Hakerzy nie lubią, gdy korzystasz z VPN

Cyberprzestępcy codziennie atakują firmy i osoby fizyczne. Niezależnie od tego, czy jest to atak phishingowy czy oprogramowanie ransomware – czy może to być wirus, który powoduje spustoszenie – istnieje kilka sposobów, w jakie cyberprzestępcy mogą zakłócić twoje życie w sieci. I chociaż hakerzy mogą atakować praktycznie każdego, ich celem są zazwyczaj osoby szczególnie wrażliwe, posiadające niewiele informacji o bezpieczeństwie online lub brak takich informacji.


Hakerzy nie lubią, gdy używasz VPN

Hakerzy nie lubią, gdy używasz VPN

Jak hakerzy zagrażają Twojemu bezpieczeństwu online

Osoby dbające o bezpieczeństwo zwykle używają sieci cebulowych do przeglądania i sieci VPN w celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa. Hakerzy chcą unikać takich osób, ponieważ osoby dobrze poinformowane rzadziej wpadają w oszustwa. Oto niektóre oszustwa, które hakerzy mogą wyciągnąć, aby uzyskać twoje dane.

Hakowanie przez Wi-Fi

Hakerzy mogą skonfigurować bezpłatne Wi-Fi w pobliżu lotnisk lub restauracji. Łatwo jest skonfigurować punkt dostępu, a następnie monitorować go, aby odczytać ruch przychodzący i wychodzący. Po podłączeniu do sieci publicznej wszystkie nazwy użytkowników i hasła mogą być widoczne dla osób, które je skonfigurowały. Jeśli jesteś na lotnisku i widzisz połączenie Wi-Fi z „lotnisko” w nazwie, prawdopodobnie założysz, że jest to oficjalna sieć Wi-Fi lotniska i się z nią połącz.

Hakerzy nienawidzą VPN. Jeśli połączysz się z Wi-Fi honeypot, Twoje dane zostaną skradzione, chyba że masz połączenie z VPN. VPN zaszyfruje wszystkie twoje dane, więc za każdym razem, gdy się łączysz, najpierw uruchom VPN, a następnie przeglądaj inne strony internetowe.

Gdy masz połączenie z VPN i masz dostęp do pułapki Wi-Fi, korzystasz z Internetu hakera, ale nie pozwalasz mu na dostęp do twoich prywatnych informacji. Zamiast hakera, który czerpie z ciebie korzyści, korzystasz z hakera. Dlatego hakerzy nie lubią smartfonów i innych urządzeń z VPN i unikają ich za wszelką cenę.

Człowiek w środkowych atakach

Jeśli haker węszy w twojej sieci poprzez atak MITM, będzie mógł odczytać cały ruch przychodzący i wychodzący. Będą także mogli modyfikować pakiety danych. Haker z umiarkowaną znajomością smartfonów może łatwo zaatakować niczego niepodejrzewającą ofiarę. Jeśli jednak korzystasz z VPN, będziesz bezpieczny przed takimi atakami. VPN szyfruje dane, więc każdy pakiet otrzymany przez hakera będzie szyfrowany i nieczytelny.

Ponieważ hakerzy nie są w stanie odczytać pakietów danych, nienawidzą tego, gdy ich ofiary korzystają z VPN. Jeśli haker dowie się, że zamierzona ofiara korzysta z VPN, będzie chciał znaleźć inną ofiarę. Otwarcie pakietu danych korzystającego z 256-bitowego szyfrowania jest prawie niemożliwe.

Ransomware

Chociaż wiele osób zdaje sobie sprawę z szpiegujących oszustw, w dużej mierze wciąż nie jest świadomych oprogramowania ransomware. Oprogramowanie ransomware blokuje pliki i aplikacje i prosi o dokonanie płatności (w krypto-walucie, aby nie można było do nich przypisać). To okup, który płacisz za odzyskanie plików. Jest to łatwy sposób na zarabianie pieniędzy przez hakerów.

Cyberprzestępcy uzyskują dostęp do twojego urządzenia, gdy uzyskujesz dostęp do Internetu w sieci publicznej. W ten sposób hakerzy mogą instalować swoje pliki w systemie. Po określonym czasie pliki te działają i blokują cały system. Chociaż nie zaleca się płacenia okupu, wiele osób chce odzyskać swoje cenne pliki i ostatecznie zapłacić za to, czego żądają hakerzy. Problem polega na tym, że nawet jeśli zapłacisz okup, nie ma gwarancji, że odzyskasz pliki.

Jak zabezpieczyć urządzenie przed hakerami

Istnieją dwa główne programy lub aplikacje, których można użyć w celu zwiększenia bezpieczeństwa urządzenia i utrudnienia hakerom dostępu do poufnych danych.

  1. Użyj oprogramowania antywirusowego: Skonfiguruj oprogramowanie antywirusowe na komputerze lub smartfonie. Programy antywirusowe, takie jak Avast i AVG, stanowią pierwszą linię obrony przed różnymi zagrożeniami online, takimi jak wirusy, złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie ransomware.
  2. Użyj VPN:  Zawsze zaleca się łączenie z serwerem VPN przy każdym połączeniu z Internetem. Umożliwi to szyfrowanie całego ruchu internetowego. W ten sposób zapobiegaj podsłuchiwaniu przez potencjalnych szpiegów tego, co robisz podczas przeglądania sieci.

Hakerzy nie lubią, gdy używasz VPN

Aby zabezpieczyć się przed takimi atakami, postępuj zgodnie z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa online i zawsze używaj VPN. Hakerzy nienawidzą tego, gdy ich ofiary są inteligentne i chronią się przed złośliwymi istotami. To po prostu utrudnia przestępcom.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map