Jak bezpiecznie rozmawiać online z VPN

Internet zapewnia tak wiele sposobów, dzięki którym ludzie mogą rozmawiać i poznawać się online. Dostępne narzędzia pozwalają komunikować się z osobami, które mają siedziby w dowolnym miejscu na całym świecie, i możesz wybierać spośród połączeń wideo, SMS-ów lub połączeń głosowych. Obecnie najpopularniejszą platformą do przesyłania wiadomości jest Whatsapp, a wraz z rosnącą potrzebą prywatności użytkowników wprowadzono szereg metod, które pomagają chronić dane użytkowników. Użytkownicy Whatsapp mogą teraz odetchnąć z ulgą po wprowadzeniu usługi szyfrowania end-end jako środka bezpieczeństwa, aby zapobiec jakiejkolwiek formie przechwycenia przez osoby trzecie. Oznacza to, że Twoje rozmowy na Whatsapp będą teraz zabezpieczone przed wszelkimi formami przechwytywania, a historia wiadomości będzie dostępna tylko dla Ciebie i osoby, z którą rozmawiasz. Istnieje jednak wiele dodatkowych kroków, które możesz uczynić, aby czat online był bezpieczniejszy, prywatny i anonimowy.


Jak bezpiecznie rozmawiać online z VPN

Jak bezpiecznie rozmawiać online z VPN

Potencjalne zagrożenia podczas rozmowy online

Aby pomóc w uniknięciu jakiegokolwiek naruszenia bezpieczeństwa, nawet podczas korzystania z innych klientów do przesyłania wiadomości, oto kilka potencjalnych zagrożeń, o których musisz wiedzieć:

 • Złośliwe oprogramowanie internetowe: być może natrafiłeś na złośliwe linki, które zostały wysłane do Ciebie przez spamerskie kontakty lub profile. Kliknięcie ich może spowodować przekierowanie do witryny zainfekowanej wirusem, która zapewnia bramę, przez którą urządzenie zostaje zainfekowane wirusem. Unikaj klikania takich łączy.
 • Ustawienia prywatności Ominięcie: Mimo że status Whatsapp jest ustawiony na prywatny, złośliwi użytkownicy mogą nadal wyświetlać Twój status, zdjęcie profilowe, a nawet wiadomości za pośrednictwem aplikacji znanej jako WhatsSpy Public.
 • Komunikaty o awariach: Istnieje rodzaj wiadomości, którą można wysłać do klientów, która po bezpośrednim otwarciu może spowodować awarię aplikacji. Tego rodzaju wiadomości zwykle mieszczą się w zakresie od 2 KB do 7 MB i często zmuszają do ponownego uruchomienia urządzenia. Mają również taki sam wpływ na grupy, ponieważ jeśli taka wiadomość zostanie wysłana do grupy, wszyscy członkowie grupy staną w obliczu tego samego losu.

Jak widać, istnieje wiele zagrożeń, na które narażeni są użytkownicy, którzy nie podjęli żadnych działań mających na celu ich ochronę, a szkody, które powstają przy realizacji tych zagrożeń, mogą czasami być nieodwracalne.

VPN do ochrony czatu online

Jeśli chcesz całkowicie uniknąć szans na przechwycenie klienta wiadomości przez którykolwiek z tych ataków, skorzystanie z usługi VPN może być jedyną rzeczą, która może zapewnić bezpieczeństwo. Ochrona połączenia internetowego za pośrednictwem usługi VPN umożliwia zapobieganie wszelkim zakłóceniom ze strony osób trzecich.

Posiadanie sieci VPN oznacza również maskowanie rzeczywistego adresu IP i korzystanie z wirtualnego przypisanego Ci przez dostawcę. Pozwoli ci to wybrać kraj, z którego chcesz być postrzegany jako łączący się, dzięki czemu będziesz mieć bezpieczny dostęp do swojego klienta wiadomości, nawet w krajach, które zakazują jego używania.

Najlepsze sieci VPN do bezpiecznego czatowania online

W tej recenzji przyjrzymy się 4 usługom VPN, na których możesz polegać, jeśli masz nadzieję, że Twoje połączenie będzie chronione, oraz aby uniknąć wszystkich zagrożeń i ataków, na jakie narażeni byliby normalni użytkownicy:

1. ExpressVPN

ExpressVPN stoi na czele pakietu, jeśli szukasz najlepszego usługodawcy na rynku. Poziom bezpieczeństwa oferowany przez tę usługę jest na najwyższym poziomie, a użytkownicy mogą również korzystać z nieograniczonej przepustowości, a także nieograniczonego przełączania serwerów. Prędkości zapewniane przez tę usługę również nie są czymś, z czego należy drwić, ponieważ serwery znajdują się w ponad 87 krajach, a zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy, aby pomóc w rozwiązaniu każdego problemu. Dzięki ExpressVPN użytkownicy będą mogli zarejestrować maksymalnie trzy urządzenia, a dzięki takim funkcjom, jak automatyczny przełącznik zabijania, nic nigdy nie spowoduje, że usługa znajdzie się w trudnej sytuacji. Jeśli uważasz, że może to być odpowiednie dla Ciebie, możesz wypróbować ich 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

2. IPVanish

IPVanish zajmuje drugie miejsce na naszej liście dzięki 850 szybkim serwerom, obecnym w ponad 60 krajach. Zapewnia to dostęp do różnych blokowanych geograficznie witryn i kanałów z dowolnego miejsca na świecie. Abonenci mogą korzystać z usługi uwierzytelniania SHA-256-bitowego, a także z 256-bitowego szyfrowania AES. Usługa zapewnia również, że żadne dane ich użytkowników nie mogą zostać zhakowane przez wprowadzenie ścisłej zasady braku logów, a potencjalnych klientów zachęca się do skorzystania z 7-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy w usłudze, aby sprawdzić jakość ich usługi.

3. NordVPN

Również dość popularnym wśród użytkowników jest NordVPN. Ta usługa oferuje znacznie więcej niż to, co otrzymujesz od zwykłych dostawców, a doskonałym przykładem może być opcja jednoczesnego podłączenia do 6 urządzeń jednocześnie dla swoich subskrybentów. NordVPN oferuje również wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki usłudze podwójnego szyfrowania, w której ruch użytkownika jest rozdzielany między dwa konkretne serwery, co utrudnia przechwycenie ich połączenia. Jeśli chodzi o szybkość, NordVPN nie zawodzi, ponieważ ponad 2000 serwerów w ponad 60 krajach jest gotowych doładować twoje połączenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą 3-dniowego okresu próbnego. Nie masz powodu, aby tego nie robić, ponieważ jest bezpłatny.

4. CyberGhostVPN

Jedna szczególna rzecz, która wyróżnia tego dostawcę, to fakt CyberGhost VPN ma jeden z najbardziej rozsądnych pakietów cenowych na rynku, pomimo dużego zasięgu sieci ponad 1045 serwerów rozmieszczonych równomiernie na całym świecie. Twoje połączenie internetowe jest zatem szybkie, a także bezpieczne w oparciu o system podwójnego szyfrowania, który również wprowadzili. Użytkownicy nie muszą się martwić o to, że ich historia przeglądania jest przechowywana, ponieważ CyberGhost VPN ma niezawodne zasady dotyczące braku dzienników, w połączeniu z faktem, że ich rumuńska baza nie poddaje ich żadnym przepisom dotyczącym zatrzymywania danych.

Najlepsze sieci VPN do bezpiecznego czatowania online – podsumowanie

Czterech dostawców, których wymieniliśmy powyżej, wykona świetną robotę, chroniąc urządzenie przed wszelkimi rodzajami zagrożeń, które mogą po prostu narazić Cię na niebezpieczeństwo. Jedną z podstawowych zasad, którą zalecamy trzymać się, jest jednak zawsze uważanie na bezpłatne okresy próbne lub gwarancje zwrotu pieniędzy, aby nie wydać pieniędzy na usługę, której nie lubisz. Wypróbuj dowolnego usługodawcę, którego masz na myśli, zanim zdecydujesz się na długoterminową subskrypcję.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map