Dlaczego korzystanie z WiFi w hotelu jest ryzykowne i jak zachować bezpieczeństwo

Czy WiFi w hotelu jest bezpieczne? Czy korzystanie z hotelowego WiFi jest bezpieczne?? Jeśli dbasz o prywatność, wiesz, że nie jest bezpiecznie łączyć się z publiczną siecią Wi-Fi, ponieważ może być zorganizowana przez hakerów. Chociaż renomowany hotel nigdy nie będzie próbował ukraść twoich danych, może istnieć haker, który skonfiguruje fałszywy hotspot Wi-Fi i nazwie go „Hotel WiFi”. Jeśli się z nim połączysz, będą widzieć wszystkie dane wysyłane i odbierane w tej sieci.


Dlaczego korzystanie z WiFi w hotelu jest ryzykowne i jak zachować bezpieczeństwo

Dlaczego korzystanie z WiFi w hotelu jest ryzykowne i jak zachować bezpieczeństwo

Czy Hotel WiFi jest bezpieczny??

Korzystanie z VPN może uchronić Cię przed tego typu atakami, ale niewielu gości korzysta z VPN, co sprawia, że ​​jest to skuteczny atak, a haker może uzyskać dostęp do swoich haseł e-mail, haseł do mediów społecznościowych, a nawet informacji o banku i karcie kredytowej.

Haker może również pozostawić wirusa na twoim komputerze za pośrednictwem tej sieci. A jeśli haker jest naprawdę dobry, może skorzystać z tej metody, aby włamać się do systemu bezpieczeństwa w hotelu i ukraść dane gości. Jeśli jesteś podróżnikiem, to przerażające informacje.

Dlaczego warto korzystać z WiFi hotelu??

Łączenie się za pomocą komórkowej transmisji danych 4G może być bardzo kosztowne, zwłaszcza jeśli podróżujesz. Podróżujący zazwyczaj szukają sposobów na zaoszczędzenie kilku MB w dowolnym miejscu, co czyni z Wi-Fi w hotelu atrakcyjną ofertę. Jeśli nie będziesz ostrożny, opłaty za transmisję danych w sieci komórkowej mogą sięgać setek dolarów. Dlatego korzystanie z Wi-Fi w hotelu staje się obowiązkowe dla większości podróżnych.

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć pozostać w kontakcie z Internetem, nawet podczas wakacji. Jeśli jesteś w podróży służbowej, korzystanie z sieci jest absolutnie konieczne. Nawet jeśli jesteś w osobistej podróży, możesz użyć map, aby znaleźć wskazówki, mediów społecznościowych, aby udostępnić zdjęcia, a nawet tłumaczyć, jeśli jesteś w innym kraju. A tego wszystkiego nie da się zrobić za pomocą danych mobilnych.

4 zagrożenia związane z używaniem hotelowego WiFi

Gdy korzystasz z hotelowego Wi-Fi, są to możliwe ataki, z którymi możesz się spotkać.

 • Ponowny atak: Po tym ataku haker ponownie odtworzy sesję uwierzytelnienia użytkownika. W ten sposób mogą uzyskać dostęp do sieci i uzyskać prywatne informacje o swojej ofierze.
 • Atak podsłuchowy: Jak wspomniano wcześniej, w tym ataku haker może utworzyć sieć, aby zwabić ofiarę. Jeśli ofiara dołącza do sieci, jej dane zostaną naruszone.
 • Atak analizy ruchu: W tym ataku haker może szpiegować sieć hotelową i sprawdzać przesyłane w niej dane.
 • Atak słownikowy: W tym ataku haker próbuje użyć słów ze słownika, aby odgadnąć hasło sieci. Obejmuje metodę brutalnej siły, stosując wszystkie możliwe hasła.

Hotele są łatwymi celami

Hakerzy uważają hotele za łatwe cele, ponieważ podróżujący zatrzymujący się w hotelach zazwyczaj nie chcą korzystać z danych mobilnych, ponieważ może to być kosztowne. Obecnie większość podróżnych szuka hoteli z Wi-Fis. Najczęstszą formą ataku hotelowego hotspotu jest atak podsłuchowy, w którym haker konfiguruje fałszywą sieć i zwabia ofiarę, aby z niej korzystała. A jeśli planujesz zostać w hotelu, który nie jest niezawodny ani tani, jego sieć może zostać zhakowana na początku.

Jak zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z Hotel WiFI

Jeśli nie możesz zaufać bezpieczeństwu Wi-Fi w hotelu, jak pozostać online podczas podróży? Oto kilka porad.

 • Nie dołączaj do żadnej sieci Wi-Fi o tej samej nazwie co Twój hotel. Zamiast tego zapytaj władze hotelu o szczegóły dotyczące Wi-Fi.
 • Sprawdź szczegóły ochrony. Bezpieczne Wi-Fi jest chronione przez WPA2. Możesz to sprawdzić, przechodząc do właściwości sieci i wybierając Wi-Fi.
 • Sprawdź, czy hasło działa. Spróbuj połączyć się z niewłaściwym hasłem. Jeśli nadal się łączy, to jest sfałszowany.
 • Użyj VPN. Gdy łączysz się za pomocą VPN, cały ruch jest szyfrowany, więc nawet jeśli sieć jest kontrolowana przez hakera, nie będą w stanie odczytać niczego, co wyślesz.

Najlepszy VPN do wykorzystania podczas pobytu w hotelu

Istnieje wielu dostawców usług VPN, wszyscy twierdzą, że są najlepsi. Jeśli chodzi o najlepsze VPN do użytku w hotelu, chcesz mieć pewność, że twoja VPN oferuje aplikacje dla urządzeń, z których zamierzasz korzystać, pozostając z dala od domu. Urządzenia te obejmują komputery PC, Mac, Android, iPhone i iPad. Chcesz również sprawdzić, czy Twoja sieć VPN ma odpowiednie zasady zwrotu pieniędzy. W ten sposób zawsze możesz odzyskać pieniądze na wypadek, gdyby VPN nie działał zgodnie z reklamą. Podsumowując, oto najlepsze sieci VPN dla hoteli.

Inne sposoby na ochronę

Oprócz VPN, oto kilka innych sposobów na ochronę.

 • Aktualizuj swój system operacyjny. Ponieważ wszystkie duże firmy produkujące oprogramowanie wciąż wprowadzają nowe aktualizacje z poprawkami i poprawkami błędów, aktualizacja systemu operacyjnego oznacza, że ​​urządzenie jest bezpieczne.
 • Zawsze korzystaj ze stron HTTPS, ponieważ oznacza to, że są bezpieczne. HTTPS powinien być szczególnie używany podczas udostępniania osobistych zdjęć lub filmów.
 • Nie sprawdzaj swoich kont bankowych ani nie rób zakupów online, gdy korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi.
 • Jeśli łączysz się z hotelowym Wi-Fi, upewnij się, że opcja udostępniania plików jest wyłączona. Jeśli udostępnianie plików jest włączone, haker może uzyskać dostęp do plików w urządzeniu.

Dlaczego korzystanie z WiFi w hotelu jest ryzykowne – końcowe przemyślenia

Wszystkie te praktyki pomogą Ci zachować bezpieczeństwo, ale najlepszym sposobem na ochronę w publicznej sieci Wi-Fi jest VPN. Korzystając z VPN, możesz uzyskać dostęp do swoich kont bankowych i dokonywać zakupów online, ponieważ wszystkie twoje transakcje są całkowicie bezpieczne, a nawet jeśli haker ma kontrolę nad siecią, w której jesteś, nadal nie może odczytać twoich danych.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map