Dlaczego nie powinieneś rootować swojego urządzenia z Androidem

Nie zrootuj urządzenia z Androidem


Dlaczego nie należy zrootować urządzenia z Androidem

Co to jest rootowanie??

Rootowanie Androida urządzenia to ta sama koncepcja, co jailbreaking dla iOS. Zapewnia użytkownikom nieograniczoną kontrolę nad urządzeniami system operacyjny, i będziesz mieć dostęp na poziomie administratora do wszystkiego. W rezultacie będziesz mógł dostosuj twoje urządzenie i ominąć ograniczenia narzucone przez producentów telefonów.

A jeśli z powodzeniem zrootujesz swoje urządzenie z Androidem, będziesz cieszyć się wieloma korzyściami, w tym:

 • Dłuższa żywotność baterii: Możesz poprawić ogólną wydajność telefonu, w tym przedłużyć żywotność baterii.
 • Zainstaluj dowolną aplikację: Unikanie ograniczeń producenta oznacza, że ​​będziesz mógł pobrać dowolną aplikację na urządzenie, niezależnie od tego, czy jest ona dostępna w Sklepie Play, czy nie.
 • Personalizacja urządzenia: Nie musisz ograniczać się do motywów udostępnianych przez administratora. Po zrootowaniu urządzenia możesz dostosować grafikę i motywy do swoich upodobań.
 • Najnowsze aktualizacje oprogramowania dla przestarzałych telefonów: Jeśli masz telefon, który nie obsługuje już najnowszej wersji systemu operacyjnego Android, to rootowanie jest twoim jedynym wyborem (jeśli nie chcesz kupować nowego urządzenia). Otrzymasz najnowsze aktualizacje oprogramowania, mimo że masz stary telefon.
 • Usuń bloatware: Producenci sprzedają urządzenia z Androidem z preinstalowanym oprogramowaniem typu bloatware, którego nie można usunąć. Robią to, ponieważ twórcy oprogramowania płacą im za pokazywanie swoich produktów. To bloatware zmniejszy prędkość twojego urządzenia, ale jeśli możesz je usunąć, jeśli zrootujesz telefon.
 • Backup danych: Użytkownicy Androida mogą wykonać kopię zapasową wszystkich swoich danych i przesłać je na inne urządzenie.

Pomimo tych wszystkich zalet większość ekspertów technologicznych odradza rootowanie urządzenia z Androidem, ponieważ jest ono dostarczane znaczne ryzyko.

Dlaczego należy unikać rootowania urządzenia z systemem Android?

Zrootowanie urządzenia z Androidem oznacza całkowitą swobodę dostępu do systemu operacyjnego i rdzenia. Ale wiąże się to z ryzykowną ceną, ponieważ będziesz musiał usuń ustawienia bezpieczeństwa że producent zainstalował. To narazi twoje urządzenie na niebezpieczeństwo złośliwe oprogramowanie i cyberataki.

Istnieje wiele innych wad, w tym:

Cofnięta gwarancja

Większość firm nie lubi, gdy omijasz ustawienia fabryczne i obszary ograniczonego dostępu. W rezultacie gwarancja zostanie anulowana, co oznacza, że ​​w przypadku awarii urządzenia producent nie pokryje szkód.

Możliwość zarażenia telefonu

Nękanie urządzenia to prawdopodobnie największy cios, jaki otrzymasz, jeśli rootowanie nie powiedzie się. Termin oznacza, że ​​Twój telefon przestanie działać, w ten sposób staje się bezużyteczny jak cegła. Widzisz, każde urządzenie z Androidem ma unikalną metodę rootowania, a producent zwykle zszywa je dość szybko, aby zapobiec jakiejkolwiek próbie. Dlatego istnieje wysokie ryzyko popadnięcia w kłopoty, zwłaszcza jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem technologii. W końcu jesteś manipulowanie z systemem operacyjnym i oprogramowaniem urządzenia, jeden zły ruch, a telefon może już nigdy nie działać.

Podatność na złośliwe oprogramowanie i włamania

Po zrootowaniu urządzenia będziesz korzystać z wielu korzyści, takich jak dostęp do znacznie większej liczby aplikacji. Ale dzieje się to kosztem wysokiego poziomu zabezpieczeń systemu Android, które chronią Twój telefon. W rezultacie będziesz więcej podatne na złośliwe oprogramowanie i inne cyberzagrożenia. Nie instaluj więc żadnych napotkanych aplikacji, ponieważ mogą one ukraść Twoje dane. Polecam również pobranie solidnego antywirus lub VPN usługa, aby chronić urządzenie, jeśli zdecydujesz się na rootowanie.

Złośliwe aplikacje do rootowania

Użytkownicy mniej obeznani z technologią będą używać aplikacji do rootowania swoich urządzeń, a niektóre z nich mogą być złośliwy. Jeśli pobierzesz oprogramowanie zawierające złośliwe oprogramowanie, hakerzy będą mieli pełny dostęp do twojego telefonu i danych. Mogą nawet majstrować przy twoim oprogramowaniu, ponieważ nie będziesz go mieć Ustawienia bezpieczeństwa Androida aby cię chronić.

Problemy z aktualizacją

Niektórzy użytkownicy Androida, którzy zrootowali smartfony, zgłosili, że nie otrzymali już Aktualizacje OTA od producenta. Te aktualizacje naprawić błędy i poprawić ogólną wydajność urządzenia, nie wspominając o załatać wszelkie możliwe naruszenie bezpieczeństwa. Więc jeśli zdecydujesz się zrootować swój telefon, lepiej przygotuj się na możliwość, że nie otrzymasz oficjalnych aktualizacji. Oznacza to, że podczas korzystania z urządzenia regularnie napotykasz błędy i problemy z wydajnością.

Problemy z bezpieczeństwem

Wspomniałem wcześniej, że hakerzy mogą uzyskać dostęp do telefonu i ukraść dane za pośrednictwem złośliwych aplikacji. Ale to nie jedyny sposób, w jaki mogą wejść. Mogą także korzystać z urządzenia Port USB. Dlatego musisz upewnić się, że podłączyłeś swój smartfon do zaufany urządzenie albo zasłony dla ciebie.

Zmniejsz zagrożenia bezpieczeństwa – zdobądź VPN

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zrootować urządzenie, czy nie, zawsze najlepiej jest wyposażyć się w VPN. To narzędzie szyfruje wszystkie dane i aktywność online, uniemożliwiając hakerom, dostawcom usług internetowych i agencjom rządowym śledzenie Ciebie. To jest muszę mieć jeśli środki bezpieczeństwa Androida nie będą cię już chronić.

Wirtualne sieci prywatne (VPN) przekieruj swoje połączenie internetowe przez jeden z prywatnych, bezpiecznych serwerów. Dają ci również nowy adres IP z lokalizacji serwera i korzystaj z bezpiecznego protokoły szyfrowania aby ukryć twoje dane. W rezultacie złośliwe oprogramowanie i hakerzy nie będą mieć wpływu na Twój telefon, a zrootowane urządzenie pozostanie nienaruszone.

Sieci VPN pozwalają również na fałszowanie Twojej lokalizacji online i ominąć ograniczenia geograficzne, co oznacza, że ​​możesz odblokować wiele witryn i kanałów przesyłania strumieniowego.

Najlepsza sieć VPN dla urządzeń zrootowanych na Androida

Użytkownicy Androida, którzy zrootowali swoje urządzenia, muszą zachować czujność przy wyborze dostawcy VPN. Otrzymanie kiepskiej usługi nie ochroni Cię przed zagrożeniami, o których wspomniałem powyżej. Dlatego nie subskrybuj darmowe VPN ponieważ używają słabe, łatwe do złamania szyfrowanie. Prowadzą również dzienniki ruchu i sprzedają je stronom trzecim.

Zamiast tego strzelaj do dostawców, którzy zdobyli entuzjastyczne recenzje od użytkowników i ekspertów branżowych. polecam ExpressVPN, bardzo godna zaufania usługa VPN, która oferuje najlepsze funkcje bezpieczeństwa. Obejmuje to szyfrowanie na poziomie wojskowym (256-bitowy AES), a wyłącznik awaryjny, i ochrona przed Wycieki DNS. Nie przechowuje również ruchu internetowego ani nie śledzi Twojej aktywności online.

Zawsze możesz anulować subskrypcję i uzyskać pełny zwrot pieniędzy w ciągu pierwszych 30 dni, o ile firma oferuje 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy polityka.

Niektóre alternatywy są prawie tak samo dobre, ale mój wybór numer jeden to ExpressVPN.

Dlaczego nie należy zrootować urządzenia z Androidem – rozstanie słów

Myślę, że pytanie za milion dolarów brzmi: Czy uważasz, że warto zrootować urządzenie z Androidem? Nie poleciłbym tego, ponieważ stawki są za wysokie. Ufasz nieznanej aplikacji z bardzo skomplikowaną procedurą, wszelkimi błędnymi ruchami i możesz pożegnać się z urządzeniem. Nawet jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nadal narażasz swój telefon: Bez zaufanego programu antywirusowego, bez regularnych aktualizacji, problemów bezpieczeństwa i bez gwarancji. Moim zdaniem nie warto.

Ale jeśli nalegasz, aby ukończyć rootowanie urządzenia z Androidem, a następnie uzyskać solidną usługę VPN, taką jak ExpressVPN jest krytyczny. To będzie twoje jedyna linia obrony przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami.

Czy kiedykolwiek zrootowałeś urządzenie z Androidem? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map