Jak chronić historię przeglądania przed ISP za pomocą VPN

Jak mogę ukryć historię przeglądania przed usługodawcą internetowym? Prywatność w Internecie zawsze była drażliwym tematem. W ubiegłym tygodniu amerykański senat uchylił ustawę, która uniemożliwiała dostawcom usług internetowych w Stanach Zjednoczonych sprzedawanie historii przeglądania stronom trzecim. Oznacza to, że Twój dostawca usług internetowych może teraz sprzedawać czynności związane z przeglądaniem najwyższemu oferentowi – legalnie i bez Twojej zgody. W celu chroń swoją prywatność i historię przeglądania, musisz teraz podjąć dodatkowe środki, takie jak korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej przy każdym połączeniu z Internetem.


Jak ukryć historię przeglądania przed usługodawcą internetowym

Jak ukryć historię przeglądania przed usługodawcą internetowym

US ISP może śledzić Twoje działania związane z przeglądaniem – zgodnie z prawem

W 2016 r. Administracja Obamy zatwierdziła nowy zestaw ochrony prywatności w Internecie. Zgodnie z tymi środkami amerykańskim dostawcom Internetu zabrania się gromadzenia, przechowywania, udostępniania i sprzedaży danych osobowych użytkowników. Informacje te obejmowały historię przeglądania, dane o użytkowaniu aplikacji, informacje o lokalizacji i inne – bez Twojej zgody.

Teraz amerykański kongres zagłosował za uchyleniem tych zasad ochrony, pozostawiając prywatność amerykańskich użytkowników Internetu całkowicie ujawnioną. Zwolennicy głosowania w sprawie uchylenia nalegali, aby przepisy dotyczące prywatności w Internecie wprowadzone w 2016 r. Ograniczały innowacje, zmuszając dostawców Internetu do przestrzegania nieuzasadnionych surowych wytycznych.

Jaką historię przeglądania może śledzić mój dostawca usług internetowych??

W&T, Comcast, Verizon i inni amerykańscy dostawcy usług internetowych mogą teraz legalnie śledzić i sprzedawać następujące dane prywatne bez Twojej zgody.

 • Dane geolokalizacyjne
 • Informacje finansowe i zdrowotne
 • Informacje dla dzieci
 • Numery ubezpieczenia społecznego
 • Historia przeglądania sieci
 • Historia użytkowania aplikacji
 • Treść komunikacji
 • Sygnatura czasowa komunikacji

Innymi słowy, twój dostawca usług internetowych może śledzić każde kliknięcie dokonane online. Wszystkie zebrane informacje można następnie sprzedać reklamodawcom, marketerom, firmom finansowym i innym stronom trzecim.

Kto jeszcze śledzi moją historię przeglądania?

Prawie wszystkie witryny i aplikacje, z których korzystasz, śledzą Twoje działania związane z przeglądaniem. Na przykład Facebook wykorzystuje pliki cookie do śledzenia wyszukiwań w Google. Dlatego odwiedzając swój profil na Facebooku, pojawia się reklama związana z Twoimi ostatnimi wyszukiwaniami.

Chociaż łatwo jest po prostu przestać używać witryn lub aplikacji, które wdrażają natrętne pliki cookie, aby cię szpiegować, zmiana usługodawcy internetowego nie jest taka prosta.

Jeśli tak, to twój dostawca usług internetowych powinien przodować w ochronie twojej prywatności, a nie na odwrót.

Co to za szum w VPN?

VPN lub wirtualne sieci prywatne nie są niczym nowym. Kancelarie prawne i firmy księgowe zawsze korzystały z VPN do ochrony swoich wrażliwych danych. W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła również liczba osób korzystających z VPN.

Kiedy łączysz się z serwerem VPN, w zasadzie szyfrujesz cały ruch internetowy i maskujesz swój adres IP. Oznacza to, że ani twój dostawca usług internetowych, odwiedzane strony internetowe ani używane aplikacje nie mogą śledzić tego, co robisz online. Aby uzyskać więcej informacji o tym, czym jest VPN i jak działa, zobacz następujące artykuły:

 • Co to jest VPN?
 • Jak działa VPN?
 • Jest VPN legalny?
 • 5 Korzyści z korzystania z VPN.

Jak VPN chroni cię przed szpiegowaniem ISP

Jak VPN chroni cię przed szpiegowaniem ISP

Jakiej najlepszej sieci VPN mogę użyć do ochrony mojej historii przeglądania?

Nie wszystkie usługi VPN są godne zaufania. Niektóre z nich przechowują dzienniki twoich działań związanych z przeglądaniem, podczas gdy inne używają przestarzałych protokołów. Oto zestaw pytań, które powinieneś sobie zadać przed zarejestrowaniem się w VPN.

 • Czy moja sieć VPN korzysta z aktualnych protokołów?
 • Czy moja sieć VPN ma dobrą reputację i wiedzę specjalistyczną w dziedzinie prywatności??
 • Czy warunki świadczenia usług są łatwe do zrozumienia?
 • Przed czym chroni mnie VPN? to?
 • Czy usługa VPN jest uczciwa wobec swoich ujawnień??
 • Czy moja sieć VPN przechowuje dzienniki moich działań związanych z przeglądaniem?

Ogólnie rzecz biorąc, usługi VPN, które twierdzą, że są bezpłatne, sprzedają dane swoich użytkowników stronom trzecim. Lepiej więc bez nich. Korzystanie z sieci VPN premium, która szanuje prywatność online, wiąże się z dodatkowymi kosztami. Oto lista najlepsi dostawcy VPN, których możesz użyć, aby ukryć swoje działania związane z przeglądaniem przed ISP.

Jak skonfigurować VPN, aby ukryć historię przeglądania?

Konfigurowanie połączenia VPN w celu ochrony historii przeglądania i innych poufnych danych jest dość proste, nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z VPN.

 1. Najpierw zarejestruj się w renomowanej usłudze VPN.
 2. Po utworzeniu konta pobierz i zainstaluj aplikację VPN na komputerze z systemem Windows, komputerze Mac, telefonie iPhone, iPadzie lub Androidzie.
 3. Uruchom aplikację VPN i połącz się z serwerem VPN.
 4. Pozostaw aplikację VPN działającą w tle i surfuj po Internecie anonimowo.

Jak widać, ukrywanie aktywności związanej z przeglądaniem zajmuje tylko kilka minut i zapobieganie szpiegowaniu przez ISP tego, co robisz online.

Co z przeglądarką Tor?

Tor to skrót od „The Onion Browser”. Tutaj możesz pobrać i zainstalować przeglądarkę Tor. Przeglądarka Tor została mocno zmodyfikowana, aby zmaksymalizować prywatność w sieci. Gdy surfujesz po sieci za pomocą Tora, cały twój ruch to zaszyfrowane. W ten sposób możesz potencjalnie użyć tej metody do ochrony historii przeglądania. Ma jednak pewne wady. Po pierwsze, Tor tworzy ludzi więcej podatny z powodu polegania na nieaktualnej wersji Firefoksa. W niektórych przypadkach użycie Tora może również narazić Cię na złośliwe oprogramowanie.

Czy powinienem użyć prywatnej przeglądarki, aby ukryć historię przeglądania?

Korzystanie z trybu incognito przeglądarki Chrome lub prywatnego okna przeglądarki Firefox nie uniemożliwia Twojemu dostawcy usług internetowych śledzenia twoich działań online ani dostępu do historii przeglądania. Jednak zniechęca niektóre witryny do śledzenia cię. Samo korzystanie z prywatnej przeglądarki nie wystarczy, aby ukryć historię przeglądania i działania. Nawet jeśli korzystasz z prywatnego okna, powinieneś także połączyć się z serwerem VPN, aby uzyskać maksymalną prywatność i bezpieczeństwo online.

Jak ukryć historię przeglądania przed usługodawcą internetowym – dolna linia

Smutna prawda jest taka, że ​​wszystko ma swoją cenę, nawet nasza prywatność. Chociaż konieczność płacenia około 10 USD miesięcznie w celu ochrony historii przeglądania może nie wydawać się idealna, jest to obecnie jedyny sposób, aby upewnić się, że twój dostawca usług internetowych nie jest w stanie sprzedać twoich prywatnych informacji oferentom, którzy zaoferowali najwyższą cenę.

Najważniejsze jest to, że nasi dostawcy usług internetowych, Verizon, AT&T i Comcast chcą zostać gigantami reklamy internetowej. Zamiast generować przychody ze sprzedaży dostępu do sieci, dostawcy usług internetowych chcą sięgnąć do ogromnych skarbców marketingu złota. Jest prawie pewne, że najnowsze zmiany w amerykańskich politykach internetowych są spowodowane chciwością i niczym więcej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map