelkiego rodzaju danych osobowych. Od samego początku platformy społecznościowe zawsze cieszyły hakerów. W rzeczywistości nie muszą być hakerami, aby uzyskać informacje – wszystko jest w porządku. Odrobina prześladowania może to wszystko odsłonić.


Nie był to duży problem na początku mediów społecznościowych, ponieważ niewiele osób ich używało. Ale teraz prawie wszyscy mają konta w wielu sieciach społecznościowych, a hakerzy chętnie wykorzystują potencjał Facebooka, Twittera, Instagrama i innych platform sieci społecznościowych.

Dbanie o bezpieczeństwo kont w mediach społecznościowych dzięki VPN

Dbanie o bezpieczeństwo kont w mediach społecznościowych dzięki VPN

Problemy, które istnieją

Badanie z 2016 r. Przeprowadzone przez University of Phoenix wykazało, że 84% dorosłych w USA działa na co najmniej jednej platformie mediów społecznościowych. I podobnie jak popularność mediów społecznościowych wzrosła z biegiem lat, wzrosła również liczba cyberprzestępców żerujących na użytkownikach mediów społecznościowych.

Według tej samej ankiety prawie dwie trzecie „aktywnych społecznie” dorosłych w USA stwierdziło, że ich profile społecznościowe zostały zhakowane. Prawie 86% z nich stwierdziło również, że nie publikuje zbyt wielu danych osobowych w mediach społecznościowych w obawie przed dostępem hakerów.

Większość osób korzysta z mediów społecznościowych, aby utrzymywać kontakt z rodziną i przyjaciółmi, udostępniać zdjęcia i wspierać przyczyny, na których im zależy. Nie do końca rozumieją, jak cenne są ich dane dla osób z zewnątrz. Możesz myśleć, że nie masz nic do ukrycia i nie martwisz się, że hakerzy pojawią się na Twoim profilu. Ale prawda jest taka, że ​​każda część twoich danych jest cenna.

Większość użytkowników nie zdaje sobie również sprawy z wielkości szkód, jakie technologia może wyrządzić ich prywatności. Na przykład, gdy pobierasz bezpłatną grę lub aplikację, gra lub oprogramowanie najprawdopodobniej poprosi Cię o pozwolenie na połączenie ze znajomymi. Aby jeszcze bardziej uprościć, gra może zapytać, czy może mieć dostęp do twoich znajomych na Facebooku lub kontaktów. Jeśli zezwolisz na dostęp, utworzyłeś nową sieć, którą przynajmniej niektórzy z twoich znajomych mogą udostępniać innym. Za pomocą tej prostej techniki haker może uzyskać dostęp do twoich kontaktów. Mogą również uzyskać więcej informacji o Twojej aktywności online, zakupach lub przeglądaniu.

Jak możesz zabezpieczyć swoje profile społecznościowe??

Rozwiązaniem jest użycie wirtualnej sieci prywatnej. VPN może zrobić znacznie więcej niż oferowanie nieograniczonego dostępu do Internetu. Może także chronić Twoją prywatność i anonimowość w Internecie.

Cyberprzestępcy badają wszystkie możliwe sposoby kradzieży danych. Nie tylko odwiedzają twoje profile społecznościowe, aby odkryć twoje upodobania i preferencje. Włamują się także do kont w mediach społecznościowych, aby uzyskać dostęp do życia osobistego. Nie zakładaj, że jesteś zbyt zwyczajny, aby ktokolwiek cię zhakował. Każdy, kto ma choć trochę danych, ma wartość w cyberprzestrzeni. Każdy haker może uzyskać dostęp do twoich danych przy odrobinie wiedzy na temat hakowania i odpowiednich narzędzi.

Przeczytaj tutaj, jak Facebook wykorzystuje twoje dane do zarabiania pieniędzy.

Podczas korzystania z VPN możesz przeglądać sieć anonimowo. Dostawca VPN ukryje Twój prawdziwy adres IP i skieruje Twój ruch przez swoje bezpieczne, szyfrowane tunele. W ten sposób VPN uniemożliwia hakerom śledzenie twoich działań online lub uzyskiwanie dostępu do twoich kont.

Media społecznościowe uzależniają. Ludzie logują się na swoje konta za każdym razem, gdy mają dostęp do połączenia Wi-Fi, nie zdając sobie sprawy z obecnych zagrożeń. Korzystanie z VPN zapewni, że Twoje sesje online będą bezpieczne i prywatne przez cały czas. Popularne sieci VPN działają na prawie wszystkich urządzeniach i platformach, więc nie musisz się martwić o problemy ze zgodnością.

Hakerzy nie są jedyną troską

Jeśli mieszkasz w represyjnym kraju i chcesz publikować swoje opinie online, upewnij się, że utworzyłeś konto o innej nazwie i korzystasz z VPN, aby pozostać ukrytym. Kraje takie jak Arabia Saudyjska mają surowe prawa i możesz zostać aresztowany za publikowanie swoich opinii online. Upewnij się, że korzystasz z niezawodnej sieci VPN, a nie darmowej.

Oto kilka wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo w Internecie.

 • Używaj silnych haseł zawierających litery, cyfry i znaki specjalne
 • Nie należy zezwalać aplikacjom innych firm na dostęp do kont w mediach społecznościowych.
 • Uważaj na używanie geotagów.
 • Przejrzyj ustawienia prywatności swoich kont w mediach społecznościowych.
 • Nie podawaj publicznie zbyt wielu informacji, które mogą zaszkodzić Twojemu bezpieczeństwu
 • Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego.
 • Uważaj na wyłudzanie informacji.

Jak zabezpieczyć konta mediów społecznościowych za pomocą VPN – dolna linia

Jeśli masz zwyczaj uzyskiwania dostępu do swoich kont społecznościowych w niezabezpieczonych publicznych sieciach Wi-Fi, narażasz swoje prywatne informacje na ryzyko. Chroń swoje dane i prywatność dzięki usłudze VPN. VPN szyfruje Twój ruch i zapewnia prywatność twoich sesji internetowych. Zapewni ci ochronę przed hakerami i innymi organami, które mogą cię skrzywdzić.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map