Jak bezpieczny jest tryb incognito?

Być może natknąłeś się na „tryb incognito” w Google Chrome lub prywatne przeglądanie w Firefoksie i korzystałeś z niego, nie wiedząc, jak naprawdę to robi incognito. Jeśli tak, zwróć uwagę na zrzeczenie się, które zawiera: „Przechodzenie incognito nie ukrywa przeglądania przed pracodawcą, dostawcą usług internetowych ani odwiedzanymi witrynami”. Co właściwie oznacza tryb incognito lub tryb prywatny dla Twojej prywatności?


Jak bezpieczny jest tryb incognito?

Jak bezpieczny jest tryb incognito?

Regularne przeglądanie a prywatne przeglądanie

Zobaczmy różnicę między zwykłym przeglądaniem a przeglądaniem prywatnym.

Regularne przeglądanie

Przeglądarki takie jak Google Chrome, Firefox i Opera rejestrują wszystkie dane, które wprowadzasz do paska adresu lub paska wyszukiwania oraz wszystkich odwiedzanych witryn i przechowują je na komputerze do różnych celów. Zapisują historię przeglądania, pliki cookie i inne szczegóły. Działa to jako obosieczny miecz, ponieważ twoja historia przeglądania jest używana w celu zapewnienia lepszej wygody przeglądania w przyszłości, ale rejestruje również dane osobowe i wrażliwe dane.

Przeglądanie incognito

Przeglądarki takie jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari firmy Apple, Microsoft Edge i Internet Explorer wprowadziły metody prywatnego przeglądania, które umożliwiają przeglądanie Internetu bez rejestrowania historii wyszukiwania i przechowywania informacji na komputerze. Dane nie są przechowywane w plikach cookie ani flashowych, ponieważ są one usuwane po zamknięciu okna incognito.

Tryb incognito okazał się ogromnym sukcesem, ponieważ uniemożliwia stronom takim jak Facebook i Instagram itp. Śledzenie twoich ruchów, a następnie wysyłanie reklam związanych z twoimi wyszukiwaniami. Jest to przydatne, gdy wykonujesz transakcję bankową lub prowadzisz rozmowę, której nie chcesz nagrywać na komputerze (jeśli chcesz zaznaczyć „tryb incognito”, użyj Ctrl + Shift + N, aby otworzyć nowe okno incognito. )

Fajnie, ale jest incognito naprawdę bezpieczny?

Zanim zaczniesz myśleć, że „tryb prywatny” jest odpowiedzią na wszystkie twoje modlitwy i że jest to najbezpieczniejszy tryb przeglądania Internetu, powinieneś wiedzieć, że nie daje ci anonimowości, ukrywając swoją tożsamość w Internecie. Nie uniemożliwia również Twojemu ISP znajomości wszystkich stron, które odwiedziłeś i czasu, przez jaki pozostawałeś online. Nie ukrywa twojego adresu IP, dzięki czemu możesz nadal widzieć swoją lokalizację. Zapewnia to tylko, że nie ma zapisu twojej aktywności online na twoim komputerze i na koncie Google, i jest to przydatne, aby uniemożliwić innym osobom, które mogą korzystać z twojego komputera, zobaczyć witryny, które odwiedziłeś.

Niestety, zakres twojej prywatności w trybie incognito dotyczy tylko urządzenia, którego używasz i nadal możesz zobaczyć twoje wyszukiwania i witryny odwiedzane przez twój adres IP.

VPN – najbezpieczniejsza opcja

Trudno jest zagwarantować 100% bezpieczeństwo w Internecie w dzisiejszym świecie, a sam termin „bezpieczeństwo w Internecie” stał się oksymoronem. Używanie trybu prywatnego na komputerze zdecydowanie nie jest peleryną niewidzialności, której używasz, aby natychmiast dać ci anonimowość i ukryć cię, ale jest inny sposób, a mianowicie korzystanie z dobrej sieci VPN.

Wirtualna sieć prywatna (VPN) umożliwia zachowanie anonimowości poprzez zmianę adresu IP i ukrywanie faktycznej lokalizacji. Każdy, kto monitoruje Twoje ruchy lub odwiedzaną witrynę, nie wie, kim jesteś ani gdzie jesteś. Zapewnia również, że wszystkie dane wychodzące z telefonu lub komputera są szyfrowane od końca do końca, a zabezpieczenia na poziomie banku gwarantują, że historia przeglądania, historia pobierania itp. Nie będą przechowywane.

Oto lista usług VPN, których możesz użyć, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa i prywatności do wszystkich swoich działań związanych z przeglądaniem.

Połącz Incognito i VPN

Tryb incognito poprawia poziom prywatności w porównaniu do normalnego przeglądania waniliowego, zmieniając sposób działania przeglądarki internetowej, ale nie zmienia zachowania wszystkich innych elementów. Jeśli naprawdę chcesz poprawić swoją prywatność i chronić swoje dane, powinieneś użyć VPN przez Internet, ponieważ pomaga to utrzymać dane i hasła poza zasięgiem hakerów.

A jeśli chcesz ukryć swoje dane przeglądania przed kimś, kto ma dostęp do twojego systemu, najlepiej użyć VPN w trybie incognito. W ten sposób będziesz bezpieczny od swojego dostawcy usług internetowych, hakerów oraz partnera komputerowego. Możesz także użyć przeglądarki Tor, ponieważ nie przechowuje ona żadnych informacji z twojego przeglądania i pomaga ci również w anonimowości.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map